PRIME Z490-A
PRIME Z490-A
PRIME Z490-A
PRIME Z490-A
PRIME Z490-A
Soket
1200
Intel
DDR4
ATX

Asus PRIME Z490-A GAMING Intel Z490 Soket 1200 DDR4 4600(OC)MHz ATX Gaming (Oyuncu) Anakart

%20 indirim
3.263,42 TL Tek Çekim / Havale: 2.609,10 TL
Bu ürünü satın aldığınızda 11,06TL değerinde 110555 puan kazanacaksınız
3 Gün İçinde Kargo
Ücretsiz Kargo
Çoklu
Kredi Kartı


Asus PRIME Z490-A GAMING Intel Z490 Soket 1200 DDR4 4600(OC)MHz ATX Gaming (Oyuncu) Anakart Genel Bakış

Asus PRIME Z490-A M.2, 14 DrMOS güç aşamaları, HDMI, DisplayPort, SATA 6 Gbps, Intel 2.5 Gb Ethernet, USB 3.2 Gen 2 Type-C, Thunderbolt 3 desteği ve Aura Sync RGB aydınlatma özelliklerine sahip Intel Z490 (LGA 1200) ATX anakartı
 • Intel LGA 1200 soket: 10. Nesil Intel Core işlemcilerine hazır
 • Gelişmiş güç çözümü: Stabil güç dağıtımı için 12+2 DrMOS güç aşamaları, 6 katmanlı PCB, ProCool soketler, alaşımlı bobinler ve dayanıklı kapasitörler
 • AI Hız Aşırtma: İşlemci ve soğutucuya bağlı olarak CPU performansını hızla optimize ederek uzmanların yaptığı ayarlara çok yakın sonuçlar elde eder
 • AI Soğutma: Anakarttaki tüm fanları yönetip kontrol eder, mevcut sistem yükü ve sıcaklığına göre en uygun ayarları belirler
 • 5-Yönlü Optimizasyon: Tek tıklamayla sistem genelinde ayar yapılarak CPU veya GPU odaklı görevler için akıllı soğutma ve en uygun hız aşırtma sağlanır
 • Kapsamlı soğutma: VRM soğutma bloğu, M.2 soğutma bloğu, hibrit fan başlıkları ve Fan Xpert 4
 • Yeni nesil bağlantı seçenekleri: Intel 2.5 Gb Ethernet, önde USB 3.2 Gen 2 Type-C ve Thunderbolt 3 başlığı desteği

Teknik Özelliklere Genel Bakış

Prime ASUS Prime serisi, 10. Nesil Intel Core işlemcilerin tüm potansiyelini ortaya çıkarmak için özenle geliştirildi. Sağlam güç tasarımına, kapsamlı soğutma çözümlerine ve akıllı ayar seçeneklerine sahip olan Prime Z490 serisi anakartlar, günlük kullanıcılara ve kendi PC'lerini toplayan kişilere kullanışlı yazılımlar ve özelliklerle çeşitli performans ayarı seçenekleri sunuyor.

İstediğiniz Gibi Ayarlayın ASUS Prime serisinin temelinde kapsamlı kontrol imkanları yer alıyor. Prime Z490 anakartlar sisteminizi her yönüyle ayarlamak için esnek araçlara sahip. Böylece çalışma şeklinize en uygun performans ayarlarını yapıp üretkenliğinizi maksimum düzeye çıkarabilirsiniz.

5-Yönlü Optimizasyon ASUS 5-Yönlü Optimizasyon bilgisayarınızı akıllandırır, karmaşık ayarları sadece tek bir tıklamayla halletmenizi sağlar. Sistemin önemli noktalarını dinamik olarak optimize eder, bilgisayarınıza özel hız aşırtma ve soğutma profilleri sunar.
 • 5-Yönlü Optimizasyon, sistem özelliklerinize özgü hız aşırtma ve soğutma profilleri oluşturan otomatik bir ayar aracıdır.
 • Fanlar günlük kullanımda sessiz çalışırken, CPU ve GPU'yu yoğun olarak kullanan görevlerde ise optimum hava akışı sağlanır.
 • Stres testi özelliğiyle kullanıcılar CPU veya bellek odaklı iş yükleri için sistemi optimize edebilir ve hız aşırtma yapabilir.
CPU Performans Artışı Akıllı bir sistem ayar aracı olan TurboV Processing Unit (TPU), otomatik olarak voltaja ince ayar yapmayı, sistem verilerini takip etmeyi ve optimum performans için hız aşırtma parametrelerini ayarlamayı sağlar.
Çok Yönlü Enerji Verimliliği EPU, güç sarfiyatını otomatik olarak optimize eder ve Dışarıda modu sayesinde enerji tasarrufunu en üst düzeye çıkarır. Bu akıllı modda, kullanılmayan giriş/çıkış kontrolcüleri kapatılarak üst düzey enerji tasarrufu sağlanan bir senaryo oluşturulur.
Fan Xpert 4 / Esnek Hava ve Sıvı Soğutma Kontrolleri Fan Xpert 4 yazılımı fanlar, su pompaları ve hepsi bir arada (AiO) soğutucular için kapsamlı kontrol imkanı sunar. İster hava ister suyla soğutma yapın Auto-Tuning modu tüm paramatreleri tek bir tıklamayla akıllı bir şekilde yapılandırır. Tüm fan hızlarını varsayılan en düşük seviyenin de altına taşıyan Aşın Sessiz modu ise hafif görevlerle ilgilenirken sisteminizin fısıltı düzeyinde ses çıkarmasını sağlar. Fanlar, su pompaları ve AiO soğutucular UEFI BIOS üzerinden de kontrol edilebilir.
Hassas Dijital Güç Kontrolü Digi+ voltaj regülatör modülü (VRM), voltaj düşüşlerinde gerçek zamanlı kontrol sağlayarak frekans ve güç verimliliği ayarlarını otomatik olarak düzenler. Ayrıca üst düzey kararlılık ve performans için işlemciye ince ayar yapma imkanı verir.
Turbo App / Uygulamalara Özel Profiller Turbo App; CPU hız aşırtmayı belirlemenizi, fan profilleri oluşturmanızı, ağ verilerinin önceliklerini atamanızı ve ses ayarlarını optimize etmenizi sağlar. Böylece sisteminiz tam ihtiyacınıza göre ayarlanır.
ASUS AI Hız Aşırtma ASUS AI Hız Aşırtma, sisteminizden en iyi şekilde yararlanmanızı sağlayan akıllı bir araç. İşlemcinizin ve soğutma sisteminizin profilini çıkaran bu araç en uygun voltaj ve frekans ayarlarını tahmin ediyor.

Windows'ta AI Suite yazılımı veya doğrudan UEFI üzerinden erişilebilen kullanışlı AI Hız Aşırtma özelliği her seviyeden kullanıcının anlayabileceği bir arayüze sahip. Tecrübeli hız aşırtma tutkunlarına geniş ayar seçenekleri sunan bu arayüz başlangıç seviyesindeki kullanıcılara da otomatik ayar imkanı veriyor.
Uzmanlar Tarafından Tasarlandı AI Hız Aşırtma teknolojisinin kalbinde, dünyaca ünlü hız aşırtma uzmanlarıyla birlikte her tür kullanıcıya uygun bir araç sunmak çalışan ROG Ar-Ge mühendislerinin geliştirdiği özel algoritma yer alıyor.

Tahmini Sınırlar Algoritma işlemcinizi ve soğutma sisteminizi analiz edip, elde ettiği verilere göre en uygun ayarları tahmin ediyor. Ardından yazılım bu ayarları kullanarak hız aşırtma işlemini, frekans ve voltaj dengesini otomatik olarak düzenliyor.

Gerçek Zamanlı Ayarlar İş yükünü, sistem sıcaklığını, fan hızını ve güç tüketimini takip eden yazılım, en uygun performansı devamlı sunabilmek için gerçek zamanlı ayarlamalar yapıyor.

AI Hız Aşırtma Kılavuzu AI Hız Aşırtma Kılavuzu sisteminizi manuel olarak nasıl ayarlayabileceğinizi gösteren ayrıntılı bilgiler ve talimatlar içeriyor. F11 kısayol tuşuna basarak kılavuza erişebilirsiniz.

Çekirdek Grubu Yükleme Z490 gibi çok sayıda çekirdeğe sahip işlemcilerde, AI Hız Aşırtma verileri çekirdek grubuna göre listeliyor. Bu özellik size çekirdek gruplarının durumuna göre (3 / 5 / 8 / tüm çekirdekler) değişen denetim imkanı veriyor, manuel ayarlar için hedef frekans ve voltaj tahminleri sunuyor.

AI Suite ile AI Hız Aşırtma Dahili yapay zeka, AI Suite'teki (Windows'ta) 5 Yönlü Optimizasyon ile eksiksiz ve esnek kontrol imkanı sunan otomatik hız aşırtma olanağı sunuyor.

AI Soğutma ASUS AI Soğutma işlevi, anakarta bağlı fanları kontrol ederek sistemin mevcut yüküne ve sıcaklığına göre en uygun ayarları otomatik olarak yapıyor.

CPU Sıcaklık Tespiti AI Soğutma işlevi, CPU sıcaklığını tespit ettikten sonra özel bir algoritma kullanarak sistemi soğutmak ve fan gürültüsünü düşük tutmak için gereken en düşük fan hızını hesaplıyor.

Otomatik Optimizasyon Sistem yükü sabit olduğunda, yazılım otomatik olarak fan hızını optimum düzeye düşürüyor* ve performanstan ödün vermeden gürültüyü azaltıyor.
*AI Soğutma işlevinden yararlanmak için fanların şu başlıklara takılması gerekir: CPU_FAN / CPU_OPT / CHA_FAN / M.2_FAN / H_AMP / RAD_FAN
Sürekli Takip AI Soğutma sistemi sürekli takip ederek mevcut yüke göre fan hızını ayarlıyor.

Otomatik Ayar / Tek Tıkla Etkinleştirme AI Soğutma özelliği ASUS AI Suite 3'teki Fan Xpert 4 arayüzünden kolayca etkinleştirilebiliyor. Bu özellik etkinleştirildiğinde tüm manuel kontrollerin yerini alıyor.

Manuel Ayar / Fan Hızı Referansları AI Soğutma teknolojisi, manuel kontrolü tercih edenlere, sıcaklığa göre fan hızlarını gösteren bir grafikle referans noktaları vererek fan ayarları için bir kılavuz sunuyor.

UEFI BIOS Ünlü ASUS UEFI (BIOS), sisteminizi yapılandırmak ve ayarlamak için gereken her şeyi sunar. Kendi sistemini kendisi toplamaya ilk kez başlayanlar için akıllı şekilde basitleştirilmiş seçenekler sunmasının yanı sıra tecrübeli kullanıcılara da kapsamlı özellikler sağlar.

Gelişmiş Mod / Ciddi Uzmanlar İçin Gelişmiş Ayarlar UEFI'deki kullanışlı Gelişmiş mod, kontrolü tamamen elinize almanızı sağlıyor. Dahili arama özelliği seçenekleri bulmayı kolaylaştırırken çeşitli gelişmiş işlevler de ince ayar yapma imkanı veriyor. Böylece aradığınız performansa erişebiliyorsunuz.
 • Tahmin: AI Hız Aşırtma, hız aşırtma performansını tahmin etmek için sıcaklık, fan hızları ve güç tüketimini de izliyor.
 • AI Hız Aşırtma Kılavuzu: AI Hız Aşırtma özelliğinin nasıl kullanılacağını adım adım gösteren talimatlar için UEFI BIOS'taki kılavuza göz atın.
 • Arama Özelliği: İhtiyaç duyduğunuz seçeneği veya ayarı hızla ve kolayca bulun.
 • ASUS Kullanıcı Profili: Farklı BIOS sürümleri arasında yapılandırma ayarlarını değiştirin veya arkadaşlarınızla paylaşın.
 • FlexKey: Kasadaki reset düğmesine Aura aydınlatmayı açıp kapama işlevini atamak mümkün. DirectKey'i etkinleştirerek doğrudan UEFI BIOS'a girebilir veya sistemi yeniden başlatabilirsiniz.

EZ Modu / Hızlı ve Kolay Kurulum Önemli ayarları ve istatistikleri görüntüleyen EZ modu ayrıca, kılavuzlar, sürükle bırak işlevi ve önemli ayarları tek tıkla uygulama gibi özelliklerle sisteminizi anında kurup kullanmanızı sağlıyor.

 • AI Hız Aşırtma: Kısayol ile AI Hız Aşırtma özelliğini etkinleştirin.
 • Kullanımı Kolay Görsel Fan Kontrolleri: Sadece mouse'unuzla bir eğriyi çekerek her bir fan için ince ayar yapın.
 • EZ XMP: Tek tıklamayla DRAM performansınızı artırın.
 • Aura Açma/Kapama Modu (Gizlilik): Aura RGB aydınlatma veya tüm dahili LED'leri kolayca etkinleştirebilir veya sade bir görünüm için devre dışı bırakabilirsiniz.

M.2 Soğutma Bloğu Uzun süreli veri aktarımlarında oluşabilecek ısıyı uzaklaştırmak için, M.2 sürücüsü pasif bir soğutma bloğunun altında yer alır. Kolayca çıkarılabilen vidalarla yerine oturtulan soğutma bloğunu diğer M.2 yuvasının altına da yerleştirebilirsiniz.

 • Çıkarılabilir vidalar, soğutma bloğunu çıkarırken kaybolmayı ve düşmeyi önler.

VRM Soğutma Bloğu ve Termal Dolgular Termal dolguların altındaki iki dev boyutlu soğutma bloğu MOSFET'ler ve bobinlerdeki ısı aktarımını artırarak daha iyi soğutma performansı sağlar. Birlikte gelen fan tutucu da ekstra soğutma seçenekleri sunar.

Stack Cool 3+ Yaklaşık 57 gram ağırlığındaki bakır katmanlar kritik bileşenlerdeki ısıyı uzaklaştırarak en uygun çalışma sıcaklıklarına ulaşmayı sağlar.

Daha Serin Tasarım Prime Z490, Fan Xpert 4 veya UEFI BIOS üzerinden yapılan, kapsamlı soğutma kontrollerine sahiptir.

Birden Fazla Sıcaklık Kaynağı Her bir başlık, üç adet termal sensörü dinamik olarak referans alabilir. Fan Xpert 4, desteklenen ASUS ekran kartlarının sıcaklığını takip etme imkanı vererek GPU ve CPU'ya yoğun yük bindiren görevlerde en uygun soğutmayı elde etmeyi sağlar.


Çift Pompa Başlığı Yüksek performanslı PWM veya DC su pompaları için 3 amperin üzerinde akım sunan özel bir başlık ve buna ek olarak AiO'lara özel ikinci bir başlık.

Akıllı Koruma Özel bir entegre devre, fan başlıklarını fazla ısınmaya ve fazla akıma karşı korur.

4-Pin PWM/DC Fan Dahili her başlık; PWM veya DC fanlarının otomatik olarak tespit edilmesine destek verir.

Sağlam Bir Temel Üzerine Kurulu Prime Z490 serisi, 10. Nesil Intel Core işlemcilerin artan çekirdek sayısının ve bant genişliğinin üstesinden gelebilecek şekilde geliştirildi. Z490 anakart günlük üretkenliği artıran tüm temel özellikleri sunuyor. Böylece sisteminiz kararlı güç dağıtımı, kullanışlı soğutma ve esnek veri aktarım seçenekleriyle kullanıma hazır hale geliyor.

Sağlam Güç Tasarımı 10. Nesil Intel Core işlemcilerinin tüm performansından yararlanmak için kesintisiz güç aktarımı çok önemli. Prime Z490 anakartlar, bu çok çekirdekli işlemcilerin taleplerini karşılamaya hazır.

ProCool Bağlantılar İşlemciye doğrudan 12 volt güç sağlayan özel 8+4 pimli bağlantılar, anakart ile güç kaynağı arasındaki bağlantıyı iyileştiriyor. Her bir jakta bulunan sağlam pimler, içi boş pimli mevcut bağlantılara göre daha fazla akım taşıyabiliyor.

12+2 DrMOS Güç Aşamaları 12+2 güç aşamasına sahip VRM, en yeni Intel işlemcilerin talep ettiği güç ve verimliliği sunuyor.

ASUS OptiMem II Anakartın iletken hatlarında yapılan yenilikler, en son Intel işlemcilerin bellek bant genişliğine sınırsız bir şekilde erişmesini sağlıyor. ASUS OptiMem II teknolojisi, geçişleri azaltmak için bellek sinyal hatlarını dikkatlice farklı PCB katmanlarına yerleştiriyor. Ayrıca, paraziti büyük oranda azaltmak için koruma bölgeleri de ekliyor.

ASUS OptiMem II faydaları:
 • Gelişmiş bellek kararlılığı ve uyumu
 • Aynı voltajda daha düşük bellek gecikmesi
 • Gelişmiş bellek frekansı aralığı

Çift M.2 (32 Gbps'e kadar) PCI Express 3.0 x4 bant genişliği üzerinden 32 Gbps'e kadar veri aktarımına destek veren çift M.2 yuvası, işletim sistemi veya uygulamalar için kullanılan sürücülerde daha hızlı açılış ve yükleme süreleri elde edilmesini sağlıyor.

* Gerçek aktarım hızı teorik maksimum hızdan daha düşüktür.
USB 3.2 Gen 2 Type-A & Type-C Uyumlu kasalarda ön panele yerleştirilebilen hızlı USB 3.2 Gen 2 özellikli USB Type-C bağlantısının da yer aldığı birçok USB girişiyle, üst seviye sistemlerde çok sayıda çevre birimi kullanmak mümkün.

Thunderbolt 3 Desteği Prime Z490-A, tek bir kabloyla çift yönlü 40 Gpbs hızlara ulaşan Intel sertifikalı bir Thunderbolt 3 eklenti kartı olan ThunderboltEX 3-TR'ye destek veriyor. Ayrıca, entegre bir Thunderbolt 3 başlığı da papatya dizilimiyle altı adede kadar cihaza destek veriyor ve 100 watt güçle hızlı şarj imkanı sunuyor.

Intel 2.5 Gb Ethernet Intel Ethernet Connection I225-V, işlemciye ek yükü azaltır ve olağanüstü düzeyde yüksek TCP ve UDP çıkışıyla daha hızı ve akıcı veri aktarımı yapılmasını sağlar.

Özel Codec / Saf ve Güçlü Sesler İçin Realtek Codec Ve Benzersiz Tasarım Özellikleri Z490-A, Realtek ile birlikte tasarlanan Realtek S1220A adlı benzersiz bir ses codec'inden yararlanıyor. Realtek®S1220A ayrıca, stereo çıkış için benzersiz 120 dB ve giriş için 113 dB sinyal gürültü oranı sunarak saf ses kalitesi sağlıyor. Bunlara ek olarak, özdirenç algılama özelliğine sahip bir devre, kulaklıklarınız için en uygun ses düzeyi aralığını sunmak için kazanımı otomatik olarak ayarlıyor.

DTS:X Ultra daha zengin oyun, VR ve artırılmış gerçeklik deneyimleri için kulaklılara ve hoparlörlere çevresel ses özelliğini getiriyor. Kanalları, sahneleri ve nesneleri baz alan seslere destek veren DTS:X Ultra uyumlu içeriklerde daha sürükleyici bir ses deneyimi yaşatıyor. Ayrıca DTS® codec'leri için ileri işleme özellikleri ve cihaz düzeyinde ayar imkanı sunuyor.

Crystal Sound 3 / Sizi Oyunun Atmosferine Sokan Mükemmel Sesler
 • Ön Güç Regülatörü: Kararlı performans için güç giriş parazitini azaltır.
 • Entegre Amplifikatör: Yüksek öz dirençli kulaklıklarda yüksek veya düşük frekanslarda düşüş yaşanmadan kullanım imkanı sunar.
 • Ses Kalkanı: Analog/dijital sinyal alanlarını ayırarak çok taraflı karışmanın önemli ölçüde azaltılması sağlanır.
 • De-Pop Devresi: Tüm ses çıkışlarında başlangıçta meydana gelen gürültüyü azaltır.
 • Sol ve Sağ Hatlar İçin Ayrı Katmanlar: Ses yolları arasındaki geçiş en aza indirgenir.
 • Üst Düzey Japon Ses Kapasitörleri: Üst düzey parçalar ile olağanüstü gerçekçi ve etkileyici sesler oluşturul
Aura Sync / Rakipleri Gölgede Bırakın Bilgisayar tutkunlarına yönelik düzgün ayarlanmış bir sistem buna uygun estetik bir görünüme sahip olmalı. ASUS Aura, dahili RGB LED'ler için çeşitli işlevsel ön tanımlı ayar ve dahili RGB başlıklarına bağlanan cihazlar ve şeritlerle birlikte RGB aydınlatma üzerinde tam kontrol imkanı sunar. Tümü, sürekli büyüyen Aura uyumlu donanım portföyüyle senkronize edilebilir.

Adreslenebilir Gen 2 RGB Başlığı İki adet adreslenebilir Gen 2 RGB başlığı, ikinci nesil adreslenebilir RGB cihazlardaki LED sayısını tespit edebiliyor, böylece belirli cihazlara özel aydınlatma efektlerini yazılım ile otomatik olarak ayarlama olanağı sunuyor. Yeni başlıklar, mevcut Aura RGB ekipmanlarıyla geriye dönük uyum da sağlıyor.

Armoury Crate Yeni bir yazılım aracı olan Armoury Crate, desteklenen ürünleri tek bir noktadan kontrol etmek için tasarlandı. Armoury Crate sisteminizdeki tüm cihazlarda RGB aydınlatma ayarlarını ve efektlerini tek bir kullanışlı arayüz üzerinden yapma fırsatı sunar. Bu yazılım ayrıca klavye ve mouse tercihleri de dahil olmak üzere sayısı giderek artan ASUS ürünü için ayar yapma olanağı verir. Özel ürün kayıt sistemine de sahip olan Armoury Crate, ASUS topluluğu ile bağ kurmanız için haberler de paylaşır.

 • Aura Sync
 • Sürücü & Kılavuz İndirme
 • Hesap Yönetimi

SafeSlot / Ekran Kartınızı Koruyun PCIe yuvasının ASUS tarafından yeniden icat edilmiş hali olan SafeSlot kartın yerinden çıkmasını ve kaymasını üstün bir şekilde önler. Güçlendirici metalle entegre ederek, çok daha sağlam bir slot elde etmek için yeni bir geçmeli kalıp süreci ile tek adımda üretilen SafeSlot, ek lehim noktaları ile PCB'ye sıkı bir biçimde tutturulur.

FlexKey / Kasadaki Reset Düğmesine Yeni İşlev Atayın FlexKey ön panel başlığı, kasanızın önündeki reset düğmesinin işlevini değiştirmenizi sağlıyor. Bu tuşa, Aura aydınlatma ayarlarını, DirectKey özelliğini ve sistemi yeniden başlatma işlevini atayabiliyorsunuz.

Teknik Özellikler
İşlemci Intel® Soket 1200 10.Nesil Intel® Core™, Pentium® Gold ve Celeron® İşlemci Intel® 14 nm CPU'ları Destekler Intel® Turbo Boost Teknolojisi 2.0 ve Intel® Turbo Boost Max Teknolojisi 3.0 desteği
Yonga Seti Intel® Z490
Bellek 4 x DIMM, Max. 128GB, DDR4 4600(O.C)/4500(O.C)/4400(O.C)/4266(O.C.)/4133(O.C.)/4000(O.C.)/3866(O.C.)/3733(O.C.)/3600(O.C.)/3466(O.C.)/3333(O.C.)/3200(O.C.)/3000(O.C.)/2933(O.C.)/2800(O.C.)/2666/2400/2133 MHz ECC olmayan, Arabelleksiz Bellek
Grafik Tümleşik Ekran İşlemcisi 1 x DisplayPort 1.4 * 1 x HDMI 1.4b *Grafik özellikleri İşlemci türüne göre değişkenlik gösterebilir.
Çoklu GPU Desteği NVIDIA® 2-Yönlü SLI™ Teknolojisini destekler AMD 3-Yönlü CrossFireX™ Teknolojisini Destekler
Genişleme Yuvaları Intel® 10.Nesil İşlemciler 2 x PCIe 3.0 x16 (x16 veya çiftli x8) *1 Intel® Z490 Yonga Seti 1 x PCIe 3.0 x16 (maks x4 modu) 3 x PCIe 3.0 x1 *2
Depolama Toplamda2 x M.2 yuvası ve 6 x SATA 6Gb/s yuvası destekler Intel® Z490 Yonga Seti : 1 x M.2_1 socket 3, M Key ile Tip 2242/2260/2280/22110 depolama aygıtı desteği (SATA ve PCIE 3.0 x 4 modu)*3 1 x M.2_2 socket 3, M Key ile tip 2242/2260/2280/22110 depolama aygıtı desteği (PCIE 3.0 x 4 modu)*4 6 x SATA 6Gb/s port(lar) Intel® Optane™ Bellek Hazır Raid Desteği 0, 1, 5, 10
LAN Intel® I225-V 2.5Gb Ethernet ASUS LANGuard
Kablosuz Veri Ağı Sadece M.2 yuvası (Key E) (CNVI & PCIe arayüzü desteği)* *Wi-Fi modülü ayrı satılır.
Ses Realtek ALC S1220A 7.1 Surround Sound Yüksek Tanımlı Ses CODEC'i - Ön ve arka kulaklık çıkışları için empedans hissi - Destekler : Jack-detection, Çoklu-Yayın, Ön Panel Jakı Görevlendirme - Kulaklık ve hoparlörler için en yüksek ses kalitesini artırmak için dahili ses yükseltici Ses Özelliği : - Arka panelde Optik S/PDIF giriş(leri) - Ses Koruma: Hassas analog / dijital ayırma ve büyük ölçüde azaltılmış çok taraflı parazit sağlar - Özel ses PCB katmanları: Hassas ses sinyallerinin kalitesini korumak için sol ve sağ kanallar için ayrı katmanlar - Premium Japon ses kapasitörleri: Olağanüstü netlik ve sadakat ile sıcak, doğal ve sürükleyici ses sağlar - Ses Koruma: Etkili koruma, en iyi kaliteyi sağlamak için ses sinyallerinin bütünlüğünü korur. - Eşsiz de-pop devre: Başlangıç çıkış gürültüsünü ses çıkışlarına azaltır. - Çn güç Regülatörü: Sürekli performans sağlamak için güç giriş gürültüsünü azaltır - Yüksek Kalite 120 dB SNR stereo oynatma çıkış ve 113 dB SNR kayıt giriş - 32-Bit/192kHz oynatmaya kadar destekler * * HDA bant genişliğindeki sınırlamalardan dolayı, 32-Bit/192kHz frekansında 8 Kanal Ses desteklenmez.
USB Portları Arka USB Yuvaları ( Toplam 8 ) 4 x USB 3.2 Gen 2 port(s)(3 x Tip A +1 x USB Tip CTM) 2 x USB 3.2 Gen 1 port(s)(2 x Tip A) 2 x USB 2.0 port(s)(2 x Tip A) Ön USB Yuvaları ( Toplam 7 ) 1 x USB 3.2 Gen 2 ön panel bağlantısı port(s) 2 x USB 3.2 Gen 1 port(s) 4 x USB 2.0 port(s)
ASUS´a Özel Özellikler ASUS 5X Koruma III : - ASUS LANGuard: LAN dalgalanmalarına, yıldırım çarpmasına ve statik elektrik deşarjlarına karşı korur! - ASUS Aşırı Gerilim Koruması: Birinci sınıf devre koruması güç tasarımı - ASUS Paslanmaz Çelik Arka G / Ç: Daha fazla dayanıklılık için 3X korozyon direnci! - ASUS Geliştirilmiş DRAM Aşırı Akım Koruması - Kısa devre hasarı önleme - ASUS ESD Koruması - Elektrostatik deşarj koruması - ASUS DIGI+ VRM - Digital power design with Dr. MOS ASUS'a Özgü Özellikler : - Önceden Monteli Giriş/Çıkış Koruması AURA : - Aura RGB Şerit Girişleri - Adreslenebilir Gen 2 Başlık ASUS Sessiz Termal Çözümü : - Şık Fansız Tasarım: PCH & MOS & M.2 soğutucu çözümü ASUS Q-Design : - ASUS Q-LED (CPU, DRAM, VGA, Boot Device LED) - ASUS Q-Slot - ASUS Q-DIMM - ASUS Q-Connector Kolay Kurulum Dostu Tasarım - Procool - SafeSlot
Yazılım Özellikleri ASUS Exclusive Software: Armoury Crate: - Aura Creator - Aura Sync AI Suite 3 - 5-way Optimization with AI Overclocking TPU EPU Digi+ VRM Fan Xpert 4 Turbo app - EZ upd. AI Charger ASUS Turbo LAN DTS:X® Ultra UEFI BIOS: AI Overclocking Guide ASUS EZ DIY : - ASUS CrashFree BIOS 3 - ASUS EZ Flash 3 - ASUS UEFI BIOS EZ Mode - EZ Tuning Wizard FlexKey
Arka Giriş/Çıkış Portları 1 x Intel® I225-V 2.5Gb Ethernet 1 x DisplayPort 1 x HDMI 1 x Optik S/PDIF çıkışı 4 x USB 3.2 Gen 2 (3 x Tip A+1 x USB Tip CTM) 2 x USB 3.2 Gen 1 5 x Ses Jak(lar) 2 x USB 2.0
Dahili Giriş/Çıkış Portları 2 x USB 2.0 bağlantıları ek olarak 4 USB 2.0 portları destekler 1 x COM port(ları) bağlantısı(ları) 6 x SATA 6Gb/s bağlantısı(ları) 1 x AAFP konektör 1 x CPU Fan bağlantısı(ları) 2 x Aura RGB Şerit Başlıkları 1 x CPU OPT Fan bağlantısı(ları) 2 x Kasa Fan bağlantısı(ları) 1 x Thunderbolt başlığı(ları) 1 x 24-pin EATX Güç bağlantısı(ları) 1 x M.2 Soket 1 with M Key, type 2242/2260/2280/22110 storage devices support (SATA mode & PCIE mode) 1 x 8-pin ATX 12V Güç bağlantısı(ları) 1 x M.2 Soket 2 with M key, type 2242/2260/2280/22110 storage devices support (PCIE 3.0 x 4 mode) 1 x 4-pin ATX 12V Güç bağlantısı(ları) 2 x Addressable RGB header 1 x Sistem panel(leri) (Chassis intrusion header is inbuilt) 1 x USB 3.2 Gen2 connector support additional 1 USB ports(20-pin, Type-C) 1 x USB 3.2 Gen 1(up to 5Gbps) connector(s) support(s) additional 2 USB 3.2 Gen 1 port(s) 1 x AIO_PUMP konektörü 1 x Termal sensör bağlantısı(ları) 1 x W_PUMP+ konektörü 1 x M.2 with E key for Wi-Fi module 1 x Güç açma düğmesi(leri) 1 x Clear CMOS anahtarı(ları) 1 x CPU_OV jumperı 1 x M.2 Fan Girişi
Aksesuarlar Kullanıcı kılavuzu 3 x SATA 6Gb/s kablosu(ları) 1 x Destek DVD 1 x Q-Connector 1 x CPU Fan Tutucu 1 x M.2 SSD vida paketi(leri) 1 x M.2 Key E vida paketi(leri) 1 x M.2 kauçuk paketi(leri)
BIOS 192 (128+64) Mb Flash ROM, UEFI AMI BIOS
Yönetilebilirlik WOL by PME, PXE
İşletim Sistemi Windows 10 64-bit
Form Faktörü ATX Form Faktör 12 inç x 9.6 inç ( 30.5 cm x 24.4 cm )
Not 1 PCIe x1_2 yuvası, M.2 yuvasıyla (Anahtar E) bant genişliğini paylaşır. * 2 CPU işlevinde RAID için PCIe çatallanma desteği. * 3 M.2_1 soketi SATA_2 ile bant genişliğini paylaşır. * 4 M.2_2 yuvası SATA_56 ile bant genişliğini paylaşır. M.2_2 yuvası PCIe x4 modunda çalışırken, SATA_56 devre dışı bırakılır.

Asus PRIME Z490-A GAMING Intel Z490 Soket 1200 DDR4 4600(OC)MHz ATX Gaming (Oyuncu) Anakart Özellikleri

 • İşlemci ModeliIntel
 • İşlemci DesteğiIntel Core i3, Intel Core i5, Intel Core i7, Intel Core i9, Intel Pentium, Intel Celeron
 • YongasetiIntel Z490
 • Soket Yapısı1200
 • Ram TipiDDR4 4600(O.C) / 4500(O.C) / 4400(O.C) / 4266(O.C.) / 4133(O.C.) / 4000(O.C.) / 3866(O.C.) / 3733(O.C.) / 3600(O.C.) / 3466(O.C.) / 3333(O.C.) / 3200(O.C.) / 3000(O.C.) / 2933(O.C.) / 2800(O.C.) / 2666/2400/2133
 • Ram Kapasitesi128GB
 • SATA6 x SATA 6Gb/s
 • RAIDRAID 0, RAID 1, RAID 5, RAID 10
 • M.22 x M.2
 • PCI-E Slot3 x PCIe 3.0 x16, 3 x PCIe 3.0 x1
 • Ethernet (LAN)Intel® I225-V 2.5Gb Ethernet, ASUS LANGuard
 • HDMI1x HDMI
 • USB4 x USB 3.2 Gen 1, 6 x USB 2.0, 5 x USB 3.2 Gen 2
 • Overclock Var
 • Wi-Fi Yok
 • Kasa YapısıATX
 • Garanti36 Ay Garanti
 
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 2.609,10 TL 2.609,10 TL +0
 • 1.342,45 TL 2.684,89 TL +0
 • 903,71 TL 2.711,14 TL +0
 • 684,48 TL 2.737,91 TL +0
 • 553,04 TL 2.765,21 TL +0
 • 465,51 TL 2.793,07 TL +0
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 2.609,10 TL 2.609,10 TL +0
 • 1.338,00 TL 2.676,00 TL +0
 • 899,85 TL 2.699,54 TL +0
 • 680,87 TL 2.723,49 TL +0
 • 549,28 TL 2.746,42 TL +0
 • 461,87 TL 2.771,22 TL +0
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 2.609,10 TL 2.609,10 TL +0
 • 1.340,20 TL 2.680,40 TL +0
 • 901,71 TL 2.705,13 TL +0
 • 682,58 TL 2.730,33 TL +0
 • 551,14 TL 2.755,70 TL +0
 • 463,64 TL 2.781,85 TL +0
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 2.609,10 TL 2.609,10 TL +0
 • 1.343,10 TL 2.686,19 TL +0
 • 904,15 TL 2.712,45 TL +0
 • 684,80 TL 2.739,21 TL +0
 • 553,30 TL 2.766,52 TL +0
 • 465,73 TL 2.794,37 TL +0
 
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 2.609,10 TL 2.609,10 TL +0
 • 667,43 TL 2.669,70 TL +2
 • 538,40 TL 2.692,02 TL +2
 • 678,75 TL 2.714,99 TL +0
 • 547,61 TL 2.738,06 TL +0
 • 460,26 TL 2.761,54 TL +0
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 2.609,10 TL 2.609,10 TL +0
 • 1.342,41 TL 2.684,81 TL +0
 • 903,68 TL 2.711,04 TL +0
 • 684,44 TL 2.737,78 TL +0
 • 553,01 TL 2.765,05 TL +0
 • 465,48 TL 2.792,87 TL +0
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 2.609,10 TL 2.609,10 TL +0
 • 1.342,41 TL 2.684,81 TL +0
 • 903,68 TL 2.711,04 TL +0
 • 684,44 TL 2.737,78 TL +0
 • 553,01 TL 2.765,05 TL +0
 • 465,48 TL 2.792,87 TL +0
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 2.609,10 TL 2.609,10 TL +0
 • 1.333,90 TL 2.667,79 TL +0
 • 895,67 TL 2.687,02 TL +0
 • 676,63 TL 2.706,54 TL +0
 • 544,70 TL 2.723,49 TL +0
 • 456,78 TL 2.740,65 TL +0
 
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 2.609,10 TL 2.609,10 TL +0
 • 1.334,85 TL 2.669,70 TL +0
 • 896,69 TL 2.690,07 TL +0
 • 677,62 TL 2.710,47 TL +0
 • 546,24 TL 2.731,19 TL +0
 • 458,65 TL 2.751,93 TL +0
2.609,10 TL Havale, EFT ödeme
incehesap.com’dan yaptığınız alışverişlerin ödemesini kredi kartı, banka kartı, sanal kart, Havale ve EFT ile gerçekleştirebilirsiniz. Kapıda ödeme yöntemi şu an için kullanılmamaktadır.

Bu ürün hakkında henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap
Üye resmi
Ürüne Puan Verin
GİRİŞ YAPINIZ
FACEBOOK İLE BAĞLAN

incehesap.com 2008 yılında kurucularımızın teknolojik ürünlerde ismi bilinen firmaların keyfi zamlarına, fiyat politikalarına ve bu sektörde oluşturdukları tekele karşı gelmek için kurdukları bir hayal ile serüvenine başladı.

Kuruluşundan bugüne kadar, elektronik ürünleri olabildiğince uygun fiyata sağlayabilmek için reklam yapmadı, mağaza açmadı ve asla abartılı fiyat etiketleri kullanmadı. Yıllar içinde bir çok dünya markası, yüzlerce uzman personel ve yüzbinlerce teknoloji tüketicisinin dahil olduğu serüven bir tık öteye taşındı.

Yani;
incehesap.com teknolojik ürünlerde uygun fiyat, kaliteli hizmet, hızlı ve güvenilir alışveriş politikası ile çalışan uzman personelin müşteri memnuniyetini üst seviyede tutması üzerine organize edildi.

Bu serüvenin içinde ziyaretçilerimize geniş ürün yelpazesinden, vakit kaybettirecek detaylarla uğraşmadan keyifle alışveriş yapmak ve istedikleri ürünleri hak ettiği fiyata almanın huzurunu yaşamak kaldı.

Biz incehesap.com olarak sadece teknolojik ürün sağlamıyor aynı zamanda hayallerimizi paylaşıyoruz. Bu nedenle bizi tercih eden her bir kişinin abartılı fiyatlara karşı duruşumuzu ve hayallerimizi desteklediğini biliyoruz.

Yorulmadan, azimle ve asla pes etmeden ilerlediğimiz bu yolda bize destek verdiğiniz ve bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

incehesap.com
  Arama Sonuçları
   0 Sepetim Sepetiniz Boş
   • Sepetinizde hiç ürün bulunmamaktadır
   kampanya
   Asus PRIME Z490-A GAMING Intel Z490 Soket 1200 DDR4 4600(OC)MHz ATX Gaming (Oyuncu) Anakart
   Asus PRIME Z490-A GAMING Intel Z490 Soket 1200 DDR4 4600(OC)MHz ATX Gaming (Oyuncu) Anakart %20 indirim 3.263,42 TL 2.609,10 TL
   3 Gün İçinde Kargo Ücretsiz Kargo
   SEPETE EKLE
   Sitemizle ilgili görüş, öneri ve şikayetlerinizi formu doldurarak bize iletebilirsiniz.