ROG STRIX Z490-A GAMING
ROG STRIX Z490-A GAMING
ROG STRIX Z490-A GAMING
ROG STRIX Z490-A GAMING
ROG STRIX Z490-A GAMING
ROG STRIX Z490-A GAMING
ROG STRIX Z490-A GAMING
ROG STRIX Z490-A GAMING
Soket
1200
Intel
DDR4
ATX

Asus ROG STRIX Z490-A GAMING Intel Z490 Soket 1200 DDR4 4600(OC)MHz ATX Gaming (Oyuncu) Anakart

%14 indirim
3.402,47 TL Tek Çekim / Havale: 2.911,65 TL
Bu ürünü satın aldığınızda 12,34TL değerinde 123375 puan kazanacaksınız
3 Gün İçinde Kargo
Ücretsiz Kargo
Çoklu
Kredi Kartı


Asus ROG STRIX Z490-A GAMING Intel Z490 Soket 1200 DDR4 4600(OC)MHz ATX Gaming Anakart Genel Özellikler

ROG Strix Z490-A Gaming ROG Strix Z490-A Gaming anakart, göz alıcı bir oyuncu sistemi için mükemmeldir. Siberpunk esintili estetiği, ROG Strix'in canlı ruhunu somutlaştırır ve tamamen yeni bir beyaz ve gümüş rengine bürünmüş olur. ROG Strix Z490-A Gaming, artırılmış güç dağıtımı ve geliştirilmiş soğutma tasarımı ile 10.Nesil Intel Core işlemcilerin gereksinimleriyle başa çıkmak için tasarlanırken, sezgisel gösterge tabloları sayesinde çeşitli parametreleri hız aşırtmanıza ve değiştirmenize yardımcı olacak AI geliştirmeleri kolaylıkla sunabiliyor.

Tam Performans ROG Strix Z490-A Gaming geliştirilmiş güç dağıtımı ve optimize edilmiş soğutmasıyla oyun sisteminizden en iyi şekilde yararlanmanızı sağlıyor. Akıllı kontrol özellikleriyle hız aşırtma, soğutma ve ağ bağlantısı özelliklerini kolayca yönetebilir, sisteminizin tüm potansiyelini kullanarak birinci sınıf oyun performansı elde edebilirsiniz.
Güç Tasarımı Dijital güç kontrolü ve bir dizi güç aşamasıyla Strix Z490-A Gaming, en yeni Intel işlemcileri kontrol edecek güce sahip.
ProCool II Güç Bağlantısı ProCool II soket, PSU güç hatlarıyla temas için sıkı kurallara uyularak üretildi. Soketlerdeki metal koruma daha gelişmiş bir ısı dağıtımı sağlıyor. Bağlantının düşük öz direnci, sıcak noktalar oluşmasını engelleyerek güvenilirliği artırıyor.
Digi+ Güç Kontrolü Endüstrinin en iyilerinden biri olan Digi+ voltaj regülatör modülü (VRM), işlemciye akıcı ve net bir güç iletimi yapılmasını sağlar.
12+2 Güç Aşamaları ROG Strix Z490-A Gaming, yüksek ve düşük taraftaki MOSFET’leri ve sürücüleri tek bir pakette birleştirmek için 12+2 güç aşaması kullanarak en yeni Intel işlemcilerin talep ettiği güç ve verimliliği sağlar.
Alaşımlı Bobin ve Kapasitör Yüksek sıcaklıklara dayanabilecek şekilde geliştirilen üst düzey bobinler ve dayanıklı kapasitörler, sektör standartlarından %110’a kadar daha fazla performans sağlar.
Daha Serin Tasarım ROG Strix Z490 serisi; Fan Xpert 4 veya UEFI BIOS üzerinden yapılan, bugüne kadarki en kapsamlı soğutma seçeneklerine sahiptir.

CPU
 • CPU Fan Başlığı: CPU soğutucuları için özel bir çift PWM/DC fan başlığı.
 • AIO Pompa Fanı Başlığı: Bağımsız su soğutma kurulumlarına özel olarak ayrılmış PWM/DC başlığı.

M.2
 • M.2 Soğutma Bloğu: M.2 soğutma bloğu, M.2 SSD'yi optimum çalışma sıcaklığında tutarak, stabil performans vermesini ve sorunsuz çalışmasını sağlıyor.
 • M.2 Fan Başlığı: Özel M.2 fan yuvası daha yüksek performans ve uzun ömür için sıcaklıkları düşürür. (* M.2 fan yuvası 3D yazıcı ile hazırlanabilir)

Kasa 4-pin PWM/DC Fan Başlığı: Dahili her başlık; PWM veya DC fanlarının otomatik olarak tespit edilmesine destek verir.

VRM
 • VRM Soğutma Bloğu: Bir MOS soğutucu, MOSFET'ler ve bobinler için geniş bir temas alanı sağlar.
 • Termal Dolgu: Yüksek kaliteli termal dolgular; indüktör ve faz dizilimindeki ısının soğutma bloğuna iletilmesine yardımcı olur.

ROG AI Hız Aşırtma ROG AI Hız Aşırtma, sisteminizden en iyi şekilde yararlanmanızı sağlayan akıllı bir araç. İşlemcinizin ve soğutma sisteminizin profilini çıkaran bu araç en uygun voltaj ve frekans ayarlarını tahmin ediyor. Windows'ta AI Suite yazılımı veya doğrudan UEFI üzerinden erişilebilen kullanışlı AI Hız Aşırtma özelliği her seviyeden kullanıcının anlayabileceği bir arayüze sahip. Tecrübeli hız aşırtma tutkunlarına geniş ayar seçenekleri sunan bu arayüz başlangıç seviyesindeki kullanıcılara da otomatik ayar imkanı veriyor.
 • Uzmanlar Tarafından Tasarlandı: AI Hız Aşırtma teknolojisinin kalbinde, dünyaca ünlü hız aşırtma uzmanlarıyla birlikte her tür kullanıcıya uygun bir araç sunmak çalışan ROG Ar-Ge mühendislerinin geliştirdiği özel algoritma yer alıyor.
 • Tahmini Sınırlar: Algoritma işlemcinizi ve soğutma sisteminizi analiz edip, elde ettiği verilere göre en uygun ayarları tahmin ediyor. Ardından yazılım bu ayarları kullanarak hız aşırtma işlemini, frekans ve voltaj dengesini otomatik olarak düzenliyor.
 • Gerçek Zamanlı Ayarlar: İş yükünü, sistem sıcaklığını, fan hızını ve güç tüketimini takip eden yazılım, en uygun performansı devamlı sunabilmek için gerçek zamanlı ayarlamalar yapıyor.

AI Soğutma ASUS AI Soğutma işlevi, anakarta bağlı fanları kontrol ederek sistemin mevcut yüküne ve sıcaklığına göre en uygun ayarları otomatik olarak yapıyor.
 • CPU Sıcaklık Tespiti: AI Soğutma işlevi, CPU sıcaklığını tespit ettikten sonra özel bir algoritma kullanarak sistemi soğutmak ve fan gürültüsünü düşük tutmak için gereken en düşük fan hızını hesaplıyor.
 • Otomatik Optimizasyon: Sistem yükü sabit olduğunda, yazılım otomatik olarak fan hızını optimum düzeye düşürüyor ve performanstan ödün vermeden gürültüyü azaltıyor.
 • Sürekli Takip: AI Soğutma sistemi sürekli takip ederek mevcut yüke göre fan hızını ayarlıyor.

AI Ağ Bağlantısı ASUS'a ait ROG GameFirst VI aracı giriş seviyesinden uzmana kadar her düzeyden kullanıcının ağ ayarlarını optimize etmesine ve akıcı çevrim içi oyun deneyimi yaşamasına yardımcı olacak şekilde tasarlandı. Bu nesildeki yeni GameFirst VI, yapay zeka destekli tanımlama ve hızlandırma teknolojisiyle daha hızlı ve daha akıllı ağ optimizasyonu sunuyor.
 • Tanımlama: GameFirst VI kullanım alışkanlıklarınızı ve uygulamaların dijital izlerini analiz ederek bunları 200.000'den fazla uygulamanın yer aldığı veri tabanıyla karşılaştırıyor. Bu veri tabanı uygulamaların doğru tanımlandığından emin olmak için düzenli olarak güncelleniyor.
 • Hızlandırma: GameFirst VI uygulama önceliklerini akıllı bir şekilde değiştirerek duruma göre bant genişliğini ayarlıyor. Oyun oynarken son derece akıcı bir çevrim içi oyun deneyimi sunmak için oyun paketlerine öncelik veriyor. İzleyicilerinize yüksek kaliteli yayın yapsanız veya büyük dosyalar indirseniz bile oyunlar akıcı olmayı sürdürüyor.
 • Görselleştirme: Kullanışlı bir grafik üzerinde ağınızın genel durumunu gerçek zamanlı olarak görebiliyorsunuz. Her uygulamanın anlık bant genişliği kullanımını, tüm ağ bağlantılarının konumunu ve Wi-Fi kanallarının analizini görmek için ilgili sekmeye tıklamanız yeterli.
Bağlantı Seçeneklerinde Öncü ROG Strix Z490-A Gaming son derece akıcı internet deneyimi ve yıldırım hızında dosya aktarımları için en son bağlantı seçeneklerini sunuyor. Olağanüstü avantajlar sunan üstün ses performansı sayesinde en küçük ayrıntıları bile duyarak tamamen sürükleyici bir oyun deneyimi yaşayabiliyorsunuz.
DDR4 OC 4600MHz ROG Strix Z490-A Gaming sahip olduğu dört yuvayla 128 GB DDR4 belleğe destek veriyor. OptiMem II teknolojisi iletken hattı dizilimini büyük ölçüde geliştirerek geçişleri ve paraziti azaltıyor. Bu da bellek kararlılığını ve uyumu artırarak bellek kitlerine daha yüksek frekans payı bırakılmasını sağlıyor.
Çift PCIe 3.0 M.2 İki adet M.2 yuvasından biri SATA hem de PCIe 3.0 x4 moduna destek verirken, diğer yuva da NVMe için PCIe 3.0 x4 desteği sunuyor. Bu iki yuvayla en hızlı ve en esnek M.2 arayüzü elde ediliyor.

M.2 Soket İle E Key Intel Kablosuz AC/AX teknolojisi ile entegre olan M.2, daha hızlı ve daha uygun maliyetli bir WiFi ve Bluetooth 5.1 çözümü oluşturmak için CNVi / PCIe / USB modunu destekler.

Intel 2.5G Ethernet Yerleşik 2.5G Ethernet özelliği kablosuz bağlantınızı güçlendirerek standart Ethernet bağlantılarına kıyasla 2,5 kat artış sağlıyor, daha hızlı veri aktarımını, daha akıcı ve gecikmesiz oyun deneyimini ve yüksek çözünürlüklü video yayınını mümkün kılıyor.

SupremeFX Yerleşik SupremeFX ses teknolojisi yüksek kaliteli sesler sunuyor. Bu teknoloji daha nötr ve ayrıntılı bir ses profili için düz bir frekans tepkisi sağlıyor. Bir oyuncu kulaklığı kullandığınızda, iki adet op amplifikatörden güç alan ön panel çıkışı yüksek ses kalitesini koruyor.
 • Ses koruması: Elektromanyetik parazitlere karşı etkin kalkan, ses sinyallerinin bütünlüğünü koruyarak en yüksek kaliteyi sunuyor.
 • Ses hattı kalkanı: Ses bileşenlerinin olduğu bölümü ayırarak anakarttan veya eklentilerden gelen elektromanyetik parazitleri engelleyerek seslerin bozulmasının önüne geçiyor.
 • Çift OP amplifikatör: Dahili çift op amplifikatörler sayesinde 32-600Ω kulaklık öz direncinin sağladığı harika esneklikle birlikte favori kulaklıklarınıza inanılmaz sesler iletebilirsiniz.
 • Üst düzey Nichicon ses kapasitörleri: Japon üretimi yüksek kaliteli bileşenler, inanılmaz derecede net ve gerçekçi, sıcak ve doğal sesler meydana getiriyor.
Kendi Stilinle Oyna Siber punk temalı tasarım göz alıcı hatlar ve etkileyici metinler içeriyor. ROG Strix Z490-A Gaming anakartınızı geniş ROG ekosistemindeki diğer ürünlerle birlikte kullanarak kendi tarzınızı yansıtan bir oyun sistemi kurabilirsiniz.
Kesinlikle ROG Strix ROG Strix Z490-A Gaming, beyaz ve gümüş renk şeması ile paslanmaz çelik giriş çıkış koruması boyunca siberpunktan ilham alan işaretleriyle Strix ruhunu bünyesinde barındırıyor. Göze çarpan estetik olan sistemler için mükemmel.

Aura Sync ile Rakipleri Gölgede Bırakın ROG Strix anakartlar, rakiplerini gölgede bırakan gerçek performans ve üstün estetik görünüm sunar. ASUS Aura, dahili RGB LED'ler için çeşitli işlevsel ön tanımlı ayar ve dahili RGB başlıklarına bağlanan şeritlerle birlikte RGB aydınlatma üzerinde tam kontrol imkanı sunar. Tümü, sürekli büyüyen Aura uyumlu ASUS donanım portföyüyle senkronize edilebilir.
Adreslenebilir Gen2 RGB Başlık ROG Strix Z490-A Gaming'in adreslenebilir Gen 2 RGB başlıkları, ikinci nesil adreslenebilir RGB cihazlardaki LED sayısını tespit edebiliyor, böylece belirli cihazlara özel aydınlatma efektlerini yazılım ile otomatik olarak ayarlama olanağı sunuyor. Yeni başlıklar, mevcut Aura RGB ekipmanlarıyla geriye dönük uyum da sağlıyor.

Önceden Monteli Giriş/Çıkış Kalkanı ROG'nin patentli şık mat siyah kaplama giriş çıkış kalkanı, anakart kurulumunu kolaylaştırmak için önceden monte ediliyor.

Q-LED Yerleşik 4 adet LED, güç durumunun yanı sıra, işlemci, bellek, grafik kartı ya da boot cihazıyla ilgili problemleri göstererek, hız şekilde sorunu teşhis etmenizi sağlar.

FlexKey Ön panel başlığı, kasanızın önündeki reset düğmesinin işlevini değiştirmenizi sağlıyor. Bu tuşa, Aura aydınlatma ayarlarını, DirectKey özelliğini ve sistemi yeniden başlatma işlevini atayabiliyorsunuz.

BIOS Flashback BIOS Flashback, (UEFI) BIOS güncellemenin en güvenli ve kolay yolu. BIOS (UEFI) dosyasını FAT32 biçimli bir USB belleğe atın, USB BIOS Flashback girişine takın ve düğmeye basın. Bellek veya işlemci olmadan bile güncelleme yapabilirsiniz.
Sertifikalı Uyumluluk ROG Strix, en çok sayıda bileşen ve cihazla en iyi uyumu sağlamak için sıkı bir sertifika programından geçer. Uyumlu bileşenlerin yer aldığı listede bellekler için ayrı bir Uyumlu Marka Listesi (QVL) bulunur. Böylece sisteminizi sorunsuz kurabilirsiniz.

ROG Strix Ekosistemi Sizi Bekliyor ROG Strix serisindeki ekran kartları, AIO soğutucular, kasalar, mouse'lar ve klavyelerle sisteminize seviye atlatın. Birbiriyle uyumlu estetik görünüm, kontrol ve uyumun tadını çıkarın. Hiçbir rakip firmada olmayan seçeneklerden yararlanın.

5 Yönlü Optimizasyon Karmaşık ayarları sadece tek bir tıklamayla halledin. ASUS 5 Yönlü Optimizasyon, işlemciye hız aşırtma uygulayan ve soğutma ile gürültü düzeyi arasında en iyi dengeyi kurmayı sağlamak için fan hızlarını ayarlayan, sistem geneline yönelik bir düzenleme sistemidir. 5 Yönlü Optimizasyonun otomatik işlemci ayarı özelliği AI Hız Aşırtma ile aynı dahili zekadan yararlanır fakat Prime95 tabanlı bir stres testi de uygulayarak en başından itibaren en iyi ayarın yapılmasını sağlar.
 • TPU Analizi: TurboV İşlem Birimi (TPU); voltaja otomatik ince ayar yapılması, sistem verilerinin izlenmesi ve hız aşırtma ayarlarının düzenlenmesi için gereken zekayı AI Suite 3'e sağlar. Farklı ayarlarla deney yaparken daha fazla analiz elde etmek isteyen kullanıcılar için bu aracı güncelledik.
 • EPU Kılavuzu: Energy Processing Unit (EPU) ile sisteminizde güç tasarrufu yapmanın keyfini çıkarın. EPU, güç sarfiyatını otomatik olarak optimize eder ve Dışarıda modu sayesinde tasarrufu en üst düzeye çıkarır. Bu akıllı modda, kullanılmayan giriş/çıkış kontrolcüleri kapatılarak üst düzey enerji tasarrufu sağlanan bir senaryo oluşturulur.
 • Fan Xpert 4: Fan Xpert 4 veya ödüllü UEFI üzerinden fanlar, su pompaları ve hatta hepsi-bir-arada (AIO) soğutucular üzerinde kapsamlı kontrole sahipsiniz. İster hava ister suyla soğutma yapın Auto-Tuning modu tüm paramatreleri tek bir tıklamayla akıllı bir şekilde yapılandırır. Tüm fan hızlarını varsayılan en düşük seviyenin de altına taşıyan Aşırı Sessiz modu ise hafif görevlerle ilgilenirken sisteminizin fısıltı düzeyinde ses çıkarmasını sağlar.
 • Digi+ Güç Kontrolü: Digi+ voltaj regülatör modülü (VRM), frekansı ve güç verimliliği ayarlarını değiştirerek voltaj düşmesine karşı gerçek zamanlı kontrol sunar ve üstün kararlılık ve performans için CPU voltajına ince ayar yapmanızı sağlar.
 • Turbo App: Kolayca kullanılabilen bu araç uygulama üzerinden CPU hız aşırtmayı belirlemenizi, fan profilleri oluşturmanızı, ağ verilerinin önceliklerini atamanızı ve ses ayarlarını optimize etmenizi sağlar. Böylece siz ne yaparsanız yapın sisteminiz ona göre mükemmel bir şekilde ayarlanır.

UEFI BIOS Ünlü ROG UEFI (BIOS), sisteminizi yapılandırmak ve ayarlamak için gereken her şeyi sunar. Kendi sistemini kendisi toplamaya ilk kez başlayanlar için akıllı şekilde basitleştirilmiş seçenekler sunmasının yanı sıra tecrübeli kullanıcılara da kapsamlı özellikler sağlar.
 • Gelişmiş Mod: Sisteminizin yapılandırmasını derinlemesine incelemeye hazır olduğunuzda UEFI'nin Gelişmiş moduna geçip tüm kontrolü elinize alabilirsiniz. Her bölümü kolayca kullanılacak şekilde organize edilen bu modda ihtiyacınız olan seçenekleri arama özelliği sayesinde kolayca bulabilirsiniz. Gelişmiş işlevler, ayarlarınıza uyum sağlayan zeka ile kodlandı. Yönetimi elinize almaya hazır olduğunuzda parametreler tam da istediğiniz performansı size sunacak.
 • EZ Modu: Kurulumu basitleştirmek için tasarlanan EZ modu, tek bir sayfada tüm önemli ayarları ve istatistikleri sunar. Kılavuzlar, sürükle-bırak işlevi ve önemli ayarların tek tıkla uygulanması gibi özellikler sayesinde sisteminiz anında çalışmaya hazır olacak.

Sonic Studio III Sonic Studio, VR başlıkları için HRFT (kafayla ilgili aktarım işlevi) tabanlı sanal çevresel ses desteği sunuyor. Bu sayede sizi aksiyonun içine daha da fazla çeken sürükleyici bir ses deneyimi meydana geliyor. Kullanımı kolay Sonic Studio arayüzü ayrıca geniş EQ seçenekleri ve tek tıkla yapılan ön ayarlar sunarak kişisel tercihlerinize veya başlığınızın özelliklerine uygun ses ayarları yapmanızı sağlıyor.
 • Sonic Studio Link: Yeni Sonic Studio Link şimdi tüm ses cihazlarınızda Sonic Studio efektlerini kullanma olanağı sunuyor. Sonic Studio Link düğmesine basın ve tüm ses oynatma cihazlarında efektlerin tadını çıkarın.
 • Sonic Studio Virtual Mixer: Yayıncıların farklı uygulamalardaki ses giriş ve çıkışlarını birleştirmesine olanak veren bir sanal ses cihazı. Bu sanal cihaz sayesinde yayın yazılımı içinde sesinizi ve oyun içi sesleri bir araya getirebiliyorsunuz. Çeşitli ayar ve takip araçları ise daha üstün dijital kontrol sunuyor.
 • Uygulamalara Özel Profiller: Farklı uygulamalara özel ses ayarları atayın. Böylece yaptığınız her şey tam da dinlemek istediğiniz şekilde ayarlanır.

Armoury Crate Yeni bir yazılım aracı olan Armoury Crate, desteklenen ROG ürünleri üzerinde tek bir noktadan kontrol sunuyor. Armoury Crate, tüm Aura ekipmanlarınızı yeni Aura Creator aracıyla kullanışlı bir arayüz üzerinden kontrol etmenizi sağlar. Yazılım sayesinde, giderek artan sayıdaki seçkin ROG ürünün ayarlarını yapabilir, sisteminizin görünümünü kolayca düzenleyebilirsiniz. Özel ürün kayıt sistemine de sahip olan Armoury Crate, ROG oyuncu topluluğu ile bağ kurmanız için ROG haberleri de paylaşıyor.

RAMCache III RAMCache milisaniyeleri mikrosaniyeler haline getirerek oyun yükleme sürelerini hızlandırıyor. En yeni NVM Express depolama seçenekleriyle tamamen uyumlu olan bu özellikteki benzersiz akıllı teknoloji, bir depolama cihazının tamamını ön belleğe alarak favori oyunların ve uygulamaların olağanüstü hızlarla açılmasını sağlıyor.
 • Akıllı Mod: Sistem kaynaklarınızdan en iyi şekilde faydalanmanız için tüm depolama cihazlarınızı otomatik olarak ön belleğe alır.
 • Gerçek zamanlı bilgi: Kullanışlı arayüzde anlık okuma/yazma hızları gibi gerçek zamanlı sürücü bilgileri gösteriliyor.
 • Durum kontrolü: Sistemdeki bellek modüllerinde bozuk sektörler olup olmadığını hızla kontrol eder.

Asus'a Özgü Özellikler
 • Aura Özelliği: - Standart RGB başlıkları - Adreslenebilir Gen 2 RGB başlığı
 • Asus Q-Design: -Asus Q-DIMM -Asus Q-LED (CPU [red], DRAM [yellow], VGA [white], Boot Device [yellow green]) -Asus Q-Slot
 • Asus Termal Çözümü: -Alüminyum M.2 heatsink
 • Asus EZ DIY: - BIOS FlashBackTM button - 1 x BIOS FlashbackTM LED - Procool II - Pre-mounted I/O Shield - SafeSlot
Arka Giriş/Çıkış Portları
 • 1 x Intel I225-V 2.5Gb Ethernet
 • 1 x DisplayPort
 • 1 x HDMI
 • 1 x Optik S/PDIF çıkışı
 • 1 x USB BIOS Geri yükleme Düğmesi
 • 2 x USB 3.2 Gen 2 (1 x Tip A + USB Tip C)
 • 4 x USB 3.2 Gen 1 Tip A
 • 2 x USB 2.0 (bir port USB BIOS Geri Yükleme(Flashback) ile değiştirilebilir)
 • 5 x Altın kaplama ses jakları
Dahili Giriş/Çıkış Portları
 • 2 x USB 2.0 bağlantıları ek olarak 4 USB 2.0 portları destekler
 • 6 x SATA 6Gb/s bağlantısı
 • 1 x AAFP konektör
 • 1 x CPU Fan bağlantısı
 • 2 x Aura RGB Şerit Başlıkları
 • 1 x CPU OPT Fan bağlantısı
 • 2 x Kasa Fan bağlantısı
 • 1 x Thunderbolt başlığı
 • 1 x 24-pin EATX Güç bağlantısı
 • 1 x M.2 Soket 1 with M Key, type 2242/2260/2280/22110 storage devices support (SATA mode & PCIE mode)
 • 1 x 8-pin ATX 12V Güç bağlantısı
 • 1 x M.2 Soket 2 with M key, type 2242/2260/2280/22110 storage devices support (PCIE 3.0 x 4 mode)
 • 1 x 4-pin ATX 12V Güç bağlantısı
 • 1 x Addressable RGB header
 • 1 x Sistem panel(leri) (Chassis intrusion header is inbuilt)
 • 1 x M.2_FAN konektörü
 • 1 x USB 3.2 Gen 1 front panel TypeC connector
 • 1 x USB 3.2 Gen 1 (up to 5Gbps) connector support additional 2 USB 3.2 Gen 1 port
 • 1 x AIO_PUMP konektörü
 • 1 x Termal sensör bağlantısı
 • 1 x M.2 with E key for Wi-Fi module
 • 1 x Clear CMOS anahtarı
 • 1 x CPU_OV jumperı
 • 1 x VRM_HS_FAN Başlığı

Teknik Özellikler
İşlemci Intel Soket 1200 10.Nesil Intel Core, Pentium Gold ve Celeron İşlemci, Intel 14 nm CPU'ları Destekler, Intel Turbo Boost Teknolojisi 2.0 ve Intel Turbo Boost Max Teknolojisi 3.0 desteği
Yonga Seti Intel Z490
Bellek 4 x DIMM, Max. 128GB, DDR4 4600(O.C)/ 4500(O.C)/ 4400(O.C)/ 4266(O.C.)/ 4133(O.C.)/ 4000(O.C.)/ 3866(O.C.)/ 3733(O.C.)/ 3600(O.C.)/ 3466(O.C.)/ 3333(O.C.)/ 3200(O.C.)/ 3000(O.C.)/ 2933(O.C.)/ 2800(O.C.)/ 2666/ 2400/ 2133 MHz ECC olmayan, Arabelleksiz Bellek, Çift Kanal Bellek Mimarisi, OptiMem II
Grafik Tümleşik Ekran İşlemcisi, 1 x DisplayPort 1.4, 1 x HDMI 1.4b, Grafik özellikleri İşlemci türüne göre değişkenlik gösterebilir., DisplayPort 1.4 ile maks. çözünürlük desteği: 4096 x 2304 @60Hz
Çoklu GPU Desteği AMD 2 Yönlü CrossFireX Teknolojisini Destekler
Genişleme Yuvaları Intel 10.Nesil İşlemciler: 3 x PCIe 3.0 x16 (x16 or x8+x4+x4) / Intel Z490 Yonga Seti: 1 x PCIe 3.0 x4 (maks x2 modu), 1 x PCIe 3.0 x1
Depolama Toplamda 2 x M.2 yuvası ve 6 x SATA 6Gb/s yuvası destekler, Intel Z490 Yonga Seti: 1 x M.2_1 socket 3, M Key ile Tip 2242/ 2260/ 2280/ 22110 depolama aygıtı desteği (SATA ve PCIE 3.0 x 4 modu), 1 x M.2_2 socket 3, M Key ile tip 2242/ 2260/ 2280/ 22110 depolama aygıtı desteği (PCIE 3.0 x 4 modu), 6 x SATA 6Gb/s port, Intel Optane Bellek Hazır, Raid Desteği 0, 1, 5, 10
LAN Intel® I225-V 2.5Gb Ethernet, ASUS LANGuard
Kablosuz Veri Ağı Sadece M.2 yuvası (Key E) (CNVI & PCIe arayüzü desteği)* *Wi-Fi modülü ayrı satılır.
Ses ROG SupremeFX 8-Kanal Yüksek Tanımlı Ses CODEC'i S1220A
USB Portları Arka USB Yuvaları (Toplam 8): 2 x USB 3.2 Gen 2 port (1 x Tip A + USB Tip C), 4 x USB 3.2 Gen 1 port (4 x Tip A), 2 x USB 2.0 port / Ön USB Yuvaları (Toplam 7): 1 x USB3.1 Gen 1 front panel connector port, 2 x USB 3.2 Gen 1 port, 4 x USB 2.0 port
Yazılım Özellikleri ROG Exclusive Software: - RAMCache III - ROG CPU-Z - GameFirst VI - Sonic Studio III + Sonic Studio Virtual Mixer - Sonic Radar III - DTS® Sound Unbound - Overwolf - Anti-virus software / ASUS Exclusive Software / Armoury Crate: - Aura Creator - Aura Sync / AI Suite 3: -5-way Optimization with AI Overclocking / TPU / EPU / Digi+ VRM / Fan Xpert 4 / Turbo app / WinRAR / UEFI BIOS / AI Overclocking Guide / ASUS EZ DIY: - ASUS CrashFree BIOS 3 - ASUS EZ Flash 3 - ASUS UEFI BIOS EZ Mode / FlexKey
Aksesuarlar Kullanıcı kılavuzu, 4 x SATA 6Gb/s kablosu, 1 x ASUS Fan Tutucu, 1 x kablo tutucu paketi, 1 x Destek DVD, 1 x ROG Strix çıkartmaları, 1 x RGB şeritler için Uzatma Kablosu (80 cm), 1 x Adreslenebilir LED için uzatma kablosu, 1 x Termistör kablo, 1 x ROG Teşekkür Kartı, 1 x 2si1 arada Kauçuk Ped, 1 x M.2 SSD vida paketi, 1 x M.2 Key E vida paketi, 1 ROG Anahtarlık
BIOS 192 (128+64) Mb Flash ROM, UEFI AMI BIOS
Yönetilebilirlik WOL by PME, PXE
İşletim Sistemi Windows 10 64-bit
Form Faktörü ATX Form Faktör, 30.5 cm x 24.4 cm (12 inç x 9.6 inç)

Asus ROG STRIX Z490-A GAMING Intel Z490 Soket 1200 DDR4 4600(OC)MHz ATX Gaming (Oyuncu) Anakart Özellikleri

 • İşlemci ModeliIntel
 • İşlemci Desteği10. Nesil Intel Core / Pentium Gold / Celeron
 • YongasetiIntel Z490
 • Soket Yapısı1200
 • Ram TipiDDR4 4600(O.C)/ 4500(O.C)/ 4400(O.C)/ 4266(O.C.)/ 4133(O.C.)/ 4000(O.C.)/ 3866(O.C.)/ 3733(O.C.)/ 3600(O.C.)/ 3466(O.C.)/ 3333(O.C.)/ 3200(O.C.)/ 3000(O.C.)/ 2933(O.C.)/ 2800(O.C.)/ 2666/ 2400/ 2133 MHz
 • Ram Kapasitesi128GB
 • SATA6x SATA3
 • RAIDRAID 0, RAID 1, RAID 5, RAID 10
 • M.22 x M.2
 • PCI-E Slot3 x PCIe 3.0 x16, 1 x PCIe 3.0 x4, 1 x PCIe 3.0 x1
 • Ethernet (LAN)Intel I225-V 2.5Gb Ethernet
 • HDMI1x HDMI
 • USB1 x USB 3.2 Gen2 Type-A, 1 x USB 3.2 Gen2 Type-C, 4 x USB 3.2 Gen1 Type-A, 2 x USB 2.0
 • Overclock Var
 • Wi-Fi Yok
 • Kasa YapısıATX
 • Garanti36 Ay Garanti
 
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 2.911,65 TL 2.911,65 TL +0
 • 1.498,11 TL 2.996,23 TL +0
 • 1.008,51 TL 3.025,53 TL +0
 • 763,85 TL 3.055,40 TL +0
 • 617,17 TL 3.085,87 TL +0
 • 519,49 TL 3.116,95 TL +0
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 2.911,65 TL 2.911,65 TL +0
 • 1.493,15 TL 2.986,31 TL +0
 • 1.004,19 TL 3.012,57 TL +0
 • 759,83 TL 3.039,30 TL +0
 • 612,98 TL 3.064,90 TL +0
 • 515,43 TL 3.092,57 TL +0
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 2.911,65 TL 2.911,65 TL +0
 • 1.495,61 TL 2.991,22 TL +0
 • 1.006,27 TL 3.018,82 TL +0
 • 761,73 TL 3.046,93 TL +0
 • 615,05 TL 3.075,25 TL +0
 • 517,41 TL 3.104,44 TL +0
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 2.911,65 TL 2.911,65 TL +0
 • 1.498,84 TL 2.997,68 TL +0
 • 1.008,99 TL 3.026,98 TL +0
 • 764,21 TL 3.056,85 TL +0
 • 617,46 TL 3.087,32 TL +0
 • 519,73 TL 3.118,40 TL +0
 
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 2.911,65 TL 2.911,65 TL +0
 • 744,82 TL 2.979,28 TL +2
 • 600,84 TL 3.004,18 TL +2
 • 757,45 TL 3.029,81 TL +0
 • 611,11 TL 3.055,57 TL +0
 • 513,63 TL 3.081,76 TL +0
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 2.911,65 TL 2.911,65 TL +0
 • 1.498,07 TL 2.996,14 TL +0
 • 1.008,47 TL 3.025,41 TL +0
 • 763,81 TL 3.055,25 TL +0
 • 617,14 TL 3.085,68 TL +0
 • 519,46 TL 3.116,73 TL +0
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 2.911,65 TL 2.911,65 TL +0
 • 1.498,07 TL 2.996,14 TL +0
 • 1.008,47 TL 3.025,41 TL +0
 • 763,81 TL 3.055,25 TL +0
 • 617,14 TL 3.085,68 TL +0
 • 519,46 TL 3.116,73 TL +0
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 2.911,65 TL 2.911,65 TL +0
 • 1.488,57 TL 2.977,15 TL +0
 • 999,54 TL 2.998,61 TL +0
 • 755,10 TL 3.020,38 TL +0
 • 607,86 TL 3.039,30 TL +0
 • 509,74 TL 3.058,46 TL +0
 
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 2.911,65 TL 2.911,65 TL +0
 • 1.489,64 TL 2.979,28 TL +0
 • 1.000,67 TL 3.002,01 TL +0
 • 756,19 TL 3.024,78 TL +0
 • 609,58 TL 3.047,89 TL +0
 • 511,84 TL 3.071,04 TL +0
2.911,65 TL Havale, EFT ödeme
incehesap.com’dan yaptığınız alışverişlerin ödemesini kredi kartı, banka kartı, sanal kart, Havale ve EFT ile gerçekleştirebilirsiniz. Kapıda ödeme yöntemi şu an için kullanılmamaktadır.
Asus ROG STRIX Z490-A GAMING Intel Z490 Soket 1200 DDR4 4600(OC)MHz ATX Gaming (Oyuncu) Anakart
Puan Ortalaması 5,0
Bu ürüne verilmiş puanlar

Asus ROG STRIX Z490-A GAMING Intel Z490 Soket 1200 DDR4 4600(OC)MHz ATX Gaming (Oyuncu) Anakart

Yorum Yap
Üye resmi
Ürüne Puan Verin
GİRİŞ YAPINIZ
FACEBOOK İLE BAĞLAN
5
1. Sınıf performans
Soğutma ve hız aşırtma özellkleri müko, asus marka olduğu için uzun uzadıya anlatmaya da gerek yok, 1. sınıf oyun performansını garantilersiniz diyim..
Üye resmi
Emir Taha Günel 19 Şub 2021

Mükemmel ne de olsa Asus kalitesi.

incehesap.com 2008 yılında kurucularımızın teknolojik ürünlerde ismi bilinen firmaların keyfi zamlarına, fiyat politikalarına ve bu sektörde oluşturdukları tekele karşı gelmek için kurdukları bir hayal ile serüvenine başladı.

Kuruluşundan bugüne kadar, elektronik ürünleri olabildiğince uygun fiyata sağlayabilmek için reklam yapmadı, mağaza açmadı ve asla abartılı fiyat etiketleri kullanmadı. Yıllar içinde bir çok dünya markası, yüzlerce uzman personel ve yüzbinlerce teknoloji tüketicisinin dahil olduğu serüven bir tık öteye taşındı.

Yani;
incehesap.com teknolojik ürünlerde uygun fiyat, kaliteli hizmet, hızlı ve güvenilir alışveriş politikası ile çalışan uzman personelin müşteri memnuniyetini üst seviyede tutması üzerine organize edildi.

Bu serüvenin içinde ziyaretçilerimize geniş ürün yelpazesinden, vakit kaybettirecek detaylarla uğraşmadan keyifle alışveriş yapmak ve istedikleri ürünleri hak ettiği fiyata almanın huzurunu yaşamak kaldı.

Biz incehesap.com olarak sadece teknolojik ürün sağlamıyor aynı zamanda hayallerimizi paylaşıyoruz. Bu nedenle bizi tercih eden her bir kişinin abartılı fiyatlara karşı duruşumuzu ve hayallerimizi desteklediğini biliyoruz.

Yorulmadan, azimle ve asla pes etmeden ilerlediğimiz bu yolda bize destek verdiğiniz ve bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

incehesap.com
  Arama Sonuçları
   0 Sepetim Sepetiniz Boş
   • Sepetinizde hiç ürün bulunmamaktadır
   kampanya
   Asus ROG STRIX Z490-A GAMING Intel Z490 Soket 1200 DDR4 4600(OC)MHz ATX Gaming (Oyuncu) Anakart
   Asus ROG STRIX Z490-A GAMING Intel Z490 Soket 1200 DDR4 4600(OC)MHz ATX Gaming (Oyuncu) Anakart %14 indirim 3.402,47 TL 2.911,65 TL
   3 Gün İçinde Kargo Ücretsiz Kargo
   SEPETE EKLE
   Sitemizle ilgili görüş, öneri ve şikayetlerinizi formu doldurarak bize iletebilirsiniz.