Asus ROG Strix B450-E Gaming AMD B450 Soket AM4 DDR4 4400(OC)MHz ATX Gaming Anakart Genel Özellikler

BIOS güncellemesi ve Ryzen 3.nesil işlemci ile kullanıldığında ram desteği 4400mhz’a çıkmaktadır.

Asus ROG Strix B450-E Gaming DDR4 4400MHz desteği, 802.11ac Wi-Fi desteği, SATA 6Gbps, HDMI 2.0, çift NVMe M.2, USB 3.1 Gen 2 ve Aura Sync RGB LED aydınlatmaya sahip AMD AM4 B450 ATX Oyuncu anakartı
 • AM4 soket: AMD Ryzen™ işlemcilere hazır
 • Hızlı bellek ve depolama: Çift kanal DDR4 4400MHz (OC) ve NVM Express® RAID destekli
 • Aura Sync RGB: Aura Sync uyumlu geniş PC bileşeni seçenekleri ve adreslenebilen ışık şeritlerine sahip senkronize RGB aydınlatma teknolojisi
 • Oyunlar için bağlantı seçenekleri: Çift M.2 ve USB 3.1 Gen 2 Type-A bağlantıları
 • Oyunlar için ağ: Intel® Wireless-AC 9260 Wi-Fi, Inte® Gigabit Ethernet’e ek olarak ASUS LANGuard ve GameFirst teknolojileri
 • Tek Tıkla Optimizasyon: Bilgisayarınız için özel olarak belirlenmiş hız aşırtma ve soğutma profilleriyle sistem genelinde otomatik ayar imkanı
 • Oyunlar için ses: Sonic Studio III ve SupremeFX S1220A ile sizi aksiyonun içine çeken bir ses deneyimi yaşayın
 • Gamer's Guardian: Maksimum dayanıklılık için önceden monte edilmiş giriş çıkış kalkanı, M.2 soğutma bloğu, ASUS SafeSlot ve üst düzey bileşenler
ROG Strix B450 Gaming Anakart ROG Strix B450 Gaming serisi, üst seviye ROG Strix X470 Gaming serisinden alınan bir dizi özellikle dengeli bir sistem için temel ihtiyaçları karşılar. Kapsamlı soğutma seçenekleri, çift PCIe 3.0 M.2 yuvası ve inanılmaz depolama hızları için AMD StoreMI desteği, artırılan DDR4 bellek kararlılığı ve çok daha fazlasıyla, ROG Strix B450 Gaming ihtiyacınız olan performansı sunar ve diğer bileşenlere bütçe ayırmanızı sağlar. Aydınlatma senkronizasyonu ile zengin kişiselleştirme seçenekleri sunan anakart, kullanımı kolay ROG yazılımıyla performans ayarı ve optimizasyon imkanı da verir. ROG yazılımı hem deneyimli kullanıcılar hem de ilk defa sistem toplayanlar için performans ayarını kolaylaştırır ve fark yaratan bir sistem kurmayı sağlar.

Oyunlar ve Daha Fazlası İçin Sağlam Donanım Özellikleri Ryzen çekirdekleri için yeterli güce ek olarak birçok donanım için soğutma, depolama ve bağlantı seçeneklerine sahip olan ROG Strix B450-E Gaming anakart, kısıtlı bütçeyle sistem kurmak veya büyük arenada mücadele edecek yüksek performanslı bileşenler için gereken her şeyi sunuyor.
VRM Termal Güçlendirme ROG Strix B450-E Gaming, daha verimli çalışan yeni alaşımlı bobinlere ve VRM'deki ısıyı en yeni işlemciler için yeterli alana sahip bir soğutma bloğuna aktarmaya yardımcı olan yüksek kaliteli termal yataklara sahip. Kritik bileşenlerin en uygun şekilde temas etmesini sağlamak için de kartın arka tarafında bir plaka bulunuyor. Bu sayede hem yapısal destek sunulurken hem de MOSFET sıcaklıkları dengeleniyor.

Daha Serin Tasarım ROG Strix B450-E Gaming, Fan Xpert 4 veya UEFI BIOS üzerinden yapılan, bugüne kadarki en kapsamlı soğutma seçeneklerine sahiptir.
 • 4-pin PWM/DC fan: Dahili her başlık; PWM veya DC fanlarının otomatik olarak tespit edilmesine destek verir.
 • AIO pompa fanı: Bağımsız su soğutma kurulumlarına özel olarak ayrılmış PWM/DC başlığı.
Çift PCIe 3.0 M.2 ROG Strix B450-E Gaming'te, maksimum depolama esnekliği için iki adet M.2 yuvası yer alıyor. Doğrudan CPU'dan gelen PCIe 3.0 x4 sinyalleri ile her iki yuvanın da sınırsız bant genişliğine erişip NVME SSD'lerinizin performansını en üst seviyeye çıkarması sağlanıyor. İki adet M.2 yuvası ve bir PCIe x16 slotuyla toplam üç adede kadar PCIe 3.0 depolama cihazıyla RAID yapılandırması oluşturmak ve en yeni AMD platformunda ve inanılmaz veri aktarım hızlarına ulaşmak mümkün.
AMD StoreMI AMD StoreMI teknolojisi, sistem hızını iyileştirip açılış ve yazılım yükleme sürelerini azaltmak için sürücüleri hızlandıran bir yazılımdır. SSD'lerin performansını sabit disklerin uygun maliyeti ve kapasitesiyle bir araya getiren bu teknoloji, sık kullanılan verileri bu iş için özel olarak ayrılan bir SSD depolama alanına aktarır.
Intel Gigabit Ethernet Intel Ethernet'e (I211-V) sahip olan ROG Strix B450-E Gaming, ağınız ile dış dünya arasındaki veri alışverişinin hızlı ve akıcı olmasını sağlıyor. Intel LAN, CPU kullanımını azaltıp TCP ve UDP çıkışını artırarak oyunlara daha fazla işlem gücü kalmasını sağlıyor.
Intel Çift Bant PCIe Wi-Fi Desteği ROG Strix B450-E Gaming, 2x2 MU-MIMO'lu en yeni Intel 802.11ac Wi-Fi'a ve geniş 160 MHz kanallarla 1,73 Gbps'e* ulaşan kablosuz bağlantı hızları sunar. Entegre Wireless-AC 9260 Wi-Fi adaptörü kablosuz verileri diğer Wi-Fi çözümlerine göre 2 kat daha hızlı aktarır. Böylece, sisteminiz router'dan uzakta olsa bile veri aktarımı hızlı ve akıcı olur. Intel Wireless-AC 9260 ayrıca, eskisinden 2 kata kadar daha hızlı bağlantı ve 4 kata kadar daha geniş kapsama alanı sunan Bluetooth 5.0 özelliğine de sahiptir.

* Ulaşılabilecek en yüksek hızlar router'a göre değişir

Üstün Ses Koruma Altında ROG Strix'in SupremeFX ses teknolojisi seviye atladı. Bugüne kadarki en iyi kayıt kalitesi için hat giriş bağlantısında 113 dB sinyal ses oranı sunan anakart, kristal netliğinde ses vermek için de hat çıkış bağlantısında 120 dB sinyal ses oranına sahip! SupremeFX S1220A codec'e daha verimli güç aktarımı için düşük kayıplı bir regülatör eklenmesinin yanı sıra düşük bozulma ile yüksek ses seviyesi için de Texas Instruments® RC4580 ve OPA1688 op-amplifikatörleri yerleştirildi. Tüm bunlar size daha önce hiç yaşamadığınız, sizi tamamen saran bir ses deneyimi sunuyor!
 • Ses Koruması: Elektromanyetik parazitlere karşı etkin kalkan, ses sinyallerinin bütünlüğünü koruyarak en yüksek kaliteyi sunuyor.
 • Ses Hattı Kalkanı: Akıllı kalkan, ses bileşenlerinin olduğu bölümü ayırarak anakarttan veya eklentilerden gelen elektromanyetik parazitleri engelleyerek seslerin bozulmasının önüne geçiyor.
 • Çift Op Amplifikatör: Dahili iki Op amplifikatör olağanüstü sesler oluşturarak, kulaklıkların 32–600Ω özdirençle çalışmasını sağlar.
 • Üst Düzey Nichicon Ses Kapasitörleri: Japon üretimi yüksek kaliteli bileşenler, inanılmaz derecede net ve gerçekçi, sıcak ve doğal sesler meydana getiriyor.

Tasarım, Kişiselleştirme ve Kurulum Çok sayıda tasarım çizgisi, kişiselleştirme seçenekleri, kapsamlı denetim listeleri ve sektördeki en çeşitli bileşen ekosistemi sayesinde ROG Strix B450-E Gaming ile kendi oyun sisteminizi oluşturmak ve kişiselleştirmek çok kolay.
Siber Görünüm ROG Strix soğutma bloğundaki dikkat çekici çizgiler şimdi, farklı oyun kültürlerini bir araya getirerek bu nesle özel bir kimlik oluşturan bir siber metin desenine de sahip.

Rakipleri Gölgede Bırakın ROG Strix anakartlar, rakiplerini gölgede bırakan gerçek performans ve üstün estetik görünüm sunar. ASUS Aura, dahili RGB LED'ler için çeşitli işlevsel ön tanımlı ayar ve dahili RGB başlıklarına bağlanan şeritlerle birlikte RGB aydınlatma üzerinde tam kontrol imkanı sunar. Tümü, sürekli büyüyen Aura uyumlu ASUS donanım portföyüyle senkronize edilebilir.
 • Adreslenebilir RGB başlığı, en yüksek 3A (5V) güç derecesine sahip ve en fazla 60 adet LED kullanılabilen WS2812B adreslenebilir RGB LED şeritlerini (5V/Veri/Toprak) destekler.
 • Aura RGB şeridi başlığı, en yüksek 3A (12V) güç derecesine sahip 5050 RGB LED şeritlerine destek verir. En yüksek parlaklık seviyesi için şerit uzunluğu 3 metreyi aşmamalıdır.
 • RGB uzatma kablosu dahildir. LED şeritleri ve Aura Sync uyumlu cihazlar ayrı satılır.

Mükemmel Senkronizasyon ASUS Aura ekosistemi, sayısı giderek artan Aura Sync uyumlu ASUS ürünlerinin yanı sıra iş ortaklarımızın sunduğu uyumlu çok sayıda aksesuar ve kit ile büyümeye devam ediyor. ROG Strix anakartlardaki dahili Aura RGB aydınlatma özelliği, ünlü bir çok üreticinin bilgisayar kasalarıyla, bellek modülleriyle, soğutucularıyla ve RGB LED şeritlerle kolayca senkronize oluyor. ASUS Aura yazılımı sade ve kolay bir aydınlatma yönetimi sunuyor.

Kullanıcı Dostu DIY Tasarım
 • Öncede Monte Edilmiş G/Ç Kalkanı: ROG’nin patent başvurusu yapılmış şık mat siyah kaplama giriş çıkış kalkanı, anakart kurulumunu kolaylaştırmak için önceden monte ediliyor.
 • SafeSlot: Anakartın ağır ekran kartları yüzünden hasar görmesini engellemek için çelik destekle güçlendirilen bir PCIe yuvası.
 • ESD Koruyucuları: Endüstri standartlarının 2 katı daha yüksek elektrostatik koruması. ESD Koruyucuları USB, ses ve LAN girişlerini kaplar.
 • Q-SLOT: Ekran kartınızı değiştirmek ve sabitlemek için kullanımı kolay tek klips. Çıkarmak için bastırın veya sabitlemek için kartı ittirin.
 • Q-DIMM: Tek taraflı mandallar ile bellek modüllerini çok basit bir şekilde güvene alın.
 • Q-LED: Dahili LED’lerle güç durumu ve işlemci, bellek, ekran kartı veya ön yükleme cihazlarındaki sorunlar gösterilerek hızlı bir şekilde hata tespiti yapılır.
 • Digi+ VRM: Endüstrinin en iyilerinden biri olan Digi+ voltaj regülatör modülü (VRM), işlemciye akıcı ve net bir güç iletimi yapılmasını sağlar.
 • DRAM Yüksek Akım Koruması: Dahili olarak bulunan sıfırlanabilir sigortalar tüm bağlantı noktalarını ve DRAM modüllerini yüksek akıma ve kısa devre hasarına karşı koruyarak yatırımınızı güvene alır.
 • ItemDayanıklı Bileşenler: Yüksek sıcaklıklara dayanabilecek şekilde geliştirilen üst düzey bobinler ve dayanıklı kapasitörler, sektör standartlarından %110’a kadar daha fazla performans sağlar.
Sertifikalı Uyumluluk Makinenize girecek parçaları seçme özgürlüğü, PC DIY'in kalbinde yer almaktadır. Bu yüzden ROG Strix Gaming Serisi, ciddi ve kapsamlı bir sertifikasyon programına dahildir, böylece en fazla parça ve cihazlar uyumluluk açısından en iyisini sunar. Giderek büyümekte olan garantili uyumluluğa sahip parça listemiz ve bellekler için QVL listesi ile sorunsuz sistem kurabilirsiniz.

ROG Strix Ekosistemi Karşınızda Grafik kartından monitöre, fareden klavyeye kadar ROG Strix parçalarla donanın, oyununuzu estetik, kontrol ve uyumlulukla iyileştirin. ROG Strix ekosistemi, diğer rakip markalardan daha geniştir, böylece sisteminizin genişledikçe daha fazla seçiminiz olur.

Sisteminizi İstediğiniz Gibi Ayarlayın ROG Strix B450-E Gaming anakart herkesin kullanabileceği kontrollere ve yazılımlara sahip. Böylece ilk kurulum, ayar ve sistem bakımı kolaylaşıyor. Hız aşırtma ve soğutmadan ağ performansını yönetmeye ve ses özelliklerini belirmeye kadar değişen seçeneklerle ROG Strix oyun sisteminizi istediğini şekilde yapılandırabilirsiniz.

Kullanımı Kolay UEFI BIOS PC kurmanın ilk noktalarından olan UEFI BIOS'un en iyilerinden biri ROG Strix B450-E Gaming Serisinde yer alıyor.
EZ Modu EZ modundaki yardımcı, zaman ve tarih gibi temel ayarların yanı sıra fan değerleri ve SATA girişi tanımlamaları gibi daha detaylı ayarları hızla hallediyor.
 • EZ Tuning Wizard: Sistem performansınızı artırmak için işlemcinize çabucak hız aşırtma yapın veya daha hızlı veri aktarımı ve yedekleme için bir RAID düzeni yapılandırın.
 • Kullanımı kolay görsel fan kontrolleri: Sadece farenizle bir eğriyi çekerek her bir fan için ince ayar yapın.
 • SATA Bilgisi: Cihaz tanımlama için SATA girişi detaylarını kolayca görüntüleyin.
 • Hızlı ve kolay saat ayarı: Tarih ve zaman ayarlarını hızlıca değiştirmek için farenizi kullanın.
Gelişmiş Mod Sisteminizi derinlemesine incelemeye hazır olduğunuzda UEFI'nin Gelişmiş moduna geçip tüm kontrolü elinize alabilirsiniz. Gelişmiş mod ile anakartınızın her noktasını tamamen kontrol edebilirsiniz. Arama özelliği ise ihtiyaç duyduğunuz ayarı kolayca bulmanızı sağlar.
 • Favorilerim: Ayar seçeneklerini kolayca bulun ve tercih ettiğiniz araçları listeye ekleyin.
 • EZ Flash 3: BIOS güncellemenizi, BIOS arayüzünü terk etmeden internet üzerinden yapın.
 • SMART: Depolama cihazınızın Kendi Kendini Takip, Analiz ve Raporlama Teknolojisi (SMART) günlüklerini kontrol ederek güvenilirliği artırın ve potansiyel arızaları belirleyin.
 • GPU POST: Birden fazla VGA kullanılan yapılandırmalar için tavsiyeler alın ve belirli ASUS ekran kartları hakkında detaylı bilgi edinin.
 • Güvenli Silme: SSD ve NVMe depolama cihazlarınızı fabrika ayarlarına döndürün.
 • En Son Değiştirilen Günlük: Yapılan en son değişiklikleri takip edin ve tercih ettiğiniz profilleri bir USB sürücüsüne kaydedin.
 • SATA Girişi İsimlendirme: Daha kolay tanımlayabilmek için SATA girişlerinin isimlerini değiştirin.
 • Kullanıcı Profili: Yeni BIOS sürümüne veya sisteme geçiş için BIOS ayarlarını kaydedin.
 • Q-Fan Control: Fanın çalışma hızını kendiniz ayarlayabilir veya önceden ayarlanmış fan profilleri arasından Standart, Sessiz, Turbo ve Tam Hız modlarını hızla seçebilirsiniz! Sıcaklık 75°C'ye ulaştığında fanlar otomatik olarak en yüksek hızda çalışmaya başlar.
Fan Xpert 4 ROG Strix anakartlar, fanlar ve hepsi bir arada (AIO) soğutucular üzerinde kapsamlı kontrol imkanı sunar. Her bir başlık, kullanıcı tarafından ayarlanabilen termal sensörleri takip etmek ve bunlara göre tepki vermek için kullanılabilir. Bu özellik Fan Xpert 4 veya ödüllü UEFI üzerinden kolayca yönetilebilir. İster hava ister suyla soğutma yapın Auto-Tuning modu tüm paramatreleri tek bir tıklamayla akıllı bir şekilde yapılandırır. Tüm fan hızlarını varsayılan en düşük seviyenin de altına taşıyan Aşırı Sessiz modu ise hafif görevlerle ilgilenirken sisteminizin fısıltı düzeyinde ses çıkarmasını sağlar.
EPU Çok Yönlü Enerji Verimliliği Enerji İşlem Birimi (Energy Processing Unit - EPU) dahili bir mikro kontrolcüden yararlanarak güç tüketimini otomatik olarak optimize eder ve sistem genelinde güç tasarrufu sağlar. Dışarıda modu adlı akıllı ayar ise kullanılmayan giriş çıkışların kontrolcülerini kapatarak enerjiden tasarruf eder.
Hassas Dijital Güç Kontrolü Dahili güç devresine sahip Digi+ voltaj regülatör modülü (VRM), frekansı ve güç verimliliği ayarlarını değiştirerek voltaj düşmesine karşı gerçek zamanlı kontrol sunar ve üstün kararlılık ve performans için CPU voltajına ince ayar yapmanızı sağlar.
TPU TurboV İşlem Birimi ASUS AI Suite 3 aracıyla bilgisayarınızın tüm potansiyel performansını açığa çıkarın. Akıllı bir dahili mikro kontrolücü olan TurboV İşlem Birimi (TPU), voltaja ince ayar yapma, sistem verilerini izleme ve hız aşırtma değerlerini düzenleme gibi bir dizi sistem ayarı seçeneği sunar.

Sonic Studio III Sonic Studio, VR başlıkları için HRFT (kafayla ilgili aktarım işlevi) tabanlı sanal çevresel ses desteği sunuyor. Bu sayede sizi aksiyonun içine daha da fazla çeken sürükleyici bir ses deneyimi meydana geliyor. Kullanımı kolay Sonic Studio arayüzü ayrıca geniş EQ seçenekleri ve tek tıkla yapılan ön ayarlar sunarak kişisel tercihlerinize veya başlığınızın özelliklerine uygun ses ayarları yapmanızı sağlıyor.
 • Uygulamalara Özel Profiller: Farklı uygulamalara özel ses ayarları atayın. Böylece yaptığınız her şey tam da dinlemek istediğiniz şekilde ayarlanır.
 • Çevresel Ses: Etkileyici ses deneyimi için çevresel ses
 • Sonic Studio Link: Yeni Sonic Studio Link şimdi tüm ses cihazlarınızda Sonic Studio efektlerini kullanma olanağı sunuyor. Sonic Studio Link düğmesine basın ve tüm ses oynatma cihazlarında efektlerin tadını çıkarın.

Sonic Radar III - Hükmetmek İçin Tara ve Tespit Et Yeni Sonic Radar III'ün yenilenen ses motoru, sesleri her zamankinden daha da doğru bir şekilde işleyecek şekilde geliştirilerek çevrenizde olan bitenin sürekli farkında olmanız sağlanıyor. Ekrana yerleştirebileceğiniz yeni ok düşmanı yerini ve oyun içindeki önemli seslerin kaynağını gösteriyor. Yeni Ses Güçlendirme özelliği ise en zayıf sesleri bile duymanızı mümkün kılarak av değil, avcı olmanızı sağlıyor!
 • Gelişmiş Ses Algoritması: Yeni Sonic Radar III ses algoritması gelişmiş hassaslık seviyesiyle düşmanınızın yerini saptamanıza yardımcı oluyor.
 • 3D Motoru: Sonic Radar III çok daha sezgisel bir deneyim için oyun içi 3 boyutlu bir okla birlikte yepyeni HUD etrafına kuruluyor.
 • Ses Güçlendirme: Oyununuzun farklı bölümlerinde daha iyi odaklanmak amacıyla bas, orta frekans ve tiz sesleri artırmak için kısa yol tuşlarına basın.
 • Ses Radarı: Sonic Radar III'ün çevredeki gürültü ve kaostan etkilenmeden etkili bir şekilde çalıştığını gösteren bir işaret.

GameFirst V ROG'ye özgü GameFirst V aracı, internet üzerinden daha hızlı ve gecikmesiz oyun oynamak için ağ trafiğini optimize ediyor. Ağ geçitlerinizi bir araya getirin, bant genişliği harcayan uygulamaları takip edin ve anında ayar yapın.
 • Akıllı/Otomatik Modlar: Etkin uygulamalar için ağ trafiğini optimize edin veya oyunlara daha fazla bant genişliği ayırın.
 • Tek Tıkla Öncelik Verme: Belirli uygulamalar için ağ paketlerini hızlandırarak gecikmeleri azaltmaya yardımcı olur. (Extreme modu açık: 371.7Mbps / Extreme modu kapalı: 16.03Mbps)
 • ROG First: Bir ROG router ile doğuran bağlantı kurun ve oyunlara bant genişliği önceliği vemek için QoS'i yapılandırın.
 • Ağ Analizi: En yoğun kullanım, uygulama grupları ve görev türlerine göre ağ trafiğini canlı olarak takip edin veya detaylı bağlantı bilgilerine ulaşın.
Armoury Crate Tamamen yeni Armoury Crate portalı en yeni sürücü ve BIOS sürümleri hakkında size güncel bilgiler sunuyor. Kullanımı kolay arayüzü; güvenlik güncellemeleri, hata düzeltme yamaları, en son ROG haberleri, oyun etkinlikleri ve özel teklifler gibi çeşitli bilgileri gösterecek şekilde ayarlamak mümkün.
RamCache III RAMCache milisaniyeleri mikrosaniyeler haline getirerek oyun yükleme sürelerini hızlandırıyor. En yeni NVM Express depolama seçenekleriyle tamamen uyumlu olan bu özellikteki benzersiz akıllı teknoloji, bir depolama cihazının tamamını ön belleğe alarak favori oyunların ve uygulamaların olağanüstü hızlarla açılmasını sağlıyor.
Overwolf Overwolf, siz oyundayken internette dolaşmanızı, e-posta ve anlık mesajlarınızı kontrol etmenizi, oyun yayını veya kaydı yapmanızı sağlayan akıllı ve dikkat dağıtmayan bir arayüzdür. Elit bir grubun üyesi olduğunuzu gösteren, uyumlu renklere sahip ROG temalarını Overwolf Uygulama Mağazasından indirebilirsiniz.
Sanal Gerçekliğe Hazır Olmanın da Ötesinde ROG Strix Gaming Sanal Gerçekliğe ve Ötesine Hazır! ASUS Beyond VR Ready işareti ROG Strix Gaming'in; verimlilik, oyun ve eğlence ihtiyaçlarınızı karşılayacak en yüksek performansı gösterecek şekilde ayarlandığından emin olmak için sınıfının lideri çok sayıda bileşenle test edildiği anlamına geliyor. ASUS Beyond VR Ready sisteminizi tam güvenle kurmanız için yeni bir yöntem sunuyor.
AMD Ryzen İşlemci AMD Ryzen 2. Nesil / Radeon Vega Grafikli Ryzen / Ryzen 1. Nesil İşlemciler için AM4 soket.

Yenilikçi Zen çekirdek mimarisiyle üretilen AMD Ryzen™ işlemci, sekiz adede kadar çekirdeğe ve Radeon™ Vega entegre grafiklere saiptir. AMD AM4 soket işlemciler, çift kanal DDR4 bellek, yerleşik 5 Gbps USB 3.1 Gen 1 ve 16 PCI Express® 3.0/2.0 veri yoluyla üstün performans sunar.
AMD B450 Yonga Seti AMD B450 yonga seti en yeni AMD® AM4 soket Ryzen™işlemcilerle yüksek performans ve esneklik sunar. Daha hızlı veri aktarımı için, AMD StoreMI depolama hızlandırma teknolojisine, iki adet 10 Gbps USB 3.1 Gen2 girişi, iki adet USB 3.1 Gen1 girişi ve dört adet 6 Gbps SATA girişine sahiptir.

Asus'a Özgü Özellikler
 • 5 Yönlü Optimizasyon ile Dual Intelligent Processors 5: Tek bir tıklama ile tüm sistem optimizasyonu! 5 yönlü Optimizasyon ayar tuşu, TPU, EPU, DIGI + VRM, Fan Xpert 4 ve Turbo App'i mükemmel bir şekilde birleştirerek daha iyi CPU performansı, verimli güç tasarrufu, hassas dijital güç kontrolü, tüm sistem soğutması ve hatta kendi uygulamanızın kullanımını uyarlar.
 • TPU: Oto Ayarlama, TurboV, GPU Boost
 • Fan Xpert4: Fan Otomatik Ayar özelliğine sahip Fan Xpert 4 ve optimize edilmiş sistem soğutma kontrolü için çoklu termistör seçimi
 • Gamer's Guardian: LAN, Ses, KBMS ve USB3.1 / 3.0 / 2.0 bağlantı noktalarında ESD Korumaları / DRAM Aşırı Akım Koruması / Son Derece Dayanıklı Bileşenler / SafeSlot
 • Asus EPU
 • Asus'a Özgü Özellikler: AI Suite 3 / Ai Charger / Armoury Crate
 • Aura: Aura Aydınlatma Kontrolü / Aura RGB Şerit Girişleri / Aura Aydınlatma Efektleri Uyumlu Asus ROG cihazlarıyla senkronizasyon
 • Asus EZ DIY: Asus CrashFree BIOS 3 / Asus EZ Flash 3
 • Asus Q-Design: Asus Q-Shield / Asus Q-LED (CPU, DRAM, VGA, Boot Device LED) / Asus Q-Slot / Asus Q-DIMM
 • Digi+VRM
 • Turbo APP: Seçilen uygulamalar için sistem performans ayarlaması özelliği
Arka Giriş/Çıkış Portları
 • 1 x PS/2 keyboard/mouse combo port
 • 1 x DisplayPort
 • 1 x HDMI
 • 1 x LAN (RJ45) port
 • 1 x Optik S/PDIF çıkışı
 • 2 x USB 3.1 Gen 2 (Kırmızı)Tip A
 • 4 x USB 3.1 Gen 1 (Mavi)
 • 2 x USB 2.0
 • 5 x Ses Jakı
Dahili Giriş/Çıkış Portları
 • 1 x USB 3.0 bağlantıları ek olarak 2 USB 3.0 portları destekler
 • 1 x USB 2.0 bağlantıları ek olarak 2 USB 2.0 portları destekler
 • 1 x COM port bağlantısı
 • 6 x SATA 6Gb/s bağlantısı
 • 1 x Addressable RGB header
 • 1 x CPU Fan bağlantısı
 • 2 x Aura RGB Şerit Başlıkları
 • 1 x CPU OPT Fan bağlantısı
 • 3 x Kasa Fan bağlantısı
 • 1 x 24-pin EATX Güç bağlantısı
 • 1 x M.2 Soket 3 with M key, type 2242/ 2260/ 2280 storage devices support (SATA & PCIE 3.0 x 4 mode)
 • 1 x M.2 Soket 3 with M key, type 2242/ 2260/ 2280/ 22110 storage devices support (PCIE 3.0 x 4 mode)
 • 1 x TPM girişi
 • 1 x Ön pane ses bağlantısı (AAFP)
 • 1 x Sistem paneli
 • 1 x AIO_PUMP konektörü
 • 1 x Termal sensör bağlantısı
 • 1 x 8-pin EATX 12V Güç Konektörleri
 • 1 x Clear CMOS anahtarı
Teknik Özellikler
İşlemci AMD AM4 Soket 3./2./1. Nesil AMD Ryzen™ 3./2./1. Nesil AMD Ryzen™ ile Radeon™ Vega Grafikler/Athlon™ ile Radeon™ Vega Grafik İşlemciler
Yonga Seti AMD B450
Bellek 4 x DIMM, Max. 64GB, DDR4 4400(O.C)/3533(O.C)/ 3466(O.C.)/ 3200(O.C.)/ 3000(O.C.)/ 2800(O.C.)/ 2666/ 2400/ 2133 MHz ECC olmayan, Arabelleksiz Bellek, AMD Ryzen İşlemciler, Çift Kanal Bellek Mimarisi
Grafik Integrated Graphics in the AMD Ryzen with Radeon Vega Graphics/ Athlon with Radeon Vega Graphics Processors Çoklu VGA çıkış desteği: HDMI/DisplayPort port - HDMI 2.0b ile Desteklenen Maks. Çözünürlük 4096 x 2160 @ 60 Hz / - DisplayPort 1.2 ile Desteklenen Maks. Çözünürlük 4096 x 2160 @ 60 Hz
Çoklu GPU Desteği AMD Ryzen 2. Nesil / Ryzen 1. Nesil İşlemciler AMD 3-Yönlü CrossFireX Teknolojisini Destekler
Genişleme Yuvaları AMD Ryzen 2. nci Nesil/ Ryzen 1. inci Nesil İşlemciler: 2 x PCIe 3.0/2.0 x16 (x16 veya x8/x4) / Radeon Vega Grafik İşlemci ile AMD Ryzen: 1 x PCIe 3.0/2.0 x16 (x8 modu) / AMD Athlon with Radeon Vega Graphics Processors: 1 x PCIe 3.0/2.0 x16 (x8 modu) / AMD B450 çipset: 1 x PCIe 2.0 x16 (maks x4 modu), 3 x PCIe 2.0 x1
Depolama AMD Ryzen 2. nci Nesil/ Ryzen 1. inci Nesil İşlemciler: 1 x M.2 Soket 3, , M Key ile Tip 2242/ 2260/ 2280 depolama aygıtı desteği (SATA ve PCIE 3.0 x 4 modu); 1 x M.2 Soket 3, , M Key ile tip 2242/ 2260/ 2280/ 22110 depolama aygıtı desteği (PCIE 3.0 x 4 modu); 2 x SATA 6Gb/s port / Radeon™ Vega Grafik İşlemci ile AMD Ryzen: 1 x M.2 Soket 3, M Key ile Tip 2242/ 2260/ 2280 depolama aygıtı desteği (SATA ve PCIE 3.0 x 4 modu); 2 x SATA 6Gb/s port / AMD Athlon with Radeon Vega Graphics Processors: 1 x M.2 Soket 3, M Key ile, Tip 2242/ 2260/ 2280 depolama aygıtları desteği (SATA modu) / AMD B450 çipset: 4 x SATA 6Gb/s port, Raid Desteği 0, 1, 10
LAN Intel® I211-AT, 1 x Gigabit LAN Kontrolcüsü / LANGuard Akım Koruması / ROG GameFirst Teknolojisi
Kablosuz Veri Ağı Intel® Wireless-AC 9260, Çift bant frekans desteği 2.4 / 5 GHz, MU-MIMO Desteği
Bluetooth Bluetooth® 5.0
Ses ROG SupremeFX 8-Kanal Yüksek Tanımlı Ses CODEC'i S1220A
USB Portları Radeon Vega Grafikler ile/Ryzen 1. Nesil ile AMD Ryzen 2. Nesil / Ryzen: 3 x USB 3.1 Gen 1 port (3arka panelde, Mavi); Radeon Vega Grafikler ile/Ryzen 1. Nesil ile AMD Ryzen 2. Nesil / Ryzen: 1 x USB 3.1 Gen 1 port (1arka panelde, Tip C); AMD B450 çipset: 2 x USB 3.1 Gen 2 port (2arka panelde, Kırmızı); AMD B450 çipset: 2 x USB 3.1 Gen 1 port; AMD B450 çipset: 4 x USB 2.0 port (2arka panelde, , 2 bord ortasında)
Overclock Özellikleri ROG CPU-Z, Önceden monte edilmiş I/O Kalkanı, Overwolf, GameFirst IV, ROG Exclusive Software (RAMCache III, GameFirst V)
İşletim Sistemi Windows 10, 64-bit / Windows 7, 64-bit
Form Faktörü ATX Form Faktör (30.5 cm x 24.4 cm)

Asus Rog Strix B450-E Gaming AMD B450 Soket AM4 DDR4 4400(OC)MHz ATX Gaming (Oyuncu) Anakart Özellikleri

 • İşlemci ModeliAMD
 • İşlemci DesteğiAMD Ryzen
 • YongasetiAMD B450
 • Soket YapısıAM4
 • Ram Kapasitesi64GB
 • SATA8x SATA3
 • RAIDRAID 0, RAID 1, RAID 10
 • M.22 x M.2
 • PCI-E Slot2 x PCIe 3.0/2.0 x16 (x8 modu), 1 x PCIe 2.0 x16 (maks x4 modu), 3 x PCIe 2.0 x1
 • Ethernet (LAN)Intel I211-AT Gigabit LAN
 • HDMI1x HDMI
 • USB2 x USB 3.1 Gen2 Type-A, 3 x USB 3.1 Gen1, 1 x USB 3.1 Gen1 Type-C, 2 x USB 2.0
 • Overclock Var
 • Wi-FiIntel Wireless-AC 9260
 • Kasa YapısıATX
 • Garanti36 Ay Garanti
 
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 1.726,16 TL 1.726,16 TL +0
 • 879,08 TL 1.758,16 TL +0
 • 589,48 TL 1.768,43 TL +0
 • 444,70 TL 1.778,81 TL +0
 • 357,86 TL 1.789,32 TL +0
 • 299,99 TL 1.799,96 TL +0
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 1.726,16 TL 1.726,16 TL +0
 • 873,12 TL 1.746,24 TL +0
 • 584,15 TL 1.752,45 TL +0
 • 439,90 TL 1.759,59 TL +0
 • 353,18 TL 1.765,89 TL +0
 • 295,52 TL 1.773,15 TL +0
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 1.726,16 TL 1.726,16 TL +0
 • 878,19 TL 1.756,37 TL +0
 • 588,87 TL 1.766,62 TL +0
 • 444,25 TL 1.776,98 TL +0
 • 357,49 TL 1.787,47 TL +0
 • 299,71 TL 1.798,27 TL +0
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 1.726,16 TL 1.726,16 TL +0
 • 880,16 TL 1.760,31 TL +0
 • 590,56 TL 1.771,69 TL +0
 • 445,81 TL 1.783,22 TL +0
 • 358,98 TL 1.794,91 TL +0
 • 301,12 TL 1.806,74 TL +0
 
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 1.726,16 TL 1.726,16 TL +0
 • 350,31 TL 1.751,56 TL +3
 • 293,47 TL 1.760,85 TL +3
 • 442,56 TL 1.770,24 TL +0
 • 355,95 TL 1.779,73 TL +0
 • 298,22 TL 1.789,32 TL +0
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 1.726,16 TL 1.726,16 TL +0
 • 879,71 TL 1.759,41 TL +0
 • 590,26 TL 1.770,78 TL +0
 • 445,58 TL 1.782,30 TL +0
 • 358,79 TL 1.793,97 TL +0
 • 300,97 TL 1.805,80 TL +0
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 1.726,16 TL 1.726,16 TL +0
 • 879,71 TL 1.759,41 TL +0
 • 590,26 TL 1.770,78 TL +0
 • 445,58 TL 1.782,30 TL +0
 • 358,79 TL 1.793,97 TL +0
 • 300,97 TL 1.805,80 TL +0
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 1.726,16 TL 1.726,16 TL +0
 • 878,72 TL 1.757,44 TL +0
 • 589,35 TL 1.768,06 TL +0
 • 444,75 TL 1.779,00 TL +0
 • 357,98 TL 1.789,88 TL +0
 • 300,15 TL 1.800,90 TL +0
 
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 1.726,16 TL 1.726,16 TL +0
 • 878,10 TL 1.756,19 TL +0
 • 588,75 TL 1.766,25 TL +0
 • 444,06 TL 1.776,25 TL +0
 • 357,27 TL 1.786,36 TL +0
 • 299,43 TL 1.796,59 TL +0
1.726,16 TL Havale, EFT ödeme
incehesap.com’dan yaptığınız alışverişlerin ödemesini kredi kartı, banka kartı, sanal kart, Havale ve EFT ile gerçekleştirebilirsiniz. Kapıda ödeme yöntemi şu an için kullanılmamaktadır.
Asus Rog Strix B450-E Gaming AMD B450 Soket AM4 DDR4 4400(OC)MHz ATX Gaming (Oyuncu) Anakart
Puan Ortalaması 5,0
Bu ürüne verilmiş puanlar

Asus Rog Strix B450-E Gaming AMD B450 Soket AM4 DDR4 4400(OC)MHz ATX Gaming (Oyuncu) Anakart

Yorum Yap
Üye resmi
Ürüne Puan Verin
GİRİŞ YAPINIZ
FACEBOOK İLE BAĞLAN
5

ileriye dönük olarak satın aldım. Tasarımı olarak gayet hoş temperli camlı bir kasa tercihi ile gayet estetik bir görüntü sağlıyor tavsiye ederim

incehesap.com 2008 yılında kurucularımızın teknolojik ürünlerde ismi bilinen firmaların keyfi zamlarına, fiyat politikalarına ve bu sektörde oluşturdukları tekele karşı gelmek için kurdukları bir hayal ile serüvenine başladı.

Kuruluşundan bugüne kadar, elektronik ürünleri olabildiğince uygun fiyata sağlayabilmek için reklam yapmadı, mağaza açmadı ve asla abartılı fiyat etiketleri kullanmadı. Yıllar içinde bir çok dünya markası, yüzlerce uzman personel ve yüzbinlerce teknoloji tüketicisinin dahil olduğu serüven bir tık öteye taşındı.

Yani;
incehesap.com teknolojik ürünlerde uygun fiyat, kaliteli hizmet, hızlı ve güvenilir alışveriş politikası ile çalışan uzman personelin müşteri memnuniyetini üst seviyede tutması üzerine organize edildi.

Bu serüvenin içinde ziyaretçilerimize geniş ürün yelpazesinden, vakit kaybettirecek detaylarla uğraşmadan keyifle alışveriş yapmak ve istedikleri ürünleri hak ettiği fiyata almanın huzurunu yaşamak kaldı.

Biz incehesap.com olarak sadece teknolojik ürün sağlamıyor aynı zamanda hayallerimizi paylaşıyoruz. Bu nedenle bizi tercih eden her bir kişinin abartılı fiyatlara karşı duruşumuzu ve hayallerimizi desteklediğini biliyoruz.

Yorulmadan, azimle ve asla pes etmeden ilerlediğimiz bu yolda bize destek verdiğiniz ve bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

incehesap.com
  Arama Sonuçları
   0 Sepetim Sepetiniz Boş
   • Sepetinizde hiç ürün bulunmamaktadır
   Asus Rog Strix B450-E Gaming AMD B450 Soket AM4 DDR4 4400(OC)MHz ATX Gaming (Oyuncu) Anakart
   Asus Rog Strix B450-E Gaming AMD B450 Soket AM4 DDR4 4400(OC)MHz ATX Gaming (Oyuncu) Anakart
   Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
   Sitemizle ilgili görüş, öneri ve şikayetlerinizi formu doldurarak bize iletebilirsiniz.