Gaming Kasa kategorisindeki 30 adet ürün listelenmektedir.

Gaming Kasa

Gaming Kasa Fiyatları

Gaming kasaları, bilgisayar bileşenlerinin evi olarak nitelendirmek yanlış olmaz. Bilgisayarın çalışması için gerekli olan enerjiyi sağlayan power supply, bilgisayarın beyni olarak nitelendirilen ve işlemleri gerçekleştiren işlemci, verilerin görsel objeler şeklinde monitöre iletilmesini sağlayan ekran kartı, hafıza görevi gören bellekler ve diğer bileşenler bu yapı içerisinde organize olur ve performans sergiler. Gamer kasa, bileşenlerin bir arada olmasını sağlar ve fiziksel darbelere karşı bileşenleri korur.

Sistem oluştururken veyahut sisteminize bir donanım parçası eklerken dikkat etmeniz gereken unsurların başında genellikle “uyumluluk” özelliği gelir. Sisteminiz ile uyumlu olmayan bir parça sizin için sadece vakit ve nakit kaybı anlamına gelir. Bahsettiğimiz durum, kasa satın alma sürecinde de geçerlidir. Hatta,donanım parçalarının tümünü bu bileşenin içine yerleştireceğinizi düşününce bu bileşeni satın alma sürecinde dikkat etmeniz gereken en önemli özellik, içine yerleştireceğiniz parçanın yapıyla uyumlu olup olmamasıdır. Bu nedenle, kasa modellerini incelerken elinizdeki bileşenlerin fiziksel özelliklerini mutlaka göz önünde bulundurun.

Mid Tower - ATX - Full Tower Kasa Modelleri

Piyasada, Full Tower, Midi Tower, Mini Tower, ATX, MicroATX, Mini-ITX ve Cube gibi kasa modelleri bulunmaktadır. Bu isimlendirmeler, “kasa yapısı”nı simgeler. Kasa yapısı, kasanın dikey-yatay olma durumu ve boyut özelliklerine bağlıdır. Örneğin, Full Tower kasa adından anlaşılacağı üzere dikey ve diğer kasa türlerine kıyasla büyük kasadır. Soğutucu, power supply, anakart ve diğer bileşenler büyükse kasanın sorunsuz çalışması ve kasa içerisinde sağlıklı bir hava sirkülasyonunun gerçekleşmesini için full tower gibi büyük bir kasa tercih edebilirsiniz. Midi Tower kasa yapısı da tıpkı full tower kasa yapısı gibi dikey yapıdadır fakat full tower’a kıyasla daha küçük bir yapıdadır. Günümüzde yaygın olarak kullanılan bu model kasa yapısı, Atx ve MicroATX anakartlar ile uyumlu çalışır. Mini Tower kasalar, “Tower” ailesinin en küçük üyesidir. Dikey yapıya bu kasa modelleri, Full Tower ve Midi Tower kasa modellerine kıyasla daha küçük yapıdadır.

650 Watt Gaming Kasa Ürünleri

Diğer sistemlerde olduğu gibi bilgisayar sistemleri de çalışmak için enerjiye ihtiyaç duyar. İşlemci, ekran kartı, bellekler, anakart ve diğer bileşenlerin her birinin çalışması için güç gerekir. Kasanın içine yerleştirilen güç kaynağı diğer adıyla power supply bu işlevi yerine getirir, parçaların çalışması için ihtiyaç duyulan elektriği şebekeden alır ve sistemi besler. Yalnızca enerji beslemesi yapmaz, aynı zamanda sistemi ani akım artışı vb. durumlarda da korur. Piyasada, power supply dahil olan kasa modelleri ve boş kasa modelleri bulunur. Güç kaynağına sahip olan kasa mı, boş kasa mı?

Güç kaynağı olan bir model tercih ederseniz, harici olarak güç kaynağı satın alma işleminden kurtulursunuz. Diğer taraftan, ister dahili güç kaynağı olsun, ister harici güç kaynağı olsun her iki modelde dikkat etmeniz gereken özellikler aynıdır: enerji ve sertifika değeri. Güç kaynağı bileşeni, sisteme sağladığı enerji değeri ile ön plana çıkar. 500 Watt, 650 Watt, 850 Watt, 1300 Watt gibi çeşitli enerji değerlerine sahip güç kaynakları bulunur. Sisteminiz ne kadar güçlü olursa olsun, bu güce yetecek seviyede enerji yoksa sağlıklı çalışmaz. Bu bağlamda, güç kaynağına sahip kasa modellerini incelerken elinizdeki bileşenlerin ihtiyacı olan enerji değerini düşünün. Güç kaynağı konusunda dikkat etmeniz gereken bir başka husus: ürününüzün enerji sertifikasına sahip olmasıdır. Enerji verimliliği sertifikasına sahip bir PSU, sisteminizin daha verimli ve güvenli bir şekilde çalışmasını sağlar.

RGB Kasa Ürünleri Karşınızda!

RGB ışıklandırma özellikle gaming ürünlerde tercih edilir. Mor, sarı, yeşil, kırmızı, turuncu ve mavi gibi gökkuşağı renklerinin bir araya gelmesiyle oluşturulan bu tasarım oyun dünyasında oldukça popüler bir seçimdir. Anakart, ekran kartı, RAM gibi iç bileşenleri veya mouse, klavye, kulaklık, mikrofon, mouse pad gibi çevre birimlerini RGB ışıklandırmalı tercih edebilirsiniz. RGB renkler, bileşenlerin tasarım özellikleriyle ilgilidir, sistem performansına olumlu ya da olumsuz bir etkisi bulunmaz. Sistem performansına etki etmeyen bu parça oyuncunun performansına etki edebilir. RGB kasa, özellikle karanlık ortamlarda ambiyansı değiştirir, oyun motivasyonunu arttırır. RGB kasa modelleriyle tarzınızı yansıtın. Filtre kısmındaki RGB filtresini kullanarak RGB kasa modellerine anında ulaşabilirsiniz. Birbirinden şık RGB kasa modelleri ve en uygun kasa fiyatları incehesap.com’da sizleri bekliyor.

Bilgisayar Kasası Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Gaming dünyasında galibiyeti göğüslemek ve profesyonel iş dünyasında başarıyı yakalamak için ihtiyacınız olan şey güçlü bir sistemdir. Yüksek performanslı bilgisayar bileşenleriyle oluşturulan bir sistem hem iş hem de oyun dünyasında kazandırır. Gücünüze güç katacak işlemci, ekran kartı, anakart, bellek, güç kaynağı ve soğutucu gibi yapı taşlarını özenle seçtikten sonra bu bileşenleri kötü bir kasaya ev sahipliği yapmasını istemezsiniz. Yüksek performanslı iç donanım parçaları uyumsuz bir kasanın ev sahipliğinde sağlıklı çalışmayabilir. Güç kaynağı, anakart ve diğer bileşenleri büyük, kasanın küçük olduğunu varsayalım, bu durumda kasa içinde sağlıklı bir hava sirkülasyonu gerçekleşmeyecek ve ısınan bileşenler performansınızı düşürecektir.

Gamer kasa satın alma sürecinde ürünlerin kasa yapısı, anakart uyumluluğu, güç kaynağı, soğutma özellikleri ve kasa fiyatlarını araştırmak sizi doğru ürüne götürecektir. Anakart-kasa uyumluluğu nedir? ATX, mATX, ve Itx anakart modelleri bulunmaktadır. Elinizdeki anakarta uygun kasa modelini seçmelisiniz. Diyelim ki ATX anakarta sahipsiniz ve mini-ITX kasa satın aldınız, bu durumda elinizdeki anakartı kasaya monte etmeniz mümkün olmayacaktır.

Dikkatli olmanız gereken diğer konuya gelelim: güç kaynağı tercihi. Dahili güç kaynağı olan bir kasa ya da boş bir kasa tercih edebilirsiniz. Her iki seçimde de güç kaynağının enerji değerine ve sertifika durumunu ele alın. Güçlü bir sisteminiz varsa, güçlü bir PSU’ya da ihtiyacınız olur. Çünkü PSU, şebekeden aldığı enerjiyle sistem bileşenlerini besler. Sisteminizin enerji ihtiyacına uygun, bilindik ve güvenilir marka bir PSU seçimi sisteminizi sorunsuz besler ve riske atmaz.

Soğutma kısmında, fanlar, kablo gizleme kanalları ve ön panel tasarımını inceleyin. Kablo gizleme kanalları, kasa içindeki kabloları düzenler ve hava sirkülasyonunu arttırır. Ön panel tasarımı ve fanlar direkt, hava akımıyla ilgilidir. Çünkü kasa hava akışı, fanlar aracılığıyla ön panelden arka panele doğru gerçekleşen bir işlemdir. Kasanın ön panelinden giren hava içerideki bileşenleri soğutur ve arka panelden atılır. Bu şu anlama gelir, birden fazla fanı bulunan kasa modelleri sisteminizi daha iyi serinletir.

En Yeni Gaming Kasa Markaları En İyi Fiyatlarla

Özenle seçtiğiniz parçalara uygun, kaliteli kasalar incehesap.com’da! Asus, Cooler Master, Corsair, Cougar, DEEPCOOL, FSP, Frisby, GamePower, Hiper, Lian Li, MSI, NZXT, Sharkoon, Thermaltake, Vento, XPG, Xigmatek, Zalman gibi sektörün önde gelen, güvenilir markaların gamer kasa modellerini, en ucuz kasa fiyatlarıyla sunuyoruz.

Hemen, marka, kasa yapısı, RGB, güç kaynağı ve pencere filtrelerini kullanarak seçiminizi yapın. İhtiyaçlarınızı ertelemeyin, performansınızı arttıracak bileşeni hemen satın alın. Bütçe konusunda uzun uzadıya düşünmenize gerek yok, çeşitli taksitlendirme seçeneklerimizden yararlanarak ödeme yapabilirsiniz.

Amacımız tüm süreçlerde memnuniyetinizi kazanmak. Bu ilke bağlamında sitemizde güvenilir markalar yer veriyoruz. Yine, güvenilir alışveriş gerçekleştirebilmeniz için güncel güvenlik önlemlerini sitemizde uyguluyoruz. Değerlendirmeleriniz bizim için çok önemli. Satın aldığınız ürüne yorum yapabilirsiniz ya da puanlayabilirsiniz. Diğer taraftan müşteri hizmetlerimizle iletişime geçerek değerlendirme ve sorularınızı iletebilirsiniz.

Gaming Kasalar Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Bugün incehesap.com'da en çok satılan gaming kasa modelleri aşağıda listelenmiştir:

Karşılaştırma Listesi