cover Bilgisayar Kasası - PC Kasa Modelleri ve Fiyatları | incehesap
Bilgisayar Kasası kategorisindeki 518 adet ürün listelenmektedir.

Bilgisayar Kasası

Bilgisayar Kasası Modelleri

Anakart, ekran kartı, işlemci ve diğer bilgisayar bileşenlerini topladınız sıra bilgisayar kasası seçmeye geldi. Peki, kasa seçerken dikkat etmeniz gereken özellikler neler, hangi pc kasası daha iyidir? Bilgisayarı hangi amaçla kullanacağınızı göz önünde bulundurarak sizin için en iyi kasayı satın almanız mümkün.

Anakart desteği ile başlayalım, anakart yapısına uygun bir kasa seçmeniz de fayda var. Piyasada mATX, Itx ve ATX gibi çeşitli anakart modelleri mevcuttur. ATX anakarta sahip olduğunuzu varsayalım bu durumda, ATX kasa tercih etmelisiniz, ATX kasa haricinde bir kasa tercihi, parça uyumsuzluğuna ve montaj aşamasında sorun yaşamanıza neden olur.

Bilgisayar kasasının içinde hava sirkülasyonu olmalı, yani kasanın hava alması gerekir. Hava sirkülasyonu özellikle ön panel tasarımına bağlıdır. Çünkü bilgisayar kasasındaki hava akımı ön panelden arka panele doğru gerçekleşir. İyi bir soğutma sisteminde, kasanın ön panelindeki fanlar havayı içine çeker ve kasa içindeki bileşenleri soğuttuktan sonra kasa arkasındaki fan çekilen havayı dışarıya verir.

Bileşenlerin soğumasını kolaylaştıran diğer bir materyal: toz filterleridir. Toz filtreleri hava sirkülasyonu sırasında ve haricinde kasaya ulaşan tozları biriktirir. Toz filtrelerinin zaman zaman temizleyerek kasanın nefes almasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede, kasa içindeki hava sirkülasyonu sorunsuz gerçekleşir, bileşenler soğur ve olası performans düşüşlerinin önüne geçebilirsiniz. Oyuncu kasalarında özellikle fan sayısı önem kazanıyor. Birden fazla fana sahip veya büyük fana sahip oyuncu kasası temiz havayı içeri taşıyabilir ve sistem bileşenlerinin daha rahat soğumasına katkı sağlar.

Kasanın dahili güç kaynağı var mı? Güç kaynağı, kaynaktan gelen elektriği, kasanın içindeki bileşenlere aktaran donanım parçasıdır. Bilgisayar bileşenleri ne denli güçlü olursa olsun, güç kaynağında yeterli enerji olmaması durumunda performans sorunu yaşayabilirsiniz. Bazı kasa modellerinde dahili güç kaynağı bulunur, boş kasa modellerinde ise güç kaynağı bulunmaz. Bu modellere ekstra güç kaynağı monte etmek gerekir. Bir kasanın tasarımı ve iç hacmi ihtiyaçlarınızı karşılıyor ancak güç kaynağı beklentilerinize yanıt vermiyorsa, bu durumda kasanın güç ünitesi olmayan versiyonunu tercih etmeniz gerekir. Bir sonraki aşamada, ihtiyacınıza uygun bir power supply ürününü satın alarak sisteminizi tamamlamanız mümkündür.

Bilgisayar kasası alırken dikkat edilmesi gereken noktalardan bir diğeri de kasa üretiminde kullanılan materyaldir. Güncel bilgisayar kasaları, plastik, metal ve çelik alaşım gibi çeşitli malzemelerden üretilmektedir. İhtiyaçlarınıza uygun olan, soğutma yeteneği güçlü ve tasarımıyla sizleri etkileyen bir bilgisayar kasası tercih etmenizde fayda bulunmaktadır.

Bilgisayar kasası tercihi yaparken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da depolama birimi slotlarıdır. Elinizdeki depolama birimlerinin tipine göre (SSD ve HDD girişleri) bilgisayar kasasında yeterli alan olup olmadığını kontrol edin. Çünkü arşivlerinize yeterli alan sağlamak için bilgisayar kasasının gerekli slotlara sahip olması gerekir. Ürün teknik özellikleri kısmında slot bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Bazı bilgisayar kasalarında kablo gizleme kanalları yer alır. Seçtiğiniz kasada kablo gizleme kanalı varsa kasayı topladıktan sonra kolayca değişiklik yapabilirsiniz. Böylece, hava akımını engelleyecek ekstra kablolar bir kanal içinde gizlendiği için sistemin soğuması kolaylaşır. Kablo gizleme kanallarının kasa içini topladığını özellikle temperli camlı kasalarda görebilirsiniz. Son olarak, bilgisayar kasasının port sayısına dikkat edin. Fazla port sayısı daha fazla bağlantı anlamına gelir. Böylece, kulaklık, USB bellek vb. aygıtları aynı anda bağlayabilirsiniz.

Full Tower Mı, ATX Kasa Mı, Hangisi Size Uygun?

Kasa ürün ailesinde birden çok kasa boyutu bulunmaktadır. Bunlardan öne çıkanları Full Tower, Midi Tower, Mini Tower, ATX, Micro ATX, Mini-ITX ve Cube kasa yapılarıdır. Kasa yapısı seçimindeki önemli kriterler bilgisayarın hangi amaçla kullanıldığı ve monte edilecek bileşenlerin niteliğidir. Düşük güçte bileşenlerden oluşan bir bilgisayar istiyorsanız, boyutu küçük bir bilgisayar kasası tercih edebilirsiniz. Hem ihtiyacınızı karşılar, hem de çok fazla yer kaplamaz çalışma ortamınızda şık durur. Küçük kasa tercih ederken ürün özelliklerinde dahili güç kaynağı olmasında fayda var. Bu sayede, kasa ile uyumlu güç kaynağı aramak zorunda kalmazsınız ve işiniz kolaylaşır. Fakat, bilgisayarı tasarım, render, 3D modelleme gibi profesyonel iş sahasında kullanacağım veya oyun oynayacağım diyorsanız büyük ve geniş bir kasa tercihi sizin için daha isabetli olacaktır. Çünkü bahsettiğimiz işlemler gibi yüksek performans gerektiren işlerde bilgisayar bileşenleri fazla ısınır. Rahat bir soğutma işleminin gerçekleşmesi için geniş, havadar bir iç hacim gerekir. Ek olarak, yüksek performans gerektiren işlerde kullanılan bileşenler görece daha büyüktür ve uyumlu oldukları kasa yapıları da MIDI ve üzeri boylardır. Güncel oyunları oynamak, yüksek performans gerektiren uygulama ve programlar çalıştırmak için satın alacağınız bilgisayar kasası ve ona uyumlu olan bileşenlerin görece daha büyük olacağını hesaba katmanız gerekir. Mevcutta sahip olduğunuz bilgisayar bileşenlerini kullanmaya devam edecekseniz, satın alacağınız kasanın bu bileşenlere uyumlu olmasına dikkat etmeniz gerekir. Mevcut bileşeninizin kasa uyumluluğunu öğrenmek için ürününüzün teknik özelliklerini internette araştırdıktan sonra kasa alışverişinize geçebilirsiniz.

650 Watt - 750 Watt PC Kasa Modelleri

Dahili güç kaynağına sahip bilgisayar kasaları sayesinde harici güç kaynağına ekstra para vermenize gerek kalmaz. Bu aşamada, satın alacağınız PC kasa ürününün dahili güç kaynağı markasının güvenilirlik durumuna bakın. Sektörün önde gelen, güvenilir markalarına ait pc kasaları ve güç kaynaklarını almakta fayda var. İhtiyaçları tam anlamıyla karşılamak ve memnuniyeti arttırmak amacıyla çeşitli marka, model ve özelliklere sahip ürünleri kategori sayfamızda sizlere sunuyoruz. 300 Watt enerjiye sahip pc kasa modeli dahil olmak üzere, 650 Watt kasa, 750 Watt kasa ve daha fazla güç sağlayan dahili güç kaynağına sahip bilgisayar kasalarını sizlere sunmaktayız. Filtresi kısmındaki “Power Yok” filtresi ile güç kaynağı olmayan (boş kasa) pc kasa modellerimize ulaşabilirsiniz.

Işıklı RGB Kasa Modelleriyle Tasarımınızı Tamamlayın!

Kırmızı, mavi ve yeşil renklerden oluşan renk uzayına RGB denir. TV, monitör ya da telefon ekranında gördüğünüz herhangi bir renk RGB renklerin karıştırılması ile ortaya çıkar. RGB renkler özellikle, oyun ekipmanlarında yaygın olarak kullanılmaktadır. Oyuncu dünyası için RGB tasarım ekipmana estetik katan dokunuştur, teknoloji sanatıdır. “RGB benim de olmazsa olmaz tercihim” diyorsanız PC kasa modelinizi belirlerken, RGB niteliği olup olmadığına dikkat edebilirsiniz. Sadece kasa değil, diğer bileşenleri de RGB tasarım tercih edebilirsiniz. Bu sayede, hem performansı yüksek olan hem de tasarımıyla göz dolduran bir sisteme sahip olursunuz. Şık ve gösterişli RGB bilgisayar kasası özellikle geceleri oyun oynarken ışıklandırması ile size görsel şölen sunar, ortam ambiyansını değiştirir.

Bilgisayar Kasası Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Bilgisayar kasası satın alırken diğer ihtiyaçlarınızı ve bütçenizi göz önünde bulundurun. Kasayı kullanım amacınız oyun oynamak veya profesyonel iş dünyasındaki programları kullanmak ise iç hacmi geniş, slot sayısı yeterli, dayanıklı materyalden üretilmiş ve eğer varsa mevcut bileşenlerinizle uyumlu bir kasa tercih etmenizde fayda bulunmaktadır. Kullanım amacımız bahsettiğimiz işlerin dışında kalıyorsa, daha minimal ve sistem ihtiyacını karşılayan bir güç kaynağına sahip kasa modelini tercih edebilirsiniz. Her iki durumda da satın alacağınız ürünün güvenilir marka olmasına dikkat edin ve kullanıcı yorumlarını muhakkak okuyun. Olumlu veya olumsuz kullanıcı değerlendirmelerinin birçoğu size yol gösterir, ürün ve montaj işlemi hakkında bilgi verir, sorular işaretlerini giderir. Hâlihazırda sahip olduğunuz bilgisayar bileşenlerini kullanmaya devam edecekseniz, satın alacağınız kasa modelinin, bu bileşenlerle uyumluluğuna da dikkat etmeniz gerekir.

En Yeni Bilgisayar Kasası Modelleri En Ucuz Fiyatlarla İncehesap.com’da!

Sektör genelinde bilgisayar kasası üreten birçok firma bulunmaktadır. İncehesap.com olarak, en güncel kasa markalarını en iyi fiyat, indirim ve kampanya fırsatlarıyla sizlere sunuyoruz. Güvenilir ve hızlı alışverişin adresi olan incehesap’ta dünyanın önde gelen kasa markalarına dair ürünleri bulabilirsiniz. Asus, Cooler Master, Corsair, GamePower, MSI, Vento, Zalman gibi kasa markaları, incehesap’ta sizlere sunulmaktadır. Kullanım amacınıza uygun olacak şekilde, sahip olduğu özellikleri ihtiyaçlarınıza uygun olan bilgisayar kasaları en iyi fiyatlarla satın alabilirsiniz. Hemen, marka, kasa yapısı, RGB, güç kaynağı ve pencere filtrelerini kullanarak seçiminizi yapın. Alışverişinizi ertelemeyin gücünüze güç katacak bileşeni satın alın. Bütçe konusunda da endişelenmenize gerek yok, teknolojik ürünlerin genelinde olduğu gibi bilgisayar bileşeni fiyatlarını da pek çok unsur belirler. Burada, asıl mesele sizin kullanım amacınıza uygun bileşeni seçmeniz. Güvenilir alışveriş ilkeleri kapsamında güncel güvenlik önlemleri sitemizde uygulanmaktadır. Bu önlemler kapsamında, olarak çeşitli taksitlendirme seçeneklerimizden yararlanarak ödeme yapabilirsiniz.

Bilgisayar Kasaları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Bilgisayar kasaları boyutlarına bağlı olarak birbirinden farklı yapılarda üretilmektedir. Bununla birlikte, anakartlar da belirli standartlara göre üretilir. Anakartların sunduğu form faktörünün kasayla aynı olması gerekir. Buna ek olarak, belirli bilgisayar kasası modelleri dahili güç kaynağı ile birlikte satılmaktadır. Güç kaynağı bulunan ürünleri tercih ettiğinizde haricen bir güç kaynağı almanıza gerek kalmaz.
ATX, Middle Tower ve Mini Tower terimleri kasaların boyutlarını ifade eder. Kasalar, boyutlarına göre farklı özelliklere sahiptir. ATX kasalarda radyatör desteği, ekstra fan desteği gibi imkânlar varken Mini Tower kasalarda bu bölümler için yer yoktur. Kasa boyutu ihtiyaçlara göre seçilmelidir.
Bilgisayar kasalarındaki temperli cam, yani kırılmaz cam kasanın kısmının görülmesini sağlayan bir tasarım öğesidir. Kırılmayan yapıda olan temperli camlar, sisteminizin şıklığını ortaya koymanızı sağlar. Satış stratejisi bakımından RGB, ARGB gibi ışıklandırma teknolojilerine sahip olan ekipmanlar temperli cam sayesinde görülebilir.
Bilgisayar kasasında doğru hava akımı kasanın şekline göre değişir. Genel olarak, kasanın önündeki fanlar havayı içeri alır ve arka taraftaki fanlardan alınan havayı tahliye eder. Hava akışı, kasanın şekline göre olmalıdır. Ayrıca, iyi bir hava akımı için kasada toz oluşumunu engellemek gerekir. Çünkü kasadaki toz, hava akışı ve soğutma performansını azaltır. En iyi hava akımı performansı için çıkarılabilir toz filtreleri olan kasa modelleri tercih edilmelidir.

Satışta olan en ucuz bilgisayar kasası modellerimiz aşağıdadır:

Karşılaştırma Listesi

Çerezler Hakkında Bilgi Siteyi ziyaretiniz sırasında kişisel verileriniz siteyi kullanımınızı analiz etmek, reklamları kişiselleştirmek ve sosyal medya özellikleri sağlamak amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Daha fazla bilgi için Çerez Aydınlatma Metni’ni okuyabilirsiniz.