Sosyal Media
sefa

Kimsenin Bilmediği Android 12'nin Gizli Özellikleri

Dünya üzerinde sürekli gelişen teknoloji çağında en çok tercih edilen işletim sistemi Android’tir. Bu işletim sistemi, Google tarafından üretilmiş ve geliştirilmiştir. Milyonlarca kişi tarafından kullanılan dev bir yazılımdır. Android işletim sistemi en yaygın cep telefonları ve tabletlerde kullanılmaktadır. Bu tip cihazlarda kullanılmasının en büyük sebebi ise çok yer kaplamaması ve aşırı kullanışlı olmasından kaynaklıdır. Özellikle Java desteği olması telefon ve tablet kullanan kişilere birçok uygulamayı açmasına olanak tanıyor.

Android 12’nin Pek Bilinmeyen Gizli Özellikleri

  1. Uzun ekran görüntüsü alma(Tam sayfa),
  2. Kamera ve mikrofon sistemini deaktif etme,
  3. Tek elle kullanma modu,
  4. Dokunma kısayolları oluşturma,
  5. Oyuncu panelini aktif etmek,
  6. Yüzle telefon kontrolü
  7. Ekran ışığını tamamen kapatma

Bu özellikler aslında eski nesil Android versiyonlarına göre yenilikçi özellikler olarak Android 12’te kullanıcılara sunulmuştu. Milyonlarca kullanıcı bu özellikleri güncelleme esnasında gördü yeni kullanmaya başladı.

Android 12’de Uzun Ekran Görüntüsü Alma

Android 12 ile birlikte gelen bu özelliği kullanmak düşünülenin aslında çok kolaydır. Bu özelliğin amacı bir web sayfasını ya da bir PDF sayfasının tamamını kayıt almak için kullanılır. Önceki nesillerde sayfayı küçültmek ve o şekilde ekran görüntüsü almak gerekiyordu. Bu şekilde alınan ekran görüntüsü yazıların okunmasını zorlaştırıyordu. Android 12 güncellemesi sayesinde bu sorun ortadan kaldırılmıştır. Bunu yapmak içinde normal bir şekilde ekran görüntüsü alma işlemini uyguluyor, açılan pencerenin yan kısmında “Daha fazlasını yakala” seçeneğine basmak gerekiyor. Yorum yap

*