Sosyal Media
sefa

Samsung'un Yeni Akıllı Saati Galaxy Watch Active 2 Ortaya Çıktı

Güney Koreli teknoloji devi Samsung'un yeni giyilebilir teknoloji ürünü Galaxy Watch Active 2 ortaya çıktı.

Samsung geçtiğimiz şubat ayında, Galaxy Watch Active, Galaxy Fit, Galaxy Fit e olmak üzere bir akıllı saat ve iki akıllı bileklik modelini tanıtmıştı. Daha bir yıl bile geçmeden ortaya çıkan Samsung Galaxy Watch Active 2 modeli ise teknoloji severler arasında merak uyandırdı. Direkt olarak Samsung’un Galaxy Note 10 serisini tanıtacağı lansman etkinliği kapsamında görücüye çıkacak olan akıllı saatin fotoğrafları Sammobile sitesi tarafından internete sızdırıldı.


Tasarım olarak önceki versiyon ile minör farklara sahip yeni akıllı saatin tüm teknik özellikleri ne yazık ki belli değil. 38mm-40mm-44mm kadran boyutlarına sahip olması beklenen akıllı saate eklenen mikrofon ile saat üzerinden telefon görüşmesi yapmak mümkün hale getirilecek. Wi-Fi ve LTE olmak üzere iki farklı model ile piyasaya sürülmesi beklenen yeni Galaxy Watch Active 2, sırasıyla 237mAh ve 340mAh kapasitesinde bataryalara sahip olacak.

İşte detaylı Sammobile videosu.


Konuyla ilgili Samsung cephesinden henüz resmi bir açıklama gelmedi.

Henüz birkaç ay önce tanıtılan Samsung Galaxy Watch Active, Galaxy Fit ve Galaxy Fit e modellerinin özelliklerini hatırlayacak olursak;Galaxy Watch Active

Galaxy serisi giyilebilir teknoloji ürünlerine, nabız takip özelliği ile bir yenilik katan Galaxy Watch Active modelinde fiziksel kondisyonunuzu her gün takip etmek artık çok daha kolay. Kullanıcılar, Kaliforniya Üniversitesi ve San Francisco (UCSF) işbirliği ile geliştirilen araştırma uygulaması My BP lab'i internet üzerinden indirerek günlük nabız verilerini kayıt altına alabiliyorlar. Galaxy Watch Active modeli aynı zamanda stres seviyenizi ölçmek için stres takip özelliğine de sahip. Herhangi bir artış gözlemlediğinizde nefes egzersizlerine başlayarak stres göstergesini ve vücudunuzu tekrar denge sokabilirsiniz.

Android ve iOS işletim sistemleri ile uyumlu olan Galaxy Watch Active, gerçek zamanlı antrenörlük, iç mekan/dış mekan aktivite takibi gibi özelliklere sahip. Bunun dışında Under Armour, Spotify ve Strava gibi 3. parti uygulamalara da izin veren akıllı saatinizin sesle kontrol özelliği bulunuyor. Üzerinde Samsung'un Bixby asistanı yüklü olarak gelen akıllı saat üzerinden sadece sesli komut kullanarak arama yapmak ya da mesaj göndermek mümkün, bunun için telefonu elinize almanıza bile gerek kalmıyor.


Siyah, Gümüş, Rose Altın ve Yeşil olmak üzere 4 farklı renk seçeneği bulunan Galaxy Watch Active modelinin Samsung Türkiye fiyatı ise 1.399,000 TL


Galaxy Fit ve Galaxy Fit e

Tanıtım tarihin üzerinden uzunca bir zaman geçen Samsung Galaxy Fit ve Fit e akıllı bileklik modelleri, koşucusundan atletine kadar fitness ile uğraşan  hemen hemen herkese hitap ediyor diyebiliriz. Akıllı bileklikler yürümeye, bisiklet sürmeye, koşmaya, ip atlamaya ya da normal bir idmana başladığınızda otomatik olarak aktivite takibini başlatıyor. Her iki akıllı bileklik modelinde de kalp ritmi monitörü mevcut.

Galaxy Fit akıllı bileklik, Siyah ve Gümüş olmak üzere iki farklı renk seçeneğine sahip iken Galaxy Fit e modelindeki renkler ise Siyah, Beyaz ve Sarı şeklinde üç seçeneğe yükseltilmiş. Şu an itibarıyla ülkemizde de satışta olan akıllı bilekliklerin fiyat etiketleri ise sırasıyla 599 TL ve 249 TL.

En uygun fiyatlı akıllı bileklik modelleri için tıklayınız.

En uygun fiyatlı akıllı saat modelleri için tıklayınız.Yorum yap

*