ROG MAXIMUS XII EXTREME
 ROG MAXIMUS XII EXTREME
 ROG MAXIMUS XII EXTREME
 ROG MAXIMUS XII EXTREME
 ROG MAXIMUS XII EXTREME
 ROG MAXIMUS XII EXTREME
 ROG MAXIMUS XII EXTREME
Soket
1200
Intel
DDR4
E-ATX

Asus ROG MAXIMUS XII EXTREME Intel Z490 Soket 1200 DDR4 4800(OC)MHz E-ATX Gaming (Oyuncu) Anakart

%33 indirim
13.036,20 TL Tek Çekim / Havale: 8.722,69 TL
Bu ürünü satın aldığınızda 36,96TL değerinde 369605 puan kazanacaksınız
3 Gün İçinde Kargo
Ücretsiz Kargo
Çoklu
Kredi Kartı


Asus ROG MAXIMUS XII EXTREME Intel Z490 Soket 1200 DDR4 4800(OC)MHz E-ATX Gaming (Oyuncu) Anakart Genel Bakış

ROG Maximus XII Extreme ROG Maximus XII Extreme en üstün performansı sunmak için ROG mühendisleri tarafından özenle geliştirildi. Adının hakkını verecek derecede üst düzey bir anakart olan bu model, su soğutma ile en yüksek performansı arayan kullanıcılara hitap ediyor. Optimize edilmiş hız aşırtma, yüksek hızlı bellek desteği ve kapsamlı su ve fan soğutma kontrolleri için yazılım ve donanım teknolojilerini bir arada kullanan Maximus XII Extreme, en üstün performansı verimli ve güvenilir bir şekilde sunuyor.

Akıllı Anakart ROG mühendislerimiz sisteminizin en uygun koşullarda çalışması için akıllı yazılım çözümleri geliştirdi ve bunları sıkı testlerden geçirdi.
 • AI Hız Aşırtma: Hız aşırtma ayarları yapmak şimdi eskisinden de hızlı ve akıllı. AI Hız aşırtma özelliği, işlemciyi ve soğutma sistemini algılayarak her bilgisayar için en uygun yapılandırmayı belirliyor.
 • AI Soğutma: AI Soğutma anakarta bağlı fanları otomatik olarak yönetiyor ve denetliyor. Bu sayede sistemin iş yüküne ve sıcaklığına göre en verimli ayarları yapıyor.
 • AI Ağ Bağlantısı: GameFirst VI ağ bant genişliğini düzenleyerek internet üzerinden akıcı oyun deneyimi için paraziti ve gecikmeleri etkili bir şekilde azaltıyor.

Performans Maximus XII Extreme hayallerinizi süsleyen oyun sisteminin temelini oluşturuyor. Akıllı voltaj regülatör modülü (VRM) tasarımı ve yüksek kaliteli bileşenler ile Intel'in en son nesil güçlü işlemcilerinin tüm avantajlarından yararlanmak mümkün. Maximus XII Extreme hız aşırtma olanaklarıyla da daha fazla güce erişmenizi sağlıyor.

Eşli Güç Mimarisi Günümüzün CPU mimarileri, derin güç tasarrufu modundaki düşük güç tüketiminden tam yük kullanıma anında geçmeleri nedeniyle anakartların güç tasarımlarını inanılmaz derecede zorluyor. En yeni VRM mimarimiz, akımı hızla değiştirmek için eşli güç aşamalarından yararlanıyor. Bunu yaparken de termal performansı koruyor.

Kısa Bir Öz Geçmiş 2005 yılında piyasaya sürdüğümüz A8N32-SLI Deluxe anakart ile bu faz katlayıcılarını kullanan ilk üretici olduk. Bu kartın VRM'i, o dönem kullanılan bileşenlerin güç tüketimi taleplerinin üstesinden etkili bir şekilde gelmesinin yanı sıra voltaj dalgalanmalarını da azaltıyordu. Elde edilen bu avantajlar sayesinde faz katlayıcıları endüstride yaygın olarak kullanılmaya başlandı ve halen de benzer amaçlarla kullanılıyor.

CPU Taleplerinde Değişim Günümüzde CPU'lar önceki modellere göre çok daha fazla çekirdeğe sahip ve en yeni komut setleri sayesinde yoğun işlem gücü gerektiren iş yükleri bile inanılmaz hızlarda halledilebiliyor. Ayrıca bu yeni işlemciler boştayken daha az güç tüketiyor ve yük durumları arasında daha hızlı geçiş yapabiliyor. Bu gelişmeler güç tasarımı önceliklerinin yeninden değerlendirilmesini gerektiriyor çünkü faz katlayıcıları hızlı tepki verilmesini geciktiriyor.

Yeni Eğilimler En yeni entegre güç bileşenleri de geçtiğimiz yılki cihazlara göre daha yüksek akımlara dayanabiliyor. Bu da faz katlayıcılarının neden olduğu gecikmeye uğramadan sade bir devre topolojisi uygulama olanağı sunuyor. ROG Maximus XII Extreme her fazda daha yüksek akım sağlerken faz katlayıcıların termal performansını da sunan eşli güç aşamalarından yararlanıyor.

Termal Performans Her bir VRM bileşeninin kendine özgü bir amacı var. PWM denetleyicileri ve faz katlayıcıları devreyi kontrol ederken, güç aşamaları ise elektriksel ve termal açıdan ağır işleri üstleniyor. İşte bu nedenle ROG Maximus XII Extreme'de 16 güç aşaması blokları bulunuyor. Bu soğutma blokları yüzey alanı ve kütle arasında en uygun dengeyi kuruyor. Bu ekstra büyük soğutma blokları birden fazla M.2 yuvasını da kaplıyor.

Yüksek Kaliteli Bileşenler
 • 2 adet 8 pimli ProCool II güç bağlantısı: İki adet ProCool bağlantısı EPS 12V güç hatlarına sıkı ve güvenilir bağlantı sağlar.
 • Infineon TDA21490 güç aşaması: VRM, her biri 90 amper kapasiteli 16 adet Infineon TDA21490 güç aşamasına sahip.
 • MicroFine alaşım bobinler: Her bir güç aşamasına 45 amper kapasiteli, yüksek oranda geçirgen alaşım bobinler eşlik eder.
 • 10K Japon üretimi siyah metal kapasitörler: Yüksek çalışma sıcaklıklarına binlerce saat dayanabilen katı polimer kapasitörler giriş ve çıkış filtrelemesi yapıyor.

ASUS Optimem III ASUS'a ait bellek iletken hatları dizilimiyle sinyal bütünlüğünü artıran ve paraziti azaltan ASUS OptiMem III, 4000 MHz üzeri bellek kitleriyle daha fazla uyum sağlayarak daha yüksek frekanslarda çalışmalarına olanak tanır. Bellek ayarlarını yüksek frekans veya düşük gecikme süresi için düzenleyebilirsiniz. Diğer anakartlar kapasite için frekanstan ödün verirken, OptiMem III daha yüksek kapasiteli bellek kitlerini en yüksek frekansta çalıştırma olanağı veriyor. Maximus XII Extreme'e favori bellek modüllerinizi takıp, 10. Nesil Intel Core Comet Lake-S işlemcilerden maksimum performansı alarak yüksek bant genişliği gerektiren uygulamaları rahatlıkla kullanabilirsiniz.
 • Yüksek Frekans
 • Taviz vermeden Maksimum Kapasite

Soğutma Birinci sınıf bileşenlere, birden fazla fan başlığına ve fan genişletme kartına sahip olan Maximus XII Extreme, yüksek performansı düşük sıcaklıkta sunabilecek şekilde geliştirildi. CPU ağır yük altındayken sistemin stabil çalışması için, Maximus XII Extreme'de geniş VRM ve yonga seti soğutma blokları bulunuyor. Bu soğutma blokları yüzey alanı ve kütle arasında en uygun dengeyi kuruyor. Bu ekstra büyük soğutma blokları birden fazla M.2 yuvasını da kaplıyor.

Soğutma Blokları Maximus XII Extreme soğutma fanı olmadan da olağanüstü hız aşırtma performansı sunuyor. VRM diziliminde 90 A MOSFET'leri çalıştıran 16 adet eşli güç aşaması sayesinde bu mümkün oluyor. Isıyı daha verimli uzaklaştırmak için kullanılan giriş çıkış koruması geniş bir soğutma bloğu görevi görüyor. Ayrıca VRM soğutma bloklarını birbirine bağlayan ısı borusu da yüzey alanını artırarak ısı dağıtımını artırıyor.

 • VRM soğutma bloğu: MOSFET'lerin ve bobinlerin üzerine yerleştirilen VRM soğutma bloğu, ısı borusuyla alüminyum giriş çıkış korumasına bağlanıyor.
 • Alüminyum giriş/çıkış koruması: Alüminyum giriş/çıkış koruması bir ısı borusuyla ana soğutma bloğuna bağlanarak yüzey alanını ve kütleyi artırıyor.
 • Genişletilmiş VRM soğutma bloğu: Anakartın önemli güç dağıtım alanlarını soğutmaya yardımcı olan bu soğutma bloğu, gelecek işlemcilerin hız aşırtma potansiyelini artırıyor.
 • Alüminyum soğutma bloğu koruması: Saf alüminyumdan üretilen soğutma bloğu koruması, iki dahili M.2 sürücüyü verimli bir şekilde soğutuyor.
 • Son derece iletken termal dolgu: Yüksek kaliteli termal dolgu, güç aşamalarının ürettiği ısıyı soğutma bloğuna aktararak sistemin genel ısı aktarımını iyileştirir.
 • Sağlam çelik arka plaka: Soğuk haddeli çelik bir yapıya sahip olan arka plaka, anakartı güçlendirerek bükülmeyi önlüyor ve ayrıca VRM'den ısıyı uzaklaştırmak için ek kütle sağlıyor.
 • Yonga seti soğutma bloğu: ROG logosuna sahip yonga seti soğutma bloğu, alüminyum soğutma bloğu korumasıyla kusursuz uyum sağlıyor.

Daha Serin Tasarım ROG Maximus XII Extreme bugüne kadarki en kapsamlı soğutma seçeneklerine sahip.

 • Birden fazla sıcaklık kaynağı: Her bir başlık, iş yüküne bağlı soğutma için kullanıcı tarafından yapılandırılabilen üç adet termal sensöre tepki verecek ve bu sensörleri izleyebilecek şekilde ayarlanabilir. Ayarların tümü Fan Xpert 4 veya UEFI ile kolayca yönetilebilir.
 • 4-pin PWM/DC fan: Dahili her başlık; PWM veya DC fanlarının otomatik olarak tespit edilmesine destek verir.
 • Birlikte Gelen Fan Genişleme Kartı II: Anakartla birlikte gelen altı adet ek DC veya PWM fan başlığı ve üç adet termal sonda başlığı içerir.

ROG Su Soğutma Bölgesi Çift su sıcaklığı çıkışı ve akış oranı çıkışı doğrudan AI Suite aracına bilgi gönderir. Bu sayede, soğutucu sıcaklıklarını ve tüm döngünün akış oranını takip edebilirsiniz.

 • Su pompası+: Bu özel başlık, yüksek performanslı PWM veya DC su pompalarına 3A'in üzerinde akım sağlar.
 • Su girişi/çıkışı: Özel bir başlık, her bir bileşenin giriş çıkış noktalarındaki sıcaklıkları takip eder.
 • Su akışı: Bu özel başlık, tüm döngünün akış oranını sürekli olarak takip eder.

Fan Genişleme Kartı II ROG Rampage VI Extreme'de, FanXpert 4 ile kontrol edilebilen altı adet başlığa sahip yeni Fan Genişleme Kartı II yer alıyor. Anakart üzerindeki tek başlığı tamamlayan üç adet sıcaklık sensörü başlığına ek olarak farklı bileşenlere takabileceğiniz üç adet termistör de bulunuyor. Ekstra soğutucu başlıklarına ek olarak RGB fanınız ile aydınlatma efektleri oluşturmanızı sağlayan üç adet RGB başlığı da yer alıyor.

 • Vida delikleri sayesinde kartı kasanızdaki 2,5 inç yuvasına takabilirsiniz.
 • ASUS Node Connector ile uyumlu PSU veya aksesuarlar ekleyebilirsiniz.

Optimizasyon ROG, sisteminizi hızla ve kolaylıkla optimze etmeniz için gereken tüm araçları sunuyor. Tam kontrol sahibi olmak isteyen kullanıcılar, UEFI BIOS'un gelişmiş özelleştirme seçenekleriyle sistemlerinin her unsurunu ayarlayabiliyor.

Performans Seviyenizi Artırın AI Suite 3'ün kontrol paneli şeklindeki arayüzü ile ROG Maximus XII Extreme sisteminizin hemen her noktasına kolaylıkla ince ayar yapabilirsiniz. Kullanımı kolay tek bir arayüz sayesinde en iyi performans, soğutma, kararlılık ve verimlilik dengesini yakalayın.

TPU / CPU Performans Artışı Akıllı bir dahili mikro kontrolcü olan TurboV İşlem Birimi (TPU), voltaja ince ayar yapma, sistem verilerini izleme ve hız aşırtma değerlerini düzenleme gibi bir dizi sistem ayan seçeneği sunar.
Çok Yönlü Enerji Verimliliği Energy Processing Unit (EPU) ile sisteminizde güç tasarrufu yapmanın keyfini çıkarın. EPU, güç sarfiyatını otomatik olarak optimize eder ve Dışarıda modu sayesinde tasarrufu en üst düzeye çıkarır. Bu akıllı modda, kullanılmayan giriş/ çıkış kontrolcüleri kapatılarak üst düzey enerji tasarrufu sağlanan bir senaryo oluşturulur.
Fan Expert 4 / Hava veya Sıvı Soğutma İçin Esnek Kontroller Fan Expert 4 veya UEFI üzerinden fanlar, su pompaları ve hatta hepsi-bir-arada (AIO) soğutucular üzerinde kapsamlı kontrole sahipsiniz. İster hava ister suyla soğutma yapın, Auto-Tuning modu tüm paramatreleri tek bir tıklamayla akıllı bir şekilde yapılandırır. Tüm fan hızlarını varsayılan en düşük seviyenin de altına taşıyan Aşın Sessiz modu ise hafif görevlerle ilgilenirken sisteminizin fısıltı düzeyinde ses çıkarmasını sağlar.
Hasas Dijital Güç Kontrolu Digi+ voltaj regülatör modülü (VRM), frekansı ve güç verimliliği ayarlarını değiştirerek voltaj düşmesine karşı gerçek zamanlı kontrol sunar ve üstün kararlılık ve performans için CPU voltajına ince ayar yapmanızı sağlar.
Turbo Core Uygulaması Intel işlemcilerinde her çekirdeğe ayrı ayar yapılabiliyor. ASUS Turbo uygulaması bu özellikten faydalanarak uygulamaları belli işlemci çekirdeklerine atamanızı sağlar ve işlem gücünü öncelikle en çok gereken yere aktarır.
Bağlantı ROG Maximus XII Extreme; WiFi 6 (AX201) ve Intel 2.5G Ethernet ile 10G girişlerine sahip çift Ethernet özellikleriyle darboğaz yaşanmasını önleyerek çevrim içi ve LAN oyunlarda son derece akıcı bir bağlantı deneyimi sunuyor. Ayrıca, Intel® VROC teknolojisine destek veren M.2 de SSD'nizin yükleme hızlarını artırıyor. SupremeFX dahili ses teknolojisi ise üstün ses kalitesiyle PCIe yuvasından tasarruf etmenizi sağlıyor.

Ağ Ürünleri
 • WiFi 6 (AX201): Yerleşik Wi-Fi 6 (802.11ax) bağlantı desteği ultra yüksek kablosuz ağ hızı, gelişmiş kapasite ve kalabalık Wi-Fi ağlarında daha iyi performans sunarak olağanüstü çevrim içi oyun deneyimleri yaşamanızı sağlıyor. * Anakartınızla birlikte bir ASUS Wi-Fi 6 router kullanarak Wi-Fi 6'nın gerçek potansiyelinden yararlanabilirsiniz. ASUS Wi-Fi 6 çözümleri hakkında daha fazla bilgi için:
 • 10 Gbps yerleşik Ethernet: Uzman kullanıcıların ve içeri üreticilerin üst düzey taleplerini karşılamak için tasarlanan 10 Gbps yerleşik Ethernet, evde ağ bağlantısını yeni bir düzeye taşıyor. Standart gigabit Ethernet'ten 10 kat daha fazla bant genişliği sayesinde sıkıştırılmamış 4K UHD videoların keyfini çıkaracak, daha önce hiç olmadığı kadar hızlı bir şekilde yedekleme ve dosya aktarımı yapabileceksiniz.
 • Intel 2.5G Ethernet: Yerleşik Intel 2.5G Ethernet özelliği kablosuz bağlantınızı güçlendirerek standart Ethernet bağlantılarına kıyasla 2,5 kat artış sağlıyor, daha hızlı veri aktarımını, daha akıcı ve gecikmesiz oyun deneyimini ve yüksek çözünürlüklü video yayınını mümkün kılıyor.

USB Girişi
 • USB 3.2 Gen 2 ön panel bağlantısı: Ön panelde yer alan iki USB 3.2 bağlantısı birçok farklı cihazı rahatça kullanma imkanı veriyor.
 • USB 3.2 Gen 2x2: Her iki yönde de kullanılabilen USB 3.2 Gen 2x2 Type-C bağlantı noktaları hem esneklik hem de inanılmaz veri aktarım hızları sunuyor.
 • Thunderbolt 3 Genişleme Kartı (Birlikte gelir): Olağanüstü 40 Gbps hızda veri aktarımı yapmanız mümkün. Diğer tüm kablolardan dört kat daha hızlı veri aktarımı ve iki kat daha fazla bant genişliğine kavuşun.

Depolama Maximus XII Extreme, maksimum depolama alanı sunmak için dört adet yerleşik M.2 sürücüsüne destek veriyor. Bunların ikisi bellek yuvalarının yanındaki ROG DIMM.2 modülünde yer alıyor ve 110 mm'ye kadar sürücülere destek veriyor. Diğer ikisi ise alüminyum soğutma bloğu korumasının altında bulunuyor. PCIe desteği, ultra yüksek veri aktarım hızları için en yeni NVMe SSD'lerle de uyumluluk sunuyor.

ROG DIMM.2 ROG DIMM.2 modülü, DDR4 arayüzü üzerinden iki adet M.2 sürücü bağlanmasını sağlayan yenilikçi bir genişletme kartı. Buna metal bir soğutma bloğu ekleyerek maksimum performans için sıcaklıkları kontrol edebilir, aynı zamanda estetik görünümü de geliştirebilirsiniz.

*DIMM.2'de 22110 (110 mm) uzunluğuna kadar M.2 sürücüleri yer alabilir

SupremeFX ROG'nin SupremeFX ses teknolojisi seviye atladı. Anakart, bugüne kadarki en iyi kayıt kalitesi için hat giriş bağlantısında 113 dB sinyal ses oranı sunuyor. Ayrıca, SupremeFX S1220 cocec'e daha verimli güç aktarımı için düşük kayıplı bir regülatör, ön panelden üst düzey çıkış alabilmek için bir ESS® ES9023P dijitalden analoğa dönüştürücü ve düşük bozulma ile daha güçlü ses için Texas Instruments® RC4580 op amplifikatörü ekledik. Tüm bunlar, sizi daha önce hiç görmediğiniz şekilde saran sesler oluşturuyor.
LED Aydınlatmalı Ses Jakları Ses girişlerini karanlıkta zahmetsizce bulmanızı sağlar.

ESS® ES9023P ESS® ES9023P dijital-analog dönüştürücü, ön panelde -112 dB DNR / 94 dB THD+N sunabilen üst düzey ses netliği için mükemmel bir denge kuruyor.

S1220 Codec 10 DAC kanalı ile eş zamanlı 7.1 kanal oynatma, bağımsız 2.0 kanal ve ön paneldeki çıkışlara çoklu stereo yayın olanağı sağlanıyor

Değişken MOSFET'ler Eşsiz tasarım sayesinde codec'in özdirenç algılama özelliği ön veya arka kulaklık çıkışlarına aktarılabiliyor

Nichicon Kapasitörleri Japon üretimi yüksek kaliteli kapasitörler, inanılmaz derecede net ve gerçekçi, sıcak ve doğal sesler meydana getiriyor

Kişiselleştirme Maximus XII Extreme, olağanüstü performansa ek olarak gerçekten dikkat çeken bir sistem kurmanıza olanak tanıyan tasarım ve kişiselleştirme seçenekleri sunuyor.

Aura Sync / Oyun Dünyanızı Genişletin Ekran kartından monitöre, mouse'tan klavyeye kadar uzanan ROG bileşenleriyle sisteminizi donatın. Tamamlayıcı estetik unsurlar, kontrol ve uyum özellikleriyle de fark yaratın. ROG ekosistemi herhangi bir rakip markadan çok daha kapsamlıdır. Sisteminiz genişledikçe daha fazla seçeneğin tadını çıkarabilirsiniz.

RGB Header / Adreslenebilir Gen 2 RGB Girişi Adreslenebilir Gen 2 RGB başlığı, aydınlatma efektlerini belirli cihazlara göre otomatik olarak ayarlamayı sağlayan bir yazılımla birlikte geliyor. Yeni başlıklar, mevcut Aura RGB ekipmanlarıyla geriye dönük uyum da sağlıyor.

RAMCache III RAMCache III yazılım aracı milisaniyeleri mikrosaniyeler haline getirerek oyun yükleme sürelerini hızlandırıyor. En yeni NVM Express depolama seçenekleriyle tamamen uyumlu olan RAMCache III, benzersiz akıllı teknolojiyle bir depolama cihazını ön belleğe alarak favori oyunların ve uygulamaların olağanüstü hızlarla açılmasını sağlıyor.
Akıllı Mod Sistem kaynaklarınızdan en iyi şekilde faydalanmanız için tüm depolama cihazlarınızı otomatik olarak ön belleğe alır.
Gerçek Zamanlı Bilgi Kullanışlı arayüzde anlık okuma/yazma hızları gibi gerçek zamanlı sürücü bilgileri gösteriliyor.
Durum Kontrolü Sistemdeki bellek modüllerinde bozuk sektörler olup olmadığını hızla kontrol eder.
Sonic Studio III Sonic Studio, başlıklar için HRFT (kafayla ilgili aktarım işlevi*) tabanlı sanal çevresel ses desteği sunuyor. Bu sayede sizi aksiyonun içine daha da fazla çeken sürükleyici bir ses deneyimi meydana geliyor. Kullanımı kolay Sonic Studio arayüzü ayrıca geniş EQ seçenekleri ve tek tıkla yapılan ön ayarlar sunarak kişisel tercihlerinize veya başlığınızın özelliklerine uygun ses ayarları yapmanızı sağlıyor.

Sonic Studio Link Sonic Studio efektlerini tüm çalma aygıtlarına kolayca uygulayın. Sonic Studio Link düğmesine basın ve tüm ses oynatma cihazlarında efektlerin tadını çıkarın.
Uygulamalara Özel Profiller Farklı uygulamalara özel ses ayarlan atayın. Böylece yaptığınız her şey tam da dinlemek istediğiniz şekilde ayarlanır.
Sonic Studio Virtual Mixer Seçtiğiniz uygulamalardaki seslerle mikrofondan aldığınız sesleri bir araya getirin ve yayınlayın.
DTS : Sound Unbound ROG Maximus XII Extreme'de, daha önce yaşamadığınız bir ses deneyimi sunan DTS Sound Unbound uygulaması önceden yüklü olarak geliyor. Bu uygulama, sürükleyici seslerle olağanüstü oyun ve eğlence deneyimleri oluşturuyor. Windows Sonic konum teknolojisinden yararlanan DTS Sound Unbound, sesleri üç boyutlu sanal bir alanda sunuyor. Kullanıcıyı ses alanının tam ortasına yerleştiren bu uygulama ile her patlamanın, ayak sesinin ve gürültünün nereden geldiğini sanal ortamınızda hissedebileceksiniz.
* DTS Sound Unbound için oyun içi destek gereklidir. Bu uygulamaya destek veren yapımları öğrenmek için oyun geliştiricileriyle irtibata geçin.

Livedash OLED ROG Maximus XII Extreme anakartta bulunan LiveDash 2 inç OLED panel, yararlı bilgilerin yanı sıra özel grafikleri de görüntüleyebiliyor. OLED ekran; açılış ve kendini test (POST) aşaması sırasında temel ilerleme istatistiklerini sade bir dilde ve geleneksel POST kodlarıyla gösteriyor. Sonrasında normal çalışma sırasında ise panel; CPU frekansı, cihaz sıcaklıkları, fan hızları veya Su Soğutma Bölgesinden bilgileri gösteriyor. İsterseniz varsayılan OLED GIF seçeneğini değiştirip kendi görüntünüzü ve animasyonunuzu gösterebilirsiniz.
 • Donanım İzleme
 • Extreme İçin Özel
 • BIOS Güncellemeleri
 • Özelleştirme İçeriği

Armoury Crate Yeni bir yazılım aracı olan Armoury Crate, desteklenen ROG ürünleri üzerinde tek bir noktadan kontrol sunmak için tasarlandı. Armoury Crate, tüm Aura ekipmanlarınızı yeni Aura Creator aracıyla kullanışlı bir arayüz üzerinden kontrol etmenizi sağlar. Yazılım sayesinde, giderek artan sayıda ROG ürünün ayarlarını yapabilir, sisteminizin görünümünü kolayca düzenleyebilirsiniz. Özel ürün kayıt sistemine de sahip olan Armoury Crate, ROG oyuncu topluluğu ile bağ kurmanız için ROG haberlerini de paylaşır.
 • AURA Sync
 • Cihaz Yapılandırma
 • Sürücü ve Kılavuz İndirme
 • Özel Oyun Anları
 • Hesap Yönetimi

Teknik Özellikler
İşlemci Intel® Socket 1200 10.Nesil Intel® Core™, Pentium® Gold ve Celeron® İşlemci Intel® 14 nm CPU'ları Destekler Intel® Turbo Boost Teknolojisi 2.0 ve Intel® Turbo Boost Max Teknolojisi 3.0 desteği
Yonga Seti Intel® Z490
Bellek 4 x DIMM, Max. 128GB, DDR4 4800(O.C.)/4700(O.C)/4600(O.C)/4500(O.C)/4400(O.C)/4266(O.C.)/4133(O.C.)/4000(O.C.)/3866(O.C.)/3733(O.C.)/3600(O.C.)/3466(O.C.)/3400(O.C.)/3333(O.C.)/3200(O.C.)/3000(O.C.)/2933/2800/2666/2400/2133 MHz ECC olmayan, Arabelleksiz Bellek * Çift Kanal Bellek Mimarisi Intel® Extreme Memory Profile (XMP) Destekler OptiMem III
Çoklu GPU Desteği NVIDIA® 2-Yönlü SLI™ Teknolojisini destekler AMD 3-Yönlü CrossFireX™ Teknolojisini Destekler
Genişleme Yuvaları Intel® 10.Nesil İşlemciler 2 x PCIe 3.0 x16 (x16 veya çiftli x8) Intel® Z490 Yonga Seti 1 x PCIe 3.0 x4 *1
Depolama Toplamda4 x M.2 yuvası ve 8 x SATA 6Gb/s yuvası destekler Intel® 10.Nesil İşlemciler : 1 x ROG DIMM.2 Modül Desteği(CPU_DIMM.2), M Key ile tip 2242/2260/2280/22110 depolama aygıtı desteği (PCIE 3.0 x 4 modu)*2 Intel® Z490 Yonga Seti : 1 x M.2_1 socket 3, M Key ile, Tip 2242/2260/2280 (PCIE 3.0 x4 ve SATA modlarında) depolama cihazı desteği*3 1 x M.2_2 socket 3, M Key ile Tip 2242/2260/2280 depolama aygıtı desteği (PCIE 3.0 x 4 modu) 8 x SATA 6Gb/s port(lar) Raid Desteği 0, 1, 5, 10 Hızlı Depolama Teknolojisini destekler Intel® Optane™ Bellek Hazır
LAN Intel® I225-V 2.5Gb Ethernet Marvell® AQtion AQC107 10Gb Ethernet
Kablosuz Veri Ağı Çift bant frekans desteği 2.4 / 5 GHz Intel® Wi-Fi 6 AX201 2x2 Wi-Fi 6 (802.11 a/b/g/n/ac/ax) support 1024QAM/OFDMA/MU-MIMO Kanal bant genişliği desteği: HT20 / HT40 / HT80 / HT160 2.4Gbps'e kadar maks veri transfer hızı desteği CNVI arayüzünü destekler
Bluetooth Bluetooth v5.1* *BT 5.1 işlevi, Windows 10 build 19041 sürümü veya sonrasında hazır olacak.
Ses ROG SupremeFX 7.1 Surround Sound Yüksek Tanımlı Ses CODEC'i S1220 - Ön ve arka kulaklık çıkışları için empedans hissi - Destekler : Çoklu-Yayın, Ön Panel Jakı Görevlendirme Ses Özelliği : - SupremeFX Shielding™ Teknolojisi - Arka panelde Optik S/PDIF çıkış(ları) - Premium Japon ses kapasitörleri: Olağanüstü netlik ve sadakat ile sıcak, doğal ve sürükleyici ses sağlar - Ses Koruma: Etkili koruma, en iyi kaliteyi sağlamak için ses sinyallerinin bütünlüğünü korur. - Yüksek Kalite 120 dB SNR stereo oynatma çıkış ve 113 dB SNR kayıt giriş - ESS™ ES9023 DAC + RC4580 OP AMP - 32-Bit/192kHz oynatmaya kadar destekler LED aydınlatmalı ses jakları * HDA bant genişliğindeki sınırlamalardan dolayı, 32-Bit/192kHz frekansında 8 Kanal Ses desteklenmez.
USB Portları Arka USB Yuvaları ( Toplam 12 ) 1 x USB 3.2 Gen 2x2 (20Gbps'e kadar) port(s) 3 x USB 3.2 Gen 2 port(s)(2 x Tip A +1 x USB Tip CTM) 6 x USB 3.2 Gen 1 port(s)(6 x Tip A) 2 x USB 2.0 port(s)(2 x Tip A) Ön USB Yuvaları ( Toplam 10 ) 2 x USB 3.2 Gen 2 ön panel bağlantısı port(s) 4 x USB 3.2 Gen 1 port(s) 4 x USB 2.0 port(s)
Yazılım özellikleri ROG Exclusive Software - Mem Tweakit - RAMCache III - ROG CPU-Z - GameFirst VI - Sonic Studio III + Sonic Studio Virtual Mixer - Sonic Radar III - DTS® Sound Unbound - Overwolf - BullGuard Internet Security (1-year full version) ASUS Exclusive Software Armoury Crate - Aura Creator - Aura Sync - OLED Display AI Suite 3: - 5-Way Optimization with AI Overclocking TPU EPU Digi+ Power Control Fan Xpert 4 Turbo app - EZ upd. AI Charger WinRAR UEFI BIOS AI Overclocking Guide ASUS EZ DIY - ASUS CrashFree BIOS 3 - ASUS EZ Flash 3 - ASUS UEFI BIOS EZ Mode FlexKey
ASUS Özel Özellikleri ROG Extreme Hız Aşırtma Kiti - EZ PLUG - FlexKey düğmesi - LN2 Modu - Probelt - ReTry düğmesi - Safe boot düğmesi - Başlatma düğmesi - Slow Modu Extreme Engine Digi+ - 10K Siyah Metalik Kapasitörler - Infineon TDA21490 Güç Aşaması - MicroFine Alaşım Bobinler ASUS Q-Design - ASUS Q-Code - ASUS Q-Connector - ASUS Q-DIMM - ASUS Q-LED (CPU [red], DRAM [sarı], VGA [beyaz], Boot Device [sarı yeşil]) - ASUS Q-Slot ASUS Termal Çözümü - Aluminum M.2 soğutma bloğu kapağı - Çelik arka plaka ASUS EZ DIY - BIOS Flashback™ düğmesi - Clear CMOS düğmesi - Procool II - Hazır monteli Giriş/Çıkış kalkanı - SafeSlot AURA Sync - ROG Aura sync arka plaka - Standart RGB giriş(ler) - Adreslenebilir Gen 2 RGB giriş(ler) LiveDash OLED 2
Arka Giriş/Çıkış Portları 1 x Optik S/PDIF çıkışı 1 x USB 3.2 Gen 2x2 (20Gbps'e kadar) portları (Type-C) 1 x LAN (2.5G) port(s) 3 x USB 3.2 Gen 2 1 x USB BIOS Geri yükleme Düğmesi 6 x USB 3.2 Gen 1 1 x CMOS Temizleme Düğme(ler) 2 x USB 2.0 1 x ASUS Wi-Fi Modülü 5 x LED aydınlatmalı ses jakları 1 x Aquantia AQC-107 10G LAN portu
Dahili Giriş/Çıkış Portları 2 x USB 2.0 bağlantıları ek olarak 4 USB 2.0 portları destekler 8 x SATA 6Gb/s bağlantısı(ları) 1 x AAFP konektör 1 x CPU Fan bağlantısı(ları) 2 x Aura RGB Şerit Başlıkları 1 x CPU OPT Fan bağlantısı(ları) 2 x Kasa Fan bağlantısı(ları) 1 x WB_SENSOR 2 x Adreslenebilir Gen 2 başlık(lar) 1 x Thunderbolt başlığı(ları) 1 x 24-pin EATX Güç bağlantısı(ları) 1 x M.2 Soket 1 with M key, type 2242/2260/2280 storage devices support (SATA & PCIE 3.0 x 4 mode) 2 x 8-pin ATX 12V Güç bağlantısı(ları) 1 x M.2 Soket 2 with M Key, type 2242/2260/2280 storage devices support (PCIE mode only) 1 x 4-pin EZ_PLUG Güç bağlantısı(ları) 2 x USB 3.2 Gen 1(up to 5Gbps) connector(s) support(s) additional 4 USB 3.2 Gen 1 port(s) 1 x Slow Mode düğmesi(leri) 8 x ProbeIt Ölçme Noktaları 1 x Termal sensör bağlantısı(ları) 2 x W_PUMP+ konektörü 1 x BIOS Switch düğmesi(leri) 1 x LN2 Mod Jumperı(ları) 1 x Node Bağlantıları 1 x Güvenli Boot düğmesi 1 x Tekrar Dene (ReTry) Düğmesi 1 x Sistem paneli konektörü 1 x W_IN girişi 1 x W_OUT girişi 1 x W_FLOW girişi 2 x USB 3.1 Gen 2 ön panel konnektörü 1 x Hoparlör konektörü 1 x DIMM.2 Yuvası 2 M.2 sürücüyü destekler (2242-22110) 2 x RSVD Anahtarı 8 x Radyatör Fan konnektörü 1 x Başlama düğmesi 1 x FlexKey düğmesi
Aksesuarlar Kullanıcı kılavuzu 1 x ROG logo plaka çıkartması 3 x M.2 Vida Paketi 1 x MOS Soğutma kiti (fan braketi ve 40mm x 40mm fan) 1 x Wi-Fi Anteni(leri) 1 x Fan Extension Card II (6 x 4-pin Kasa Fan bağlantıları, 3 x RGB başlık, 3 x 2-pin Termal sensör başlığı) 1 x Fan Extension Card II güç kablosu 1 x Fan Extension Card II NODE konektör kablosu 1 x Fan Extension Card II vida paketi 2 x mini DisplayPort Kablosu 1 x Büyük ROG Çıkartması 1 x Q-Connector 1 x RGB şeritler için Uzatma Kablosu (80 cm) 1 x Adreslenebilir LED için uzatma kablosu 3 x Termistör kablo(ları) 1 x Yardımcı programlar ve sürücülerin bulunduğu USB sürücü 8 x ROG örgülü SATA 6G kablosu 1 x ROG DIMM.2 ile soğutma bloğu 2 x ROG DIMM.2 için M.2 Ped 1 x 2si1 arada Kauçuk Ped 1 x ROG Çok Uçlu tornavida 1 x THUNDERBOLTEX 3-TR Kartı 1 x ASUS TB başlığı kablosu 1 x USB2.0 Kablosu ROG Anahtarlık
BIOS 2 x 256 Mb Flash ROM, UEFI AMI BIOS
Yönetilebilirlik WOL by PME, PXE
Form Faktörü Genişletilmiş ATX Formu Faktör 30,5 cm x 27,7 cm (12 inç x 10,9 inç)

Asus ROG MAXIMUS XII EXTREME Intel Z490 Soket 1200 DDR4 4800(OC)MHz E-ATX Gaming (Oyuncu) Anakart Özellikleri

 • İşlemci ModeliIntel
 • İşlemci DesteğiIntel Core i3, Intel Core i5, Intel Core i7, Intel Core i9, Intel Pentium, Intel Celeron
 • YongasetiIntel Z490
 • Soket Yapısı1200
 • Ram TipiDDR4 4800(O.C.)/4700(O.C)/4600(O.C)/4500(O.C)/4400(O.C)/4266(O.C.)/4133(O.C.)/4000(O.C.)/3866(O.C.)/3733(O.C.)/3600(O.C.)/3466(O.C.)/3400(O.C.)/3333(O.C.)/3200(O.C.)/3000(O.C.)/2933/2800/2666/2400/2133 MHz
 • Ram Kapasitesi128GB
 • SATA8 x SATA 6Gb/s
 • RAIDRAID 0, RAID 1, RAID 5, RAID 10
 • M.24 x M.2
 • PCI-E Slot2 x PCIe 3.0 x16, 1 x PCIe 3.0 x4
 • Ethernet (LAN)Intel I225-V 2.5Gb Ethernet, Marvell AQtion AQC107 10Gb Ethernet
 • HDMIYok
 • USB6 x USB 3.2 Gen 2, 10 x USB 3.2 Gen 1, 6 x USB 2.0
 • Overclock Var
 • Wi-Fi Var
 • Kasa YapısıE-ATX
 • Garanti36 Ay Garanti
 
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 8.722,69 TL 8.722,69 TL +0
 • 4.485,13 TL 8.970,27 TL +0
 • 3.017,71 TL 9.053,13 TL +0
 • 2.284,38 TL 9.137,53 TL +0
 • 1.844,51 TL 9.222,55 TL +0
 • 1.551,69 TL 9.310,16 TL +0
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 8.722,69 TL 8.722,69 TL +0
 • 4.445,82 TL 8.891,63 TL +0
 • 2.982,12 TL 8.946,35 TL +0
 • 2.251,60 TL 9.006,39 TL +0
 • 1.812,51 TL 9.062,53 TL +0
 • 1.520,69 TL 9.124,15 TL +0
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 8.722,69 TL 8.722,69 TL +0
 • 4.480,53 TL 8.961,05 TL +0
 • 3.014,58 TL 9.043,74 TL +0
 • 2.281,99 TL 9.127,97 TL +0
 • 1.842,56 TL 9.212,81 TL +0
 • 1.550,04 TL 9.300,23 TL +0
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 8.722,69 TL 8.722,69 TL +0
 • 4.490,21 TL 8.980,43 TL +0
 • 3.022,73 TL 9.068,19 TL +0
 • 2.289,42 TL 9.157,68 TL +0
 • 1.849,79 TL 9.248,96 TL +0
 • 1.557,01 TL 9.342,07 TL +0
 
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 8.722,69 TL 8.722,69 TL +0
 • 1.783,96 TL 8.919,82 TL +3
 • 1.498,74 TL 8.992,46 TL +3
 • 2.266,58 TL 9.066,30 TL +0
 • 1.828,27 TL 9.141,36 TL +0
 • 1.536,28 TL 9.217,68 TL +0
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 8.722,69 TL 8.722,69 TL +0
 • 4.487,90 TL 8.975,81 TL +0
 • 3.021,16 TL 9.063,48 TL +0
 • 2.288,22 TL 9.152,87 TL +0
 • 1.848,81 TL 9.244,05 TL +0
 • 1.556,18 TL 9.337,07 TL +0
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 8.722,69 TL 8.722,69 TL +0
 • 4.487,90 TL 8.975,81 TL +0
 • 3.021,16 TL 9.063,48 TL +0
 • 2.288,22 TL 9.152,87 TL +0
 • 1.848,81 TL 9.244,05 TL +0
 • 1.556,18 TL 9.337,07 TL +0
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 8.722,69 TL 8.722,69 TL +0
 • 4.459,45 TL 8.918,91 TL +0
 • 2.994,40 TL 8.983,20 TL +0
 • 2.262,11 TL 9.048,43 TL +0
 • 1.821,02 TL 9.105,10 TL +0
 • 1.527,08 TL 9.162,49 TL +0
 
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 8.722,69 TL 8.722,69 TL +0
 • 4.462,65 TL 8.925,29 TL +0
 • 2.997,80 TL 8.993,39 TL +0
 • 2.265,40 TL 9.061,59 TL +0
 • 1.826,17 TL 9.130,84 TL +0
 • 1.533,36 TL 9.200,18 TL +0
8.722,69 TL Havale, EFT ödeme
incehesap.com’dan yaptığınız alışverişlerin ödemesini kredi kartı, banka kartı, sanal kart, Havale ve EFT ile gerçekleştirebilirsiniz. Kapıda ödeme yöntemi şu an için kullanılmamaktadır.
Asus ROG MAXIMUS XII EXTREME Intel Z490 Soket 1200 DDR4 4800(OC)MHz E-ATX Gaming (Oyuncu) Anakart
Puan Ortalaması 5,0
Bu ürüne verilmiş puanlar

Asus ROG MAXIMUS XII EXTREME Intel Z490 Soket 1200 DDR4 4800(OC)MHz E-ATX Gaming (Oyuncu) Anakart

Yorum Yap
Üye resmi
Ürüne Puan Verin
GİRİŞ YAPINIZ
FACEBOOK İLE BAĞLAN
5

Gerçekten kaliteli ve yüksek performans bir anakart
Üye resmi
Sayit Yıldız 04 Eyl 2020
Harika
Diğer anakartlara kıyasla çok daha iyi verim almanızı sağlıyor,fanları iş yüküne göre ayarlayıp 4 adet yerleşik m.2 sürücüsü bulunuyor gerçekten çok iyi.
Üye resmi
İsmet Tural 17 Ağu 2020
Akıllı telefon gibi Akıllı anakart
Akıllı telefon olurda akıllı anakart olmaz mı? :) Bende ilk duyduğumda şaşırdım ama Asus yapmış. Sistemi en iyi şekilde kullanmak için işlemciyi ve soğutma sistemini algılayarak bilgisayar için en uygun yapılandırmayı belirliyor. Akıllı soğutma ile anakarttaki fanları iş yüküne göre otomatik ayarlıyor. Böylece yüksek performans almanızı sağlıyor. Yüksek depolama alanı sunmak için dört adet yerleşik M.2 sürücüsü bulunuyor. 110 mm'ye kadar sürücülere destek veriyor. Müthiş bir anakart. Tavsiye ederim.

incehesap.com 2008 yılında kurucularımızın teknolojik ürünlerde ismi bilinen firmaların keyfi zamlarına, fiyat politikalarına ve bu sektörde oluşturdukları tekele karşı gelmek için kurdukları bir hayal ile serüvenine başladı.

Kuruluşundan bugüne kadar, elektronik ürünleri olabildiğince uygun fiyata sağlayabilmek için reklam yapmadı, mağaza açmadı ve asla abartılı fiyat etiketleri kullanmadı. Yıllar içinde bir çok dünya markası, yüzlerce uzman personel ve yüzbinlerce teknoloji tüketicisinin dahil olduğu serüven bir tık öteye taşındı.

Yani;
incehesap.com teknolojik ürünlerde uygun fiyat, kaliteli hizmet, hızlı ve güvenilir alışveriş politikası ile çalışan uzman personelin müşteri memnuniyetini üst seviyede tutması üzerine organize edildi.

Bu serüvenin içinde ziyaretçilerimize geniş ürün yelpazesinden, vakit kaybettirecek detaylarla uğraşmadan keyifle alışveriş yapmak ve istedikleri ürünleri hak ettiği fiyata almanın huzurunu yaşamak kaldı.

Biz incehesap.com olarak sadece teknolojik ürün sağlamıyor aynı zamanda hayallerimizi paylaşıyoruz. Bu nedenle bizi tercih eden her bir kişinin abartılı fiyatlara karşı duruşumuzu ve hayallerimizi desteklediğini biliyoruz.

Yorulmadan, azimle ve asla pes etmeden ilerlediğimiz bu yolda bize destek verdiğiniz ve bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

incehesap.com
  Arama Sonuçları
   0 Sepetim Sepetiniz Boş
   • Sepetinizde hiç ürün bulunmamaktadır
   kampanya
   Asus ROG MAXIMUS XII EXTREME Intel Z490 Soket 1200 DDR4 4800(OC)MHz E-ATX Gaming (Oyuncu) Anakart
   Asus ROG MAXIMUS XII EXTREME Intel Z490 Soket 1200 DDR4 4800(OC)MHz E-ATX Gaming (Oyuncu) Anakart %33 indirim 13.036,20 TL 8.722,69 TL
   3 Gün İçinde Kargo Ücretsiz Kargo
   SEPETE EKLE
   Sitemizle ilgili görüş, öneri ve şikayetlerinizi formu doldurarak bize iletebilirsiniz.