Asus ROG Zenith Extreme Alpha
Asus ROG Zenith Extreme Alpha
Asus ROG Zenith Extreme Alpha
Asus ROG Zenith Extreme Alpha
Asus ROG Zenith Extreme Alpha
Asus ROG Zenith Extreme Alpha
Soket
TR4
AMD
DDR4
E-ATX

Asus ROG Zenith Extreme Alpha AMD X399 Soket TR4 DDR4 3600(OC)MHz E-ATX Gaming Anakart

%8 indirim
5.047,07 TL Tek Çekim / Havale: 4.642,73 TL
Bu ürünü satın aldığınızda 19,67TL değerinde 196725 puan kazanacaksınız
26 Şubat Çarşamba tarihinde kargoda
3 Gün İçinde Kargo
Ücretsiz Kargo


Asus ROG Zenith Extreme Alpha AMD X399 Soket TR4 DDR4 3600(OC)MHz E-ATX Gaming Anakart Genel Özellikler

Asus ROG Zenith Extreme Alpha AMD Ryzen Threadripper işlemciler için, ROG DIMM.2, DDR4 3600MHz , dahili 802.11ac Wi-Fi, 10Gbps LAN, USB 3.1 Gen 2, SATA, Üç Adet M.2 ve Aura Sync RGB aydınlatma özelliklerine sahip, AMD X399 EATX oyuncu anakartı
 • AMD TR4 soket: Üç adet M.2 sürücüsü ve USB 3.1 Gen 2 ile bağlantı çeşitliliği ve hızı en üst düzeye getirmek için 1. ve 2. Nesil AMD Ryzen™ Threadripper™ işlemci serisine hazır
 • Kapsamlı termal tasarım: Entegre VRM fana sahip etkin soğutma bloğu, PCIe bölgesi için M.2 alüminyum soğutma bloğu ve çift arka plaka
 • Yüksek performanslı ağ bağlantısı: Dahili Aquantia® 10Gbps LAN, MU-MIMO destekli 802.11ac Wi-Fi ve ASUS LANGuard ile GameFirst V teknolojilerine sahip Intel gigabit LAN
 • 5-Yönlü Optimizasyon: Bilgisayarınız için özel olarak belirlenmiş hız aşırtma ve soğutma profilleriyle sistem genelinde otomatik ayar imkanı
 • SafeSlot teknolojisi: Sıkıca monte edilmiş PCIe yuvaları, ağır ekran kartlarını desteklemek için metalle güçlendirildi
 • Benzersiz kişiselleştirme olanakları: LiveDash OLED ve iki adet RGB başlık ile bir adet adreslenebilir başlığa sahip ASUS’a özgü Aura Sync RGB aydınlatma
 • Endüstri lideri ROG ses özellikleri: Japon üretimi kapasitörlerle desteklenen üst sınıf ses performansı için SupremeFX S1220 ve ESS® SABRE9018Q2C

İşte Alpha Yönetimi ele almak için tasarlanan ROG Zenith Extreme Alpha, 32 çekirdekli AMD Threadripper işlemcinin tüm gücünü açığa çıkarıyor. İşlemcinin üstün gücü için özel olarak tasarlanan SOC soğutma bloğu ve akıllı soğutma sistemiyle sıcaklık da kontrol altında tutuluyor. ROG Zenith Extreme Alpha kullanan üst seviye oyuncular ve hız aşırtma tutkunları liderliği kimseye bırakmayacak.

DIY Tasarımı
 • ESD Koruyucuları: Elektrostatik koruma ile standarda göre çok daha güvenli. ESD Koruyucuları USB, ses ve LAN girişlerini kaplar.
 • TrueVolt USB: USB güç kaynağıyla tüm USB girişlerine sağlam 5V sayesinde güç dalgalanmalarını en aza indirir ve veri kaybını azaltır
 • 4 x SafeSlot: PCIe cihazlar için daha güçlü tutuş ve cihazların kaymasına karşı daha fazla direnç sunar.
 • 8 x Q-DIMM: Tek taraflı mandallar, bellek modüllerini çok basit bir şekilde güvene alır
 • 4 x Q-Slot: Ekran kartınızı güvene alan mandal
 • Q-Connector ile tüm ön panel kablolarını sıralayın

Koruma
 • ROG ikili arka plaka
 • ROG alüminyum korumalı soğutma bloğu

Soğutma 32 çekirdekli canavar işlemcinin standart hızlarda bile serin kalmasını sağlamak için tasarlandı. Alpha, en üstün PC sistemleri için en sağlam temeli sunmak amacıyla her türlü özellikle donatıldı. Böylece düşük sıcaklıklarda yüksek performans elde edilmesi sağlandı.

Soğutma Blokları
 • Etkin Soğutma Blokları: Soğutma bloğundaki fanlar sıcaklık 60°C'yi geçtiğinde devreye girer ve Zenith Extreme Alpha'nın 500 W üzerinde güçle kesintisiz çalışmasını sağlar.
 • Alüminyum Giriş/Çıkış Koruması: Bir ısı borusuyla ana soğutma bloğuna bağlanarak yüzey alanını genişletir.
 • SOC Soğutma Bloğu: Anakartın önemli güç dağıtım alanlarını soğutmak için tasarlanan bu soğutma bloğu, 2. Nesil Threadripper WX Serisi İşlemcilerin hız aşırtma potansiyelini artırıyor.
 • ROG Alüminyum Korumalı Soğutma Bloğu: Saf alüminyumdan üretilen koruma, Alpha'daki tek dahili M.2 sürücüyü verimli bir şekilde soğutur.
 • Çift Arka Plaka: Büyük boyutlu karta sağlamlık ve ekstra işlevler ekler. Plakalardan biri ısının VRM'den atılması için ekstra kütle eklerken diğeri ise ek RGB aydınlatma efektleri sunar.
 • PHC Soğutma Bloğu: ROG logosuna sahip PCH soğutma bloğu, Alüminyum Soğutma Bloğu korumasıyla kusursuz uyum sağlar.

Daha Serin Tasarım ROG Zenith Extreme Alpha; Fan Xpert 4 veya UEFI BIOS üzerinden yapılan, bugüne kadarki en kapsamlı soğutma seçeneklerine sahiptir.
 • Birden fazla sıcaklık kaynağı: Her bir başlık, iş yüküne bağlı soğutma için kullanıcı tarafından yapılandırılabilen üç adet termal sensöre tepki verecek ve bu sensörleri izleyebilecek şekilde ayarlanabilir. Tümü Fan Xpert 4 veya UEFI ile kolayca yönetilebilir.
 • Su pompası+: Yüksek performanslı PWM veya DC su pompalarına 3A'in üzerinde akım sağlayan özel başlık.
 • 4-pin PWM/DC fan: Dahili her başlık; PWM veya DC fanlarının otomatik olarak tespit edilmesine destek verir.
 • Birlikte Gelen Fan Genişleme Kartı II: Altı adet ek DC veya PWM fan başlığı ve üç adet termal sonda başlığı içerir.
 • Soğutma Bloğu Fanı: Karttaki soğutma bloğu fanına özel bir başlık.
 • Su girişi/çıkışı: Her bir bileşenin giriş çıkış noktalarındaki sıcaklıkları takip etme imkanı sunar.
 • Su akışı: Tüm döngünün akış oranını sürekli olarak takip etmeyi mümkün kılar.
 • Su bloğu sensörü: ROG Zenith Extreme Alpha için tasarlanan su bloklarının akış, sıcaklık ve sızıntı verilerini sunan özel bir bağlantı.

ROG Su Soğutma Bölgesi ROG Su Soğutma Bölgesinin çift su sıcaklığı çıkışı ve akış oranı çıkışı doğrudan AI Suite aracına bilgi gönderir. Bu sayede, soğutucu sıcaklıklarını ve tüm döngünün akış oranını takip edebilirsiniz.
 • W_Akış Takometresi: Tüm döngünün akış oranını sürekli olarak takip eder.
 • W_Giriş/Çıkış Sıcaklık Sensörü: Her bir bileşenin giriş çıkış noktalarındaki sıcaklıkları takip eder.
Fan Uzatma Kartı II ROG Zenith Extreme Alpha'da, FanXpert 4 ile kontrol edilebilen altı adet başlığa sahip yeni Fan Genişleme Kartı II yer alıyor. Anakart üzerindeki tek başlığı tamamlayan üç adet sıcaklık sensörü başlığına ek olarak farklı bileşenlere takabileceğiniz üç adet termistör de bulunuyor. Soğutma için ek başlıkların yanı sıra, RGB LED şeritlere ayrılmış üç başlık daha içeriyor.

Performans Alpha'nın her bir noktası, en yüksek performansı sunan üst düzey bir oyun ve iş istasyonu sistemi kurmak için gereken sağlam temeli oluşturmak amacıyla geliştirildi.

Ezber Bozan Güç Tasarımı Çok çekirdekli işlemcilerin etkileyici işlem gücü, devasa akım değişimlerine anında tepki veren bir güç devresi gerektiriyor. İşlemciye hız aşırtma yapıldığında da bu gereksinimler hızla artıyor. Stratejik olarak eşleştirilen 16 güç aşamasına sahip olan Alpha'nın VRM'i tüm çalışma koşullarında her türlü iş yüküne hazır olacak şekilde tasarlandı.

Sağlam güç dağıtımı bileşen düzeyinde başlıyor. Alpha VRM'in her noktası bu tür görevler için fazlasıyla yeten özelliklerle donatıldı.
 • 8 Pimli 2 Adet ProCool Güç Bağlantısı: İki adet ProCool bağlantısı EPS 12V güç hatlarına sıkı ve güvenilir bağlantı sağlar.
 • POWLRSTAGE MOSFET'ler: Alpha VRM, her biri 60 amper kapasiteli 16 adet IR3555 PowIR aşamasından oluşur.
 • Microfine Alaşım Bobinler: Her bir PowIR aşamasına 45 amper kapasiteli, yüksek oranda geçirgen alaşım bobinler eşlik ediyor.
 • 10K Japon Üretimi Siyah Metal Kapasitörler: Yüksek çalışma sıcaklıklarına binlerce saat dayanabilen katı polimer kapasitörler giriş ve çıkış filtrelemesi yapıyor.
Güç Mimarisi Hız aşırtma yapılmış çok çekirdekli işlemciler, yük durumları arasında geçiş yaparken VRM'e inanılmaz yük bindiriyor. Ancak, geleneksel anakart tasarımları en uygun geçici tepkiyi sağlayan devre topolojilerini uygulamadan bileşen özelliklerine odaklanıyor. Eşleştirilmiş PowIR aşamalarından yararlanarak her fazdaki akımı iki katına çıkaran ve yük değişimlerine hızla müdahale eden Alpha, endüstride ezberleri bozuyor.

Alpha'nın VRM'i yük değişimlerine hızla tepki veriyor ve daha düşük çekirdek voltajı ortalamalarında işlemcinin kararlı çalışmaya devam etmesi için alternatif güç çözümlerine göre daha az aşım ve yetersizlik yaşanmasını sağlıyor.
DDR4 3600MHz Hız Aşırtma DDR bellek desteğiyle, bellek hızlarını 3600 MHz'e getirebilirsiniz. ASUS'a özgü devre tasarımı, bellek hız aşırtma konusunda üstün bir potansiyel sunar, birleşme parazitini ve sinyal yansımasını en düşük seviyeye getirerek DDR4'ün tüm gücünü açığa çıkarır. Eşit uzaklıktaki yenlilikçi bellek kanallarıyla ROG tasarımı, en dengeli kontrolü ve inanılmaz derecede güçlü hız aşırtma imkanını sunar. Hepsi bu değil elbette: Neredeyse tüm DDR4 bellek markalarıyla birlikte çalışan ROG, en iyi uyumun güvencesini verir.

Optimizasyon Alpha, aradığınız performansı sunmak için sisteminizi her açıdan en uygun hale getirmenize olanak veren kullanışlı ve esnek araçlarla dolu. Akıllı otomatik hız aşırtma için 5-Yönlü Optimizasyondan yararlanın veya kapsamlı UEFI BIOS ayarlarıyla tüm kontrolü elinize alın.

Performans Seviyenizi Artırın AI Suite 3'ün kontrol paneli şeklindeki arayüzü ile Zenith Extreme Alpha sisteminizin hemen her noktasına ince ayar yapabilirsiniz. Kullanımı kolay tek bir arayüz sayesinde en iyi performans, soğutma, kararlılık ve verimlilik dengesini yakalayın.
 • CPU performans artışı: Akıllı bir dahili mikro kontrolücü olan TurboV İşlem Birimi (TPU), voltaja ince ayar yapma, sistem verilerini izleme ve hız aşırtma değerlerini düzenleme gibi bir dizi sistem ayarı seçeneği sunar.
 • Çok yönlü enerji verimliliği: Energy Processing Unit (EPU) ile sisteminizde güç tasarrufu yapmanın keyfini çıkarın. EPU, güç sarfiyatını otomatik olarak optimize eder ve Dışarıda modu sayesinde tasarrufu en üst düzeye çıkarır. Bu akıllı modda, kullanılmayan giriş/çıkış kontrolcüleri kapatılarak üst düzey enerji tasarrufu sağlanan bir senaryo oluşturulur.
 • Hava veya sıvı soğutma için esnek kontroller: Fan Expert 4 veya UEFI üzerinden fanları ve su pompalarını kapsamlı bir şekilde kontrol edin. İster hava ister suyla soğutma yapın Auto-Tuning modu tüm paramatreleri tek bir tıklamayla akıllı bir şekilde yapılandırır. Tüm fan hızlarını varsayılan en düşük seviyenin de altına taşıyan Aşırı Sessiz modu ise hafif görevlerle ilgilenirken sisteminizin fısıltı düzeyinde ses çıkarmasını sağlar.
 • Hassas dijital güç kontrolü: Digi+ voltaj regülatör modülü (VRM), frekansı ve güç verimliliği ayarlarını değiştirerek voltaj düşmesine karşı gerçek zamanlı kontrol sunar ve üstün kararlılık ve performans için CPU voltajına ince ayar yapmanızı sağlar.
 • Turbo Core App: Intel işlemcilerinde her çekirdeğe ayrı ayar yapılabiliyor. ASUS Turbo uygulaması bu özellikten faydalanarak uygulamaları belli işlemci çekirdeklerine atamanızı sağlar ve işlem gücünü öncelikle en çok gereken yere aktarır.

Kullanımı Kolay UEFI BIOS PC kurmanın ilk noktalarından olan UEFI BIOS'un en iyilerinden biri Zenith Extreme Alpha'da yer alıyor.
 • Sisteminizi derinlemesine incelemeye hazır olduğunuzda UEFI'nin Gelişmiş moduna geçip tüm kontrolü elinize alabilirsiniz. Gelişmiş mod ile anakartınızın her noktasını tamamen kontrol edebilirsiniz. Arama özelliği ise ihtiyaç duyduğunuz ayarı kolayca bulmanızı sağlar.
 • Kurulumu basitleştirmek için tasarlanan EZ modu, tek bir sayfada tüm önemli ayarları ve istatistikleri sunar. Kılavuzlar, sürükle-bırak işlevi ve önemli ayarların tek tıkla uygulanması gibi özellikler sayesinde sisteminiz anında çalışmaya hazır olacak.

Bağlanabilirlik Kişiselleştirilebilir ses profilleri ve depolama ile ağ performansını optimize etmeye yarayan araçlarla birlikte Alpha, size çok az çabayla mükemmel olarak ayarlanmış bir makine oluşturma fırsatı verir.

Depolama ROG Zenith Extreme Alpha, yüksek SSD depolama hızları için AMD StoreMI ve NVMe RAID'in tüm avantajlarından yararlanmayı sağlayan üç adet M.2 yuvasına sahip.
AMD StoreMI AMD StoreMI teknolojisi, sistem hızını iyileştirip açılış ve yazılım yükleme sürelerini azaltmak için sürücüleri hızlandıran bir yazılımdır. SSD'lerin performansını sabit disklerin uygun maliyeti ve kapasitesiyle bir araya getiren bu teknoloji, sık kullanılan verileri bu iş için özel olarak ayrılan bir SSD depolama alanına aktarır.
CPU RAID İşlemciye doğrudan bağlanan dahili alt M.2 yuvası, depolama performansını geliştirmek veya yedek bir katman sunmak amacıyla yonga seti bazlı RAID yapılandırmaları yapmak için kullanılabilir.

Intel Dahili Ultra Wi-Fi Desteği ROG Zenith Extreme Alpha, 2x2 MU-MIMO'lu Intel Wireless AC-9260 Wi-Fi'a (802.11ac) ve geniş 160 MHz kanallarla 1,73 Gbps'e* ulaşan kablosuz bağlantı hızları sunar. Entegre adaptör kablosuz verileri diğer Wi-Fi çözümlerine göre 2 kat daha hızlı aktarır. Böylece, sisteminiz router'dan uzakta olsa bile veri aktarımı hızlı ve akıcı olur. Intel Wireless-AC 9260 ayrıca, eskisinden 2 kata kadar daha hızlı bağlantı ve 4 kata kadar daha geniş kapsama alanı sunan Bluetooth 5.0 özelliğine de sahiptir.
10Gbps Dahili LAN Sınırları zorlayan uzman kullanıcıların ve içerik oluşturucuların yüksek taleplerini karşılamak için tasarlanan dahili 10 Gbps dahili LAN sizi yeni nesil ev ağ bağlantısıyla tanıştıracak. Standart gigabit Ethernet'ten 10 kat daha fazla bant genişliği sayesinde sıkıştırılmamış 4K UHD videoların keyfini çıkaracak, daha önce hiç olmadığı kadar hızlı bir şekilde yedekleme ve dosya aktarımı yapabileceksiniz. Ayrıca en üst düzey esneklik için orta seviye 2,5 Gbps ve 5 Gbps bağlantılarına verilen destek ile daha hızlı ağlara adım atabileceksiniz. İhtiyaçlarınızı karşılayan bant genişliğini seçin ve tüm hızlarda ultra düşük gecikme sürelerinin keyfini çıkarın.
Intel Ethernet ROG Zenith Extreme Alpha, daha hızlı ve akıcı oyun deneyimi için en yeni Intel Ethernet (I211-AT) ile donatıldı. Bu Intel kontrolcüleri, Intel işlemcileri ve yonga setleriyle doğal bir uyum halinde çalışır. Böylece işlemciye ek yük azalır ve olağanüstü düzeyde yüksek TCP ve UDP çıkışı sağlanır. Sonuç olarak oyunlar ve diğer görevler için çok daha fazla güç elde edilir.

SupremeFX Üstün ses özellikleriyle tanınan ROG, Zenith Extreme Alpha'da da bu geleneği sürdürüyor. Ön paneldeki kulaklık çıkışı, seslerdeki tüm detayları yansıtmak için -115 dB THD+N'ye ulaşabilen, SABRE9018Q2C entegre edilmiş DAC/amplifikatör kullanıyor. ESS Hyperstream DAC mimarisiyle elde edilen gelişmiş çözünürlük, daha iyi bir konum hissi sağlamak için ses alanını genişletiyor. Çözünürlüğün de ötesinde, 121 dB'lik DNR da çok daha düşük ses taban seviyesi sunarak dinamik ve vurucu etkiyi artırıyor. Müziğe öncelik vermek isterseniz Sonic Studio yazılımı bir dizi EQ seçeneği sunuyor ve sesleri kendi isteğinize göre ayarlama fırsatı veriyor.
 • LED Aydınlatmalı Ses Jakları: Arka aydınlatmalı ses jakları karanlıkta uğraşmanızı önler
 • ESS® SABRE9018Q2C DAC/AMP: -115 dB THD sunabilen üst düzey ses netliği için mükemmel bir denge kuruyor
 • S1220 Codec: 10 DAC kanalı, eş zamanlı 7.1 kanal oynatma, bağımsız 2.0 kanal, ön paneldeki çıkışlara çoklu stereo yayın
 • Değişken MOSFET'ler: Eşsiz tasarım sayesinde codec'in özdirenç algılama özelliği ön veya arka kulaklık çıkışlarına aktarılabilir
 • Nichicon Başlıklar: Japon üretimi yüksek kaliteli bileşenler, inanılmaz derecede net ve gerçekçi, sıcak ve doğal sesler meydana getiriyor

Size Özel Olağanüstü performansın yanı sıra, Zenith Extreme Alpha, gerçekten farklı bir sistemi inşa etmenize izin vermek için kapsamlı stil ve kişiselleştirme seçenekleri sunar..

Oyun Dünyanızı Genişletin Ekran kartlarından monitörlere, farelerden klavyelere kadar değişen ROG bileşenleriyle kendinizi donatın ve birbirini tamamlayan estetik görünüm, kontrol ve uyumla oyunlarda seviye atlayın. ROG ekosistemi herhangi bir rakip markadan çok daha kapsamlıdır. Sisteminiz genişledikçe daha fazla seçeneğin tadını çıkarabilirsiniz.

Aura Sync
 • Adreslenebilir RGB başlığı, en yüksek 3A (5V) güç derecesine sahip ve en fazla 120 adet LED kullanılabilen WS2812B adreslenebilir RGB LED şeritlerini (5V/Veri/Toprak) destekler.
 • Aura RGB şeridi başlığı, en yüksek 3A (12V) güç derecesine sahip 5050 RGB LED şeritlerine destek verir. En yüksek parlaklık seviyesi için şerit uzunluğu 3 metreyi aşmamalıdır.
 • RGB uzatma kablosu dahildir. LED şeritleri ve Aura Sync uyumlu cihazlar ayrı satılır.

GameFirst V ROG'ye özgü GameFirst V aracı, internet üzerinden daha hızlı ve gecikmesiz oyun oynamak için ağ trafiğini optimize ediyor. Ağ geçitlerinizi bir araya getirin, bant genişliği harcayan uygulamaları takip edin ve anında ayar yapın.
 • ROG First: Bir ROG router ile doğuran bağlantı kurun ve oyunlara bant genişliği önceliği vemek için QoS'i yapılandırın.
 • Akıllı/Otomatik Modlar: Etkin uygulamalar için ağ trafiğini optimize edin veya oyunlara daha fazla bant genişliği ayırın.
 • Extreme Modu: Belirli uygulamalar için ağ paketlerini hızlandırarak gecikmeleri azaltmaya yardımcı olur. Extreme modu açık: 371.7Mbps / Extreme modu kapalı: 16.03Mbps
 • Ağ Analizi: En yoğun kullanım, uygulama grupları ve görev türlerine göre ağ trafiğini canlı olarak takip edin veya detaylı bağlantı bilgilerine ulaşın.

RamCache III RAMCache milisaniyeleri mikrosaniyeler haline getirerek oyun yükleme sürelerini hızlandırıyor. En yeni NVM Express depolama seçenekleriyle tamamen uyumlu olan bu özellikteki benzersiz akıllı teknoloji, bir depolama cihazının tamamını ön belleğe alarak favori oyunların ve uygulamaların olağanüstü hızlarla açılmasını sağlıyor.
 • Akıllı Mod: Sistem kaynaklarınızdan en iyi şekilde faydalanmanız için tüm depolama cihazlarınızı otomatik olarak ön belleğe alır
 • Gerçek Zamanlı Bilgi: Kullanışlı arayüzde anlık okuma/yazma hızları gibi gerçek zamanlı sürücü bilgileri gösteriliyor.
 • Durum Kontrolü: Durum kontrolü işlevi, takılı bellek modüllerinde hatalı sektör olup olmadığını hızla kontrol etmenizi sağlar

Sonic Studio III Sonic Studio, VR başlıkları için HRFT (kafayla ilgili aktarım işlevi*) tabanlı sanal çevresel ses desteği sunuyor. Bu sayede sizi aksiyonun içine daha da fazla çeken sürükleyici bir ses deneyimi meydana geliyor. Kullanımı kolay Sonic Studio arayüzü ayrıca geniş EQ seçenekleri ve tek tıkla yapılan ön ayarlar sunarak kişisel tercihlerinize veya başlığınızın özelliklerine uygun ses ayarları yapmanızı sağlıyor.
 • Sonic Studio Link: Yeni Sonic Studio Link şimdi tüm ses cihazlarınızda Sonic Studio efektlerini kullanma olanağı sunuyor. Sonic Studio Link düğmesine basın ve tüm ses oynatma cihazlarında efektlerin tadını çıkarın.
 • Uygulamalara Özel Profiller: Farklı uygulamalara özel ses ayarları atayın. Böylece yaptığınız her şey tam da dinlemek istediğiniz şekilde ayarlanır.

LiveDash Rampage VI Extreme Omega anakartları, kullanışlı bilgiler ve özelleştirilebilir grafikler gösteren yerleşik bir OLED paneli olan LiveDash ile donatılmıştır. Hangi sistem istatistiklerini izleyeceğinizi seçin, kişiselleştirilmiş GIF'leri ve görüntülenecek resimleri seçin.
 • Donanım İzleme: LiveDash açılış ve kendini test (POST) aşaması sırasında temel ilerleme istatistiklerini sade bir dilde ve geleneksel POST kodlarıyla gösteriyor. Sonrasında normal çalışma sırasında ise canlı panel; CPU frekansı, cihaz sıcaklıkları, fan hızları veya Su Soğutma Bölgesinden bilgileri gösteriyor.
 • Özel Logo: İsterseniz varsayılan LiveDash GIF seçeneğini değiştirip kendi görüntünüzü ve animasyonunuzu gösterebilirsiniz.

Armoury Crate Tamamen yeni Armoury Crate portalı en yeni sürücü ve BIOS sürümleri hakkında size güncel bilgiler sunuyor. Kullanımı kolay arayüzü; güvenlik güncellemeleri, hata düzeltme yamaları, en son ROG haberleri, oyun etkinlikleri ve özel teklifler gibi çeşitli bilgileri gösterecek şekilde ayarlamak mümkün.
 • Araçlar: En son sürücüleri, araçları ve kullanıcı kılavuzunu görüntüleyin, yönetin ve indirin.
AMD SocketTR4 Ryzen Threadripper'a Hazır ROG Zenith Extreme Alpha anakart en yeni 2. Nesil AMD Ryzen Threadripper ve AMD Ryzen Threadripper işlemcileri destekler. Yenilikçi Zen çekirden mimarisiyle üretilen yüksek performanslı Threadripper işlemciler 32 adede kadar çekirdeğe sahipler. AMD SocketTR4 işlemciler üstün performans sağlamak için dört kanal DDR4 bellek, 64 adet PCI Express® 3.0 veri yolu ve yerleşik 5 Gbps USB 3.0 özelliklerine sahip.
AMD X399 Yonga Seti AMD X399 yonga seti en yeni AMD SocketTR4 Ryzen Threadripper işlemciler için inanılmaz hız aşırtma olanakları sunar. Birden fazla GPU kullanılan NVIDIA SLI ve AMD CrossFireX gibi yapılandırmalar için optimize edilmiştir. Daha hızlı veri aktarımı için iki adet 10 Gbps USB 3.1 girişi ve sekiz adet 6 Gbps SATA girişine sahiptir.

Asus'a Özgü Özellikler
 • 5 Yönlü Optimizasyon ile Dual Intelligent Processors 5: - 5-way Optimization tuning key perfectly consolidates TPU, EPU, DIGI+ Power control, Fan Xpert 4, and Turbo app
 • LiveDash OLED
 • USB BIOS Geri Yükleme - AI Suite 3 - Ai Charger - Asus CrashFree BIOS 3 - Armoury Crate - Pre-mounted I/O Shield - Asus NODE: hardware control interface - OptiMem II - Asus EZ Flash 3 - ASUS C.P.R.(CPU Parameter Recall) - BUPDATER - Clear CMOS Button - Reset Button
 • Aura: - Aura Aydınlatma Kontrolü - Aura RGB Şerit Girişleri - Aura Aydınlatma Efektleri Uyumlu Asus ROG cihazlarıyla senkronizasyon - Aura Adreslenebilir Şerit Giriş
 • Asus Q-Design: - Asus Q-Code - Asus Q-LED (CPU, DRAM, VGA, Boot Device LED) - Asus Q-DIMM - Asus Q-Connector
Arka Giriş/Çıkış Portları
 • 1 x LAN (RJ45) port
 • 1 x Optik S/PDIF çıkışı
 • 1 x USB 3.1 Gen 2 (Siyah) Type-C
 • 3 x USB 3.1 Gen 2 (Kırmızı) Tip A
 • 8 x USB 3.1 Gen 1 (Mavi)
 • 1 x USB BIOS Geri yükleme Düğmesi
 • 1 x CMOS Temizleme Düğmesi
 • 1 x ASUS Wi-Fi GO! module (Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac and Bluetooth v5.0
 • 5 x LED aydınlatmalı ses jakları
 • 1 x Aquantia AQC-107 10G LAN portu
Dahili Giriş/Çıkış Portları
 • 2 x USB 3.0 bağlantıları ek olarak 4 USB 3.0 portları destekler
 • 2 x USB 2.0 bağlantıları ek olarak 2 USB 2.0 portları destekler
 • 1 x WB_SENSOR
 • 2 x Aura Adreslenebilir Şerit Başlığı
 • 8 x SATA 6Gb/s bağlantısı
 • 1 x CPU Fan bağlantısı
 • 2 x Aura RGB Şerit Başlıkları
 • 1 x CPU OPT Fan bağlantısı
 • 2 x Kasa Fan bağlantısı
 • 1 x 24-pin EATX Güç bağlantısı
 • 1 x M.2 Soket 3 with M key, type 2242/ 2260/ 2280 storage devices support (PCIE 3.0 x 4 mode)
 • 1 x Ön panel ses bağlantısı (AAFP)
 • 1 x Slow Mode düğmesi
 • 7 x ProbeIt Ölçme Noktaları
 • 2 x Termal sensör bağlantısı
 • 1 x H_AMP fan konektörü
 • 1 x W_PUMP+ konektörü
 • 2 x 8-pin EATX 8 V Güç Konektörü
 • 1 x EZ Plug bağlantısı (4-pin Molex güç bağlantısı)
 • 1 x Reset düğmesi
 • 1 x BIOS Switch düğmesi
 • 1 x LN2 Mod Jumperı
 • 1 x Node Connector
 • 1 x Güvenli Boot düğmesi
 • 1 x Tekrar Dene (ReTry) Düğmesi
 • 1 x 14-1 pin TPM konektörü
 • 1 x Yavaş Mod jumperı
 • 1 x Sistem paneli konektörü
 • 1 x W_IN girişi
 • 1 x W_OUT girişi
 • 1 x W_FLOW girişi
 • 1 x Başlat Düğmesi
 • 1 x USB 3.1 Gen 2 ön panel konnektörü
 • 1 x DIMM.2 Yuvası 2 M.2 sürücüyü destekler (2242-22110)
 • 1 x RSVD Anahtarı
 • 1 x 4-Pin HS fan connector
Teknik Özellikler
İşlemci AMD TR4 Soket 1inci ve 2inci Nesil AMD Ryzen Threadripper İşlemciler 32 çekirdeğe kadar CPU'ları Destekler
Yonga Seti AMD X399
Bellek 8 x DIMM, Max. 128GB, DDR4 3600(O.C.)/ 3466(O.C.)/ 3200(O.C.)/ 3000(O.C.)/ 2933(O.C.)/ 2800(O.C.)/ 2666/ 2400/ 2133 MHz ECC ve ECC Olmayan, Arabelleksiz Bellek; AMD Ryzen Threadripper İşlemciler; Dört Kanal Bellek Mimarisi
Çoklu GPU Desteği AMD Ryzen 2. Nesil / Ryzen 1. Nesil İşlemciler: NVIDIA 3-Yönlü SLI Teknolojisini Destekler, AMD 3-Yönlü CrossFireX Teknolojisini Destekler
Genişleme Yuvaları AMD Ryzen Threadripper İşlemciler: 4 x PCIe 3.0 x16 (x16, x16/x16, x16/x8/x16, x16/x8/x16/x8); AMD X399 çipset: 1 x PCIe 3.0 x4
Depolama AMD Ryzen Threadripper İşlemciler: 2 x M.2 Soket 3, M Key tasarımı ile Tip 2242/ 2260/ 2280/ 22110 depolama aygıtı desteği(Hem SATA hem de PCIE SSD'yi destekler) / 1 x M.2 Soket 3, M Key ile Tip 2242/ 2260/ 2280 depolama aygıtı desteği (PCIE 3.0 x 4 modu) / AMD X399 çipset: 8 x SATA 6Gb/s port, Raid Desteği 0, 1, 10
LAN Aquantia AQC-107 10G, Intel® I211-AT, LANGuard Akım Koruması, ROG GameFirst Teknolojisi
Kablosuz Veri Ağı Çift bant frekans desteği 2.4 / 5 GHz; Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac; MU-MIMO Desteği; Supports channel bandwidth: HT20/ HT40/ HT80/ HT160. Up to 1.73Gbps transfer speed
Bluetooth Bluetooth® 5.0
Ses ROG SupremeFX 8-Kanal Yüksek Tanımlı Ses CODEC'i S1220
USB Portları AMD Ryzen Threadripper İşlemciler: 8 x USB 3.1 Gen 1 port (8 arka panelde, Mavi) / AMD X399 çipset: 1 x USB 3.1 Gen 2 ön panel konnektörü port / AMD X399 çipset: 4 x USB 3.1 Gen 1 port (4 bord ortasında) / AMD X399 çipset: 4 x USB 2.0 port / ASMedia USB 3.1 Gen 2 controller: 2 x USB 3.1 Gen 2 port (2 arka panelde, Kırmızı, Tip A) / ASMedia USB 3.1 Gen 2 controller: 2 x USB 3.1 Gen 2 port (2 arka panelde, Tip A + USB Tip C)
Overclock Özellikleri ReTry düğmesi / Başlat Düğmesi / LN2 Modu / Extreme Engine Digi+: - IR3555 PoweIRstage - MicroFine Alaşımlı Bobinler - 10K Siyah Metalik Kapasitörler / ProbeIt / ROG Exclusive Software: - Mem Tweakit - RAMCache III - CPU-Z - GameFirst V - Sonic Studio III + Sonic Studio Link - Sonic Radar III / ROG DIMM.2 module with heatsink / ROG Aluminum heatsink cover
Aksesuarlar Kullanıcı kılavuzu / 6 x SATA 6Gb/s kablosu / 1 x ASUS 2T2R çift bantlı Wi-Fi hareketli antenler (Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac uyumlu) / 1 x ROG Logo çıkartması / 1 x Fan Extension Card II (6 x 4-pin Chassis Fan connectors, 3 x RGB headers, 3 x 2-pin Thermal sensor header) / 1 x Fan Extension Card II power cable / 1 x Fan Extension Card II NODE connector cable / 1 x Fan Extension Card II screw package / 1 x SLI HB KÖPRÜ (2-YOLLU-M) / 1 x Büyük ROG Çıkartması / 1 x M.2 vida seti (uzun vida ve montaj) / 2 x M.2 vida seti (kısa vida ve montaj) / 1 x 2 x M Key DIMM.2 uzatma kartı, tip 2242/ 2260/ 2280/ 22110 depolama aygıtı desteği (SATA ve PCIE 3.0 x 4 modu) / 1 x Q-Connector / 1 x RGB şeritler için Uzatma Kablosu (80 cm) / 1 x Adreslenebilir LED için uzatma kablosu / 3 x Termistör kablo / 1 x Yardımcı programlar ve sürücülerin bulunduğu USB sürücü / 1 x ROG altlığı / 1 x ROG weave SATA 6G cable / 1 x ROG Thank you card
BIOS 2 x 128 Mb Flash ROM, UEFI AMI BIOS, PnP, WfM2.0, SM BIOS 3.0, ACPI 6.1
Yönetilebilirlik WOL , PXE
İşletim Sistemi Windows® 10 64-bit
Form Faktörü Extended ATX Form Faktör, 30.5 cm x 27.7 cm (12 inç x 10.9 inç)

Asus ROG Zenith Extreme Alpha AMD X399 Soket TR4 DDR4 3600(OC)MHz E-ATX Gaming Anakart Özellikleri

 • İşlemci ModeliAMD
 • İşlemci DesteğiAMD Ryzen Threadripper
 • YongasetiAMD X399
 • Soket YapısıTR4
 • Ram TipiDDR4 3600 (O.C.)/ 3466(O.C.)/ 3200(O.C.)/ 3000(O.C.)/ 2933(O.C.)/ 2800(O.C.)Olmayan: 2666/ 2400/ 2133 MHz
 • Ram Kapasitesi128GB
 • SATA8x SATA3
 • RAIDRAID 0, RAID 1, RAID 10
 • M.23 x M.2
 • PCI-E Slot4 x PCIe 3.0 x16 (x16 x16/x16 x16/x8/x16 x16/x8/x16/x8), 1 x PCIe 3.0 x4
 • Ethernet (LAN)Intel I211-AT Gigabit LAN , Aquantia AQC-107 10G
 • HDMIN/A
 • USB8 x USB 3.1 Gen1, 3 x USB 3.1 Gen2 Type-A, 1 x USB 3.1 Gen2 Type-C
 • Overclock Var
 • Wi-FiWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Çift bant frekans desteği 2.4 / 5 GHz
 • Kasa YapısıE-ATX
 • Garanti36 Ay Garanti
 
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 4.642,73 TL 4.642,73 TL +0
 • 2.386,03 TL 4.772,05 TL +0
 • 1.602,05 TL 4.806,14 TL +0
 • 1.212,83 TL 4.851,34 TL +0
 • 982,80 TL 4.913,98 TL +0
 • 823,18 TL 4.939,07 TL +0
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 4.642,73 TL 4.642,73 TL +0
 • 2.344,81 TL 4.689,63 TL +0
 • 1.568,75 TL 4.706,26 TL +0
 • 1.184,37 TL 4.737,48 TL +0
 • 952,35 TL 4.761,77 TL +0
 • 793,63 TL 4.761,77 TL +0
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 4.642,73 TL 4.642,73 TL +0
 • 2.380,89 TL 4.761,77 TL +0
 • 1.587,26 TL 4.761,77 TL +0
 • 1.215,12 TL 4.860,48 TL +0
 • 981,76 TL 4.908,79 TL +0
 • 826,26 TL 4.957,53 TL +0
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 4.642,73 TL 4.642,73 TL +0
 • 928,55 TL 4.642,73 TL +3
 • 792,00 TL 4.752,03 TL +3
 • 1.195,47 TL 4.781,88 TL +0
 • 962,32 TL 4.811,62 TL +0
 • 807,04 TL 4.842,23 TL +0
 
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 4.642,73 TL 4.642,73 TL +0
 • 2.373,34 TL 4.746,68 TL +0
 • 1.592,81 TL 4.778,44 TL +0
 • 1.202,66 TL 4.810,62 TL +0
 • 968,55 TL 4.842,74 TL +0
 • 812,63 TL 4.875,79 TL +0
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 4.642,73 TL 4.642,73 TL +0
 • 2.383,58 TL 4.767,15 TL +0
 • 1.604,54 TL 4.813,61 TL +0
 • 1.215,12 TL 4.860,48 TL +0
 • 981,76 TL 4.908,79 TL +0
 • 826,26 TL 4.957,53 TL +0
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 4.642,73 TL 4.642,73 TL +0
 • 2.383,58 TL 4.767,15 TL +0
 • 1.604,54 TL 4.813,61 TL +0
 • 1.215,12 TL 4.860,48 TL +0
 • 981,76 TL 4.908,79 TL +0
 • 826,26 TL 4.957,53 TL +0
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 4.642,73 TL 4.642,73 TL +0
 • 2.386,03 TL 4.772,05 TL +0
 • 1.602,05 TL 4.806,14 TL +0
 • 1.212,83 TL 4.851,34 TL +0
 • 982,80 TL 4.913,98 TL +0
 • 823,18 TL 4.939,07 TL +0
 
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 4.642,73 TL 4.642,73 TL +0
 • 2.380,64 TL 4.761,29 TL +0
 • 1.601,71 TL 4.805,14 TL +0
 • 1.212,45 TL 4.849,82 TL +0
 • 979,07 TL 4.895,33 TL +0
 • 823,35 TL 4.940,13 TL +0
4.642,73 TL Havale, EFT ödeme
incehesap.com’dan yaptığınız alışverişlerin ödemesini kredi kartı, banka kartı, sanal kart, Havale ve EFT ile gerçekleştirebilirsiniz. Kapıda ödeme yöntemi şu an için kullanılmamaktadır.

Bu ürün hakkında henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap
Üye resmi
Ürüne Puan Verin
GİRİŞ YAPINIZ
FACEBOOK İLE BAĞLAN

incehesap.com 2008 yılında kurucularımızın teknolojik ürünlerde ismi bilinen firmaların keyfi zamlarına, fiyat politikalarına ve bu sektörde oluşturdukları tekele karşı gelmek için kurdukları bir hayal ile serüvenine başladı.

Kuruluşundan bugüne kadar, elektronik ürünleri olabildiğince uygun fiyata sağlayabilmek için reklam yapmadı, mağaza açmadı ve asla abartılı fiyat etiketleri kullanmadı. Yıllar içinde bir çok dünya markası, yüzlerce uzman personel ve yüzbinlerce teknoloji tüketicisinin dahil olduğu serüven bir tık öteye taşındı.

Yani;
incehesap.com teknolojik ürünlerde uygun fiyat, kaliteli hizmet, hızlı ve güvenilir alışveriş politikası ile çalışan uzman personelin müşteri memnuniyetini üst seviyede tutması üzerine organize edildi.

Bu serüvenin içinde ziyaretçilerimize geniş ürün yelpazesinden, vakit kaybettirecek detaylarla uğraşmadan keyifle alışveriş yapmak ve istedikleri ürünleri hak ettiği fiyata almanın huzurunu yaşamak kaldı.

Biz incehesap.com olarak sadece teknolojik ürün sağlamıyor aynı zamanda hayallerimizi paylaşıyoruz. Bu nedenle bizi tercih eden her bir kişinin abartılı fiyatlara karşı duruşumuzu ve hayallerimizi desteklediğini biliyoruz.

Yorulmadan, azimle ve asla pes etmeden ilerlediğimiz bu yolda bize destek verdiğiniz ve bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

incehesap.com
  Arama Sonuçları
   0 Sepetim Sepetiniz Boş
   • Sepetinizde hiç ürün bulunmamaktadır
   Asus ROG Zenith Extreme Alpha AMD X399 Soket TR4 DDR4 3600(OC)MHz E-ATX Gaming Anakart
   Asus ROG Zenith Extreme Alpha AMD X399 Soket TR4 DDR4 3600(OC)MHz E-ATX Gaming Anakart %8 indirim 5.047,07 TL 4.642,73 TL
   3 Gün İçinde Kargo Ücretsiz Kargo
   SEPETE EKLE
   Sitemizle ilgili görüş, öneri ve şikayetlerinizi formu doldurarak bize iletebilirsiniz.