ROG STRIX Z490-F GAMING
ROG STRIX Z490-F GAMING
ROG STRIX Z490-F GAMING
ROG STRIX Z490-F GAMING
ROG STRIX Z490-F GAMING
ROG STRIX Z490-F GAMING
ROG STRIX Z490-F GAMING
Soket
1200
Intel
DDR4
ATX

Asus ROG STRIX Z490-F GAMING Intel Z490 Soket 1200 DDR4 4600(OC)MHz ATX Gaming (Oyuncu) Anakart

%8 indirim
3.131,75 TL Tek Çekim / Havale: 2.896,28 TL
Bu ürünü satın aldığınızda 12,27TL değerinde 122723 puan kazanacaksınız
Stoktan Hızlı Teslimat
Ücretsiz Kargo
Çoklu
Kredi Kartı


Asus ROG STRIX Z490-F GAMING Intel Z490 Soket 1200 DDR4 4600(OC)MHz ATX Gaming (Oyuncu) Anakart Genel Bakış

ROG Strix Z490-F Gaming ROG Strix Z490-F Gaming anakart üstün güç dağıtımı ve ısıyı uzaklaştırmak için daha fazla yüzey alanı sağlayacak şekilde optimize edilmiş soğutma tasarımı sayesinde 10. Nesil Intel® Core™ işlemcilerin taleplerini karşılıyor. ROG Strix Z490-F Gaming yapay zeka (AI) destekli iyileştirmeler ve kullanışlı arayüzlerle birçok parametreyi kolayca değiştirip hız aşırtma yapmanıza imkan veriyor. Strix Z490-F Gaming sunduğu performansın yanı sıra göze de hitap ediyor. Siber punk temalı tasarım, ayna görünümlü paslanmaz çelikten kaplamaya sahip.

Teknik Özelliklere Genel Bakış
 • Önceden Monteli ROG Patentli Giriş/Çıkış Koruması: DisplayPort 1.4, HDMI 1.4, BIOS FlashBack Düğmesi
 • Intel I225-V Gigabit LAN: ROG GameFirst VI, Anti-surge LANGuard
 • 4 x USB 3.2 Gen 2 port: 3 x Type-A, 1 x Type-C
 • Optik S/PDIF Çıkışı
 • Altın Kaplama Ses Jakları
 • Çoklu GPU SLI/CFX Desteği:2 x PCIe 3.0 x16 (CPU), 1 x PCIe 3.0 x16 (PCH, x4 modunda), 3 x PCIe 3.0 x1 (PCH)
 • SupremeFX S1220A CODEC: • Empedans Algılama • Yüksek kaliteli giriş ve çıkışlar • SupremeFX kalkanı • Çift OP amplifikatör Sonic Studio III, Sonic Studio Virtual Mixer, Sonic Radar III, DTS Sound Unbound

Teknik Özelliklere Genel Bakış / Ön Bağlantı Noktaları
 • 2 x 4-pin Aura RGB Başlık, 2 x 3-pin Adreslenebilir Gen 2 RGB Başlık
 • DDR4 4600 MHz (OC): 4 x DIMM, Çift Kanal, OptiMem II
 • 10.Nesil Intel Core, Pentium Gold ve Celeron işlemciler için Intel LGA 1200 Soket
 • 1 x USB 3.2 Gen 1 Başlık
 • 6 x SATA 6Gb/s
 • 2 x M.2 Soket 3: 1 x Type 2242-22110, SATA & PCIe 3.0 x4 modu desteği, 1 x Type 2242-22110, PCIe 3.0 x4 modu desteği
 • FlexKey
 • Thunderbolt girişi

Tam Performans ROG Strix Z490-F Gaming geliştirilmiş güç dağıtımı ve optimize edilmiş soğutmasıyla oyun sisteminizden en iyi şekilde yararlanmanızı sağlıyor. Akıllı kontrol özellikleriyle hız aşırtma, soğutma ve ağ bağlantısı özelliklerini kolayca yönetebilir, sisteminizin tüm potansiyelini kullanarak birinci sınıf oyun performansı elde edebilirsiniz.

Güç Tasarımı Dijital güç kontrolü ve bir dizi güç aşamasıyla Strix Z490-F Gaming, en yeni Intel işlemcileri kontrol edecek güce sahip.
Yenilikçi Soğutma
 • Fan Yuvası: Anakartla birlikte gelen fan yuvası, VRM çevresindeki bölgelere ekstra soğutma sağlayarak sisteminizin sınırlarını zorlamanıza olanak veriyor.
 • MOS soğutma bloğu ve U biçimli ısı borusu: U biçimindeki tasarım, VRM'den geniş MOS soğutma bloğuna hızlı ve eşit ısı dağıtımı sağlayarak daha yüksek performans ve güç direnci sunuyor. Ayrıca, MOS soğutma bloğu MOSFET'ler ve bobinler için geniş bir temas alanı sağlıyor.
 • Termal Dolgu: Yüksek kaliteli termal dolgular; indüktör ve faz dizilimindeki ısının soğutma bloğuna iletilmesine yardımcı olur.
 • Genişletilmiş VRM soğutma bloğu: Isı borusunun ucundaki geniş soğutma bloğu, termal kütleyi artırarak yüksek voltaj sebebiyle ortaya çıkan ek ısıyı uzaklaştırır ve sıcaklıkları yaklaşık 5 derece düşürür.
 • Çift M.2 soğutma bloğu: M.2 soğutma blokları, M.2 SSD'yi optimum çalışma sıcaklığında tutarak, stabil performans vermesini ve sorunsuz çalışmasını sağlar.

Daha Serin Tasarım ROG Strix Z490 serisi; Fan Xpert 4 veya UEFI BIOS üzerinden yapılan, bugüne kadarki en kapsamlı soğutma seçeneklerine sahiptir.

CPU Fan Başlığı CPU soğutucuları için özel bir çift PWM/DC fan başlığı.

M.2 Soğutma Bloğu ve M.2 Fan Başlığı M.2 soğutma bloğu, M.2 SSD'yi optimum çalışma sıcaklığında tutarak, stabil performans vermesini ve sorunsuz çalışmasını sağlıyor.

Özel M.2 fan yuvası daha yüksek performans ve uzun ömür için sıcaklıkları düşürür.
4-pin PWM/DC Fan Başlığı Dahili her başlık; PWM veya DC fanlarının otomatik olarak tespit edilmesine destek verir.

ROG AI Hız Aşırtma ROG AI Hız Aşırtma, sisteminizden en iyi şekilde yararlanmanızı sağlayan akıllı bir araç. İşlemcinizin ve soğutma sisteminizin profilini çıkaran bu araç en uygun voltaj ve frekans ayarlarını tahmin ediyor.

Windows'ta AI Suite yazılımı veya doğrudan UEFI üzerinden erişilebilen kullanışlı AI Hız Aşırtma özelliği her seviyeden kullanıcının anlayabileceği bir arayüze sahip. Tecrübeli hız aşırtma tutkunlarına geniş ayar seçenekleri sunan bu arayüz başlangıç seviyesindeki kullanıcılara da otomatik ayar imkanı veriyor.
Bir Bakışta AI Hız Aşırtma ASUS AI Hız Aşırtma otomatik ayarları daha önce hiç olmadığı kadar hızlı ve akıllı hale getiriyor. Windows veya doğrudan UEFI üzerinden kullanılan özellik, işlemci ve soğutma sisteminin profilini çıkararak her sistem için en uygun yapılandırmayı belirliyor.

Uzmanlar Tarafından Tasarlandı AI Hız Aşırtma teknolojisinin kalbinde, dünyaca ünlü hız aşırtma uzmanlarıyla birlikte her tür kullanıcıya uygun bir araç sunmak çalışan ROG Ar-Ge mühendislerinin geliştirdiği özel algoritma yer alıyor.

Tahmini Sınırlar Algoritma işlemcinizi ve soğutma sisteminizi analiz edip, elde ettiği verilere göre en uygun ayarları tahmin ediyor. Ardından yazılım bu ayarları kullanarak hız aşırtma işlemini, frekans ve voltaj dengesini otomatik olarak düzenliyor.

Gerçek Zamanlı Ayarlar İş yükünü, sistem sıcaklığını, fan hızını ve güç tüketimini takip eden yazılım, en uygun performansı devamlı sunabilmek için gerçek zamanlı ayarlamalar yapıyor.

Çekirdek Grubu Yükleme Z490 gibi çok sayıda çekirdeğe sahip işlemcilerde, AI Hız Aşırtma verileri çekirdek grubuna göre listeliyor. Bu özellik size çekirdek gruplarının durumuna göre (3 / 5 / 8 / tüm çekirdekler) değişen denetim imkanı veriyor, manuel ayarlar için hedef frekans ve voltaj tahminleri sunuyor.

AI Suıte İle AI Hız Aşırtma Dahili yapay zeka, AI Suite'teki (Windows'ta) 5 Yönlü Optimizasyon ile eksiksiz ve esnek kontrol imkanı sunan otomatik hız aşırtma olanağı sunuyor.

AI Hız Aşırtma Kılavuzu AI Hız Aşırtma Kılavuzu sisteminizi manuel olarak nasıl ayarlayabileceğinizi gösteren ayrıntılı bilgiler ve talimatlar içeriyor. F11 kısayol tuşuna basarak kılavuza erişebilirsiniz.

AI Soğutma ASUS AI Soğutma işlevi, anakarta bağlı fanları kontrol ederek sistemin mevcut yüküne ve sıcaklığına göre en uygun ayarları otomatik olarak yapıyor.

Kendi Kendine Uyum Sağlayabilen Fan Ayarı
 • CPU Sıcaklık Tespiti: AI Soğutma işlevi, CPU sıcaklığını tespit ettikten sonra özel bir algoritma kullanarak sistemi soğutmak ve fan gürültüsünü düşük tutmak için gereken en düşük fan hızını hesaplıyor.
 • Otomatik Optimizasyon: Sistem yükü sabit olduğunda, yazılım otomatik olarak fan hızını optimum düzeye düşürüyor* ve performanstan ödün vermeden gürültüyü azaltıyor.
 • Sürekli Takip: AI Soğutma sistemi sürekli takip ederek mevcut yüke göre fan hızını ayarlıyor.

Otomatik Ayarlama / Tek Tıkla Etkinleştirme AI Soğutma özelliği ASUS AI Suite 3'teki Fan Xpert 4 arayüzünden kolayca etkinleştirilebiliyor. Bu özellik etkinleştirildiğinde tüm manuel kontrollerin yerini alıyor.

Manuel Ayarlama / Fan Hızı Referansları AI Soğutma teknolojisi, manuel kontrolü tercih edenlere, sıcaklığa göre fan hızlarını gösteren bir grafikle referans noktaları vererek fan ayarları için bir kılavuz sunuyor.

AI Ağ Bağlantısı ASUS'a ait ROG GameFirst VI aracı giriş seviyesinden uzmana kadar her düzeyden kullanıcının ağ ayarlarını optimize etmesine ve akıcı çevrim içi oyun deneyimi yaşamasına yardımcı olacak şekilde tasarlandı. Bu nesildeki yeni GameFirst VI, yapay zeka destekli tanımlama ve hızlandırma teknolojisiyle daha hızlı ve daha akıllı ağ optimizasyonu sunuyor.

Nasıl Çalışıyor?
 • Tanımlama: GameFirst VI kullanım alışkanlıklarınızı ve uygulamaların dijital izlerini analiz ederek bunları 200.000'den fazla uygulamanın yer aldığı veri tabanıyla karşılaştırıyor. Bu veri tabanı uygulamaların doğru tanımlandığından emin olmak için düzenli olarak güncelleniyor.
 • Hızlandırma: GameFirst VI uygulama önceliklerini akıllı bir şekilde değiştirerek duruma göre bant genişliğini ayarlıyor. Oyun oynarken son derece akıcı bir çevrim içi oyun deneyimi sunmak için oyun paketlerine öncelik veriyor. İzleyicilerinize yüksek kaliteli yayın yapsanız veya büyük dosyalar indirseniz bile oyunlar akıcı olmayı sürdürüyor.
 • Görselleştirme: Kullanışlı bir grafik üzerinde ağınızın genel durumunu gerçek zamanlı olarak görebiliyorsunuz. Her uygulamanın anlık bant genişliği kullanımını, tüm ağ bağlantılarının konumunu ve Wi-Fi kanallarının analizini görmek için ilgili sekmeye tıklamanız yeterli.

Uyum Sağlayan Zeka GameFirst VI ne yaptığınızı tespit edip, aynı anda birden fazla işle uğraşsanız bile size daha akıcı bir internet deneyimi sunmak için bant genişliğini ayarlıyor.

Gaming First Modu Gaming First modu devasa bir uygulama veri tabanından ve sık kullandığınız uygulamalar üzerine yapılan analizden yararlanarak ağdaki oyun trafiğine öncelik veriyor. Bu da paraziti azaltıp ping sürelerini düşürerek size kesintisiz bir çevrim içi oyun deneyimi sunuyor.

Ağ Analizi WiFi Quick Assit aracı gerçek zamanlı bant genişliği de dahil olmak üzere ağ ile ilgili tüm bilgileri analiz ederek bir grafik hazırlıyor. Bu grafikte mevcut ağ durumunuzu net bir şekilde görebiliyorsunuz. Bunun yanı sıra, bir ROG router ile birlikte kullanırsanız Wi-Fi ağınızı tarayıp en iyi kanalı bulabiliyorsunuz. Game Boost ile ağınızda oyun cihazlarına ve paketlerine öncelik verip son derece yüksek hızlara ulaşabiliyorsunuz.

Bağlantı Seçeneklerinde Öncü ROG Strix Z490-F Gaming son derece akıcı internet deneyimi ve yıldırım hızında dosya aktarımları için en son bağlantı seçeneklerini sunuyor. Olağanüstü avantajlar sunan üstün ses performansı sayesinde en küçük ayrıntıları bile duyarak tamamen sürükleyici bir oyun deneyimi yaşayabiliyorsunuz.

DDR4 OC 4600MHz ROG Strix Z490-F Gaming sahip olduğu dört yuvayla 128 GB DDR4 belleğe destek veriyor. OptiMem II teknolojisi iletken hattı dizilimini büyük ölçüde geliştirerek geçişleri ve paraziti azaltıyor. Bu da bellek kararlılığını ve uyumu artırarak bellek kitlerine daha yüksek frekans payı bırakılmasını sağlıyor.

Çift PCIe 3.0 M.2 İki adet M.2 yuvasından biri SATA hem de PCIe 3.0 x4 moduna destek verirken, diğer yuva da NVMe için PCIe 3.0 x4 desteği sunuyor. Bu iki yuvayla en hızlı ve en esnek M.2 arayüzü elde ediliyor.

M.2 Soket İle E Key Intel® Kablosuz AC/AX teknolojisi ile entegre olan M.2, daha hızlı ve daha uygun maliyetli bir WiFi ve Bluetooth 5.1 çözümü oluşturmak için CNVi / PCIe / USB modunu destekler.

**Bluetooth 5.1, Windows 10 build 19041 veya sonraki sürümlerinde hazır olacaktır
İnteL 2.5G Ethernet Yerleşik 2.5G Ethernet özelliği kablosuz bağlantınızı güçlendirerek standart Ethernet bağlantılarına kıyasla 2,5 kat artış sağlıyor, daha hızlı veri aktarımını, daha akıcı ve gecikmesiz oyun deneyimini ve yüksek çözünürlüklü video yayınını mümkün kılıyor.

SupremeFX Yerleşik SupremeFX ses teknolojisi yüksek kaliteli sesler sunuyor. Bu teknoloji daha nötr ve ayrıntılı bir ses profili için düz bir frekans tepkisi sağlıyor. Bir oyuncu kulaklığı kullandığınızda, iki adet op amplifikatörden güç alan ön panel çıkışı yüksek ses kalitesini koruyor.

Ses Koruması Elektromanyetik parazitlere karşı etkin kalkan, ses sinyallerinin bütünlüğünü koruyarak en yüksek kaliteyi sunuyor.

Ses Hattı Kalkanı Ses bileşenlerinin olduğu bölümü ayırarak anakarttan veya eklentilerden gelen elektromanyetik parazitleri engelleyerek seslerin bozulmasının önüne geçiyor.

Çift OP Amplifikatör Dahili çift op amplifikatörler sayesinde 32-600Ω kulaklık öz direncinin sağladığı harika esneklikle birlikte favori kulaklıklarınıza inanılmaz sesler iletebilirsiniz.

Üst Düzey Nichicon Ses Kapasitörleri Japon üretimi yüksek kaliteli bileşenler, inanılmaz derecede net ve gerçekçi, sıcak ve doğal sesler meydana getiriyor.

Kendi Stilinle Oyna Siber punk temalı tasarım göz alıcı hatlar ve etkileyici metinler içeriyor. ROG Strix Z490-F Gaming anakartınızı geniş ROG ekosistemindeki diğer ürünlerle birlikte kullanarak kendi tarzınızı yansıtan bir oyun sistemi kurabilirsiniz.

ID Tasarımı / Kesinlikle ROG STRİX ROG Strix Z490-F Gaming, ROG ailesinin en karakteristik özelliklerini taşıyor. Ayna görünümlü paslanmaz çelik kaplama, giriş çıkış korumasının üzerindeki çapraz hatlar ve fütüristik siber metinler tasarımı tamamlıyor.

Aura Sync / Rakipleri Gölgede Bırakın ROG Strix anakartlar, rakiplerini gölgede bırakan gerçek performans ve üstün estetik görünüm sunar. ASUS Aura, dahili RGB LED'ler için çeşitli işlevsel ön tanımlı ayar ve dahili RGB başlıklarına bağlanan şeritlerle birlikte RGB aydınlatma üzerinde tam kontrol imkanı sunar. Tümü, sürekli büyüyen Aura uyumlu ASUS donanım portföyüyle senkronize edilebilir.

Adreslenebilir Gen 2 RGB Başlık ROG Strix Z490-F Gaming'in adreslenebilir Gen 2 RGB başlıkları, ikinci nesil adreslenebilir RGB cihazlardaki LED sayısını tespit edebiliyor, böylece belirli cihazlara özel aydınlatma efektlerini yazılım ile otomatik olarak ayarlama olanağı sunuyor. Yeni başlıklar, mevcut Aura RGB ekipmanlarıyla geriye dönük uyum da sağlıyor.

Önceden Monteli Giriş/Çıkış Kalkanı ROG'nin patentli şık mat siyah kaplama giriş çıkış kalkanı, anakart kurulumunu kolaylaştırmak için önceden monte ediliyor.

Q-LED Yerleşik 4 adet LED, güç durumunun yanı sıra, işlemci, bellek, grafik kartı ya da boot cihazıyla ilgili problemleri göstererek, hız şekilde sorunu teşhis etmenizi sağlar.

FLEXKEY Ön panel başlığı, kasanızın önündeki reset düğmesinin işlevini değiştirmenizi sağlıyor. Bu tuşa, Aura aydınlatma ayarlarını, DirectKey özelliğini ve sistemi yeniden başlatma işlevini atayabiliyorsunuz.

BIOS Flashback BIOS Flashback, (UEFI) BIOS güncellemenin en güvenli ve kolay yolu. BIOS (UEFI) dosyasını FAT32 biçimli bir USB belleğe atın, USB BIOS Flashback girişine takın ve düğmeye basın. Bellek veya işlemci olmadan bile güncelleme yapabilirsiniz.

Sertifikalı Uyumluluk ROG Strix, en çok sayıda bileşen ve cihazla en iyi uyumu sağlamak için sıkı bir sertifika programından geçer. Uyumlu bileşenlerin yer aldığı listede bellekler için ayrı bir Uyumlu Marka Listesi (QVL) bulunur. Böylece sisteminizi sorunsuz kurabilirsiniz.

ROG STRIX Ekosistemi Sizi Bekliyor ROG Strix serisindeki ekran kartları, AIO soğutucular, kasalar, mouse'lar ve klavyelerle sisteminize seviye atlatın. Birbiriyle uyumlu estetik görünüm, kontrol ve uyumun tadını çıkarın. Hiçbir rakip firmada olmayan seçeneklerden yararlanın.

5-Yönlü Optimizasyon Karmaşık ayarları sadece tek bir tıklamayla halledin. ASUS 5 Yönlü Optimizasyon, işlemciye hız aşırtma uygulayan ve soğutma ile gürültü düzeyi arasında en iyi dengeyi kurmayı sağlamak için fan hızlarını ayarlayan, sistem geneline yönelik bir düzenleme sistemidir. 5 Yönlü Optimizasyonun otomatik işlemci ayarı özelliği AI Hız Aşırtma ile aynı dahili zekadan yararlanır fakat Prime95 tabanlı bir stres testi de uygulayarak en başından itibaren en iyi ayarın yapılmasını sağlar.

TPU Analizi TurboV İşlem Birimi (TPU); voltaja otomatik ince ayar yapılması, sistem verilerinin izlenmesi ve hız aşırtma ayarlarının düzenlenmesi için gereken zekayı AI Suite 3'e sağlar. Farklı ayarlarla deney yaparken daha fazla analiz elde etmek isteyen kullanıcılar için bu aracı güncelledik.

EPU Kılavuzu Energy Processing Unit (EPU) ile sisteminizde güç tasarrufu yapmanın keyfini çıkarın. EPU, güç sarfiyatını otomatik olarak optimize eder ve Dışarıda modu sayesinde tasarrufu en üst düzeye çıkarır. Bu akıllı modda, kullanılmayan giriş/çıkış kontrolcüleri kapatılarak üst düzey enerji tasarrufu sağlanan bir senaryo oluşturulur.

Fan Expert 4 Fan Expert 4 veya ödüllü UEFI üzerinden fanlar, su pompaları ve hatta hepsi-bir-arada (AIO) soğutucular üzerinde kapsamlı kontrole sahipsiniz. İster hava ister suyla soğutma yapın Auto-Tuning modu tüm paramatreleri tek bir tıklamayla akıllı bir şekilde yapılandırır. Tüm fan hızlarını varsayılan en düşük seviyenin de altına taşıyan Aşırı Sessiz modu ise hafif görevlerle ilgilenirken sisteminizin fısıltı düzeyinde ses çıkarmasını sağlar.

DIGI+ Güç Kontrolü Digi+ voltaj regülatör modülü (VRM), frekansı ve güç verimliliği ayarlarını değiştirerek voltaj düşmesine karşı gerçek zamanlı kontrol sunar ve üstün kararlılık ve performans için CPU voltajına ince ayar yapmanızı sağlar.

Turbo APP Kolayca kullanılabilen bu araç uygulama üzerinden CPU hız aşırtmayı belirlemenizi, fan profilleri oluşturmanızı, ağ verilerinin önceliklerini atamanızı ve ses ayarlarını optimize etmenizi sağlar. Böylece siz ne yaparsanız yapın sisteminiz ona göre mükemmel bir şekilde ayarlanır.

Sonic Studio III Sonic Studio, VR başlıkları için HRFT (kafayla ilgili aktarım işlevi*) tabanlı sanal çevresel ses desteği sunuyor. Bu sayede sizi aksiyonun içine daha da fazla çeken sürükleyici bir ses deneyimi meydana geliyor. Kullanımı kolay Sonic Studio arayüzü ayrıca geniş EQ seçenekleri ve tek tıkla yapılan ön ayarlar sunarak kişisel tercihlerinize veya başlığınızın özelliklerine uygun ses ayarları yapmanızı sağlıyor.

Sonic Studio Link Yeni Sonic Studio Link şimdi tüm ses cihazlarınızda Sonic Studio efektlerini kullanma olanağı sunuyor. Sonic Studio Link düğmesine basın ve tüm ses oynatma cihazlarında efektlerin tadını çıkarın.

Sonic Studio Virtual Mixer Yayıncıların farklı uygulamalardaki ses giriş ve çıkışlarını birleştirmesine olanak veren bir sanal ses cihazı. Bu sanal cihaz sayesinde yayın yazılımı içinde sesinizi ve oyun içi sesleri bir araya getirebiliyorsunuz. Çeşitli ayar ve takip araçları ise daha üstün dijital kontrol sunuyor.

Uygulamalara Özel Profiller Farklı uygulamalara özel ses ayarları atayın. Böylece yaptığınız her şey tam da dinlemek istediğiniz şekilde ayarlanır.

DTS Sound Unbound ROG Strix Z490 serisinde, daha önce yaşamadığınız bir ses deneyimi sunan DTS Sound Unbound uygulaması önceden yüklü olarak geliyor. Bu uygulama, sürükleyici seslerle olağanüstü oyun ve eğlence deneyimleri oluşturuyor. Windows Sonic konum teknolojisinden yararlanan DTS Sound Unbound, sesleri üç boyutlu sanal bir alanda sunuyor. Kullanıcıyı ses alanının tam ortasına yerleştiren bu uygulama ile her patlamanın, ayak sesinin ve gürültünün nereden geldiğini sanal ortamınızda hissedebileceksiniz.​
 • Stereo Ses: Klasik kulaklıklı veya iki hoparlörlü sistemlerde sol ve sağ taraflar için ayrı kanallar sunar.
 • Surround Ses: 5.1 veya 7.1 gibi birden fazla hoparlör kanalına dağılan sesler tek bir noktadan çevreleyici bir etki sunmayı başarıyor.
 • Konuma Göre Ses: Merkezine sizin bulunduğunuz sanal bir ses küresi oluşturan bu yeni özellikte, her yönden geliyor gibi hissedilen ses 360 derecelik etkileyici bir deneyim sunuyor.

Armoury Crate Yeni bir yazılım aracı olan Armoury Crate, desteklenen ROG ürünleri üzerinde tek bir noktadan kontrol sunuyor. Armoury Crate, tüm Aura ekipmanlarınızı yeni Aura Creator aracıyla kullanışlı bir arayüz üzerinden kontrol etmenizi sağlar. Yazılım sayesinde, giderek artan sayıdaki seçkin ROG ürünün ayarlarını yapabilir, sisteminizin görünümünü kolayca düzenleyebilirsiniz. Özel ürün kayıt sistemine de sahip olan Armoury Crate, ROG oyuncu topluluğu ile bağ kurmanız için ROG haberleri de paylaşıyor.
 • AURA Sync
 • Cihaz Yapılandırma
 • Sürücü ve Kılavuz İndirme
 • Bekliyor Özel Oyun Anları
 • Hesap Yönetimi

RAMCache III RAMCache milisaniyeleri mikrosaniyeler haline getirerek oyun yükleme sürelerini hızlandırıyor. En yeni NVM Express depolama seçenekleriyle tamamen uyumlu olan bu özellikteki benzersiz akıllı teknoloji, bir depolama cihazının tamamını ön belleğe alarak favori oyunların ve uygulamaların olağanüstü hızlarla açılmasını sağlıyor.

Akıllı Mod Sistem kaynaklarınızdan en iyi şekilde faydalanmanız için tüm depolama cihazlarınızı otomatik olarak ön belleğe alır.

Gerçek Zamanlı Bilgi Kullanışlı arayüzde anlık okuma/yazma hızları gibi gerçek zamanlı sürücü bilgileri gösteriliyor.
Durum Kontrolü Sistemdeki bellek modüllerinde bozuk sektörler olup olmadığını hızla kontrol eder.

Teknik Özellikler
İşlemci Intel® Soket 1200 10.Nesil Intel® Core™, Pentium® Gold ve Celeron® İşlemci Intel® 14 nm CPU'ları Destekler Intel® Turbo Boost Teknolojisi 2.0 ve Intel® Turbo Boost Max Teknolojisi 3.0 desteği
Yonga Seti Intel® Z490
Bellek 4 x DIMM, Max. 128GB, DDR4 4600(O.C)/4500(O.C)/4400(O.C)/4266(O.C.)/4133(O.C.)/4000(O.C.)/3866(O.C.)/3733(O.C.)/3600(O.C.)/3466(O.C.)/3333(O.C.)/3200(O.C.)/3000(O.C.)/2933(O.C.)/2800(O.C.)/2666/2400/2133 MHz ECC olmayan, Arabelleksiz Bellek Çift Kanal Bellek Mimarisi Intel® Extreme Memory Profile (XMP) Destekler OptiMem II * 10.Nesil Intel® Core™i9/i7 İşlemcileri 2933/2800/2666/2400/2133 destekler, Bellek QVL (Nitelikli Satıcı Listeleri) için www.asus.com.tr adresini ziyaret edin.
Grafik Tümleşik Ekran İşlemcisi 1 x DisplayPort 1.4 * 1 x HDMI 1.4b *Grafik özellikleri İşlemci türüne göre değişkenlik gösterebilir.
Çoklu GPU Desteği NVIDIA® 2-Yönlü SLI™ Teknolojisini destekler AMD 3-Yönlü CrossFireX™ Teknolojisini Destekler
Genişleme Yuvaları Intel® 10.Nesil İşlemciler 2 x PCIe 3.0 x16 (x16 veya çiftli x8) Intel® Z490 Yonga Seti 1 x PCIe 3.0 x16 (maks x4 modu) 3 x PCIe 3.0 x1
Depolama Toplamda2 x M.2 yuvası ve 6 x SATA 6Gb/s yuvası destekler Intel® Z490 Yonga Seti : 1 x M.2_1 socket 3, M Key ile Tip 2242/2260/2280/22110 depolama aygıtı desteği (SATA ve PCIE 3.0 x 4 modu) 1 x M.2_2 socket 3, M Key ile tip 2242/2260/2280/22110 depolama aygıtı desteği (PCIE 3.0 x 4 modu) 6 x SATA 6Gb/s port(lar) Intel® Optane™ Bellek Hazır Raid Desteği 0, 1, 5, 10
LAN Intel® I225-V 2.5Gb Ethernet ASUS LANGuard
Kablosuz Veri Ağı Sadece M.2 yuvası (Key E) (CNVI arayüzü desteği)*
Ses ROG SupremeFX 8-Kanal Yüksek Tanımlı Ses CODEC'i S1220A - Çift OP Amplifikatörler - Ön ve arka kulaklık çıkışları için empedans hissi - Destekler : Jack-detection, Çoklu-Yayın, Ön Panel Jakı Görevlendirme Ses Özelliği : - SupremeFX Shielding™ Teknolojisi - Altın kaplama jaklar - Arka panelde Optik S/PDIF giriş(leri) - Ses Koruma: Hassas analog / dijital ayırma ve büyük ölçüde azaltılmış çok taraflı parazit sağlar - Premium Japon ses kapasitörleri: Olağanüstü netlik ve sadakat ile sıcak, doğal ve sürükleyici ses sağlar - Ses Koruma: Etkili koruma, en iyi kaliteyi sağlamak için ses sinyallerinin bütünlüğünü korur. - Yüksek Kalite 120 dB SNR stereo oynatma çıkış ve 113 dB SNR kayıt giriş - 32-Bit/192kHz oynatmaya kadar destekler * * HDA bant genişliğindeki sınırlamalardan dolayı, 32-Bit/192kHz frekansında 8 Kanal Ses desteklenmez.
USB Portları Arka USB Yuvaları ( Toplam 8 ) 4 x USB 3.2 Gen 2 port(s)(3 x Tip A +1 x Tip C) 2 x USB 3.2 Gen 1 port(s)(2 x Tip A) 2 x USB 2.0 port(s) Ön USB Yuvaları ( Toplam 7 ) 1 x USB 3.2 Gen 1 port(s)(1 x USB Tip CTM) 2 x USB 3.2 Gen 1 port(s)(2 x Tip A) 2 x USB 2.0 port(s)
ASUS´a Özel Özellikler ASUS'a Özgü Özellikler : - Önceden Monteli Giriş/Çıkış Koruması AURA : - Aura RGB Şerit Girişleri - Adreslenebilir Gen 2 Başlık ASUS EZ DIY : - ASUS USB BIOS Geri Yükleme ASUS Q-Design : - ASUS Q-LED (CPU, DRAM, VGA, Boot Device LED) - ASUS Q-Slot - ASUS Q-DIMM Kolay Kurulum Dostu Tasarım - ProCool II - SafeSlot
Yazılım Özellikleri ROG Exclusive Software - RAMCache III - ROG CPU-Z - GameFirst VI - Sonic Studio III + Sonic Studio Virtual Mixer - Sonic Radar III - DTS® Sound Unbound - Overwolf - Anti-virus software ASUS Exclusive Software Armoury Crate - Aura Creator - Aura Sync AI Suite 3 -5-way Optimization with AI Overclocking. TPU EPU Digi+ VRM Fan Xpert 4 Turbo app -EZ upd. WinRAR UEFI BIOS AI Overclocking Guide ASUS EZ DIY - ASUS CrashFree BIOS 3 - ASUS EZ Flash 3 - ASUS UEFI BIOS EZ Mode FlexKey
Arka Giriş/Çıkış Portları 1 x Intel® I225-V 2.5Gb Ethernet 1 x DisplayPort 1 x HDMI 1 x Optik S/PDIF çıkışı 1 x USB BIOS Geri yükleme Düğmesi 4 x USB 3.2 Gen 2 (3 x Tip A+1 x USB Tip CTM) 2 x USB 3.2 Gen 1 2 x USB 2.0 5 x Altın kaplama ses jakları
Dahili Giriş/Çıkış Portları 2 x USB 2.0 bağlantıları ek olarak 4 USB 2.0 portları destekler 1 x COM port(ları) bağlantısı(ları) 6 x SATA 6Gb/s bağlantısı(ları) 1 x AAFP konektör 1 x CPU Fan bağlantısı(ları) 2 x Aura RGB Şerit Başlıkları 1 x CPU OPT Fan bağlantısı(ları) 2 x Kasa Fan bağlantısı(ları) 1 x Thunderbolt başlığı(ları) 1 x 24-pin EATX Güç bağlantısı(ları) 1 x M.2 Soket 1 with M Key, type 2242/2260/2280/22110 storage devices support (SATA mode & PCIE mode) 1 x 8-pin ATX 12V Güç bağlantısı(ları) 1 x M.2 Soket 2 with M key, type 2242/2260/2280/22110 storage devices support (PCIE 3.0 x 4 mode) 1 x 4-pin ATX 12V Güç bağlantısı(ları) 2 x Addressable RGB header 1 x Sistem panel(leri) (Chassis intrusion header is inbuilt) 1 x USB 3.2 Gen2 connector support additional 1 USB ports(20-pin, Type-C) 1 x USB 3.2 Gen 1(up to 5Gbps) connector(s) support(s) additional 2 USB 3.2 Gen 1 port(s) 1 x AIO_PUMP konektörü 1 x Termal sensör bağlantısı(ları) 1 x W_PUMP+ konektörü 1 x M.2 with E key for Wi-Fi module 1 x Clear CMOS anahtarı(ları) 1 x CPU_OV jumperı 1 x M.2 Fan Girişi 1 x VRM_HS_FAN Başlığı
Aksesuarlar Kullanıcı kılavuzu 4 x SATA 6Gb/s kablosu(ları) 1 x kablo tutucu paketi(leri) 1 x M.2 Vida Paketi 1 x Destek DVD 1 x ROG Strix çıkartmaları 1 x RGB şeritler için Uzatma Kablosu (80 cm) 1 x Adreslenebilir LED için uzatma kablosu 1 x Termistör kablo(ları) 1 x ROG Teşekkür Kartı 1 x 2si1 arada Kauçuk Ped 1 x Taşınabilir Wi-Fi anteni 1 x M.2 SSD vida paketi(leri) 1 x M.2 Key E vida paketi(leri)
BIOS 192 (128+64) Mb Flash ROM, UEFI AMI BIOS
Yönetilebilirlik WOL by PME, PXE
İşletim Sistemi Windows® 10 64-bit
Form Faktörü ATX Form Faktör 12 inç x 9.6 inç ( 30.5 cm x 24.4 cm )
Not M.2_1, SATA cihazında çalışırken SATA6G_2 devre dışı bırakılacaktır. ** M.2_2, SATA6G_56 ile bant genişliğini paylaşır. M.2_2 doldurulduğunda SATA6G_56 devre dışı bırakılır.

Asus ROG STRIX Z490-F GAMING Intel Z490 Soket 1200 DDR4 4600(OC)MHz ATX Gaming (Oyuncu) Anakart Özellikleri

 • İşlemci ModeliIntel
 • İşlemci DesteğiIntel Core i3, Intel Core i5, Intel Core i7, Intel Core i9, Intel Pentium, Intel Celeron
 • YongasetiIntel Z490
 • Soket Yapısı1200
 • Ram TipiDDR4 4600(O.C) / 4500(O.C) / 4400(O.C) / 4266(O.C.) / 4133(O.C.) / 4000(O.C.) / 3866(O.C.) / 3733(O.C.) / 3600(O.C.) / 3466(O.C.) / 3333(O.C.) / 3200(O.C.) / 3000(O.C.) / 2933(O.C.) / 2800(O.C.) / 2666 / 2400/2133
 • Ram Kapasitesi128GB
 • SATA6 x SATA 6Gb/s
 • RAIDRAID 0, RAID 1, RAID 5, RAID 10
 • M.22 x M.2
 • PCI-E Slot2 x PCIe 3.0 x16 (x16 veya çiftli x8), 1 x PCIe 3.0 x16 (maks x4 modu), 3 x PCIe 3.0 x16
 • Ethernet (LAN)Intel® I225-V 2.5Gb Ethernet, ASUS LANGuard
 • HDMI1x HDMI
 • USB4 x USB 3.2 Gen 2, 5 x USB 3.2 Gen 1, 4 x USB 2.0
 • Overclock Var
 • Wi-Fi Yok
 • Kasa YapısıATX
 • Garanti36 Ay Garanti
 
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 2.896,28 TL 2.896,28 TL +0
 • 1.476,79 TL 2.953,58 TL +0
 • 990,69 TL 2.972,07 TL +0
 • 747,70 TL 2.990,79 TL +0
 • 602,01 TL 3.010,06 TL +0
 • 504,88 TL 3.029,27 TL +0
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 2.896,28 TL 2.896,28 TL +0
 • 1.468,70 TL 2.937,41 TL +0
 • 983,62 TL 2.950,87 TL +0
 • 741,12 TL 2.964,46 TL +0
 • 595,64 TL 2.978,18 TL +0
 • 498,93 TL 2.993,57 TL +0
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 2.896,28 TL 2.896,28 TL +0
 • 1.479,81 TL 2.959,62 TL +0
 • 993,85 TL 2.981,55 TL +0
 • 750,88 TL 3.003,51 TL +0
 • 605,16 TL 3.025,79 TL +0
 • 508,12 TL 3.048,72 TL +0
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 2.896,28 TL 2.896,28 TL +0
 • 1.480,57 TL 2.961,13 TL +0
 • 994,36 TL 2.983,09 TL +0
 • 751,27 TL 3.005,07 TL +0
 • 605,47 TL 3.027,37 TL +0
 • 508,39 TL 3.050,32 TL +0
 
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 2.896,28 TL 2.896,28 TL +0
 • 589,39 TL 2.946,97 TL +3
 • 494,23 TL 2.965,38 TL +3
 • 746,00 TL 2.984,01 TL +0
 • 600,58 TL 3.002,88 TL +0
 • 503,72 TL 3.022,31 TL +0
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 2.896,28 TL 2.896,28 TL +0
 • 1.479,84 TL 2.959,68 TL +0
 • 993,81 TL 2.981,43 TL +0
 • 750,88 TL 3.003,51 TL +0
 • 605,18 TL 3.025,91 TL +0
 • 508,11 TL 3.048,65 TL +0
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 2.896,28 TL 2.896,28 TL +0
 • 1.479,84 TL 2.959,68 TL +0
 • 993,81 TL 2.981,43 TL +0
 • 750,88 TL 3.003,51 TL +0
 • 605,18 TL 3.025,91 TL +0
 • 508,11 TL 3.048,65 TL +0
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 2.896,28 TL 2.896,28 TL +0
 • 1.478,45 TL 2.956,90 TL +0
 • 992,73 TL 2.978,18 TL +0
 • 749,56 TL 2.998,22 TL +0
 • 603,39 TL 3.016,96 TL +0
 • 505,99 TL 3.035,94 TL +0
 
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 2.896,28 TL 2.896,28 TL +0
 • 1.476,64 TL 2.953,28 TL +0
 • 990,89 TL 2.972,68 TL +0
 • 748,01 TL 2.992,03 TL +0
 • 602,26 TL 3.011,31 TL +0
 • 505,14 TL 3.030,85 TL +0
2.896,28 TL Havale, EFT ödeme
incehesap.com’dan yaptığınız alışverişlerin ödemesini kredi kartı, banka kartı, sanal kart, Havale ve EFT ile gerçekleştirebilirsiniz. Kapıda ödeme yöntemi şu an için kullanılmamaktadır.
Asus ROG STRIX Z490-F GAMING Intel Z490 Soket 1200 DDR4 4600(OC)MHz ATX Gaming (Oyuncu) Anakart
Puan Ortalaması 5,0
Bu ürüne verilmiş puanlar

Asus ROG STRIX Z490-F GAMING Intel Z490 Soket 1200 DDR4 4600(OC)MHz ATX Gaming (Oyuncu) Anakart

Yorum Yap
Üye resmi
Ürüne Puan Verin
GİRİŞ YAPINIZ
FACEBOOK İLE BAĞLAN
5

ürün çok iyi mükemmel ötesi

incehesap.com 2008 yılında kurucularımızın teknolojik ürünlerde ismi bilinen firmaların keyfi zamlarına, fiyat politikalarına ve bu sektörde oluşturdukları tekele karşı gelmek için kurdukları bir hayal ile serüvenine başladı.

Kuruluşundan bugüne kadar, elektronik ürünleri olabildiğince uygun fiyata sağlayabilmek için reklam yapmadı, mağaza açmadı ve asla abartılı fiyat etiketleri kullanmadı. Yıllar içinde bir çok dünya markası, yüzlerce uzman personel ve yüzbinlerce teknoloji tüketicisinin dahil olduğu serüven bir tık öteye taşındı.

Yani;
incehesap.com teknolojik ürünlerde uygun fiyat, kaliteli hizmet, hızlı ve güvenilir alışveriş politikası ile çalışan uzman personelin müşteri memnuniyetini üst seviyede tutması üzerine organize edildi.

Bu serüvenin içinde ziyaretçilerimize geniş ürün yelpazesinden, vakit kaybettirecek detaylarla uğraşmadan keyifle alışveriş yapmak ve istedikleri ürünleri hak ettiği fiyata almanın huzurunu yaşamak kaldı.

Biz incehesap.com olarak sadece teknolojik ürün sağlamıyor aynı zamanda hayallerimizi paylaşıyoruz. Bu nedenle bizi tercih eden her bir kişinin abartılı fiyatlara karşı duruşumuzu ve hayallerimizi desteklediğini biliyoruz.

Yorulmadan, azimle ve asla pes etmeden ilerlediğimiz bu yolda bize destek verdiğiniz ve bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

incehesap.com
  Arama Sonuçları
   0 Sepetim Sepetiniz Boş
   • Sepetinizde hiç ürün bulunmamaktadır
   kampanya
   Asus ROG STRIX Z490-F GAMING Intel Z490 Soket 1200 DDR4 4600(OC)MHz ATX Gaming (Oyuncu) Anakart
   Asus ROG STRIX Z490-F GAMING Intel Z490 Soket 1200 DDR4 4600(OC)MHz ATX Gaming (Oyuncu) Anakart %8 indirim 3.131,75 TL 2.896,28 TL
   Hızlı Kargo Ücretsiz Kargo
   SEPETE EKLE
   Sitemizle ilgili görüş, öneri ve şikayetlerinizi formu doldurarak bize iletebilirsiniz.