ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME

MINING amaçlı kullanılan Ekran kartları üretici tarafından garanti dışı bırakılabilir.

Sapphire Nitro+ AMD Radeon RX 6900 XT 11308-01-20G 16GB GDDR6 256Bit DX12 Gaming Ekran Kartı Genel Özellikler

Sapphire Nitro+ AMD Radeon RX 6900 XT
 • GPU: Boost Clock: 2285MHz
 • Bellek: 16GB/256 bit GDDR6, 16 Gbps
 • İşlem Çekirdeği: 5120
 • RDNA 2 Mimarisi
 • Işın Hızlandırıcı: 80

Oyunlara Hükmedecek Performans Gücünü AMD RDNA 2 mimarisinden alan AMD Radeon RX 6900 XT ekran kartı, 80 CU hesaplama birimi, 16GB GDDR6 bellek ve 128MB AMD Infinity Cache (önbellek) değerleri ile ultra yüksek kare hızları ve 4K çözünürlüğe sahip oyun deneyimi sunmak için özel olarak tasarlandı.

Sapphire Nitro+ AMD Radeon RX 6900 XT Sapphire Nitro+ AMD Radeon RX 6900 XT ile 4K çözünürlükte olağanüstü oyun deneyiminin tadını çıkarın. Sürtünmeyi en aza indiren yepyeni kanat tasarımımız, üst seviyede ısı dağılımı ve soğutma performansı sunar. Isı Boruları ile son teknoloji bellek ve VRM soğutma, Nitro+ AMD Radeon RX 6900 XT bileşenlerini buz gibi soğuk tutarken performansınızı yeni sınırlara zorlamanızı sağlar. Sessizlik ve güçlü hava basıncını bir araya getiren yeni hibrit fan tasarımı, en düzeyde soğutma performansı sunarken fan gürültüsünü minimum seviyede tutar. Sapphire TriXX yazılımı desteğine sahip Nitro+ AMD Radeon RX 6900 XT ekran kartı, canlı ARGB aydınlatmayı estetik bir tasarımla birleştirerek, üst seviye oyun sistemlerine eşsiz güzellikte ve güçlü bir katkı sağlar. Bilgisayarınızı Nitro+ AMD Radeon RX 6900 XT ile yükseltin ve oyun deneyiminizi bir sonraki seviyeye taşıyın!

Üst Seviye Oyun Performansı 4K oyun için güçlü performans.

Sapphire Nitro+ Ekran Kartı Özellikleri Sapphire Nitro+ AMD Radeon RX 6900 XT ekran kartı ile birlikte gelen tüm inanılmaz özellikleri keşfedin. Özelliklerimizi 3 kategoriye ayırdık; Sapphire CoolTech, Sapphire DNA, Sapphire Plus. Böylece sizler için mümkün olan en iyi oyun deneyimini yaratmak için tasarlarken kendimizle gurur duyduğumuz tüm özellikleri kolayca görebilirsiniz.

Sapphire CoolTech Yüksek kare hızında sıcaklığı düşük tutmak için üstün soğutma teknolojimiz
 • RX 6000 serisi için yeni hibrit fan kanadı
 • RX 6000 serisi için yeni dalgalı kanatçık tasarımı
 • RX 6000 serisi için yeni V-şekilli kanatçık tasarımı
 • RX 6000 serisi için yeni soğutma modülü tasarımı
 • RX 6000 serisi için K6.5 bellek pedi
 • Akıllı Fan Kontrolü
 • Hassas Fan Kontrolü
 • Tri-X Soğutma Teknolojisi

Sapphire DNA Kalite, sağlamlık ve güvenilirlik ile ürünlerimizin ömrünü artıran ana parçalarımız
 • Arka Plaka (Sağlam Metal Arka Plaka)
 • Çift Bilyalı Rulman
 • Fan Hızlı Bağlantı
 • Sigorta Koruması
 • Dual BIOS

Sapphire Plus Sapphire kartlarımızı bu kadar özel ve eşsiz yapan özellikler
 • TriXX Desteği
 • TriXX Boost
 • BIOS Switch yazılımı
 • Max Boost
 • Güç tasarımı
 • ARGB LED logo, aydınlatma şeridi, arka plaka logosu
 • İsteğe bağlı Fan Glow ARGB desteği
 • NITRO Glow
 • ARGB Ses Görselleştirme
 • Fan Kontrolü
 • Serbest akış

Çift BIOS TriXX yazılımımızı kullanarak Çift BIOS modları arasında hızlı ve kolay bir geçiş yaparak performans ve sessiz modu seçin.

Arka Plaka Metal arka plaka, kartınıza dayanıklılık katmasının yanı sıra ısı dağılımını arttırarak soğutmaya da yardımcı olur.

ARGB Aydınlatma Dahili ARGB aydınlatma sayesinde Nitro+ kartınızın görünümünü dilediğiniz gibi kişiselleştirin.

Üstün Soğutma Optimum performans ve hava akımı sağlamak için yenilikçi soğutma teknolojileri.

Yüksek Kaliteli Bileşenler Sapphire olarak Nitro Plus grafik kartlarımızda sadece en kaliteli bileşenleri kullanmakla övünürüz. Sapphire Nitro Plus, kullandığı endüstri lideri bileşenler sayesinde size üstün soğutma, güvenilirlik, güç verimliliği ve dayanıklılığa sahip uzun ömürlü bir ekran kartı sunar. Oyunlarınız ne kadar sürerse sürsün, Sapphire Nitro Plus'ın güçlü ve kararlı çalıştığından emin olabilirsiniz.

Çıkışlar Maksimum 4 çıkış için HDMI ve DP yuvaları arasından seçim yapın.

GPU Soğutma İçin Dalgalı ve V-Şekilli Kanatçık Tasarımı Soğutma bloğundaki dalgalı kanatçık tasarımı rüzgar kesme gürültüsünü azaltırken, V şekilli kanatçık tasarımı, ısıyı verimli bir biçimde dağıtmak için GPU etrafındaki hava akışını hızlandırır.

Hibrit Fan Kanadı Tasarımı Geleneksel eksenel fan tasarımının sessizliği ile blower fan tasarımının güçlü hava basıncını bir araya getiren yeni hibrit fan tasarımı, fan gürültüsünü minimum seviyede tutarken fan boyunca aşağı doğru hava basıncını güçlendirir.

Entegre Soğutma Modülü ve K6.5 Bellek Pedi Belleği, MOSFET’i ve bobinleri soğutan bellek ve VRM soğutma modülünün altına eklenmiş olan iki ısı borusu ve K5 ile kıyaslandığında bileşenler ve soğutucu arasında yaklaşık %38 daha iyi bir termal iletkenliğe sahip olan K6.5 bellek pedi sayesinde, bileşenlerdeki ısı verimli bir şekilde dağıtılarak üstün soğutma performansı sağlanır.

Tri-X Soğutma Teknolojisi Sapphire Tri-X soğutma teknolojisine sahip olan Sapphire Nitro+ AMD Radeon RX 6900 XT, yanlarda saat yönünün tersine dönen iki adet büyük ve ortada saat yönünde dönen bir adet küçük fan olmak üzere toplam üç adet fan desteğiyle ısıyı verimli ve etkin bir şekilde dağıtır.

AMD RDNA 2 Mimarisi Tüm oyuncular için üst seviye performans sunmak üzere tasarlanmış olan ve AMD’nin çığır açan RDNA 2 mimarisine sahip AMD Radeon RX 6000 serisi ekran kartlarıyla tanışın. AMD Radeon RX 6900 serisi ekran kartları ile ultra yüksek kare hızlarında yeni nesil rekabetçi ve 4K çözünürlükte olağanüstü oyun deneyiminin tadını çıkarın.

Güç ve Performansta Zirve Gücünü AMD RDNA 2 mimarisinden alan AMD Radeon RX 6900 XT ekran kartı, 80 CU (hesaplama birimi), 16GB GDDR6 bellek ve 128MB AMD Infinity Cache (önbellek) değerleri ile ultra yüksek kare hızları ve 4K çözünürlüğe sahip, en üst seviyede oyun deneyimi sunmak için özel olarak tasarlandı. Bunun yanı sıra AMD Ryzen 5000 serisi masaüstü işlemcilerle birlikte kullanıldığında, işlemcinin grafik birimindeki belleğe erişebilmesini sağlayan AMD Smart Access Memory teknolojisi sayesinde çok daha yüksek oyun performansı sunar.

Canlı Görseller Sürükleyici oyun teknolojileri ve DirectX 12 Ultimate desteği ile AMD Radeon RX 6900 serisi ekran kartları, sizi aksiyonun içine çeker. DirectX Raytracing (DXR), Değişken Oranlı Gölgeleme (VRS) ve AMD RDNA 2 mimarisi için optimize edilmiş olan AMD FidelityFX teknolojileri sayesinde gerçekçi aydınlatma, gölgeler ve yansımaların yanı sıra zengin ayrıntılarla dolu olağanüstü oyun deneyiminin keyfini çıkarın.

Üstün Oyun Teknolojileri AMD Radeon Anti-Lag ve AMD Radeon Boost’un düşük gecikmeli oyun teknolojisi ile en üst düzeyde yanıt hızına sahip akıcı oyunları deneyimleyin. Oyun deneyiminizi en yeni HDMI 2.1 VRR teknolojisi, USB-C destekli VR başlıklar veya 1250’den fazla AMD FreeSync teknolojisine sahip oyun monitörü ile daha da yüksek seviyelere taşıyın.

PC’ler ve Konsollar İçin Tek Bir Oyun DNA’sı AMD’nin çığır açan yeni RDNA 2 mimarisi, yeni nesil oyun bilgisayarlarının ve konsollarının temelidir. Çoklu oyun platformlarında görsel efektleri ve oyun deneyimini daha önce hiçbir grafik mimarisinin başaramadığı kadar yükselten AMD RDNA 2 mimarisi, PC oyun grafikleri ve bulut oyunlarında yaklaşmakta olan devrimin temelini oluşturur.

FidelityFX CAS Teknolojisi Kontrast Uyarlamalı Keskinleştirme (CAS), düşük kontrastlı bölgelerdeki detayları çizerken, Temporal Anti-Aliasing (TAA) uygulandıktan sonra kaybolan ayrıntıları geri yükleyerek görsel kaliteyi arttırır.

FidelityFX Ambient Occulusion (Ortam Aydınlatması) Teknolojisi Ambient Occulusion (Ortam Aydınlatması) teknolojisi, nesnelerin ortam ışığına maruz kalmaları durumunda görüntüdeki derinliği artırıp gerçekçilik hissini yukarıya taşır.

FidelityFX Değişken Oranlı Gölgeleme (VRS) Değişken Oranlı Gölgeleme (VRS), görüntü kalitesini düşürmeden parlaklık ve çerçeve hareketini analiz edip, çerçevenin bazı kısımlarındaki ayrıntı düzeyini seçerek ve azaltarak geliştiricilerin performansı iyileştirmelerine olanak sağlayan yeni bir özelliktir.

Gerçek Zamanlı Işın İzleme (Ray Tracing) Teknolojisi RDNA 2 hesaplama birimlerine sahip AMD Radeon RX 6900 serisi ekran kartları, Ray Tracing teknolojisini başka bir boyuta taşıyor. Oyunlarda görsel kaliteyi arttırmak için yeni nesil oyunlarda yeni standart haline gelen Ray Tracing teknolojisini destekleyen AMD Radeon RX 6000 serisi ekran kartları, DirectX Raytracing ile gerçek zamanlı aydınlatma, gölge ve yansıma gerçekçiliğine ve göz alıcı grafiklere sahip oyun deneyimleri sunmak için optimize edilmiştir.

AMD Radeon Adrenalin Yazılımı - Kararlı Yazılım Radeon Yazılımı, oyun içi görünümü özelleştirmek, oynanışı kaydetmek, performansa ince ayar yapmak, sürücüleri güncellemek ve çok daha fazlasını yapmak için araçlar sunan, güçlü bir merkezdir.
 • AMD Radeon ReLive: Oyun içi anlık tekrar. Oyuncuların en muhteşem anlarını kaydetme, yayınlama ve paylaşmalarına imkan tanır.
 • AMD Radeon WattMan: Gelişmiş performans ve güç yönetimi. AMD Radeon WattMan Teknolojisi, otomatik GPU ve bellek hız aşırtması ve otomatik GPU hız azaltması için tek tık kontroller sunar.
 • AMD Radeon Overlay: Oyunculara GPU performansını takip etme, oyunlarını kendi benzersiz özellikleri ile ayarlama ve diğer oyuncularla iletişime geçebilme gibi özellikler sağlar.
 • AMD Radeon Chill: Bu güç tasarrufu aracı, seçili oyunlardan yüzde 20'ye kadar daha fazla güç tasarrufu sağlar.
 • AMD Link: AMD Link mobil uygulaması, Radeon ReLive ile yayın ve tekrar, GPU ve PC performans takibi, AMD Haber Kaynağı ve yeni sürücü güncellemeleri için bildirimler sağlar.

Sapphire TriXX Sapphire’in yeni TriXX uygulaması ile rakipleriniz üzerinde kazanma avantajı elde etmek için favori oyunlarınızın performansını arttırın.

Teknik Özellikler
Model Adı Sapphire Nitro+ AMD Radeon RX 6900 XT
Ürün Kodu 11308-01-20G
Grafik İşlemci Ünitesi Radeon RX 6900 XT, 7nm GPU, RDNA 2 Mimarisi
Saat Hızı Boost Clock: 2285 MHz / Game Clock: 2050 MHz
İşlem Çekirdeği 5120
Infinity Cache 128MB
Işın Hızlandırıcılar 80
Bellek 16GB GDDR6 / 256 bit
Bellek Hızı 16 Gbps
Maksimum Görüntü Desteği 4
Çözünürlük HDMI: 7680x4320 / DisplayPort 1.4: 7680x4320
Arayüz PCI-Express 4.0
Çıkışlar 1x HDMI / 3x DisplayPort
BIOS Desteği Dual UEFI
Oyun Dizini 4K
Soğutma 3 Fan
Önerilen PSU 750 W
Güç Bağlantıları 2 x 8-pin
Form Faktörü 2.7 slot, ATX
Boyutlar 310.5 x 134.3 x 55.3 mm
Güç Tüketimi 340W
İşletim Sistemi Linux, Windows 7, Windows 10, Windows 8.1 64-bit
AMD Özellikleri AMD RDNA 2 Mimarisi / DirectX 12 Ultimate / Hardware Raytracing / 7nm GPU / GDDR6 Bellek / PCI Express 4.0 Desteği / AMD FreeSync Teknolojisi / DisplayPort 1.4 DSC / HDMI 2.1 VRR / 8K'ya kadar Video Akışı / Radeon VR Ready Premium / AMD FidelityFX / Radeon Image Sharpening / Radeon Anti-Lag / Radeon Yazılımı / Oyun Sürücüsü Optimizasyonları / Yüksek Performanslı 4K Oyun

Sapphire Nitro+ AMD Radeon RX 6900 XT 11308-01-20G 16GB GDDR6 256Bit DX12 Gaming (Oyuncu) Ekran Kartı Özellikleri

 • Chip SetiAMD
 • Bellek16 GB
 • Bit Değeri256 Bit
 • Grafik İşlemcisiRadeon RX6900 XT
 • Bağlantı TipiHDMI, DisplayPort
 • DirectX DesteğiDirectX 12 Ultimate
 • OverclockYok
 • DVI ÇıkışıYok
 • HDMIVar
 • Display ÇıkışıVar
 • Open GLOpen GL 4.6
 • Soğutucu TipiÜçlü Fan
 • Garanti Süresi24 Ay
 • Garanti KoşuluMINING amaçlı kullanılan Ekran kartları üretici tarafından garanti dışı bırakılabilir.
 
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 24.798,73 TL 24.798,73 TL +0
 • 12.772,32 TL 25.544,63 TL +0
 • 8.598,13 TL 25.794,39 TL +0
 • 6.512,27 TL 26.049,08 TL +0
 • 5.261,77 TL 26.308,86 TL +0
 • 4.428,98 TL 26.573,86 TL +0
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 24.798,73 TL 24.798,73 TL +0
 • 12.717,30 TL 25.434,59 TL +0
 • 8.552,76 TL 25.658,28 TL +0
 • 6.471,48 TL 25.885,94 TL +0
 • 5.220,78 TL 26.103,92 TL +0
 • 4.389,93 TL 26.339,59 TL +0
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 24.798,73 TL 24.798,73 TL +0
 • 12.777,58 TL 25.555,16 TL +0
 • 8.606,19 TL 25.818,56 TL +0
 • 6.521,18 TL 26.084,70 TL +0
 • 5.271,84 TL 26.359,19 TL +0
 • 4.439,92 TL 26.639,52 TL +0
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 24.798,73 TL 24.798,73 TL +0
 • 12.784,17 TL 25.568,33 TL +0
 • 8.610,67 TL 25.832,01 TL +0
 • 6.525,29 TL 26.101,18 TL +0
 • 5.274,64 TL 26.373,21 TL +0
 • 4.442,31 TL 26.653,83 TL +0
 
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 24.798,73 TL 24.798,73 TL +0
 • 6.343,68 TL 25.374,73 TL +2
 • 5.117,36 TL 25.586,80 TL +2
 • 6.451,28 TL 25.805,13 TL +0
 • 5.204,90 TL 26.024,48 TL +0
 • 4.374,60 TL 26.247,59 TL +0
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 24.798,73 TL 24.798,73 TL +0
 • 12.777,71 TL 25.555,42 TL +0
 • 8.606,01 TL 25.818,02 TL +0
 • 6.521,52 TL 26.086,07 TL +0
 • 5.271,95 TL 26.359,75 TL +0
 • 4.439,87 TL 26.639,23 TL +0
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 24.798,73 TL 24.798,73 TL +0
 • 12.777,71 TL 25.555,42 TL +0
 • 8.606,01 TL 25.818,02 TL +0
 • 6.521,52 TL 26.086,07 TL +0
 • 5.271,95 TL 26.359,75 TL +0
 • 4.439,87 TL 26.639,23 TL +0
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 24.798,73 TL 24.798,73 TL +0
 • 12.678,29 TL 25.356,57 TL +0
 • 8.513,12 TL 25.539,37 TL +0
 • 6.431,21 TL 25.724,82 TL +0
 • 5.177,19 TL 25.885,94 TL +0
 • 4.341,51 TL 26.049,08 TL +0
 
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 24.798,73 TL 24.798,73 TL +0
 • 12.687,37 TL 25.374,73 TL +0
 • 8.522,78 TL 25.568,33 TL +0
 • 6.440,56 TL 25.762,23 TL +0
 • 5.191,82 TL 25.959,10 TL +0
 • 4.359,37 TL 26.156,24 TL +0
24.798,73 TL Havale, EFT ödeme
incehesap.com’dan yaptığınız alışverişlerin ödemesini kredi kartı, banka kartı, sanal kart, Havale ve EFT ile gerçekleştirebilirsiniz. Kapıda ödeme yöntemi şu an için kullanılmamaktadır.
Sapphire Nitro+ AMD Radeon RX 6900 XT 11308-01-20G 16GB GDDR6 256Bit DX12 Gaming (Oyuncu) Ekran Kartı
Puan Ortalaması 5,0
Bu ürüne verilmiş puanlar

Sapphire Nitro+ AMD Radeon RX 6900 XT 11308-01-20G 16GB GDDR6 256Bit DX12 Gaming (Oyuncu) Ekran Kartı

Yorum Yap
Üye resmi
Ürüne Puan Verin
GİRİŞ YAPINIZ
FACEBOOK İLE BAĞLAN
5
isinma derdi yok
ultra ayarlarda bile isinma sorunu yok degerleri cok cok dusuk seviyelerde beni cok tatmin etti cift fanli bu fiyata bi cihaz icin diyebilecegim bence kacirmayin kargomu 1 gun icinde teslim ettiler

incehesap.com 2008 yılında kurucularımızın teknolojik ürünlerde ismi bilinen firmaların keyfi zamlarına, fiyat politikalarına ve bu sektörde oluşturdukları tekele karşı gelmek için kurdukları bir hayal ile serüvenine başladı.

Kuruluşundan bugüne kadar, elektronik ürünleri olabildiğince uygun fiyata sağlayabilmek için reklam yapmadı, mağaza açmadı ve asla abartılı fiyat etiketleri kullanmadı. Yıllar içinde bir çok dünya markası, yüzlerce uzman personel ve yüzbinlerce teknoloji tüketicisinin dahil olduğu serüven bir tık öteye taşındı.

Yani;
incehesap.com teknolojik ürünlerde uygun fiyat, kaliteli hizmet, hızlı ve güvenilir alışveriş politikası ile çalışan uzman personelin müşteri memnuniyetini üst seviyede tutması üzerine organize edildi.

Bu serüvenin içinde ziyaretçilerimize geniş ürün yelpazesinden, vakit kaybettirecek detaylarla uğraşmadan keyifle alışveriş yapmak ve istedikleri ürünleri hak ettiği fiyata almanın huzurunu yaşamak kaldı.

Biz incehesap.com olarak sadece teknolojik ürün sağlamıyor aynı zamanda hayallerimizi paylaşıyoruz. Bu nedenle bizi tercih eden her bir kişinin abartılı fiyatlara karşı duruşumuzu ve hayallerimizi desteklediğini biliyoruz.

Yorulmadan, azimle ve asla pes etmeden ilerlediğimiz bu yolda bize destek verdiğiniz ve bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

incehesap.com
Son Gezdiğiniz Ürünler

  Arama Sonuçları
   0 Sepetim Sepetiniz Boş
   • Sepetinizde hiç ürün bulunmamaktadır
   Sapphire Nitro+ AMD Radeon RX 6900 XT 11308-01-20G 16GB GDDR6 256Bit DX12 Gaming (Oyuncu) Ekran Kartı
   Sapphire Nitro+ AMD Radeon RX 6900 XT 11308-01-20G 16GB GDDR6 256Bit DX12 Gaming (Oyuncu) Ekran Kartı
   Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
   Sitemizle ilgili görüş, öneri ve şikayetlerinizi formu doldurarak bize iletebilirsiniz.