Sosyal Media
sengul

WhatsApp Toplu Mesaj Gönderen Kullanıcılara Hukuki İşlem Başlatabiliecek

Dünyanın en yaygın kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yeni bir duyuru yayınladı. Son yayınlanan raporlara göre WhatsApp, toplu mesaj gönderen kullanıcılara dava açabilecek. WhatsApp’ın bu hamlesinin nedeni ise uygulama aracılığı ile yayınlanan sahte haberlerin önüne geçmek.

WhatsApp, bir süre önce şirket politikasını herhangi bir şekilde ihlal eden kullanıcılarını yasaklama hakkını almıştı. Şimdi ise toplu mesaj gönderen kullanıcılara dava açabilecek.


Ayrıca yapılan araştırmalara göre WhatsApp kullanıcılarının bir kısmı uygulama üzerinden aldıkları haberlere hemen inandığı ve ona göre davranışlarda bulunduğu ortaya çıktı. Hatta uygulama üzerinden paylaşılan içeriklerin cinayetlere, hırsızlıklara ve istenmeyen ayaklanmalara neden olduğu bile olmuştu.

Tüm bu yaşanan olayların önüne geçebilmek için WhatsApp, artık toplu mesaj gönderen kullanıcılarına dava açma hakkında sahip olacak. Böylece kişiler arası iletişimi hızlandırmayı amaçlayan toplu mesaj uygulamasının amacı dışında kullanılmasının önüne geçilmesi hedefleniyor.

WhatsApp Web Nasıl Kullanılır? Başlıklı yazımızı okumak için tıklayın.Yorum yap

*