cover Anakart Fiyatları - En Yeni Bilgisayar Anakart Modelleri | incehesap
Seçtiğiniz kriterlere uyan 130 adet Anakart bulundu.

Anakart

Anakart Fiyatları

Bilgisayarın temel yapı taşı olan anakart parçası için merkezi sinir sistemi veya iskelet benzetmesi yapmak yanlış olmaz. Çünkü anakart, işlemci, ekran kartı, bellek ve diğer donanım parçalarını bir arada tutan merkezi bir bilgisayar bileşenidir. Ana kart yalnızca donanım parçalarını bir arada tutmakla kalmaz, aynı zamanda bu parçalar arasındaki koordineli çalışmayı da mümkün kılar. Bu elektronik devre, çeşitli port ve slotlara sahiptir. İşlemci, ekran kartı, bellek, sabit disk ve diğer bileşenler bu slotlar aracılığıyla üzerine yerleştirilir. Aynı zamanda bir bilgisayarda en az sorun çıkartan bileşenlerden biri de yine bu bileşendir.

Kaliteli ve dayanıklı bir anakart size uzun ömürlü kullanım sunar ve ilerleyen zamanlarda sisteminizi yükseltme imkânı tanır. Elinizdeki bilgisayar bileşenlerine uygun anakart modellerini tercih ederek bilgisayarınızın kusursuz çalışmasını sağlayabilirsiniz. Satın alma sürecinde gereksinimlerinizi ve elinizdeki iç donanım parçalarının sahip olduğu özellikleri göz önünde bulundurun. İhtiyacınız olan bileşen modelleri, en uygun fiyatlarla incehesap.com’da!

DDR4 Anakart Modelleri

Anakart yapısında, işlemci, RAM, sabit disk ve ses kartı gibi iç donanım parçalarını yerleştirmek için slotlar, ses gibi dış çevre iletişimini gerçekleştirmek için de portlar bulunur. İç donanım parçalarından bir tanesi RAM bellektir. Piyasada DDR3 ve DDR4 RAM bellekler mevcuttur. Yeni nesil parçaların genelinde DDR4 RAM bellek teknolojisi kullanılmaktadır. Anakart satın alma sürecinde elinizdeki RAM belleğin sahip olduğu özelliklere dikkat edin. Satın aldığınız anakart, mevcut belleğinizin DDR yapısını ve PIN değerlerini desteklemiyorsa, bu iki ürünü bir arada kullanmanız mümkün olmayacaktır. Örneğin, sizin sahip olduğunuz bellek türü DDR3 ve siz yalnızca son teknoloji DDR4 bellek türü ile çalışabilecek özellikte bir anakart satın aldınız. Bu durumda, RAM’i anakarta takmanız mümkün olmayacaktır. RAM bileşeninde dikkat etmeniz gereken diğer özellik: Anakart kaç MHz bellek hızı destekliyor? Bellek desteği ve RAM hız değeri birbirini karşılamalı. Sahip olduğunuz RAM’in 3600 MHz hızında DDR4 RAM türünde olduğunu varsayalım, satın alacağınız bileşenin RAM desteği bu hızın altında olmamalı, aksi halde RAM performansı düşer. “Bellek Tipi” filtresinde DDR3 anakart ve DDR4 anakart seçenekleri arasından RAM belleğinize uygun olan bellek türünü seçin ve sisteminize uygun anakart modellerini incelemeye başlayın.

ATX Anakart Ürünleri

Sadece donanım parçaları genelinde değil, anakartı monte edeceğiniz bilgisayar kasasının da parçayla uyumlu gerekir. Uyumlu olmayan bileşen modelleri problem yaşatır, kasaya monte edemezsiniz. Bu probleme çözüm olarak farklı kasa modellerine uygun yapıda anakart boyutları üretilmiştir. Kasa modellerinde “Kasa Yapısı” özelliği adı şeklinde karşımıza çıkan terimler, anakartlarda “Anakart Boyutu”nu ifade etmek için kullanılır. Bu aşamada, kasa boyutu ve bileşen boyutunun uyumlu olmasına dikkat edin. Sahip olduğunuz kasa bir ATX kasa ise, ATX anakart tercih etmelisiniz. ATX model kasaya, mATX, mini-ITX, uATX, Micro ATX, E-ATX, Mini-DTX veya diğer anakart boyutuna sahip bir parça monte etmeyi denerseniz parçalara uyumlu çalışmaz ve iki parçadan bir tanesini kullanamazsınız.

AMD Anakart Modelleri

Satın alma sürecinde dikkat etmeniz gereken en önemli özelliğin uyumluluk olduğunu belirttik. Uyumluluk faktörü işlemci bileşeni için de geçerlidir. İşlemci, anakart üzerinde bulunan sokete yerleştirilir, bu sayede diğer donanım parçalarıyla koordineli çalışma sağlar. Mevcut sisteminizi kullanmaya devam edecekseniz, işlemci soket tipine uygun slota sahip anakart seçmeniz gerekmektedir. İşlemci piyasasında AMD ve Intel markaları önde gelir. Her iki markanın da ürettiği çeşitli modelde işlemciler piyasada bulunur. İşlemci özellikleri modelden modele fark gösterir. Bu farklardan bir tanesi ve bileşen modelinizi etkileyecek olan özellik işlemci slot tipidir. Elinizde AMD marka bir işlemci varsa satın alacağınız ürünün, AMD firması tarafından geliştirilmiş ve mevcut işlemcinizin slot yapısını destekleyen bir anakart olmasına muhakkak dikkat edin. Çünkü donanım parçasında üzerinde yer alan işlemci slotu ile işlemci donanım parçası uyumlu olmazsa iki parçadan birini kullanamazsınız, her ikisinin uyumlu olması gerekir. AMD anakart modellerine hemen göz atın.

Intel Anakart Modelleri

AMD ve Intel markaları sektöre işlemci üreten iki büyük markadır. Anakart alışverişi noktasında işlemcinin markasına da dikkat etmenizde fayda bulunmaktadır.. AMD ve Intel işlemciler için farklı bileşen modellerini tercih etmeniz gerekir. Elinizde Intel 1200 bir işlemci bulunuyorsa, “İşlemci Modeli” filtresinde Intel’i seçin, devamında “Soket Yapısı” filtresi alanında 1200 seçeneğini seçin. Böylece 1200 anakart modellerine ulaşırsınız. Intel marka işlemciyi monte etmek için AMD işlemci modeline sahip bir bileşen satın alırsanız, problem yaşarsınız. Çünkü donanım parçası üzerinde yer alan işlemci slotu ile işlemci donanım parçası uyumlu olmazsa iki parçadan birini kullanamazsınız, her ikisinin uyumlu olması gerekir. İncehesap.com olarak ihtiyaç duyduğunuz ürünlere geniş ürün yelpazemizde yer veriyoruz. Intel anakartlar ve en uygun anakart fiyatları incehesap.com’da sizi bekliyor!

En Yeni Anakart Modelleri En Ucuz Fiyatlarla!

Gereksinimlerinizi ve bütçenizi göz önünde bulundurarak doğru ürünü satın alabilirsiniz. Anakart alanında daha iyi bir seçim yapma durumundan ziyade doğru seçim yapmak söz konusudur. Satın alma sürecinde işlemci, kasa boyutu, RAM bellek türü ve anakart bellek desteğine özellikle dikkat edin. Bu bileşenler, anakart ile uyumlu olmazsa çalışmaz ve size problem yaratır. Bunun haricinde seçiminizi ileriye dönük bir seçim yapmanızda fayda var. İlerleyen dönemlerde bilgisayar bileşenlerini yükseltmek isteyebilirsiniz. Bu isteğinizi yeni nesil teknolojiyle üretilmiş, slot ve soket sayısı fazla olan bir bileşen karşılayabilir. Tüm bunları belirledikten sonra bütçe kısmına geçebilirsiniz. Fakat bütçe konusunda uzun uzadıya düşünmeye, doludan alıp boşa koymaya veya alışveriş yapacağım site güvenilir mi diye endişelenmenize gerek yok. Çünkü ihtiyacınız olan en yeni ve kaliteli bileşen modellerini, uygun anakart fiyatlarıyla sizlere sunuyoruz. Satış öncesi ve sonrası süreçlerde hedefimiz %100 müşteri memnuniyeti gerçekleştirmek. Güvenilir alışveriş ilkeleri kapsamında güncel güvenlik önlemleri sitemizde uygulanmaktadır. Piyasadaki en yüksek ve en gelişmiş SSL Güvenlik Sertifikası GlobalSign Extended Validation CA - SHA256 - G3 sertifikasına sahibiz. Yine, 3D Secure Güvenli Alışveriş altyapımız sayesinde kredi kartınızla alışverişinizi güvenli bir şekilde gerçekleştirirsiniz. (Ödeme işleminin gerçekleşmesi için cep telefonunuza gelen tek kullanımlık şifreyi girmeniz gerekir.) Sitemiz devamlı olarak dünyanın saygın güvenlik firmaları arasında yer alan McAfee Secure (Temel Güvenlik Testi Denetimi) denetiminden geçer. Tüm önlemler, incehesap.com’da her zaman güvenli alışveriş yapabilmenizi garanti eder.

Anakartlar Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Günümüzde bilgisayarlar çok çeşitli dâhili özelliklere sahiptir ve bir anakart (mainboard) bilgisayarın yeteneklerini ve yükseltme potansiyelini doğrudan etkiler. Bir bilgisayar CPU, monitör, klavye, fare ve daha birçok bileşen içerir. Bütün bu bileşenler, anakart veya basitçe mobo olarak bilinen ortak bir donanımla birlikte koordineli çalışırlar. Tek başına bir işlevi yoktur, ancak bir bilgisayarın çalışması için bir tane olması gerekir. Sistem kartı, taban kartı veya mantıksal devre kartı olarak da adlandırılan anakart, modern bir masaüstü bilgisayarda CPU ve bellek yuvalarının yanı sıra tüm çevresel aygıtların kontrol devrelerini içeren yonga setini de içerir. Aynı zamanda üst düzey grafik kartı için bir PCI-Express yuvasına ve ek çevre birimleri için PCI yuvalarına sahiptir. Anakartın temel fonksiyonu bilgisayarın mikroişlemci yongasını tutmak ve ona başka her şeyin bağlanmasına izin vermektir. Bilgisayarı çalıştıran veya performansını arttıran her şey, ya anakartın bir parçasıdır ya da bir yuva veya bağlantı noktası vasıtasıyla takılır.
Anakart seçimi öncelikleri, ebat, maliyet, dayanıklılık ve uzun ömür olmak üzere dört ifade ile özetlenebilir. Uygun CPU, grafik kartı ve bellek ile donatılmış en ucuz Intel H81 veya AMD 760G kartı, tek bir ekran kartına ihtiyaç duyan her oyunu, üst düzey bir Intel Z170 veya AMD 990FX anakart kadar işlevsel olarak eğlenceli hale getirebilir; aralarındaki fark sadece saniyede birkaç kare performans farkıdır. Seçtiğiniz anakart, seçtiğiniz işlemci ve bellek ile uyumlu olarak sınırlı olacaktır. Anakartlar, diğer bilgisayar parçaları ile çapraz uyumluluk sağlamak için standartlaştırılmış düzen içeriyor olsa da, masaüstü kasanıza uymasını sağlamak için doğru biçim formunu (boyutunu) satın almak önemlidir. Standart ATX, küçük boyutlu durumlarda Micro-ATX ve Mini-ITX çeşitleri bulunan tam boyutlu bilgisayarlar için en yaygın form faktörüdür. Her bir kategoride neye ihtiyacınız olduğuna kesin bir karar verirseniz, kullanılabilir seçeneklerin sınırsız denizini hızla daraltabilirsiniz. Bu, bir anakart üzerinde sadece fiyat veya maksimum bellek desteği ile karar vermeye çalışırken kolaylık sağlayacaktır.
Anakart, elektronik cihazlarda yer alan bütün donanımsal bileşenlerin bir araya gelmesi ve uyumlu bir şekilde çalışmasını sağlayan devre sistemidir. Anakart modelleri, diğer bileşenlerle uyumlu çalışmak amacıyla belirli uluslararası standartlar çerçevesinde üretilir.
Anakart, bilgisayarınızın merkezî bileşeni olacağından bu ürünü satın alırken, sistem gereksinimlerinizi bütünsel olarak değerlendirmenizde fayda vardır. Örneğin, hangi ekran kartını, işlemciyi ya da belleği alacağınızı belirlediyseniz, satın alacağınız anakartın bu bileşenlere uyumluğunu kontrol etmeniz gerekir. İlk belirleyeceğiniz bileşen anakart olacaksa, satın alacağınız diğer bileşenlerde de yine uyumluluğu kontrol etmeniz gerekir. Bunun yanı sıra, anakartın sahip olduğu portlar ve diğer ek özellikleri de göz önünde bulundurmanız gerekir. Satın alacağınız anakartın uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde çalışmasını istiyorsanız, güncel ve geleceğe dönük güncelleme ihtiyaçlarınıza uygun, güncel port sistemlerine sahip bir anakart seçmenizde fayda vardır.
Boyut büyüklüğüne göre anakartları ATX, MicroATX ve MiniATX olarak sıralayabiliriz. 3 anakart modeli arasında giriş çıkış port sayısı, slot sayısı gibi farklar vardır. Boyut farklılığının teknik olarak performansa doğrudan etkisi olmasa da, anakart üzerinde bulunan port sayısının fazlalığı toplanacak bilgisayar sisteminin toplam performansının artmasına dolaylı katkı sağlayacaktır. Bu noktada, bugün ve geleceğe yönelik ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmanızda fayda bulunmaktadır.
Anakart bilgisayarın merkezî bileşenidir. Güncel oyunları sorunsuz oynamak için satın alacağınız diğer bileşenlerin anakartınızla uyumlu olması zorunludur. Bunun yanı sıra, anakartlarda yeterli sayıda ve güncel portların bulunması, ileride sistem güncellemesi yaparken size kolaylık sağlar. Oyun oynamak için anakart satın alırken, hangi işlemci, ekran kartı ve belleği seçeceğinizi belirlemenizde ve tüm bunlara uyumlu çalışacak bir anakart satın almanızda fayda vardır.

Satışta olan en ucuz anakart modellerimiz aşağıdadır:

Bugün incehesap.com'da satılan fiyatı düşen anakart modelleri aşağıda listelenmiştir.

Karşılaştırma Listesi

Çerezler Hakkında Bilgi Siteyi ziyaretiniz sırasında kişisel verileriniz siteyi kullanımınızı analiz etmek, reklamları kişiselleştirmek ve sosyal medya özellikleri sağlamak amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Daha fazla bilgi için Çerez Aydınlatma Metni’ni okuyabilirsiniz.