Sosyal Media
sefa

Samsung Galaxy Watch 5 Hakkında Bilinen Tüm Detaylar

Akıllı saat sektöründe, Apple ve Huawei markaları ile büyük bir rekabet içinde olan Samsung, bu yıl içinde Galaxy Watch 5 serisini duyuracak. Galaxy Watch 4 serisi ile birlikte büyük bir beğeni toplayan Samsung, aynı başarıyı Galaxy Watch 5 serisi ile de yakalamayı hedefliyor. Geçtiğimiz haftalarda sızıntı haberlerinin kurbanı olan Galaxy Watch 5 modeli, sağlık konusunda kullanıcılara önemli özellikler sunuyor.

Vücut ısısı ölçebilen sensöre sahip Galaxy Watch 5

Kullanıcıların vücut ısılarından kanındaki oksijen seviyelerine, kalp atış hızlarından uyku takibine kadar önemli konularda kullanıcıları takip edebilen Galaxy Watch 5 modeli, 2022 yılının ikinci yarısında global pazarda boy gösterecek. Ayrıca son gelen sızıntı haberlerine göre bu akıllı saat modelinin batarya kısmında değişiklikler yaşadığı belirtiliyor. İşte Detaylar…

Galaxy Watch 5, Kullanıcılara Uzun Süreli Kullanım Deneyimi Sunacak

Samsung Galaxy 5 modelini, Samsung Galaxy Watch 4 modeli ile kıyasladığımız zaman kullanıcılara daha uzun süreli kullanım deneyimi sunduğunu görüyoruz. Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz sene piyasaya sürülen (40 mm) Samsung Galaxy Watch 4 247 mAh batarya gücüne sahip iken (44 mm) Samsung Galaxy Watch 4 ise 361 mAh pil kapasitesine sahipti. Samsung Galaxy 5 modelinde batarya kapasitesi küçük bile olsa kullanım deneyimini etkileyecek şekilde artırılmış durumda.

Galaxy Watch 5

(40 mm) Samsung Galaxy Watch 5 modeli 276 mAh batarya kapasitesine ve (44 mm) Samsung Galaxy Watch 5 modeli 397 mAh batarya kapasitesine sahip olacak. Sahip olduğu özellikler ile birlikte kullanıcılara sağlık konusunda da önemli ölçüde yardımcı olacak Galaxy Watch 5 modeli, vücut ısısı ölçme özelliği sayesinde oluşacak riskli bir durumda hemen kullanıcılara (sesli veya titreşim yoluyla) uyarı gönderecek.

Galaxy Watch 5 Özellikleri

Samsung markasının bu yıl içinde tanıtacağı yeni Samsung Galaxy Watch 5 modelinin giyilebilir pazarda birçok yeniliğe imza atacağı söyleniyor. Daha güçlü özellikler ve güncellenmiş tasarımı ile birlikte Samsung Galaxy Watch 5 modeli bu yıl piyasada boy gösterecek. Galaxy Watch 4 modelinde olduğu gibi uyku takibi, kandaki oksijen takibi, kalp atış hızı takibi özelliklerine ev sahipliği yapacak olan Galaxy Watch 5 modelinin ayrıca vücut ısısı takibi özelliğine sahip olacak. (40 mm) Samsung Galaxy Watch 5 modeli 276 mAh batarya kapasitesine ve (44 mm) Samsung Galaxy Watch 5 modeli 397 mAh batarya kapasitesine sahip olacak.

Açılabilen akıllı saat ekranı

Ayrıca Galaxy Watch 5 modeli uzun pil ömrü ile birlikte kullanıcılara uzun süreli kullanım deneyimi sunacak. Farklı renk seçenekleri ile kullanıcıların kendi tarzlarını kolay bir şekilde yansıtmalarına yardımcı olacak Galaxy Watch 5 modelinin daha geniş bir ekrana sahip olması bekleniyor. Daha önceki sızıntı haberlerine baktığımız zaman Samsung Galaxy Watch 5 modelinin bugüne kadar piyasaya sürülmüş en ilginç ekrana sahip olması bekleniyor. Galaxy Watch 5 modelinin, döndürülebilen ve daha büyük boyutlara ulaşmak için açılabilen bir ekran ile piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Galaxy Watch 5 Ne Zaman Çıkacak

Geçtiğimiz yıllara bakacak olursak Samsung markasının akıllı saat modellerini her zaman Ağustos ayında çıkardığını görüyoruz. Bu yüzden Samsung markasının bu geleneği bozmayacağını ve Samsung Galaxy Watch 2022 yılının Ağustos ayında piyasaya süreceğini düşünüyoruz.

 • Samsung Galaxy Saat – Ağustos 2018
 • Samsung Galaxy Watch 3 – Ağustos 2020
 • Samsung Galaxy Watch 4 – Ağustos 2021

Son olarak Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung’un, Galaxy Watch 5 ile birlikte Galaxy Watch 5 Classic ve Galaxy Watch 5 Pro modellerini de Ağustos ayında tanıtacağı söyleniyor. Ayrıca bu cihazların Google tarafından geliştirilen Wear OS işletim sistemine sahip olacağı gelen bilgiler arasında.

Samsung Galaxy Watch 4 Teknik Özellikleri:

 • Ekran: 1,19 inç (40 mm) / 1,36 inç (44 mm) AMOLED
 • İşlemci: Exynos W920
 • Batarya: (40 mm) 247 mAh, (44) 361 mAh
 • RAM ve Depolama alanı: 1,5 GB RAM ve 16 GB depolama alanı
 • Sensörler: Kalp Atış Hızı, Kandaki Oksijen Takibi ve Uyku Takibi
 • İşletim Sistemi: Wear OS
 • Bağlantı Seçenekleri: LTE, Wi-Fi, Bluetooth, NFC, GPS

Samsung Galaxy Watch 5 Teknik Özellikleri

 • Ekran: AMOLED
 • Batarya: (40 mm) Galaxy Watch 5 276 mAh , (44 mm) Samsung Galaxy Watch 5 397 mAh
 • Sensörler: Kalp Atış Hızı, Kandaki Oksijen Takibi, Uyku Takibi ve Vücut Isısı Takibi
 • İşletim Sistemi: WearOS
 • Bağlantı Seçenekleri: LTE, Wi-Fi, Bluetooth, NFC, GPS

Yorum yap

*