Sosyal Media
sengul

TikTok, Gençlik Portalını Yayınladı

Dünyada en fazla kullanılan video paylaşım platformlarından biri olan TikTok, bugün yeni özelliği yayınladı. Kullanıcılarının uzun süredir bekledikleri gençlik portalı bugün itibariyle kullanıma sunuldu.

Gençlik portalını tüm dünyada yayınlamayı planlayan TikTok, portalı Türkçe, Taylandca, Rusça, İtalyanca, Korece, Almanca, İngilizce, Japonca, Hintçe, Portekizce ve Fransızca olmak üzere 15’ten fazla dilde erişilebilir hale getirdi. Video oluşturmak için kullanılan araçlarına da bir rehber olacak yeni portala, ilerleyen süreçte yeni eğitici kaynakların eklenmesi hedefleniyor.


TikTok, Gençlik Portalı

TikTok, geçtiğimiz ay “Family Pairing” özelliğini kullanıma sunmuştu. Bu özellik, ebeveynlerin TikTok hesaplarını çocuklarının TikTok hesaplarıyla eşleştirme imkanı sunuyor. Böylece ebeveynler, çocuklarının TikTok’ta ne kadar süre geçirdiklerini, hangi içerikleri izlediklerini ve kimlerle sohbet ettiklerini görebiliyorlar. Ayrıca ebeveynler çocuklarının DM üzerinden kimlerle sohbet edebileceğini de belirleyebiliyor. Bu sayede çocukları üzerinde bir koruma oluşturabiliyor.

Gençlik Portalı ile birlikte sunulan internet güvenliği sayesinde de kullanıcılar daha güçlü şifreler oluşturabilecekler. Ayrıca kullanıcılar; gizlilik ayarları, kullanıcı engelleme, Family Pairing özelliğini etkinleştirme ile yorum ve mesajları kontrol edebilme özelliklerinden de yararlanabilecekler.

TikTok, Gençlik Portalınaburadaki bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 Yorum yap

*