Sosyal Media
sefa

Samsung One UI Watch 4.5 Efsane Özellikler ile Gelecek!

Samsung markası geçtiğimiz hafta Galaxy Watch 4 akıllı saat serisi için One UI Watch beta programını yayınladı. Yeni işletim sisteminin ilk sürümü ABD ve Güney Kore’de bulunan kullanıcılara sunuluyor. Galaxy Watch 4 ve Galaxy Watch 4 Classic için bu güncelleme One UI Watch 4.5 olarak geliyor. Yeni işletim sistemi markanın Wear OS işletim sisteminin yerine gelecek. Şirket bu işletim sistemini sadece akıllı saatlerinde tercih edecek. Yeni işletim sistemi ile birlikte akıllı saatlere birden fazla özellik kazandırılacak. Aynı zamanda cihazın çalışmasına da olumlu yönde etkisi olacak.

 Yeni işletim sistemi ile birlikte Galaxy Watch 4 ve gelecek akıllı saat serileri çift SIM işlevine aramalarda tercih ettikleri SIM’ı seçebilecekler. Kullanıcı deneyimi ise çok iyi anlamda zenginleşecek. One UI Watch ile birlikte gelen e-posta bildirimleri için hesap isimleri gibi ek bilgiler görüntülenebilecek. Yeni bir birleşik oluşturucu, gelen bildirimleri hızlı bir şekilde yanıtlayabilmenize olanak tanıyacak klavye, taslak desteği ve gerekli işlevler ile birlikte gelecek. Akıllı saatin yeni klavyesi QWERTY klavye düzenini destekleyecek. Sürekli giriş özellikli klavye, el yazısı ve ses girişi yolu ile sorunsuz bir şekilde giriş yapabileceksiniz. En güzel özelliklerden bir diğeri ise alarm ayarlarında takma isim ataması yapabilme olanağı gelecek.

Samsung Akıllı Saatlerine One UI 4.5’i Dağıtmaya Başladı!

Yeni işletim sisteminde, markanın cihazlarını beta programına kaydeden Galaxy Watch 4 ve Watch 4 Classic kullanıcılarına sunuluyor. Güncellemenin toplam boyutu yaklaşık 800MB ağırlığındadır. Bu güncelleme, bir akıllı saat için oldukça büyük bir güncelleme gibi görünüyor. Dolayısıyla güncellemenin bir beta sürümü olmasına rağmen çok fazla özellik barındırdığını düşünüyorum. Beta programına kayıt olduysanız akıllı cihazınızdaki Galaxy Wearable uygulamasından beta sürümünü indirebilirsiniz. Mevcut bir güncelleme görüntüleyemiyorsanız birkaç gün daha beklemeniz gerekebilir. Beta sürümü cihaza düştüğünde akıllı telefonunuz üzerinden bildirim alabilirsiniz. Ancak, bu güncellemenin akıllı saate yüklenebilmesi için Google Play Store’dan “Galaxy Wearable” uygulamasını indirmeniz gerektiğini unutmayın. Tüm güncelleme işlemleri bu uygulama üzerinden gerçekleşecek.

Samsung One UI Watch 4.5 Efsane Özellikler ile Gelecek!

Beta programına kayıt olan kullanıcılar akıllı telefonlarındaki Samsung uygulamasından bulunduğu bölgedeki kayıtların halen açık olup olmadığını kontrol etmelidir. Uygulama ile birlikte bir Samsung hesabına giriş yapmanız istenecek. Güncellemenin beta sürümü olduğunu tekrar dile getirmek istiyorum. Samsung yeni işletim sistemini ilk olarak kayıtlı olan kullanıcılara dağıtacak. Yeni sürümün geliştirilmesi ve yenilenmesinde ki çalışmalar beta sürümünden gelen geri dönüşler ile gerçekleşecek. Dolayısıyla kararlı sürümün yayınlanması biraz zaman alabilir.

En uygun akıllı saat modelleri için tıklayın


Yorum yap

*