Seçtiğiniz kriterlere uyan 62 adet RAM Fiyatları bulundu.

Ramler (Bellekler) Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Bilgisayarın beyni de diyebiliriz. Birçok elektronik aletlerin içerisinde bulunan ve yapıtaşını oluşturan önemli bir parçadır. Ram kapasitesi ne kadar büyük olursa kullanılan elektronik aletler telefon ya da bilgisayar gibi elektronik aletleri hızlı bir şekilde kullanmanızı sağlar. Ram belleğin tek dezavantajı açıklan her kayıtlı bilgileri cihazı kapatıldığı anda bilgileri kalıcı olarak siler. Bu yüzden geçici bellek adı verilir. Ram bellek sayesinde açılan uygulamalar, kullanılan oyunları kusursuz bir şekilde oynamanızı sağlar. Ram belliğin kapasitesi düştükçe uygulamaları dahi ağır açılmasına sebep olacaktır. Ram fiyatları Ram’ın boyutuna göre fiyatta değişiklik gösterir.
Ram alacak iseniz boyuna kapasitesine bakılması gerekir. Ram belleğin bellek boyutu arttıkça uygulamalar kasılmadan açılır. Oyun oynayacağınız zaman kusursuz grafik, kasılma yapmadan oyunu oynayabilirsiniz. İdeal Ram boyutu 16 GB ile 32 GB arasında tercih etmeniz gerekir. Ram belliğin boyutu kadar hızı da önemlidir. Arıca anakart üzerinde birbirleriyle uyum sağlaması gerekir. Aksi halde verim almanız zordur. Her anakara uyumlu olan modelde seçmeniz sizin için daha iyi olacaktır.
Corsair Vengeance RGB Pro en iyi performansı gösteren modellerden biridir. Kullanırken zevk alacağınız bir ram modelidir. Oyuncu bilgisayarlarına göre tasarlanmış bu model kusursuz hız ve kaliteli bir şekilde kullanmanızı sağlar. Oyun oynarken, uygulama kullanırken hızına yetişemeyeceksiniz bu model Ram fiyatları arasında en pahlı olan modeldir. Eğer siz de bu üründen birini almak isterseniz firmamızdan bu ürünleri güvenle temin edebilirsiniz.

Bugün incehesap.com'da en çok satılan ram (bellek) modelleri aşağıda listelenmiştir:

Karşılaştırma Listesi