Sosyal Media
sengul

Netflix Türkiye’de Bugünün En İyileri Belli Oldu

Dijital içerik platformu Netflix’in top 10 listesi değişmeye devam ederken, platforma yeni içerikler de eklenmeyi sürdürüyor. Top 10 listesinin zirvesine adeta demir atan Aşk 101 dizisi, bugün yerini Güzelliğin Portresi isimli filme bıraktı. İşte bugün Netflix Türkiye’de en çok izlenen yapımlar…

1- Güzelliğin Portresi


Güzelliğin Portresi, Umur Turagay'ın yönettiği, Pınar Bulut ve Onur Koralp'ın senaryosunu birlikte kaleme aldıkları, başrollerini Burçin Terzioğlu ve Birkan Sokullu'nun paylaştığı Türk yapımı gerilim ve dram filmi. Filmin konusunu bir kadının, babasının gizemli ölümünü araştırması oluşturuyor. Aralık 2019 vizyona giren film bugün en çok izlenen yapımlar arasında zirveye oturuyor.

2- Valeria


İşinde ve evliliğinde kriz yaşayan bir yazar, kendilerini keşfetmekte olan üç yakın dostuna sığınarak onlardan destek alır. Elísabet Benavent'in romanından uyarlanan dizinin oyuncuları arasında Diana Gomez, Maxi Iglesias, Paula Malia, Aitor Luna ve Silma Lopez bulunuyor. Kısa bir süre önce top 10 listesinin onuncu sırasında yer alan Valeria, bugün ise listenin ikinci sırasında ilerledi.

3- Aşk 101

Lise öğrencilerini konu olan gençlik dizi Aşk 101, yayınlanmadan önce sosyal medyada oldukça tartışılmış ve dizi hakkında şikeyette bulunulmuştu. Ancak yapılan inceleme sonucunda soruşturmaya yer olmadığına dair karar verilmişti. Uzun süre Netflix’in top listesinin zirvesinde bulunan dizi bugün iki basamak gerileyerek üçüncü sıraya yerleşiyor.

4- Into The Night


1 Mayıs 2020'de yayınlananan ve gizemli kozmik bir olayı anlatan bilim-kurgu drama gerilim türünde bir dizi olan Into The Night, Jason George tarafından oluşturulan Polonya bilim kurgu romanı The Old Axolotl'dan Jacek Dukaj'dan esinlenilmiştir. Into The Night, bugün en çok izlenen yapımlar arasında iki basamak gerileyerek dördüncü sıraya yerleşti.

5- White Lines


Birkaç gün önce Netflix’te yayınlanan ve Netflix Orijinal dizisi olan White Lines, bugün en çok izlenen yapımlar arasında beşinci sırada bulunuyor. Dizi, bir kadının, uzun zaman önce Ibiza’da kaybolan erkek kardeşini aramasıyla başlayan olayları konu alıyor.

6- Yanlış Missy


Komedi türünde bir film olan Netflix’in orijinal yapımı, bugünün top 10 listesinin altıncı sırasında bulunuyor.

7- The Last Dance


The Last Dance, Chicago Bulls‘un NBA’deki başarlı yıllarının son zamanlarını konu alıyor. Belgeselde Chicago Bulls‘un o dönemdeki efsane oyuncuları Michael Jordan, Dennis Rodman, Scotty Pippen gibi isimlerin, o döneme dair yaptığı açıklamalar oldukça etkileyici ve dikkat çekici. 10 bölüm olarak yayınlanan dizi döneme ait ilginç bilgiler içeriyor.

8- Cinayet Süsü


Ali Atay'ın yönetip, senaryosunu Aziz Kedi ve Feyyaz Yiğit ile birlikte yazdığı, başrollerini Uğur Yücel, Binnur Kaya, Cengiz Bozkurt, Feyyaz Yiğit, Mert Denizmen ve Mehmet Özgür’ün paylaştığı Cinayet Süsü, Netflix'te yayınladıktan sonra en çok izlenenler arasına girmeyi başardı. Bugünkü top 10 listesinin ise sekizinci sırasında yer alıyor. Platforma yeni gelmesine rağmen film en çok izlenen yapımlar arasına girmeyi başardı.

9- Prison Break


Dizi genel olarak işlemediği bir suçtan dolayı idam cezası almış Lincoln Burrows'u ve Lincoln'ün kardeşi Michael Scofield'ın abisini kurtarmak için tüm yasal yolların tükendiğini fark edip onu hapishaneden çıkarmak için bir kaçış planı yapması ve sonrasında gelişen olayları konu alıyor. Platforma yeni gelen dizilerden olan Prison Break bugün en çok izlenen yapımlar sıralamasında dokuzuncu sırada yer alıyor.

10- Vis a Vis


İlk olarak 2015 yılında yayınlanan Vis a Vis, polisiye ve gerilim türünde bir dizi. Yakın bir zamanda Netlix'e gelen dizi toplam dört sezondan oluşuyor. Bugün ise en çok izlenen yapımlar sıralamasında onuncu sırada bulunuyor.

 Yorum yap

*