Sapphire Nitro+ Radeon RX 590 11289-01-20G 8GB GDDR5 256Bit DX12 Gaming Ekran Kartı Genel Özellikler

Dual-X Soğutma Sapphire’in beğeni toplayan Dual-X soğutma sistemi, iki adet büyük ama sessiz fan ve en yeni radyatör tasarımı ile güçlendirilmiştir. Yeni 95mm fan kanadı şeklimiz, standart soğutma tasarımlarına kıyasla daha fazla hava akışı ve daha düşük gürültüye sahip üstün soğutucu kaplaması anlamına gelir.

Bu özelliğe sahip çift bilyalı fanlar, testlerimizde diğer fanlara göre %85 daha uzun bir kullanım ömrüne sahiptir.
Nitro Boost Yeni NITRO Boost anahtarı, kartın oyun performansını ortaya çıkarmak için saat hızını ve güç sınırını artırarak daha yüksek performans elde etmenizi sağlar.
Hız aşırtma ya da maksimum performans mı arıyorsunuz? SAPPHRE NITRO kartları, Nitro Boost'u takmak ve etkinleştirmek için 8 pinli bir güç konektörü ile birlikte gelir.

Black Diamond Choke 4 Black Diamond Chokes normal soğutucudan %10 daha fazla soğutma ve %25 daha fazla güç sağlar, bu da Mark 4 Choke bobin sıcaklıklarını Mark 3s üzerinden %15 oranında azaltır.

Bu özel mekanizmalar, yerleşik soğutucularını kullanarak oyun istikrarını sağlayacak ve sarmal problemlerini en aza indirecektir.
VR Dostu SAPPHIRE NITRO Oyun Serisi kartları, özellikle VR ile çalışacak şekilde tasarlanmış Çift HDMI bağlantı noktasına sahiptir. İki HDMI bağlantı noktasına sahip olarak, hem HD monitör hem de en yeni VR kulaklıkla aynı anda çalışıyor olabilirsiniz.

Bağlantı noktaları HDMI 2.0b, en son güncelleme, 18Gbps bant genişliği, 32 ses kanalı ve 2160P gibi 4K 50/60 çözünürlükleri destekleyebiliyor; ayrıca eski HDMI özellikleri ile tamamen geriye dönük olarak uyumludur.
Dual BIOS Yeni Nitro Boost anahtarı, kartın oyun performansını ortaya çıkarmak için saat hızını ve güç sınırını arttırarak daha yüksek performans elde etmenizi sağlar.
16K Saatlik Kondansatör Yüksek kaliteli alüminyumdan üretilmiş uzun ömürlü kondansatör, sadece bileşen ömrünü uzatmakla kalmaz aynı zamanda ürün güvenilirliği ve hız aşırtma yeteneğini de geliştirir. Çalışma sıcaklıkları 20°C düştüğünde ürün ömrü on katına kadar çıkacaktır. Buna ek olarak, çalışma sıcaklığı 20°C arttığında, ürün ömrü yalnızca %10 azaldı.
Akıllı Fan Kontrolü II Akıllı Fan Kontrolü, kart hafif yük altındayken düşük gürültü için bir veya daha fazla fanın durdurulmasına ve kart sıcaklığı yükseldiğinde otomatik olarak yeniden başlatılmasına izin verir.
Çerçeve Hızı Hedef Kontrolü Çerçeve Hızı Hedef Kontrolü (FRTC), bir uygulamayı tam ekran modunda oynatırken kullanıcıların maksimum çerçeve hızını ayarlamalarını sağlar; FRTC’nin GPU güç tüketimini (ekran yenileme hızından çok daha yüksek çerçeve hızlarında çalışan oyuncular için) azaltmasını ve bu nedenle grafik kartındaki ısı üretimi ve fan hızı/gürültüsünü azaltmasını sağlar.

Çerçeve Hızı Hedef Kontrolü, yalnızca oyun sahalarında 3D olarak oluşturulmuş performanslarda değil, aynı zamanda, çerçeve hızlarının gereksiz yere yüzlerce FPS’e sıçrayabileceği açılış ekranlarında, yükleme ekranlarında ve menülerde performansı ayarlar. Kullanıcılar, FPS tarafından 60’ın çok ötesinde verilen yanıtlardan faydalanırken, menülerde ve benzerlerinde görülen ufak FPS’i sınırlamak için çok yüksek bir başlık koymak isteyebilirler.
AMD TrueAudio AMD TrueAudio teknolojisi PC oyun tutkunları için gerçekçilik sınırlarını bir adım ileri taşıyor. Bu teknoloji ile oyun geliştiriciler grafik işlemcisi üzerindeki programlanabilir bir ses iletim hattına sahip olup oyun ses ve müziklerinde tüm sanatsal yaratıcılıklarını konuşturma imkanına kavuşuyor. Programlanabilir grafik iletim hatlarının oyun grafiklerine getirdiği yaratıcı özgürlüğe benzer bir olanağı ses için sağlayan bu teknoloji ile geliştirilen oyunlarda çok daha gerçekçi ve dinamik ortamlar, özenle işlenmiş ses efektleri, nefes kesen ses yönlendirme imkanları ve daha birçok özellik bir araya geliyor.

AMD TrueAudio teknolojisi, insan beyninin gerçek dünyada ses algılama şeklini simüle ederek, kullanıcının mevcut ses donanımı üzerinde gerçeğinden farksız bir deneyim sağlar. Nefes kesici kapsamlı ses özellikleri ile tasarlanan AMD TrueAudio teknolojisi yeni bir derinlik düzeyi oluşturur. Düşmanınızın her hareketini duyun ve sonraki hamlesini tahmin edin.
DirectX 12 DirectX 12, Microsoft’un yeni, “konsol benzeri” bir grafik API’sı olup, oyun geliştiricilerine PC donanımının daha doğrudan ve açık şekilde kontrol edilmesini sağlıyor. Bu doğrudan veya “açık” kontrol, daha yüksek donanım çıkışı ve nihayetinde kullanıcılar için daha fazla performans sunmak için AMD Radeon GPU’ların donanım kaynaklarını daha iyi ortaya koyuyor. Basitçe söylemek gerekirse; daha akıllı yazılımlarla çok daha verimli bir donanım! Bir oyun geliştiricisinin takdirine bağlı olarak, bu üstün verimlilik daha yüksek çerçeve hızında, daha düşük gecikme süresinde (VR), daha düşük güç tüketiminde, daha iyi görüntü kalitesinde veya dörtlünün hesaplanan dengelerinde harcanabilir. Herhangi bir senaryoda, oyuncular, en sevdikleri DirectX 12 oyununu çalıştırmak için AMD donanımını seçmekten büyük fayda sağlamaya devam ediyor.

AMD FreeSync Teknolojisi Tekleme yok. Kopmak yok. Sadece oyun oynamak var. AMD FreeSync teknolojisi, uyumlu grafik kartının ve monitörün, kusursuz görüntü kalitesi için kare hızlarını dinamik olarak değiştirmesine olanak tanır.

Endüstri Standardı Display Portu
FreeSync, endüstri standardı display portunu kullanır. Adaptive-Sync ekran yırtılmasını, olağan geçime ve bekleme olmadan yok eder.
Uyumlu monitörün yenileme hızını, ne kadar değişirse değişsin içeriğinizin kare hızıyla senkronize eder.
Monitör ortakları AMD’nin sürücüleriyle şimdi geçerliliğini onaylıyor.
AMD XConnect Teknolojisi AMD XConnect teknolojisi ile takın ve oyuna başlayın. Harici bir Radeon grafik kartı bağlamak ve kullanmak her zamankinden daha kolay. AMD XConnect teknolojisi ile Radeon Graphics ile yapılandırılmış harici GPU muhafazaları, tıpkı harici GPU’lar için bir USB flash sürücü gibi herhangi bir zamanda, uyumlu bir ultra ince dizüstü bilgisayara veya 2-1 Thunderbolt 3’e bağlanabilir ve bağlantısını kesebilir!
AMD Eyefinity Teknolojisi Sizi, geleneksel PC ekranlarının sınırlarının ötesine götürüyoruz. AMD Eyefinity teknolojisi, ekran alanınızı çarparak geleneksel masaüstü bilgisayar kullanımının sınırlarını genişletir. Birden fazla monitörle oyunlar daha yoğun hale gelir, iş istasyonları daha kullanışlı hale gelir ve daha üretken hale gelirsiniz (bir çalışmaya göre ortalama %42 daha verimli).

PC oyunlarını bir sonraki gerçeklik seviyesine götürün ve daldırın. Çoğu modern oyun üç ekranda harika görünüyor ve yalnızca AMD Radeon grafikleri göz kamaştırıcı bir oyun deneyimi için beş ekran arasında oynama olanağı sunuyor. Altı ekrana kadar diğer kombinasyonlar ve yapılandırmalar çok iş görür. Hayalinizdeki ekranı oluşturun.
AMD CrossFire İle Birden Çok Ekran Kartının Gücünden Faydalanın AMD CrossFire teknolojisi nihai çoklu GPU performans oyun platformudur. Oyun hakimiyetini çözen AMD CrossFire, oyun performansını önemli ölçüde arttırmak için paralel çalışan iki veya daha fazla ayrı grafik kartının gücünden yararlanır. AMD CrossFire teknolojisi için hazır grafik kartları neredeyse her bütçeye uyar. AMD CrossFire teknolojisi, iki, üç veya dört GPU’yu bir araya getiren esneklik sayesinde, aşırı performans isteyen kullanıcılar için mükemmel bir çözümdür.
AMD LiquidVR’yi Tanıyalım LiquidVR, sanal dünyadaki durum, nesne veya karakterlerin "gerçek" olduğu yerlerde sürükleyici bir farkındalık durumunu yaratan ve koruyarak VR'yi mümkün olduğunca rahat ve gerçekçi hale getirmeye adanmış bir AMD girişimidir. Ekosistemdeki kilit teknoloji ortaklarıyla yakın işbirliği içinde olan LiquidVR, hareket-foton gecikmesini 10 milisaniyenin altına düşürmek gibi varlığın elde edilmesiyle ilgili sık karşılaşılan sorunları ve tuzakları gidermek için AMD'nin GPU yazılımını ve donanım alt sistemlerini kullanmaktadır. Bu, başınızı sanal bir dünyaya döndürdüğünüzde ortaya çıkabilecek ve yeni bir bakış açısının gösterilmesi için birkaç milisaniyelik bir süre çok uzun süren hareket rahatsızlığı gibi ortak rahatsızlıkların çözümünde çok önemli bir adımdır.
Virtual Super Resolution Virtual Super Resolution (VSR) teknolojisi ile oyun içerisinde ekranınızın doğal çözünürlüğünü daha yüksek bir çözünürlüğe (4K’ya kadar) yükseltebilirsiniz. VSR teknolojisi sayesinde çevrim içi oyunlar oynarken 1080p bir ekranda bile 1440p ile rekabet eden kaliteye ulaşın.
HDR Uyumlu Yüksek Dinamik Aralık (HDR), TV’lerinin veya monitörlerinin görüntü kalitesiyle ciddi ilgilenen oyuncular ve üst düzey kullanıcılar için son teknolojidir. İnsan görüşünün keskinliğinden sonra modellenen HDR, uyumlu ekranlarla gösterilebilen renk aralığı ve kontrast oranlarını büyük ölçüde genişletiyor. Bir HDR ekranında oynatılan HDR’ye hazır oyunlar ve filmler, en çarpıcı SDR içeriğine kıyasla gelişmiş kontrast ve sofistike nüans ile çarpıcı, renkli ve canlı gözüküyor.
Enhanced Unified Video Decoder 3 (UVD 3) En yeni Blu-ray filmleri ve diğer HD içerikleri 1080p (ve ötesinde!) ekran çözünürlüğünde izleyin. UVD 3 teknolojisi ile akıcı ve zengin video deneyiminin keyfini çıkarın.

UVD 3 desteği ile Sapphire Pulse RX 560, video kod çözme işini işlemci üzerinden alıp kendi üstlenir. UVD 3 teknolojisi, ekran kartının gücünü kullanarak işlemcinize yüklenmenizi engelleyerek, daha soğuk, daha sessiz ve dengeli bir sisteme olanak tanır.
Çift Bilyalı Rulman - 1.85 Kat Daha Uzun Ömür Fan milleri üzerindeki çift rulmanlar düzgün çalışma ve uzun ömür sağlar, ayrıca tozun içeri girmesini önleyecek şekilde tasarlanmıştır. Sessiz soğutma çözümü, iki rulmanlı fan, yüksek verimli kanat tasarımı sunar.

Sapphire Nitro+ RX 590 8G G5 SE 8GB GDDR5 256Bit DX12 Gaming Ekran Kartı 11289-01-20G Özellikleri

 • Chip SetiAMD
 • Bellek8 GB
 • Bit Değeri256 Bit
 • Grafik İşlemcisiAMD Radeon RX 590
 • Bağlantı TipiHDMI, DisplayPort, DVI-D
 • DirectX DesteğiDirectX 12
 • DVI Çıkışı1 x DVI-D
 • HDMI2 x HDMI 2.0b
 • Display Çıkışı2 x DisplayPort 1.4
 • Open GLOpen GL 4.5
 • Soğutucu TipiÇift Fanlı
 
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 1.659,15 TL 1.659,15 TL +0
 • 852,68 TL 1.705,37 TL +0
 • 572,52 TL 1.717,55 TL +0
 • 433,42 TL 1.733,70 TL +0
 • 351,22 TL 1.756,09 TL +0
 • 294,18 TL 1.765,05 TL +0
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 1.659,15 TL 1.659,15 TL +0
 • 837,95 TL 1.675,91 TL +0
 • 560,62 TL 1.681,85 TL +0
 • 423,25 TL 1.693,01 TL +0
 • 340,34 TL 1.701,69 TL +0
 • 283,62 TL 1.701,69 TL +0
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 1.659,15 TL 1.659,15 TL +0
 • 850,85 TL 1.701,69 TL +0
 • 567,23 TL 1.701,69 TL +0
 • 434,24 TL 1.736,97 TL +0
 • 350,85 TL 1.754,23 TL +0
 • 295,27 TL 1.771,65 TL +0
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 1.659,15 TL 1.659,15 TL +0
 • 331,83 TL 1.659,15 TL +3
 • 283,03 TL 1.698,21 TL +3
 • 427,22 TL 1.708,88 TL +0
 • 343,90 TL 1.719,50 TL +0
 • 288,41 TL 1.730,44 TL +0
 
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 1.659,15 TL 1.659,15 TL +0
 • 848,15 TL 1.696,30 TL +0
 • 569,22 TL 1.707,65 TL +0
 • 429,79 TL 1.719,15 TL +0
 • 346,12 TL 1.730,62 TL +0
 • 290,41 TL 1.742,44 TL +0
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 1.659,15 TL 1.659,15 TL +0
 • 851,81 TL 1.703,61 TL +0
 • 573,41 TL 1.720,22 TL +0
 • 434,24 TL 1.736,97 TL +0
 • 350,85 TL 1.754,23 TL +0
 • 295,27 TL 1.771,65 TL +0
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 1.659,15 TL 1.659,15 TL +0
 • 851,81 TL 1.703,61 TL +0
 • 573,41 TL 1.720,22 TL +0
 • 434,24 TL 1.736,97 TL +0
 • 350,85 TL 1.754,23 TL +0
 • 295,27 TL 1.771,65 TL +0
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 1.659,15 TL 1.659,15 TL +0
 • 852,68 TL 1.705,37 TL +0
 • 572,52 TL 1.717,55 TL +0
 • 433,42 TL 1.733,70 TL +0
 • 351,22 TL 1.756,09 TL +0
 • 294,18 TL 1.765,05 TL +0
 
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 1.659,15 TL 1.659,15 TL +0
 • 850,76 TL 1.701,52 TL +0
 • 572,40 TL 1.717,19 TL +0
 • 433,29 TL 1.733,16 TL +0
 • 349,88 TL 1.749,42 TL +0
 • 294,24 TL 1.765,43 TL +0
1.659,15 TL Havale, EFT ödeme
incehesap.com’dan yaptığınız alışverişlerin ödemesini kredi kartı, banka kartı, sanal kart, Havale ve EFT ile gerçekleştirebilirsiniz. Kapıda ödeme yöntemi şu an için kullanılmamaktadır.
Sapphire Nitro+ RX 590 8G G5 SE 8GB GDDR5 256Bit DX12 Gaming Ekran Kartı 11289-01-20G
Puan Ortalaması 5,0
Bu ürüne verilmiş puanlar

Sapphire Nitro+ RX 590 8G G5 SE 8GB GDDR5 256Bit DX12 Gaming Ekran Kartı 11289-01-20G

Yorum Yap
Üye resmi
Ürüne Puan Verin
GİRİŞ YAPINIZ
FACEBOOK İLE BAĞLAN

Ürün çok güzel gayet memnunum
Üye resmi
Mustafa Türköz 11 Eyl 2019

Ekran kartını aldım bir kaç gündür kullanıyorum tasarımı ve performansıyla göz dolduran bir ürün.
Üye resmi
Ziyaretçi 14 Ağu 2019

Bilmeyenleriniz varsa bu piyasanın en güçlü rx590nı. Fanları düz mavi ışık yanıyo değiştirilmiyo ama üzerinde ışıkla sapphire yazıyo o yazı rgb uygulamasından konturol edebiliyosunuz
Üye resmi
Volkan Çakır 06 Ağu 2019

Ürün çok kaliteli performans olarak da çok iyi tavsiye ediyorum
Üye resmi
Ziyaretçi 27 Tem 2019

Gold Edition sürümünden tek farkı 8500 mhz olması kesinlikle bu ürünü öneririm performansı çok iyi ışıklarıda şahane...
Üye resmi
Uğur Aygün 06 Haz 2019

Fiyat Performans Canavarı

incehesap.com 2008 yılında kurucularımızın teknolojik ürünlerde ismi bilinen firmaların keyfi zamlarına, fiyat politikalarına ve bu sektörde oluşturdukları tekele karşı gelmek için kurdukları bir hayal ile serüvenine başladı.

Kuruluşundan bugüne kadar, elektronik ürünleri olabildiğince uygun fiyata sağlayabilmek için reklam yapmadı, mağaza açmadı ve asla abartılı fiyat etiketleri kullanmadı. Yıllar içinde bir çok dünya markası, yüzlerce uzman personel ve yüzbinlerce teknoloji tüketicisinin dahil olduğu serüven bir tık öteye taşındı.

Yani;
incehesap.com teknolojik ürünlerde uygun fiyat, kaliteli hizmet, hızlı ve güvenilir alışveriş politikası ile çalışan uzman personelin müşteri memnuniyetini üst seviyede tutması üzerine organize edildi.

Bu serüvenin içinde ziyaretçilerimize geniş ürün yelpazesinden, vakit kaybettirecek detaylarla uğraşmadan keyifle alışveriş yapmak ve istedikleri ürünleri hak ettiği fiyata almanın huzurunu yaşamak kaldı.

Biz incehesap.com olarak sadece teknolojik ürün sağlamıyor aynı zamanda hayallerimizi paylaşıyoruz. Bu nedenle bizi tercih eden her bir kişinin abartılı fiyatlara karşı duruşumuzu ve hayallerimizi desteklediğini biliyoruz.

Yorulmadan, azimle ve asla pes etmeden ilerlediğimiz bu yolda bize destek verdiğiniz ve bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

incehesap.com
Sapphire Nitro+ Radeon RX 590 11289-01-20G 8GB GDDR5 256Bit DX12 Gaming Ekran Kartı

  Arama Sonuçları
   0 Sepetim Sepetiniz Boş
   • Sepetinizde hiç ürün bulunmamaktadır
   Sapphire Nitro+ RX 590 8G G5 SE 8GB GDDR5 256Bit DX12 Gaming Ekran Kartı 11289-01-20G
   Sapphire Nitro+ RX 590 8G G5 SE 8GB GDDR5 256Bit DX12 Gaming Ekran Kartı 11289-01-20G
   Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
   Sitemizle ilgili görüş, öneri ve şikayetlerinizi formu doldurarak bize iletebilirsiniz.