Msi Radeon RX 5700 XT Gaming X AMD Radeon RX 5700 XT 8GB GDDR6 256Bit DX12 Gaming Ekran Kartı Genel Özellikler

Msi Radeon RX 5700 Serisi ile Kurallara Meydan Okuyun Harika oyun deneyimleri, kuralları yıkarak oluşturulur. 7nm FinFet teknolojisiyle üretilen ve RDNA mimarisiyle tasarlanan yeni nesil AMD Radeon RX 5700 XT ile olağanüstü performans ve yüksek kaliteli oyun deneyimi sunar. Radeon RX 5700 XT ile kontrolü ele alın ve size özel güçlü ve hızlandırılmış oyun deneyiminin keyfini çıkarın.

RDNA Mimarisi ile Maksimum Oyun Performansı Yüksek performanslı RDNA mimarisi ile geliştirilen Radeon Görüntü Keskinleştirme, FidelityFX ve VR teknolojileri gibi özelliklerle maksimum performans ve ağzınızı açık bırakacak oyun deneyimleri sizi bekliyor!

Sürükleyici Oyun Dinamikleri Oyun deneyiminizi bir üst seviyeye taşıyın. 700’den fazla monitörde kullanılan AMD Radeon FreeSync teknolojisi ile takılma ve yırtılma olmaksızın akıcı bir oyun deneyimi yaşayın. En sevdiğiniz e-spor oyunları için ultra hızlı tepki süresi sağlayan Radeon Anti-Lag sayesinde en düşük gecikme süresi ile oyunlarınızda rekabet üstünlüğünü yakalayın. En güncel Radeon yazılımları ile ekran kartınızın potansiyelini tamamen serbest bırakan en güncel ve yeni oyunlar için optimize edilmiş Radeon Software ile yüksek performansta ve özelleştirilebilir oyun deneyimini yaşayın.

Yeni Gaming RDNA Mimarisi Gaming RDNA mimarisi, muhteşem performans ve 4 kata kadar IPC iyileştirmesi sunan, yeniden tasarlanmış 40 işlem ünitesi ve 2560 işlem çekirdeğine ev sahipliği yapıyor. Bu da hacimsel aydınlatma, bulanıklandırma efektleri ve alan derinliği gibi görsel efektler için gelişmiş performans anlamına geliyor. Radeon RX 5700 XT, görsel efektler için optimize edilen yeni işlemci birimleri ve yeni yönergeler ile çok katmanlı arabellek hiyerarşisini kullanarak gecikmeyi büyük ölçüde azaltarak oyunların daha hızlı tepki vermesine olanak tanır.

Gaming X İle Sessizlik İçinde En Sert Oyununu Oyna MSI’ın merakla beklenen ikonik çift fanlı Gaming serisi ekran kartı geri dönüyor. Siyah ve kurşuni gri renklere sahip ön yüzeyini, fırçalanmış metal arka plaka ile tamamlayan bu şaheser, sahip olduğu ihtişamlı ve göz alıcı RGB efektleriyle üstün tasarım ve harika bir görüntü sunar. Bu yeni MSI Gaming ekran kartı sizi şaşırtmak için tasarlandı.
Çarpıcı Renkler MSI Mystic Light aracı ile rengarenk bir görünüm yaratın, milyonlarca renk ve ön tanımlı hareketli efektlerle süsleyin. Yepyeni bir görünüm sadece birkaç tık ötenizde. Renklerle aranız iyi değilse veya biraz karanlık arıyorsanız tüm LED’leri kapatmak da bir o kadar kolay.
Arkanızı Kolluyoruz Şık ve parlak tasarıma sahip GAMING X serisindeki arka plaka, karta harika bir görünüm katarken aynı zamanda yüksek kalitesi ile kartın yapısını güçlendirir ve akıllıca yerleştirilmiş termal pedler sayesinde de soğutmaya yardımcı olur.

Arka Plaka Hava Boşluğu Tasarımı Bir ekran kartını soğutma söz konusu olduğunda hava akımı her şeydir. Gaming X'de arka plaka ile PCB arasında bırakılan boşluk, bu alandan daha fazla hava geçmesini sağlayarak ısı dağılımını arttırır ve kartın pasif olarak soğutulmasına yardımcı olur.

Twin Frozr 7 Termal Tasarım MSI’ın ünlü TWIN FROZR termal tasarımının 7. nesil üyesi, nihai soğutma performansı için geliştirilmiş teknolojiler kullanıyor. Çığır açan aerodinamik özellikleri yeni TORX Fan 3.0 ile birleştirerek kararlı performansı sessiz bir deneyimle düşük ısılarda sunuyor.

Aerodinamik Tasarım Aerodinamik ve yapısal gücü birleştiren soğutucu tasarımı, bükülmeyi önlemesinin yanı sıra soğutma performansını arttırır.

Torx Fan 3.0 Soğutmada bir sembol haline gelen MSI TORX fanların yeni versiyonunda termal performansın sınırlarını zorluyoruz. Geleneksel kanatlar üzerinde görülen çıkıntılar, hava akışını yoğunlaştırıp dağıtıcı kanatlara aktararak sabit ve güçlü bir basınç üretilmesini sağlar.
 • Dağılımlı Fan Kanatları: Dağıtıcı fan kanatları daha dik bir kavise sahiptir. Böylece içeri daha fazla hava çekilerek soğutma bloğu üzerine üflenen hava akımı ve etkisi maksimum seviyeye ulaşır.
 • Geleneksel Fan Kanatları: Geleneksel fan kanatları, aşağı doğru hava akımını maksimum seviyeye çıkarır ve alt kısımdaki geniş heatsink üzerine yönlendirerek sürekli hava akışı sağlar.

Zero Frozr: Kimseye Fark Edilmeyin İlk defa 2008 yılında MSI tarafından sektöre sunulan Zero Frozr teknolojisi, artık ekran kartlarında bir standart haline geldi. Zero Frozr teknolojisi, düşük yük altında fanları tamamen durdurarak gürültüyü keser ve oyuna daha fazla odaklanmanıza yardımcı olur.
 • Isı > 60°C Üzerinde Fanlar Çalışır: Yoğun oyun veya benchmark testleri sırasında fanlar döner.
 • Isı < 60°C’nin Altında Fanlar Durur: Sistem beklemede iken, multimedya ya da hafif oyunlar sırasında fanlar tamamen durur.
Güçlü Soğutma Plakası Güç bileşenlerinin üzerinde yer alan özel alüminyum plaka, direkt soğutma sağlayarak, optimize edilmiş soğutma performansı sunar.

Aerodinamik Ustası En iyi soğutmayı sağlama arayışlarımız sonucunda aerodinamik sanatında ustalaştık. MSI Gaming X ekran kartının altında, tüm kartı soğuk tutan bir mühendislik harikası bulunuyor. Detayları özel olarak tasarlanan bu soğutucu, sessiz ve soğuk bir oyun deneyimi yaşamanızda çok önemli bir role sahip.
Hava Akışı Kontrol Teknolojisi Gelişmiş aerodinamik özelliklere sahip olan Hava Akışı Kontrol Teknolojisi, hava akışını doğrudan soğutma borularına yönlendirir, aynı zamanda maksimum seviyede ısı dağılımı sağlamak için soğutucu üzerinde daha fazla yüzey alanı oluşturur. Böylece daha düşük sıcaklığa ve dolayısıyla daha iyi bir oyun deneyimine sahip olmanızı sağlar.

Yoğun Soğutma PCB üzerine sıkıca vidalanmış olan heatsink (soğutucu ünitesi) çok daha yüksek ısı dağılımı sağlamasının yanı sıra kartın fiziksel olarak sağlamlığını arttırır.
Bakır Isı Boruları Alüminyum kanatçıklar boyunca uzanan bakır ısı boruları, taban plakasının yüzeyinden çok daha hızlı ve optimal ısı transferi sağlar.
Bakır Taban Plakası Güçlü bir grafik işlemci tarafından üretilen ısıyı azaltmak için MSI Gaming X Serisi ekran kartları, nikel kaplamaya sahip bakır taban plakası kullanır. Bu plaka, GPU’dan gelen ısıyı alır ve dağıtması için ısı borularına aktarır; böylece ekran kartı serinliğini daima muhafaza eder.
Üstün Kaliteli Termal Macun En iyi termal tasarımı oluştururken her detayın önemi vardır. Bu yüzden MSI ekran kartları, soğutmada rakiplerini uzak ara geride bırakmak için en üst sınıf termal macunu kullanmaktadır.

Termal Pedler Kullanılan bol miktarda termal ped ile bileşenlerin soğutma bloğuna ısı iletimi arttırılarak soğutma performansı maksimum seviyeye çıkarıldı.

Birliğin İzleri Tüm bu metallerin altında, çok katmanlı bağlantı yollarından oluşan Baskılı Devre Kartı, hayati öneme sahip bileşenleri birbirine bağlar ve yıldırım hızında iletişim kurmalarına olanak sağlar.

Optimize Edilmiş PCB Daha yoğun bakır katmanlar, kesintisiz performans sunmak için daha hızlı ve temiz sinyal iletimi sağlar.

Yenilikçi Güç Teknolojisi Özel PCB'ye yerleştirilmiş yepyeni bir özellik, kartın ana karttaki PCIe yuvası yerine harici PCIe konektörlerinden daha fazla güç çekmesini sağlar. Bu, anakartın aşırı yüklenmesini önlemeye yardımcı olur ve en iyi performansı sağlamak için karta daha temiz bir güç sinyali sağlar.
Sınırsız Deneyim Beraberinde gelen yazılımla MSI ekran kartınızın performansından en iyi şekilde yararlanın ve neredeyse sınırsız özelleştirme seçeneklerini deneyimleyin.

Dragon Center - Tek Bir Uygulama İle Oyun Sisteminiz Üzerinde Tam Kontrol Yeniden tasarlanan Dragon Center, optimizasyonu yeni bir seviyeye taşıyor. Şimdi sistem performansınızı yalnızca görüntülemiyor, aynı zamanda farklı özelleştirilebilir profiller ile optimize ederek sistem belleğinde oyun performansı için yer açabiliyor.

Sonunda Dragon Center, MSI masaüstü, ekran kartı, anakart ve hatta oyun donanımlarınızın tam işlevselliği için yüklemeniz gereken tek MSI yazılımı olacaktır. Modüler konsept sayesinde, uygulama eklendiğinde yeni MSI donanımını otomatik olarak algılar. Sisteminizdeki donanıma bağlı olarak, özel kurulumunuz için ilgili sürücü yazılımlarını sunar.
Msi Afterburner MSI Afterburner, dünyada en tanınan ve en çok kullanılan ekran kartı hız aşırtma aracıdır. Ekran kartınız üzerinde tam denetim kurmanızı sağlar. Ayrıca donanımlarınızı üzerinde son derece detaylı bilgi vermenin yanında fan profilleri özelleştirme, benchmark ve video kayıt gibi bazı ek özellikler de sunar.

Radeon Görüntü Keskinleştirme (RIS) Teknolojisi Radeon Görüntü Keskinleştirme teknolojisi, oyun çözünürlüğü üzerinde tam kontrol sağlamanıza ve görüntü kalitesi ile performans arasındaki dengeyi kurmanıza olanak tanır. Daha iyi FPS değerlerine ulaşmak için düşük çözünürlükte oyun oynadığınızda oluşan bulanıklığı gidermek için, Radeon GPU ölçekleme ve RIS özelliğini birlikte kullanarak oyun içi görsellerin keskinliğini geri kazanmasını sağlayabilir ve detaylı tam ekran oyun deneyimi yaşayabilirsiniz.

FidelityFX Teknolojisi Oyun geliştiricilerinin yüksek kaliteli işleme sonrası efektler oluşturmalarına yardımcı olan FidelityFX, oyunların görsel doğruluk ve performans arasında bir denge kurmasını kolaylaştırır. FidelityFX teknolojisi, geleneksel görüntü keskinleştirme rutinlerinin sebep olduğu yapay dokuları en aza indirirken, düşük kontrasta sahip alanlardaki detayları ortaya çıkaran Kontrast Uyumlu Keskinleştirme (CAS) özelliğini barındırır.

Oyun Deneyiminizi Bir Üst Seviyeye Taşıyın Oyun deneyiminizi bir üst seviyeye taşıyın. Radeon RX 5700 XT'nin tüm avantajlarından yararlanan AMD Radeon FreeSync1 ve FreeSync 2 HDR2 teknolojileri oyunculara, 700'den fazla monitörde daha yüksek tazeleme oranları, düşük gecikme süresi ve 10bit HDR ile takılma ve yırtılma olmaksızın akıcı bir oyun deneyimi sunar.

Radeon Anti-Lag eSpor için geliştirilen Radeon Anti-Lag, verilen komutla ekranda görünen etkisi arasında geçen süreyi yüzde 31’e kadar azaltarak, rekabetçi bir avantaj sunar. Böylece daha yüksek kare oranlarına benzer bir deneyim sağlar.
Oyunun Geleceği Ekranda yırtılma, takılma ve gecikme olmadan en akıcı, en hızlı ve en heyecanlı oyun deneyimi.

Ultra yüksek çözünürlük (UHD) ile 1080p seviyesinin 4 katına ulaşabilir, oyunda daha keskin ve detaylı görüntülere kavuşabilirsiniz.

HDR (High Dynamic Range) teknolojisi, oyun dünyanızı daha önce görmediğiniz kadar yüksek kontrast ve renkler sayesinde çarpıcı parlaklık ve canlılıkta bir görüntü deneyimi ile zenginleştirir.

Msi ile Sanal Gerçekliğe Hazır Olun Sanal gerçekliğin büyülü dünyasını sonuna kadar deneyimleyebilmek için yüksek performanslı donanımlar gerekli. Üst sınıf oyun sistemleri ve e-Sporda dünya lideri MSI, sisteminizin VR için hazır olduğundan emin olmanız için tavsiye ettiğimiz MSI VR oyun sistemleri sayesinde VR iş ortaklarımızla birlikte size oyunların hayat bulduğu son derece gerçekçi bir VR deneyimi sunuyoruz.
Msi App Player BlueStacks ile yapılan özel işbirliği sayesinde geliştirilen MSI APP Player, mobil oyunlar ve PC platformu arasında fark etmeden geçiş yapmanızı sağlar ve özelleştirebileceğiniz klavye ışıklandırması, daha iyi grafikler ve birden fazla uygulamayı aynı anda çalıştırmak gibi özelliklerden faydalanmanıza olanak tanır.

Teknik Özellikler
Model Adı Radeon RX 5700 XT GAMING X
Grafik İşlemci Ünitesi Radeon RX 5700 XT
Veriyolu Standardı PCI Express 4.0
Çekirdek Adı NAVI 10 XT
İşlem Çekirdeği 2560
Çekirdek Hızı Boost: 1980 MHz / Game: 1870 MHz / Base: 1730 MHz
Bellek Hızı 14 Gbps
Bellek 8GB GDDR6
Bellek Arayüzü 256-bit
Çıkışlar DisplayPort x 3 (v1.4) / HDMI 2.0b x 1
HDCP Desteği 2.2
Güç Tüketimi 225W
Güç Konektörleri 8-pin x 2
Önerilen PSU 750W
DirectX Desteği 12
OpenGL Desteği 4.5
Maksimum Görüntü Desteği 4
Multi-GPU Var (Bridgeless) (DX12)
Afterburner OC Var
VR Ready Var
Dijital Maks. Çözünürlük 7680x4320
Boyutlar 297 x 58 x 140 mm
Ağırlık 1406g

MSI Radeon RX 5700 XT Gaming X AMD Radeon RX 5700 XT 8GB GDDR6 256Bit DX12 Gaming Ekran Kartı Özellikleri

 • Chip SetiAMD
 • Bellek8 GB
 • Bit Değeri256 Bit
 • Grafik İşlemcisiRadeon RX 5700 XT
 • Bağlantı TipiHDMI, DisplayPort
 • DirectX DesteğiDirectX 12
 • OverclockYok
 • DVI ÇıkışıYok
 • HDMIVar
 • Display ÇıkışıVar
 • Open GLOpen GL 4.6
 • Soğutucu TipiÇift Fanlı
 • Garanti Süresi36 Ay
 • Garanti KoşuluMINING amaçlı kullanılan Ekran kartları üretici tarafından garanti dışı bırakılabilir.
 
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 5.002,35 TL 5.002,35 TL +0
 • 2.563,73 TL 5.127,46 TL +0
 • 1.721,86 TL 5.165,59 TL +0
 • 1.300,93 TL 5.203,74 TL +0
 • 1.048,49 TL 5.242,46 TL +0
 • 880,39 TL 5.282,32 TL +0
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 5.002,35 TL 5.002,35 TL +0
 • 2.549,62 TL 5.099,24 TL +0
 • 1.710,21 TL 5.130,62 TL +0
 • 1.291,26 TL 5.165,05 TL +0
 • 1.039,45 TL 5.197,25 TL +0
 • 872,10 TL 5.232,59 TL +0
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 5.002,35 TL 5.002,35 TL +0
 • 2.569,53 TL 5.139,05 TL +0
 • 1.728,82 TL 5.186,47 TL +0
 • 1.308,69 TL 5.234,78 TL +0
 • 1.056,69 TL 5.283,43 TL +0
 • 888,93 TL 5.333,57 TL +0
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 5.002,35 TL 5.002,35 TL +0
 • 2.571,11 TL 5.142,22 TL +0
 • 1.729,72 TL 5.189,16 TL +0
 • 1.309,38 TL 5.237,52 TL +0
 • 1.057,24 TL 5.286,22 TL +0
 • 889,50 TL 5.336,98 TL +0
 
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 5.002,35 TL 5.002,35 TL +0
 • 1.023,08 TL 5.115,40 TL +3
 • 859,51 TL 5.157,06 TL +3
 • 1.299,85 TL 5.199,41 TL +0
 • 1.048,49 TL 5.242,46 TL +0
 • 881,04 TL 5.286,22 TL +0
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 5.002,35 TL 5.002,35 TL +0
 • 2.569,79 TL 5.139,58 TL +0
 • 1.728,82 TL 5.186,47 TL +0
 • 1.308,69 TL 5.234,78 TL +0
 • 1.056,69 TL 5.283,43 TL +0
 • 889,02 TL 5.334,14 TL +0
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 5.002,35 TL 5.002,35 TL +0
 • 2.569,79 TL 5.139,58 TL +0
 • 1.728,82 TL 5.186,47 TL +0
 • 1.308,69 TL 5.234,78 TL +0
 • 1.056,69 TL 5.283,43 TL +0
 • 889,02 TL 5.334,14 TL +0
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 5.002,35 TL 5.002,35 TL +0
 • 2.557,44 TL 5.114,88 TL +0
 • 1.717,25 TL 5.151,75 TL +0
 • 1.297,29 TL 5.189,16 TL +0
 • 1.044,33 TL 5.221,66 TL +0
 • 875,76 TL 5.254,57 TL +0
 
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 5.002,35 TL 5.002,35 TL +0
 • 2.559,27 TL 5.118,54 TL +0
 • 1.719,20 TL 5.157,60 TL +0
 • 1.299,18 TL 5.196,71 TL +0
 • 1.047,28 TL 5.236,42 TL +0
 • 879,36 TL 5.276,19 TL +0
5.002,35 TL Havale, EFT ödeme
incehesap.com’dan yaptığınız alışverişlerin ödemesini kredi kartı, banka kartı, sanal kart, Havale ve EFT ile gerçekleştirebilirsiniz. Kapıda ödeme yöntemi şu an için kullanılmamaktadır.
MSI Radeon RX 5700 XT Gaming X AMD Radeon RX 5700 XT 8GB GDDR6 256Bit DX12 Gaming Ekran Kartı
Puan Ortalaması 5,0
Bu ürüne verilmiş puanlar

MSI Radeon RX 5700 XT Gaming X AMD Radeon RX 5700 XT 8GB GDDR6 256Bit DX12 Gaming Ekran Kartı

Yorum Yap
Üye resmi
Ürüne Puan Verin
GİRİŞ YAPINIZ
FACEBOOK İLE BAĞLAN
5

Ürünü gaming gecesi indiriminden aldım. Tam bir fiyat performans ürünü ancak son sürüm yazılımda sıkıntılar yaşadım. Önceki sürümleri deneyerek hatasız çalışan sürümü buldum. Amd'nin yazılım konusunda kendini biraz geliştirmesi gerekiyor.
Üye resmi
Erhan Yaşar 24 Ara 2019

Ekran kartı alayım ama beni en az 5 yıl idare etsin diyenler için mükemmel bir kart. 2 fanlı soğutması ile sıcaklıklar 60-62 derece civarında. Üzerindeki MSI logosu, Mystic light yazılımı ile kontrol edilip istenilen efekt verilebiliyor. Kasasının yan penceresinde temperli cam bulunanlar için büyük avantaj. Bunun dışında Dragon Center ve Afterburner yazılımları ile kartın her türlü performansı ayarlanıyor. Alacak olanlara tavsiye ederim.

incehesap.com 2008 yılında kurucularımızın teknolojik ürünlerde ismi bilinen firmaların keyfi zamlarına, fiyat politikalarına ve bu sektörde oluşturdukları tekele karşı gelmek için kurdukları bir hayal ile serüvenine başladı.

Kuruluşundan bugüne kadar, elektronik ürünleri olabildiğince uygun fiyata sağlayabilmek için reklam yapmadı, mağaza açmadı ve asla abartılı fiyat etiketleri kullanmadı. Yıllar içinde bir çok dünya markası, yüzlerce uzman personel ve yüzbinlerce teknoloji tüketicisinin dahil olduğu serüven bir tık öteye taşındı.

Yani;
incehesap.com teknolojik ürünlerde uygun fiyat, kaliteli hizmet, hızlı ve güvenilir alışveriş politikası ile çalışan uzman personelin müşteri memnuniyetini üst seviyede tutması üzerine organize edildi.

Bu serüvenin içinde ziyaretçilerimize geniş ürün yelpazesinden, vakit kaybettirecek detaylarla uğraşmadan keyifle alışveriş yapmak ve istedikleri ürünleri hak ettiği fiyata almanın huzurunu yaşamak kaldı.

Biz incehesap.com olarak sadece teknolojik ürün sağlamıyor aynı zamanda hayallerimizi paylaşıyoruz. Bu nedenle bizi tercih eden her bir kişinin abartılı fiyatlara karşı duruşumuzu ve hayallerimizi desteklediğini biliyoruz.

Yorulmadan, azimle ve asla pes etmeden ilerlediğimiz bu yolda bize destek verdiğiniz ve bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

incehesap.com
  Arama Sonuçları
   0 Sepetim Sepetiniz Boş
   • Sepetinizde hiç ürün bulunmamaktadır
   kampanya
   MSI Radeon RX 5700 XT Gaming X AMD Radeon RX 5700 XT 8GB GDDR6 256Bit DX12 Gaming Ekran Kartı
   MSI Radeon RX 5700 XT Gaming X AMD Radeon RX 5700 XT 8GB GDDR6 256Bit DX12 Gaming Ekran Kartı
   Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
   Sitemizle ilgili görüş, öneri ve şikayetlerinizi formu doldurarak bize iletebilirsiniz.