cover Masaüstü Bilgisayar - Masaüstü PC Modelleri ve Fiyatları | incehesap
Masaüstü Bilgisayar kategorisindeki 29 adet ürün listelenmektedir.

Masaüstü Bilgisayar

Masaüstü Bilgisayar Modelleri

Masaüstü bilgisayar, monitör, klavye, mouse ve kasa gibi bileşenlerden oluşan bilgisayar modelidir. Monitör, işlemcide gerçekleştirilen işlemleri gözün görebileceği şekilde görüntüye dönüştürür. Klavyenin üzerinde, harfler, rakamlar ve çeşitli sembollerden oluşan tuşlar bulunur, bu tuşlar ile bilgisayara komut verilebilir. Mouse, ekrandaki imleci hareket ettirmek, dosyalar arasında gezinmek gibi işlemleri gerçekleştirir. Bilgisayar kasası, anakart, ekran kartı, işlemci ve güç kaynağı gibi bileşenleri bir arada tutar, bu bileşenleri dışarıdan gelebilecek darbelere karşı korur.

Bilgisayar kasası içinde güç kaynağı, sabit disk, anakart, işlemci, ekran kartı, soğutucu fanlardan oluşan bilgisayar bileşenleri bulunur. Anakart elektronik devresi çeşitli port ve slotlara sahiptir. Bu slotlardan bir tanesi ekran kartını takmak için kullanılır. Ekran kartı, bilgisayar monitöründeki her türlü yazı, grafik, resim vb. şekillerin oluşturulmasında işlemciyle monitör arasında görev yapan aygıttır. Anakartta yer alan RAM bellek yuvaları, RAM’lerin takılması için kullanılır. RAM, verilerin geçici olarak kaydedildiği depolama birimidir. Elektrik kesilmesi veya bilgisayarın kapatılması durumunda RAM bellekteki tüm bilgiler silinir. İşlemci soketi, işlemcinin takıldığı kısımdır. İşlemci, bilgisayar birimlerinin çalışmasını ve birimler arasındaki veri akışını kontrol eden veri işleme görevlerini yerine getiren, çeşitli matematiksel ve mantıksal işlemleri çok hızlı bir şekilde gerçekleştiren elektronik bir aygıttır.

Güvenilir markaların tasarladığı, yüksek performanslı bilgisayar bileşenlerini en uygun fiyatlarla incehesap.com’da sizlere sunuyoruz!

Intel Core i5 - i7 İşlemcili Masaüstü PC Fiyatları

İşlemci, kasalı bilgisayarın işlem yapmasını sağlayan parçadır. İşlemci donanım parçasını bilgisayarın beyni olarak nitelendirebiliriz. Bu parça, verdiğiniz komutların bilgisayarda gerçekleştirilmesi ve bilgisayarın hızlı işlem yapabilmesi için büyük öneme sahiptir. İşlemci modelleri arasında marka, model ve çekirdek sayıları farklılık gösterir.

2 veya 4 çekirdekli işlemcilerden başlayan 16 çekirdeğe varan işlemci modelleri mevcuttur. İşlemcinin çekirdek sayısı ve bilgisayarınızın işlem performansı doğru orantılıdır. İşlemci çekirdek sayısı arttıkça, bilgisayar performansı da artar. AMD ve Intel markaları bilgisayar piyasasına işlemci üreten iki büyük markadır. Markalar arasındaki yüksek performanslı ürün sunma rekabeti, kullanıcı memnuniyetini beraberinde getirir. AMD ve Intel markaları her geçen gün daha yüksek işlem gücüne sahip işlemcileri piyasaya sunmaktadır.

Masaüstü PC satın alma sürecinde işlemci bileşenini dikkatle seçmenizde fayda bulunmaktadır. İşlemci tercihinde belirleyici faktör cihazı kullanım amacınız olmalıdır. Dizi, film izlemek veya internette sörf yapmak gibi işlemler için bir bilgisayar arayışınız varsa, işlemcinizin çok güçlü olmasına gerek yoktur. Kullanım ihtiyaçlarınız, giriş seviyesindeki işlemcilere sahip masaüstü modelleriyle bile karşılanabilir. Öte yandan, bir grafik tasarımcı iseniz, yazılım işiyle ilgileniyorsanız ya da bilgisayarınızda yüksek işlem gücü gerektiren farklı bir program kullanıyorsanız, işlemcinizin bu ihtiyaçlarınıza yanıt verecek işlem gücüne sahip olması gerekir. Benzer şekilde, bilgisayarınızda güncel oyunları oynamak gibi bir hayaliniz varsa, yine yeni nesil güçlü işlemcilere yönelmekte fayda bulunmaktadır. Örneğin, Intel Core i5 masaüstü bilgisayar veya Intel Core i7 masaüstü bilgisayar işlemcili masaüstü modelleri sizlere aradığınız işlem gücünü ve performansı sunabilir.

İşlemci de olduğu gibi işletim sisteminde de birden fazla seçenek bulunuyor. Windows, FreeDOS, Ubuntu ve Linux arasından işletim sistemi seçiminizi yapın. İşletim sisteminiz ne olursa olsun, orijinal olmasına dikkat edin. Çünkü orijinal işletim sistemi bilgisayarınızı zararlı yazılımlar ve virüslere karşı korur. FreeDOS bir masaüstü bilgisayar tercih etmeniz durumunda işletim sistemi kategorimizi ziyaret ederek ihtiyacınıza uygun güncel bir işletim sistemini uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Masaüstü Bilgisayar Alırken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir?

Dizüstü bilgisayar ve masaüstü bilgisayar tercihinde en önemli kriterlerden biri seyahat etme durumudur. Şöyle ki, sıklıkla aynı mekanda değilseniz, çoğunlukla seyahat ediyorsanız dizüstü bilgisayar sizin için daha kullanışlı olabilir. Diğer taraftan, ev veya ofis gibi mekanlarda sabit çalışma ortamınız varsa, masaüstü bilgisayar beklentinizi fazlasıyla karşılayabilir. Görüş alanı, masaüstü bilgisayar rahatlığı ve uzun saatler yoğun iş yükü altında çalışıp performanstan ödün vermeyen bir bilgisayar olmalı diyorsanız sabit bilgisayar beklentinizi karşılar. Özellikle, gaming ve yoğun iş yükü gerektiren programlarda masaüstü pc işinizi kolaylaştırır, gücünüze güç katar. Çünkü kasanın içindeki geniş alan, bileşenlerin arasında mesafe olmasına ve daha geniş bir bilgisayar bileşeni ürün gamı arasında tercih yapmanıza olanak sağlar. Bu şu anlama gelir, kasa içindeki işlemci, ekran kartı gibi bileşenlerin ayrıca soğutması olabilir. Aynı zamanda, kasa içinde sağlıklı hava sirkülasyonu sağlanır. Bu durum performansa inanılmaz katkı sağlar ve kararlı çalışma sunar. Uzun saatler süren oyun deneyiminizde veya yoğun iş yükü altında bilgisayarınız performanstan ödün vermez. İşinizi yarım bırakmanıza veya iş kaybı yaşamanıza neden olmaz.

Masaüstü PC size bilgisayar bileşenlerinizi ihtiyaçlarınız doğrultusunda güncelleme imkanı sunar. Bilgisayar donanımlarını istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz, seçtiğiniz parçaları ilerleyen zamanlarda yükseltebilir veya aynı bileşeni bir sonraki sisteminizde kullanabilirsiniz. Bilgisayarı ihtiyacınız olan özelliklere göre kişiselleştirebilirsiniz. Ekran kartı, işletim sistemi, işlemci modeli, ekran kartı hafızası özelliklerinin yanı sıra ekran çözünürlüğü, ekran boyutu, hoparlör, klavye ve mouse gibi çevre birimleri de sizin tercihinize kalmış. Kısacası, bileşen özelliklerini seçin, performansınızı belirleyin.

Masaüstü Bilgisayar Fiyatları

Teknolojik ürünlerin genelinde olduğu gibi kasalı bilgisayar satın almadan önce dikkat etmeniz gereken başlıca özellikler vardır. Öncelikle kullanım amacınızı ve kullanım koşullarını belirleyin. Bilgisayar ile sık sık seyahat ediyor musunuz, bilgisayarı oyun veya yoğun iş yükü için mi kullanacaksınız? İster gaming, ister profesyonel iş dünyası olsun, kullanım amacı farketmez, ihtiyaçlarınıza ve bütçenize uygun kasalı bilgisayarlar incehesap’ta. Bilgisayarı satın almaya karar verdiğinizde, kullanıcı yorumlarını okuyun, cihazı kullanan kişilerin yazdığı olumlu, olumsuz tüm değerlendirmeler satın alma kararınızı etkileyebilir, aklınıza takılan soruları giderebilir. Satın alma sonrası işlemleri araştırın, İncehesap.com olarak sadece satış sürecinde değil, satış sonrası süreçte de 7/24 ulaşabileceğiniz müşteri hizmetleri çağrı merkezimiz ile sizlerin yanındayız. Bilgisayar fiyatları bütçenizi aşıyorsa endişelenmenize gerek yok çünkü incehesap.com olarak Asus, Dell, Exper, Lenovo, MSI ve Technopc gibi sektörün önde gelen birçok markalarına ait ürünleri en uygun masaüstü fiyatları ile size sunuyoruz. Satın almak istediğiniz ürün bütçenizi aştığında MasterPass, BKM Express ve Çoklu kredi kartıyla ödeme gibi ödeme kolaylıklarından yararlanarak alışverişinizi gerçekleştirin, ihtiyacınız ertelemeyin.

Masaüstü Bilgisayarlar Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Günümüzde artık akıllı telefonların ve diz üstü bilgisayarların artış göstermesiyle birlikte masaüstü bilgisayar ikinci planda yer almaya başlıyor. Ancak birtakım özellikle masaüstü bilgisayarlara olan önemin halen devam etmesini sağlıyor. Çünkü kasa tipinde olan ürün grupları, hem daha ekonomik hem de donanım açısından daha avantajlı. Farklı markaların ürettiği masaüstü bilgisayar modellerine göz atarak siz de ihtiyacınıza ve beğeninize yönelik bir seçim yapabilirsiniz.
Laptoplar, genellikle küçük ve yüksek donanımlarına karşılık yüksek fiyatlar üzerinden satışa sunuluyor. Ancak masaüstü bilgisayarlar, teknolojik özelliklerine karşılık genellikle cazip fiyatlarda piyasaya sürülüyor. Diğer kriter ise güç noktasında ön plana çıkıyor. Masaüstü işlemciye sahip cihazları aynı zamanda soğutmak da daha kolay şekilde gerçekleştiriliyor. Masaüstü modellerde, USB portları genellikle laptop modellerine kıyasla daha fazla sayıda oluyor. Çoğunluğu 4 USB 2.0 portuyla birlikte geliyor. Aynı zamanda VGA, DVI, HDMI gibi çoklu ses çıkışları gibi avantajları da bulunuyor. Büyük bir kasaya sahip olan masaüstü cihazlar, görünüm açısından böylelikle daha kullanışlı oluyor. Onarım ve oyun oynama açısından da yine masaüstü cihazlar daha cazip bir kullanım deneyimi yaşatıyor. Masaüstülerin kullanım ömrü de yine diğer cihazlara kıyasla daha uzun yıllar kullanılabiliyor. Masaüstü bilgisayar modelleri ve bilgisayar fiyatları hakkında bilgi almak, yenilikçi ürün gruplarını incelemek için masaüstü bilgisayar kategorimizi ziyaret edebilir ve dilediğiniz modele kolaylıkla sahip olabilirsiniz.
Masaüstü bilgisayar satın alırken kullanım alışkanlıklarınızı ve alacağınız ürünle neler yapmayı planladığınızı göz önünde bulundurmanız gerekir. Örneğin, bilgisayarınızda çizim yapmak, video düzenlemek ya da oyun oynamak gibi işlemler yapacaksanız, satın alacağınız ürünün size yüksek performans ve yüksek görüntü kalitesi sunması gerekir. Bunun için yeni nesil yüksek performanslı bir ekran kartı, bellek ve yeni nesil işlemcilere sahip masaüstü bilgisayar modellerine bakmanızda fayda vardır. Öte yandan, masaüstü bilgisayarınızı günlük işlerinizi yapmak, film izlemek gibi eğlence amacıyla satın alacaksanız, ekran boyutu, görüntü kalitesi gibi konuları göz önünde bulundurmanızda yarar vardır.
Oyun oynamak için satın alacağınız bilgisayarda ekran kartı, işlemci ve bellek gücünün yüksek olmasına dikkat etmeniz gerekir. Bu sayede, oynayacağınız oyunlarda yüksek performansı yakalayabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken ikinci noktada bilgisayarın depolama kapasitesi olmalıdır. Güncel oyunların büyük bir kısmı yüksek dosya boyutuna sahiptir. Birden fazla oyunu aynı anda depolamak istediğinizde depolama limitine ulaştığınıza dair uyarı almamak için, başlangıçta, depolama kapasitesi yüksek bir masaüstü bilgisayar satın almayı değerlendirebilirsiniz.
Notebook ve masaüstü bilgisayar, birbirleriyle kıyaslandığında belirli avantaj ve dezavantajlara sahiptir. Notebook bilgisayarlar, taşıma ve kullanım kolaylığı sunduğundan, dilediğiniz yerde kullanabileceğiniz cihazlardır. Dahili ekranları bulunan notebookları, evde, ofiste, sahilde, cafede, kısacası bir oturak bulduğunuz her yerde kullanabilirsiniz. Öte yandan masaüstü bilgisayarlar, daha yüksek performans elde edebileceğiniz ürünlerdir. Aynı konfigürasyona sahip bir masaüstü bilgisayarı, notebook bilgisayara kıyasla daha ucuz bir fiyatla satın alabilirsiniz.
Bazı masaüstü bilgisayar modellerinde kullanılan anakartlar, dahili Wi-Fi kartı barındırmaktadır. Bunun dışındaki modeller için, kablosuz internet bağlantısını sağlayacak haricî bir Wi-Fi kartı almanız gerekmektedir. Genelde USB portu aracılığıyla bilgisayara bağlanan harici Wi-Fi kartları, antenin çekim gücü ve bilgisayarın routera olan uzaklığı gibi değişkenlere bağlı olarak sizlere kablosuz internet deneyimi sunar.
Karşılaştırma Listesi

Çerezler Hakkında Bilgi Siteyi ziyaretiniz sırasında kişisel verileriniz siteyi kullanımınızı analiz etmek, reklamları kişiselleştirmek ve sosyal medya özellikleri sağlamak amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Daha fazla bilgi için Çerez Aydınlatma Metni’ni okuyabilirsiniz.