Sosyal Media
sengul

Apple Yeni MacBook Modelleriyle Birlikte Klavye Tasarımını da Yenileyecek

Kısa bir süre önce şimdiye kadar ürettiği en güçlü dizüstü bilgisayar modeli olan 8-çekirdekli MacBook Pro ürünlerini tanıtan Apple aynı zamanda klavye konusunda da birkaç küçük değişikliğe gitti.


Şirket patentini de elinde bulundurduğu kelebek klavye tasarımını ilk kez değiştirmiyor tabi. Bununla birlikte tam 3. kez yenilenmiş olan klavye tasarımı, en son 2015 yılında tanıtılan MacBook modellerinde değiştirilmişti.

Son yenileme ile birlikte klavyelerinde yeni malzemeler kullandığını dile getiren şirket, bu kararın sebebini ise global skalada iletilen klavye şikayetlerine değindirdi. Yeni malzemeler ile birlikte, klavye hakkında gelen en büyük şikayetlerden olan çift yazma ve yapışkan tuşlar sorununun ortadan kaldırılacağı garanti ediliyor. Apple'ın sürekli bahsettiği 'yeni malzemeler' hakkında ise net bir açıklama yapılmadı.


Tüm bunlara ek olarak klavye yenileme programını daha yaşlı MacBook Pro modellerini de kapsayacak şekilde genişleten firma, 2015 yılı MacBook modellerine kadar klavye yenileme opsiyonu sunuyor.

Apple tarafından 2015 yılında patenti alınan kelebek klavye teknolojisi daha ince ve hafif dizüstü bilgisayarlar üretmek için atılmış büyük bir adımdı. Ancak yeni sistemde ortaya çıkan sorunlar ve kullanıcı şikayetleri doğrultusunda şirket, geleneksel makas sistemli klavye mekanizmasına geçiş yaptı. Bakalım yenilenmiş tasarım MacBook kullanıcılarına mutlu edebilecek mi? Bekleyip göreceğiz...Yorum yap

*