cover RTX 3090 Ekran Kartı Modelleri ve Fiyatları | İncehesap
Akbank Axess Chip-para Kampanyası - Haziran 2023
RTX 3090 kategorisindeki 4 adet ürün listelenmektedir.

En Çok Satılan Ekran Kartı

RTX 3090

GeForce RTX 3090 Ekran Kartları Mükemmel Oyun Deneyimi

GeForce RTX 3090, her yönden olağanüstü bir biçimde güçlüdür ve bu sayede size performansın yeni bir boyutunu sunar. Gelişmiş Ray Tracing (RT) Çekirdekleri, Tensör Çekirdekleri ve duraksız işlem özelliğine sahip çoklu işlemciler sayesinde hem ışın izleme hem de yapay zeka performansına ağırlık veren, NVIDIA'nın 2. nesil RTX mimarisi olan Ampere tarafından güçlendirilmiştir. Ayrıca, en üst seviye oyun performansı için, tam tamına 24 GB G6X belleğe sahiptir.

Nvidia Ampere Mimarîsi


2. nesil RT çekirdekleri (2 kat fazla işleme hızı)
3. nesil Tensör çekirdekleri (2 kata kadar fazla işleme hızı)
Yeni SM (2 kata kadar kadar FP32 işleme hızı)

DLSS Yapay Zekâ Hızlandırması Maksimum FPS ve Kalite

NVIDIA DLSS (Deep Learning Super Sampling), GeForce RTX 3090 ekran kartlarındaki yapay zekâ işlemlerine ayrılmış tensör çekirdeklerini kullanarak görsel gerçekçiliği yepyeni bir düzeye taşıyan, çığır açan bir yapay zekâ işleme teknolojisidir. DLSS, oyunlarınızda kare hızlarını artırıp güzel ve keskin grafikler oluşturmak için derin öğrenme sinir ağının gücünden yararlanır. Ray Tracing ayarlarını en üst düzeye çıkarmak ve çözünürlüğü artırmak için gereken yüksek performansa da sahip olursunuz. RTX 3090 ekran kartlarının ayrılmış tensör çekirdeklerindeki yapay zekâ görüntü oluşturma özelliği size inanılmaz bir performans sunar, kare hızlarını artırır ve hem grafik ayarlarını hem de çözünürlüğü 8K'ya kadar artırabilmeniz için gereken performansı sunar.

NVIDIA DLSS teknolojisi sayesinde Ray Tracing'in ve ultra yüksek çözünürlüklerin tadını çıkarın. Geleneksel olarak piksellerin yalnızca bir bölümünü oluştururken, yerel çözünürlükle karşılaştırılabilen (hatta bazen orijinalinden bile daha iyi) bir görüntü kalitesi üretmek için yapay zekâ ile gelişmiş görüntü oluşturma özelliğinden yararlanır. Yeni geçici geri bildirim teknikleri, RTX 3080 ekran kartı modellerinde olduğu gibi RTX 3090 ekran kartlarında da inanılması güç keskin ayrıntıları ve her karede daha artan bir stabiliteyi sağlar.

Süper Bilgisayar Performansı: DLSS, yapay zekâ modelini eğitip iyileştirmek için NVIDIA'nın süper bilgisayarlarının gücünden yararlanır. Güncellenen modeller, Game Ready Sürücüler aracılığıyla GeForce RTX PC'nize ulaştırılır. Daha sonra tensör çekirdekleri, bu iş için ayrılmış teraflop kapasitelerini DLSS'in yapay zekâ ağındaki gerçek zamanlı işlemlerine güç vermek için kullanır. Yani, RTX 3070 ekran kartı modelinde olduğu gibi, RTX 3090 ekran kartınızla birlikte de, performansı ve çözünürlüğü artırmak için DLSS süper bilgisayar ağının gücüne sahip olursunuz.

Özelleştirilebilir Görüntü Kalitesi Seçenekleri: DLSS, Kalite'den Ultra Performans'a (oyununuza bağlı olarak) çeşitli görüntü kalitesi modlarından birini tercih etmenize imkân tanır. Oyunun dahili görüntü oluşturma çözünürlüğünü kontrol ederek kaliteyi ve performansı nasıl dengeleyeceğinizi seçebilirsiniz. Yeni Ultra Performans modu 9 kata kadar yapay zekâ destekli süper çözünürlüğüne (1440p -> 8K) olanak verirken, Performans modu 4 kata kadar daha yüksek yapay zekâ destekli süper çözünürlüğüne (ör. 1080p -> 4K) olanak verir.

Ray Tracing

Oyun grafiklerinin uzun yıllardır peşinde koşulan kilometre taşı olan ve RTX 3090 ekran kartları ile birlikte sizlere sunulan Ray Tracing, ışığın fiziksel davranışını simüle edererek, sinema kalitesindeki görüntüleri gerçek zamanlı işleme imkânını, görsel ayrıntı ve gerçekçilik gereksinimi en yüksek seviyede olan oyunlara dahi akıcı biçimde taşıyor.

8K HDR Oyun

GeForce RTX 3090 sayesinde 8K'ya kadar çözünürlüklerde HDR kalitesinde bağlanın, oynayın, görüntü yakalayın ve izleyin. HDMI 2.1, tek kablodan 8K çözünürlük elde edilmesine olanak verir. GeForce Experience™ ShadowPlay™ özelliği sayesinde 8K çözünürlüğe kadar HDR kalitesinde çekim yapın ve AV1 dekodlama ile sorunsuz bir şekilde oynatın.

GeForce RTX 3090 inanılmaz gücüyle ve pek çok popüler oyunu 8K'da oynamanızı sağlayan devasa 24 GB'lık kare arabelleğiyle tam bir oyun canavarıdır. Ayrıca, HDMI 2.1 desteği sayesinde PC'nizden 8K ekranınıza tek kabloyla bağlantı imkânı sunar.

GeForce RTX 3090 ekran kartları ve GeForce Experience ayrı bir görüntü yakalama kartı kullanmaya gerek olmadan, dünyada ilk kez, 8K HDR kalitesinde oyun kaydı yapma özelliğine sahip yazılımını siz sunuyor. Yani NVIDIA ShadowPlay 'i tek bir kısayol tuşuna basarak 8K HDR kalitesinde video kaydetmek için kullanabilirsiniz. ShadowPlay'i, sürücü güncellemelerini ve daha fazlasını edinmek için GeForce Experience'ı indirin.

Zaferi Milisaniyeler Belirler.

NVIDIA Reflex üst düzey rekabet avantajı sunar. En düşük gecikme süresi ve en iyi duyarlılık artık sizin. GeForce RTX 3090 ekran kartları ve NVIDIA® G-SYNC® oyun monitörleri tarafından güçlendirilmiştir. Rekabetçi oyunlardaki sistem gecikmesini ölçüp optimize eden devrim niteliğindeki bir teknoloji paketi sayesinde hedefleri daha hızlı belirleyin, daha seri bir şekilde tepki verin ve hedef isabetinizi artırın.

NVIDIA Reflex, hem RTX 3090 ekran kartını hem de oyun optimizasyonlarını bir araya getirerek sistem gecikmesini dinamik olarak azaltır. Doğruluğu artırmak için Valorant, Apex Legends gibi en popüler rekabetçi oyunlarda Reflex Düşük Gecikme modunu etkinleştirin. Valorant, Apex Legends ve Fortnite dahil olmak üzere en popüler rekabet oyunlarında doğruluğu ve hassasiyeti artırın. GeForce RTX 3090 ekran kartı modellerinin ham gücü ile bir araya gelen Reflex, her milisaniye önemliyken en iyi tepki süresini sunar.

Rekabetçi oyun deneyimi için bilgisayar performansında hassasiyet (fareye tıkladıktan sonra ekranın ne kadar hızlı güncellendiğini ifade eder) her şeydir. Yeni NVIDIA G-SYNC ekranlarda bulunan NVIDIA Reflex Latency Analyzer, uçtan uca sistem gecikmesini yakalar ve bilgisayarınızın performansının hatasız şekilde ölçülmesine olanak sağlar. Savaşa girerken bilgisayarınızın, GeForce RTX 3090 ekran kartı ve NVIDIA Reflex Latency Analyzer uyumlu ekranlar ve fareler ile en üst düzey performans göstereceğinden emin olun. NVIDIA GeForce RTX 3090 ekran kartı modelleri, NVIDIA Reflex düşük gecikme teknolojisine ve çığır açan NVIDIA Ampere mimarisine sahip, rekabetçi oyunlar için dünyanın en hızlı ve en hassas ekran kartlarıdır.

Yaratıcılığınızı Geliştirin.

GeForce RTX 3090 ekran kartları ile birlikte projelerinizi yeni bir boyuta taşıyın. RTX 3090, en popüler yaratıcı uygulamalarda sizlere yapay zekâ hızlandırması sunar. Özel sürücülerin ve araçların yer aldığı NVIDIA Studio platformu tarafından desteklenir ve rekor sürelerde çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Karmaşık 3B sahneleri işliyor, 8K video düzenliyor veya en iyi enkodlama ve görüntü kalitesiyle canlı yayın yapıyor olmanız fark etmez; GeForce RTX 3090 ekran kartınızın sunduğu performans sayesinde işinizi en iyi şekilde ortaya koyabilirsiniz.

Profesyonellere Yakışır Bir Yayın Yapın.

RTX 3090 ekran kartınız ile birlikte inanılmaz grafiklerin yanı sıra kusursuz ve takılmayan canlı yayın akışıyla tüm dikkatler üzerinizde olsun. Yeni nesil donanım tabanlı enkodlama ve dekodlama bir araya gelerek en iyi anlarınızı ayrıntılı bilr biçimde göstermenizi sağlar. Yepyeni Nvidia Broadcast uygulaması sanal arka plan gösterme, kamera görüntüsünü otomatik çerçeveleme ve gürültü engelleme gibi hem ses hem de video kalitesini artıran güçlü yapay zeka özellikleri sayesinde canlı akışlarınızı bir üst düzeye taşır. GeForce RTX 3090 ekran kartları, takipçi kitlenize her zaman en iyi şekilde ulaşabilmeniz için ihtiyacınız olan performansı ve görüntü kalitesini sağlar.

GeForce RTX 3090 ekran kartı modelleri ile birlikte NVIDIA Broadcast uygulamasını kullanan yayıncıların, canlı yayınlarındaki kalite çıtasını çok daha üst seviyelere taşımasına yardımcı oluyoruz. Yapay zekânın gücü, standart web kameralarını ve mikrofonları akıllı cihazlara dönüştürerek evdeki herhangi bir odayı canlı yayın stüdyosuna çeviriyor.

Ek Özellikler ve Avantajlar:

GeForce Experience: Videolar, ekran görüntüleri ve canlı yayınlar kaydedip bunları arkadaşlarınızla paylaşın. Sürücülerinizi güncel tutun ve oyun ayarlarınızı optimize edin. GeForce Experience tüm bunları yapmanıza olanak sağlar. GeForce RTX 3090 ekran kartınız için mükemmel bir yol arkadaşı.
— Game Ready Sürücüler: Game Ready sürücüler, RTX 3090 ile birlikte oynamaya başladığınız andan itibaren en yüksek düzeyde performansı ve en akıcı deneyimi sunar.
— DİRECTX 12 Ultimate: Oyun geliştiricileri şimdi Microsoft Windows tabanlı PC oyunlarına daha da muhteşem grafikler ekleyebilir. GeForce RTX 3090 ekran kartları ışın izleme ve değişken hızla gölgelendirme gibi gelişmiş DX12 özellikleri sunarak oyunlara ultra gerçekçi görsel efektlerin yanı sıra daha yüksek kare hızlarıyla hayat veriyor.
Nvidia Ansel: 360 derece, HDR ve süper çözünürlüklü fotoğraflar çeken bu güçlü oyun içi fotoğraf modu ile ekran görüntülerinizi sanat eserlerine dönüştürün.
Sanal Gerçeklik: En yüksek performanslı grafikler, en akıcı ve etkileyici sanal gerçeklik deneyimlerini sunar.
Nvidia G-SYNC: 360 Hz’e varan tazeleme hızları, HDR ve daha fazlasıyla yırtılmasız, akıcı bir oyun deneyimi yaşayın. Bu, oyun tutkunları için en iyi oyun monitörü ve vazgeçilmez bir donanımdır.
GeForce® RTX NVLİNK™ Bridge: İki NVLink SLI-ready 30 Serisi ekran kartını bağlamaya yönelik yeni, daha küçük bir bağlantı cihazı sayesinde maksimum ayarlarda oldukça akıcı bir oynanış deneyimi ve daha iyi bir termal performans elde edersiniz.

RT 30 Serisinin Diğer Üyelerine Göz Atın

GeForce RTX 3090 Teknik Özellikleri:

NVIDIA CUDA® Çekirdekleri:   10496
Artırılmış Saat Hızı (GHz):   1.70
Standart Bellek Yapılandırması:   24GB GDDR6X
Bellek Arayüz Genişliği:   384 bit
Karşılaştırma Listesi

Çerezler Hakkında Bilgi Siteyi ziyaretiniz sırasında kişisel verileriniz siteyi kullanımınızı analiz etmek, reklamları kişiselleştirmek ve sosyal medya özellikleri sağlamak amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Daha fazla bilgi için Çerez Aydınlatma Metni’ni okuyabilirsiniz.