Sosyal Media
sengul

iPadOS Özelliklerinin Nasıl Kullanılacağını Anlatan Videolar Yayınladı

Apple’ın WWDC 2019 etkinliği kapsamında duyurusunu yaptığı işletim sistemi iPadOS, kısa bir süre sonra iPad kullanıcılarına sunulacak. Böylece iPad artık iOS işletim sisteminden ayrılmış olacak.

Apple, merakla beklenen işletim sisteminin bazı özeliklerinin nasıl kullanılacağını anlatan dört video yayınladı. İşte yayınlanan videolar…

1- Slide Over

Apple’ın yayınladığı ilk videoda; bir uygulamanın ekranın sağ tarafından kolayca kaydırılabilen ve gerektiğinde geri getirilebilen iPhone benzeri bir kaplama penceresine sabitlenmesini sağlayan Slide Over özelliğinin nasıl kullanılacağı anlatılıyor.


2- Split View

Split View özelliği, iPadOS 13 ile gelen bir yenilik değil. Fakat bu özellikte yeni olan, aynı uygulamadan iki pencereyi yan yana açabilme işlevi. Split View özelliği sayesinde, 2 “Notlar” veya 2 “Safari” uygulamasını aynı anda açabilirsiniz. Yayınlanan ikinci videoda bu özelliğin nasıl kullanıldığını anlatıyor.


3- Metin Düzenleme Hareketleri

Yayınlanan üçüncü video, iPadOS 13’te metin kopyalama, kesme ve yapıştırma işlemlerinin yanı sıra geri alma ve yineleme için yeni üç parmak hareketlerinin nasıl kullanılacağını anlatılıyor.


4- QuickPath

Apple’ın yayınladığı dördüncü video, iPad’te bulunan yeni QuickPath klavyesinin nasıl kullanılacağını anlatıyor.


 

 Yorum yap

*