Stoklarımızdaki Tüm MSI Notebooklar "MSI Türkiye" Garantisindedir


MSI GS63VR 7RG(Stealth Pro)-051TR i7-7700HQ 16GB 256GB SSD+1TB 8GB GTX 1070 15.6" Win10 Gaming Notebook Genel Özellikler

Hediyelerimiz:
MSI Gaming Mouse (Kutu içeriğinden çıkar)
MSI 15.6" Gaming Sırt Çantası (Ayrı olarak gelir)

Bir Milisaniye Bile Zafere Götürebilir! MSI'ın oyuncu odaklı monitörde tercih ettiği 120Hz ekran paneli ile oyunlarda hiçbir kareyi atlamayacaksınız. 60Hz panellerden saniyede iki kat daha fazla kare üreten ekran panelinde, 3 ms tepkime süresiyle aksiyon dolu sahnelerde 'Ghosting' efekti sorunu ortadan kalkıyor.
Ultra Hızlı Veri Transferi, 4K ve 5V/3A Şarj İçin Tek Bir Port MSI, dünyada Thunderbolt 3 arayüzünü oyun notebooklarında kullanan ilk marka oldu. En yeni ve en hızlı arayüz olan Thunderbolt 3,40 Gb/sn’ye varan veri hızları ve zincirleme bağlantı desteği sayesinde cihazlarınıza hızlı şarj olanağı da sunuyor…
 
4K Çözünürlükle Bağlayın; Tek Thunderbolt 3 ile 60Hz görüntü. Oyun keyfini çifte heyecanla yaşayın!
Matrix Display Extend Özelliği İle +3 Harici Ekranla Kuşatan Görüntü Deneyimi Uç noktada oyun deneyimi için görüş açınızı genişletin. MSI Matrix Display teknolojisi, bir adet HDMI 1.4, bir miniDisplay-Port 1.2 ve bir adet Type-C portu sayesinde 3 adede kadar harici görüntü birimini destekler. En zorlu oyunları oynarken bile diğer işlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Laptop bilgisayarınızı HDTV’ye bağlayarak Matrix Display ile 4K çıkışla 3840 x 2160’a kadar çözünürlüğe ulaşabilirsiniz.

MSI Matrix Display teknolojisi, uç noktada oyun deneyimi ve keyifli multimedya eğlencesi için en ideal ortamı oluşturur.
Veriler Göz Açıp Kapayıncaya Kadar Karşınızda Uç Noktada 2200MB/sn depolama okuma hızı ile işyerinde artık çok daha yüksek bir verimliliğe sahipsiniz. Artık dosyaların açılması için beklemek zorunda kalmayacaksınız. Eğlence zamanı geldiğinde ise bu hızlı veri işleme avantajı ile laptop bilgisayarınız mükemmel bir özel multimedya merkezine dönüşüyor. Bilgisayarınızı açtıktan sonra Windows ortamına ulaşmanız, en yeni PCI-e Gen 3.0x4 bant genişliğine sahip M.2 SSD üzerinde NVMe teknolojisi ile artık 15-20 saniye sürüyor. SATA3 SSD’lere göre 5 kat daha hızlı!

Oyun Notebooklarında İnceliğin Yeni Tanımı - 17.7mm İnceliğinde, Sadece 1.8kg Ağırlığında MSI mühendisleri her detayı titizlikle değerlendirerek taşınabilirlik ve performans arasındaki mükemmel dengeyi buldular. MSI GS Gaming serisi, ödün vermeyi reddeden oyuncular için kesinlikle ideal. Yalnızca 17.7mm kalınlığında bir kasa içinde böylesi bir gücü başka bir üründe bulabilmek mümkün değil. GS63 Stealth, bu hafif kasa için Mg-Li alaşımı kullanıyor ve alüminyum kasalardan %44 daha sağlam olmasını sağlıyor. Ayrıca aynı zamanda dünyanın en hafif oyun notebook bilgisayarı; sadece 1.8 kg ağırlığında.
SteelSeries RGB Oyun Klavyesi; Tüm Oyuncuların Düşlediği Klavye Tüm detayları profesyonel oyuncular için tasarlanan bu klavye şimdi sizin parmak uçlarınızda! RGB geriden aydınlatmalı, daha duyarlı ve dokunsal geribildirim için 1.9mm hareket mesafesine sahip özel ergonomik tuşlara sahip bu klavye üzerinde optimize edilen WASD bölgesi yerleşimi ve 45 tuşa kadar anti-ghosting (gölgeleme engellemesi) bulunuyor.
Gümüş Baskılı Tuşlar Üst sınıf gümüş baskılı klavye tuşları ile geceleri daha iyi görün, daha iyi çalışın. SteelSeries çok renkli klavye ile renk gamının tamamını görebilir, hasar ve yıpranmadan endişe etmeden klavyenizi uzun yıllar kullanabilirsiniz.
Ultra İnce Bir Platform İçin Geliştirilmiş 3 Fan Isı, dünyamızdaki en zorlayıcı unsurlardan biri. Daha fazla enerji, daha fazla ısı üretiyor. Dolayısıyla soğutma da zor bir görev. Cooler Boost Titan, 3 adet fandan oluşan Whirlwind Blade teknolojisini kullanıyor. Fanlardaki kanat sayısı 41’e çıkarken aynı dönme hızında hava üfleme performansı da %30 kadar artıyor. Bağımsız termal çözüm sayesinde toplam 5 soğutma borusu ile CPU ve GPU ayrı ayrı soğutuluyor ve sıcaklığın işlemcilerden biri üzerinde birikmesi engelleniyor. Tüm bunlar uç noktada oyun performansınızın mükemmel olmasını sağlıyor.

Tek Bir Uygulama İle Oyun Sisteminiz Üzerinde Tam Kontrol Dragon Center, PC’nizin kontrolüne tamamen sahip olmanız için gerekli 6 işlev sunar; tüm uygulamalara tek bir yerden kolay erişim (App Portal), gerçek zamanlı sistem performans izleyicisi (System Monitor), LED efektlerin yönetimi (LED/CPU-SHIFT veya tek tuşla CPU hızlandırma (System Tuner), mobil telefon üzerinden parametreleri görüntüleme, LED ayarları ve sistem profili ayarlama (Mobile Center) ve hızlı problem çözme merkezi (Tool & Help). Dragon Center kullanıcılara sistem kaynaklarını harcamadan sistemlerine kolay ince ayar yapma imkanı tanır.
True Color Teknolojisiyle Gerçeğe En Yakın Renkler Hiçbir şey mükemmel değildir; fakat elimizden gelen, mükemmele en yakın noktaya ulaşmak. Portrait Displays, Inc. Firması ile ortaklaşa geliştirdiğimiz MSI True Color Teknolojisi, görüntü teknolojisinde yepyeni bir zirve keşfetmemizi sağladı. Her panel yoğun incelemelerden ve geniş çaplı fabrika kalibrasyonlarından geçirildi ve sRGB gamına %100’e yakın oranda renk benzetimine ulaşılarak her rengin gerçeğine en yakın hale getirilmesi sağlandı. 2.0 sürümü çok daha kesin ve uyumlu olmasının yanında algısal kullanıcı işlevlerine de sahip.
Dinamik Sıcaklık / Performans Dengeleme Özel MSI “SHIFT” teknolojisi, sistemi uç noktada performansa taşırken aynı zamanda gürültü ve sıcaklığı da minimum seviyede tutar. 5 farklı profil arasında geçiş yaparak sisteminizin performansını arttırabilir ya da daha uzun pil ömrü için daha dengeli bir profil seçebilirsiniz. Yalnızca Fn+F7 tuş kombinasyonu ile kolay geçiş yapabilir veya ayarlarınızı Dragon Gaming Center üzerinden değiştirebilirsiniz.
Ping Değerleri Koruma Altında Killer DoubleShot Pro ile artık oyunları gecikme yüzünden kaybetmeyeceksiniz. Lag takılmalarını durdururken oyun trafiğini koruyup koruma altına alır; böylece korkusuzca en iyi performansınızı gösterebilirsiniz. Ağınızda öncelik vermek istediğiniz programları seçerek maksimum bant genişliği yakalayabilir, kolay kullanımlı Killer Networking Manager ile hızınızı izleyebilirsiniz. Killer DoubleShot Pro, hem Killer Gb LAN, hem de WiFi 802.11ac çift bant protokolüne destek verir; bu sayede ortalama gecikmede 802.11ac kullanan sistemlere göre 3.5 kat daha yüksek verimliliğe sahiptir.

Killer Shield – Daha Akıcı Oyun; Daha akıcı yükleme ve indirme işlemleri için ek bir koruma ile daha akıcı bir oyun deneyimi.

Duyduğunuz Detaylar Evrimleşiyor Ses cihazlarınızın sınırlarını zorlayın ve SABRE dijital ses denetleyicisi ile farkı kendi kulaklarınızla duyun. 24bit/192kbps örnekleme desteği ile 16 ila 600ohm kulaklıklarınıza en yüksek ses detayını ileterek 122dBA DNR ile PC, Mac ve mobil cihazlarda erişilmez bir ses kalitesi sunuyor. Daha önce kaçırdığınız sesleri fark edecek, yüksek FPS oyunlarında avantaj kazanacaksınız.
Hayran Bırakan Sanal Gerçeklik Deneyimi MSI gaming laptoplar ve Nvidia gelecek nesil GeForce GTX 1080 / 1070 / 1060 ekran kartlarının mükemmel uyumu, sanal gerçeklik tutkunlarının arzuladığı seviyede bir deneyim kazandırıyor. NVIDIA, Intel ve VIVE tarafından sertifikalandırılan tek marka olan MSI, ilk VR-ready oyun laptopu markası olarak sanal gerçeklik uygulamalarında benzersiz akıcılıkta ve güçlü bir mobil platform oluşturuyor. MSI Gaming notebook ürünleri ile bu yeni teknolojiyi deneyimlemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz. Dünyanın en iyi VR deneyimine herkesten önce şahit olmak için dünyanın ilk VR-Ready notebooklarını kullanın!
Eksiksiz Ve İçine Alan Bir Sanal Gerçeklik Deneyimi Nahimic VR ile sanal gerçeklik oyunlarınızdaki çok kanallı ses özelliklerini zincirlerinden kurtarın! Gitttikçe daha fazla VR oyun 7.1 surround ses özelliklerini destekliyor; ancak ne yazık ki deneyiminiz stereo ses ile sınırlı kalıyor. Nahimic VR, dünyada 7.1 sesi standart stereo kulaklıklara ulaştıran ilk ses çözümü. Özel ses algoritmaları ile 3D ses alanını HDMI ve USB çıkış üzerinden geliştiriyoruz. Sonuç ise 3D ses ve VR deneyimini bir araya getiren eksiksiz, nefes kesen bir VR oyun deneyimi. Sadece Dragon Center içinden Nahimic VR düğmesine basın ve VR ses efektlerini etkinleştirin ve şaşırmaya hazır olun!
SteelSeries Engine 3 (SSE3) – Nişan Al, Ateş! Oyun sırasında SteelSeries Engine 3 ateşli silahınız haline gelir. SSE3 ile silahınızı istediğiniz şekilde uyarlayabilir, değişik bir renk ile geriden aydınlatabilir, birçok komutu tek bir tuşta toplayarak onu yüksek teknolojiye sahip bir silaha dönüştürebilirsiniz. Ayrıca tüm SteelSeries cihazlarınızı bulut üzerinde eşitleyebilirsiniz.

Yeni Nesil Performans Canavarı Intel i7-7700HQ dan gücünü alan MSI GS63VR 7RG(Stealth Pro)-051TR ile yapabilecekleriniz hayal gücünüzle sınırlı. Dört adet fiziksel dört de sanal çekirdeğiyle yeni nesil Intel i7-7700HQ işlemci yoğun iş yükü altında bile performansından ödün vermiyor. Zorlu program ve uygulamaların ya da çoklu görevlerin bindireceği yükü 3.80 GHz turbo frekans hızına çıkarak zorlanmadan yerine getiren işlemci, optimize edilmiş ısıl tasarımıyla elektriği adeta koklayarak enerji tüketimini de en düşük seviyede tutmayı başarıyor.
PC’de Oyun GeForce GTX İle Oynanır! GeForce GTX grafiklere sahip Gaming PC ile oyuna hazır olun. En hızlı performans, en yeni oyun teknolojileri ve en iyi oyun ekosistemi ile nihai oyun deneyimini yaşayın.

GeForce GTX 10 serisi grafik işlemciler, önceki nesil GPU’lara göre 3 kat daha yüksek performansa sahiptir. Ultra hızlı FinFet, en yeni yüksek bant genişliğine sahip bellek teknolojileri ve DirectX 12 desteği ile bir gaming notebook üzerinde mümkün olan en hızlı, en akıcı oyun deneyimini yaşayın.
En Yeni Mimari İle DDR4-2400 Bellek Desteği Geliştirilmiş DDR4-2400 XMP bellek desteği ile notebook bilgisayarından mümkün olan en yüksek performansı alın. 32GB/sn üzerinde yazma hızı ile önceki nesil DDR3-1600 belleklere göre %40’ın üzerinde performans artışı sunan DDR4-2400, uç noktada oyun deneyiminizi bir üst seviyeye taşımanız için yeni laptop standardı.

MSI GS63VR 7RG(Stealth Pro)-051TR i7-7700HQ 3.80GHz 16GB DDR4 256GB SSD+1TB 8GB GTX 1070 15.6" Full HD Windows 10 Gaming Notebook Özellikleri

 • İşlemciINTEL Core™ i7
 • İşlemci ModeliIntel Core i7-7700HQ
 • İşlemci Hızı3.80 GHz
 • Çekirdek SayısıDört Çekirdek İşlemci
 • İşletim SistemiWindows 10
 • Sistem Belleği16 GB
 • Arttırılabilir Bellek (Maks.)32 GB
 • Sabit Disk (HDD)1 TB
 • SSD256 GB
 • Ekran Kartı Hafızası8 GB Paylaşımsız
 • Ekran KartıNvidia GeForce GTX1070
 • Ekran Kartı Bellek TipiGDDR5
 • Ekran Özelliği15.6"
 • EkranFull HD
 • Ekran Çözünürlüğü1920 x 1080
 • Optik SürücüYok
 • KlavyeTürkçe Q
 • USB Port3x USB 3.0, 1x USB 2.0, 1x USB3.1 Gen2 Type-C
 • HDMIVar
 • VGAYok
 • Display Port1x Mini Display
 • Ethernet (LAN)Var
 • Kablosuz HaberleşmeVar
 • Bluetooth ÖzelliğiVar
 • Parmak İzi OkuyucuYok
 • Kart OkuyucuVar
 • Paket İçeriğiNotebook, Şarj Aleti, Pil
 • Ağırlık1.80 kg
 • Garanti24 Ay MSI Türkiye Garantili
 • MarkaMSI
 • Model Kodu7RG(Stealth Pro)-051TR
 
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 22.703,37 TL 22.703,37 TL +0
 • 11.673,88 TL 23.347,77 TL +0
 • 7.854,48 TL 23.563,44 TL +0
 • 5.945,78 TL 23.783,12 TL +0
 • 4.800,88 TL 24.004,41 TL +0
 • 4.038,74 TL 24.232,44 TL +0
 • 3.494,98 TL 24.464,84 TL +0
 • 3.087,72 TL 24.701,74 TL +0
 • 2.771,17 TL 24.940,54 TL +0
 • 2.518,68 TL 25.186,79 TL +0
 • 2.312,54 TL 25.437,95 TL +0
 • 2.140,94 TL 25.691,26 TL +0
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 22.703,37 TL 22.703,37 TL +0
 • 11.571,54 TL 23.143,09 TL +0
 • 7.761,84 TL 23.285,51 TL +0
 • 5.860,45 TL 23.441,79 TL +0
 • 4.717,58 TL 23.587,92 TL +0
 • 3.958,05 TL 23.748,29 TL +0
 • 3.414,04 TL 23.898,28 TL +0
 • 3.007,87 TL 24.062,93 TL +0
 • 2.690,77 TL 24.216,93 TL +0
 • 2.438,60 TL 24.386,00 TL +0
 • 2.231,29 TL 24.544,18 TL +0
 • 2.059,82 TL 24.717,88 TL +0
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 22.703,37 TL 22.703,37 TL +0
 • 11.661,89 TL 23.323,78 TL +0
 • 7.846,33 TL 23.539,00 TL +0
 • 5.939,56 TL 23.758,24 TL +0
 • 4.795,81 TL 23.979,06 TL +0
 • 4.034,43 TL 24.206,60 TL +0
 • 3.491,21 TL 24.438,50 TL +0
 • 3.084,36 TL 24.674,89 TL +0
 • 2.768,13 TL 24.913,17 TL +0
 • 2.515,89 TL 25.158,88 TL +0
 • 2.309,95 TL 25.409,48 TL +0
 • 2.138,52 TL 25.662,22 TL +0
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 22.703,37 TL 22.703,37 TL +0
 • 11.687,10 TL 23.374,21 TL +0
 • 7.867,54 TL 23.602,63 TL +0
 • 5.958,89 TL 23.835,56 TL +0
 • 4.814,63 TL 24.073,13 TL +0
 • 4.052,58 TL 24.315,49 TL +0
 • 3.508,97 TL 24.562,77 TL +0
 • 3.101,89 TL 24.815,14 TL +0
 • 2.785,86 TL 25.072,74 TL +0
 • 2.533,58 TL 25.335,75 TL +0
 • 2.327,67 TL 25.604,34 TL +0
 • 2.156,56 TL 25.878,68 TL +0
 
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 22.703,37 TL 22.703,37 TL +0
 • 4.643,29 TL 23.216,45 TL +3
 • 3.900,92 TL 23.405,54 TL +3
 • 5.899,43 TL 23.597,72 TL +0
 • 2.974,14 TL 23.793,09 TL +3
 • 3.998,62 TL 23.991,73 TL +0
 • 2.419,37 TL 24.193,70 TL +3
 • 2.218,10 TL 24.399,11 TL +3
 • 2.050,67 TL 24.608,03 TL +3
 • 2.482,06 TL 24.820,56 TL +0
 • 2.276,07 TL 25.036,80 TL +0
 • 2.104,74 TL 25.256,84 TL +0
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 22.703,37 TL 22.703,37 TL +0
 • 11.681,09 TL 23.362,18 TL +0
 • 7.863,46 TL 23.590,37 TL +0
 • 5.955,76 TL 23.823,05 TL +0
 • 4.812,08 TL 24.060,38 TL +0
 • 4.050,41 TL 24.302,47 TL +0
 • 3.507,07 TL 24.549,49 TL +0
 • 3.100,20 TL 24.801,58 TL +0
 • 2.784,32 TL 25.058,91 TL +0
 • 2.532,16 TL 25.321,63 TL +0
 • 2.326,36 TL 25.589,91 TL +0
 • 2.155,33 TL 25.863,94 TL +0
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 22.703,37 TL 22.703,37 TL +0
 • 11.681,09 TL 23.362,18 TL +0
 • 7.863,46 TL 23.590,37 TL +0
 • 5.955,76 TL 23.823,05 TL +0
 • 4.812,08 TL 24.060,38 TL +0
 • 4.050,41 TL 24.302,47 TL +0
 • 3.507,07 TL 24.549,49 TL +0
 • 3.100,20 TL 24.801,58 TL +0
 • 2.784,32 TL 25.058,91 TL +0
 • 2.532,16 TL 25.321,63 TL +0
 • 2.326,36 TL 25.589,91 TL +0
 • 2.155,33 TL 25.863,94 TL +0
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 22.703,37 TL 22.703,37 TL +0
 • 11.607,04 TL 23.214,08 TL +0
 • 7.793,81 TL 23.381,43 TL +0
 • 5.887,80 TL 23.551,21 TL +0
 • 4.739,74 TL 23.698,72 TL +0
 • 3.974,68 TL 23.848,08 TL +0
 • 3.439,38 TL 24.075,68 TL +0
 • 3.031,97 TL 24.255,74 TL +0
 • 2.712,47 TL 24.412,23 TL +0
 • 2.465,08 TL 24.650,78 TL +0
 • 2.258,14 TL 24.839,57 TL +0
 • 2.085,94 TL 25.031,28 TL +0
 
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 22.703,37 TL 22.703,37 TL +0
 • 11.615,35 TL 23.230,71 TL +0
 • 7.802,65 TL 23.407,95 TL +0
 • 5.896,37 TL 23.585,47 TL +0
 • 4.753,14 TL 23.765,70 TL +0
 • 3.991,03 TL 23.946,18 TL +0
 • 3.453,67 TL 24.175,67 TL +0
 • 3.045,31 TL 24.362,45 TL +0
 • 2.728,31 TL 24.554,80 TL +0
 • 2.474,21 TL 24.742,12 TL +0
 • 2.266,82 TL 24.935,06 TL +0
 • 2.094,02 TL 25.128,25 TL +0
22.703,37 TL Havale, EFT ödeme
incehesap.com’dan yaptığınız alışverişlerin ödemesini kredi kartı, banka kartı, sanal kart, Havale ve EFT ile gerçekleştirebilirsiniz. Kapıda ödeme yöntemi şu an için kullanılmamaktadır.

Bu ürün hakkında henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap
Üye resmi
Ürüne Puan Verin
GİRİŞ YAPINIZ
FACEBOOK İLE BAĞLAN

incehesap.com 2008 yılında kurucularımızın teknolojik ürünlerde ismi bilinen firmaların keyfi zamlarına, fiyat politikalarına ve bu sektörde oluşturdukları tekele karşı gelmek için kurdukları bir hayal ile serüvenine başladı.

Kuruluşundan bugüne kadar, elektronik ürünleri olabildiğince uygun fiyata sağlayabilmek için reklam yapmadı, mağaza açmadı ve asla abartılı fiyat etiketleri kullanmadı. Yıllar içinde bir çok dünya markası, yüzlerce uzman personel ve yüzbinlerce teknoloji tüketicisinin dahil olduğu serüven bir tık öteye taşındı.

Yani;
incehesap.com teknolojik ürünlerde uygun fiyat, kaliteli hizmet, hızlı ve güvenilir alışveriş politikası ile çalışan uzman personelin müşteri memnuniyetini üst seviyede tutması üzerine organize edildi.

Bu serüvenin içinde ziyaretçilerimize geniş ürün yelpazesinden, vakit kaybettirecek detaylarla uğraşmadan keyifle alışveriş yapmak ve istedikleri ürünleri hak ettiği fiyata almanın huzurunu yaşamak kaldı.

Biz incehesap.com olarak sadece teknolojik ürün sağlamıyor aynı zamanda hayallerimizi paylaşıyoruz. Bu nedenle bizi tercih eden her bir kişinin abartılı fiyatlara karşı duruşumuzu ve hayallerimizi desteklediğini biliyoruz.

Yorulmadan, azimle ve asla pes etmeden ilerlediğimiz bu yolda bize destek verdiğiniz ve bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

incehesap.com
MSI GS63VR 7RG(Stealth Pro)-051TR i7-7700HQ 3.80GHz 16GB DDR4 256GB SSD+1TB 8GB GTX 1070 15.6" Full HD Windows 10 Gaming Notebook

  Arama Sonuçları
   0 Sepetim Sepetiniz Boş
   • Sepetinizde hiç ürün bulunmamaktadır
   kampanya
   MSI GS63VR 7RG(Stealth Pro)-051TR i7-7700HQ 3.80GHz 16GB DDR4 256GB SSD+1TB 8GB GTX 1070 15.6" Full HD Windows 10 Gaming Notebook
   MSI GS63VR 7RG(Stealth Pro)-051TR i7-7700HQ 3.80GHz 16GB DDR4 256GB SSD+1TB 8GB GTX 1070 15.6" Full HD Windows 10 Gaming Notebook
   Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
   Sitemizle ilgili görüş, öneri ve şikayetlerinizi formu doldurarak bize iletebilirsiniz.