Sosyal Media
sefa

Sadece 3 Adımda iPad'inizin Şarj Ömrünü Uzatın!

iPhone ve iPad kullanıcılarının en çok şikayet ettiği konulardan bir de hiç şüphesiz cihazların kısa olan şarj ömürleri. iPad, iPhone'a göre daha güçlü bataryaya sahip olduğu için daha uzun şarj ömrüne sahip hiç kuşkusuz. Ancak iPad ne kadar güçlü bir bataryaya sahip olsa bu iPad'in şarj ömrünün kısa sürede tükenmesine engel olamıyor. Hata bazı durumlarda iPad'i sık kullanlar tıpkı iPhone'lar gibi her gün şarj etmek zorunda kalabiliyor. Fakat eskisne göre daha uzun süre şarj ömrüne sahip bir iPad ile çalışmak istiyorsanız sadece 3 adımda bunu başarabilirsiniz.

1-) Düşük Ekran Parlaklığı.

iPad'inizin şarj ömrünün kısa olmasının nedenlerinden biri hiç kuşkusuz ekran parklılığının çok yüksek olması. Ekran parklığının yüksek olarak ayarlanması hem iPad bataryasının daha erken bitmesine hem de hem de kullanıcılarının gözlerinin daha erken yorulmasına neden olur. Dolayısı ile mecbur kalmadığınız sürece iPad'inizi daha düşük ekran parlaklığında kullanmanız sizlere daha uzun süre şarj ömürne sahip iPad kullanımı sunacaktır.

iPad'inizin ekran parlaklığını Ayarlar>>Ekran ve Parlaklık sıralamasını izleyerek veya iPad ekranını yukarı kaydırıp kontrol merkezini açarak kolayca ayarlayabilirisiniz.

 

2-) Wi-Fi ve Bluetooth'u Devre Dışı Bırakın.

İnternet ve Bluetooth özelliklerini kullanmadığınız sürece bu özellikleri kapalı tutmanız sizlere daha uzun şarj süreli iPad kullanımı sunacaktır. Bu özellikleri devre dışı bırakmak için iPad ekranını yukarı doğru kaydırın ve kontrol merkezini açın. Kontrol merkezini açtıktan sonra buradan kolaylıkla bu özellikleri devre dışı bırakabilirsiniz.

3-) Düşük Güç Modunu Etkinleştirin. 

iPad'inizi düşük güç modunda çalıştırmanız size daha uzun bir batarya ömrü sunacaktır. iPad'inizin bataryası %20'nin altına düştüğünde zaten size otonmatik olarak düşük modda çalıştırılsın mı diye soracaktır. Bu özelliği aktif hale getirmek için Ayarlar>>Pil>>Düşük Güç Modu adımlarını izleyerek ulaşabilirsiniz.

 Yorum yap

*