Masterpass

GÜVENLİ ÖDEMENİN DİJİTAL HÂLİ
Masterpass™ ile tek tıkla ödeme incehesap.com'da!

MasterPass™ Nedir, Nasıl Çalışır?

 • Masterpass kart bilgilerinizi Mastercard® altyapısı içinde güvenli bir şekilde saklayarak Masterpass logosu gördüğünüz işyerlerinde tek tıkla hızlı ve kolay bir şekilde ödeme yapmanızı sağlayan bir dijital ödeme çözümüdür.
 • Masterpass bir kullanıcı adı ve şifre belirleyerek kaydolduğunuz bir cep telefonu uygulaması değildir. Masterpass logosu gördüğünüz üye işyerlerinde, üye işyerinin ödeme altyapısının içine entegre olmuş biçimde çalışır.
 • Masterpass ile internete bağlı tüm çevrimiçi cihazlar aracılığı ile alışveriş yaparken ödemelerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik, kart bilgilerinizi bir kez kaydettiğiniz zaman, kart bilgilerinizi tekrar tekrar girmeden Masterpass üyesi tüm iş yerlerinde alışverişlerinizi tek tıkla tamamlayabilirsiniz.

Masterpass’e Nasıl Üye Olunur?

Masterpass’e iki farklı yöntem ile kaydolabilirsiniz:
 • Masterpass Türkiye web-sitesi üzerinden kart bilgilerinizi kaydederek (www.masterpassturkiye.com)
 • Masterpass logosunu gördüğünüz üye işyerlerine ait web-sitesi, mobil web-sitesi, mobil uygulamalar üzerinde, kredi ve/veya banka kartı ile ödeme adımına geldiğinizde, ”Kartımı Masterpass’e kaydet” kutucuğunu işaretleyerek.

Masterpass kullanıcı adınız kayıt esnasında verdiğiniz cep telefonu numaranızdır. Ödeme esnasında yapılan kayıt işlemi sonrasında Masterpass hesap şifreniz, kayıt için kullandığınız cep telefonuna kısa mesaj olarak gönderilecektir.

Masterpass Ücretli Bir Hizmet Midir?

Masterpass kart kullanıcıları için ücretsiz bir hizmettir.

MasterPass™ Neden Güvenlidir?

 • MasterPass™, MasterCard’ın uzmanlaştığı ve dünyaca kabul görmüş güvenlik prensipleriyle çalışır.
 • Kullanıcılara ait kart bilgileri, banka tarafından kart sahibinin bankası tarafından onaylanmış telefon numarasına yollanan tek kullanımlık şifre ile doğrulanarak MasterCard altyapısıyla saklanır.

MasterPass Anında Dijital Kredi ile Ödeme, Taksitli Ek Hesap

Masterpass Anında Dijital Kredi kullanarak veya Taksitli Ek Hesap ile ödemelerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Anında Dijital Kredi ile Ödeme

 • 750 TL – 30.000 TL arasındaki alışverişlerinizde 36 aya varan vade seçeneklerinden yararlanmanızı sağlar. Anında Dijital Kredi ile Ödeme için VakıfBank bireysel banka müşterisi olmanız gerekmektedir. Ödeme adımında Anında Dijital Kredi ile Ödeme’yi ve kullandığınız bankayı seçmeniz yeterlidir. Seçiminizin ardından bankanıza ait Masterpass’e kayıtlı kartınızla veya TCKN ile ilerleyebilirsiniz. Banka Politikaları gereği Kredi kullanabilir olmanız halinde çıkacak ekranda size uygun taksit fırsatını seçip incehesap'tan ayrılmadan kredinizi kullanabilirsiniz.
 • Anında Dijital Kredi ile yaptığınız alışverişlerde iptal/iade yapmak istediğiniz zaman, iade talebiniz onaylandığında ilgili ürün tutarı, kredi kullandığınız kartınıza iade edilir. Kredili siparişinizde iptal/iade işlemi sonrasında krediniz kapanmamaktadır. Ürün iptal/iadesinden sonra ayrıca krediden cayma talebiniz olur ise bankanız ile bireysel olarak iletişime geçmeniz gerekmektedir. Aynı gün içinde yapılan kredi kapatma talepleri dışında, sipariş tarihinizden kredi kapatma tarihinize kadar oluşan faizden sorumlu olursunuz.

Taksitli Ek Hesap

 • MasterPass’e kayıtlı VakıfBank banka kartınız ile yaptığınız işlemleri anında kullanılabilir ek hesap limitiniz kadar taksitlendirebilmenizi sağlar. 200 TL üzeri işlemlerinizde Taksitli Ek Hesap’ınızı kullanarak 12 aya varan vade seçeneklerinden yararlanabilir, size uygun taksit fırsatını seçerek alışverişinizi yapabilirsiniz. Taksitli Ek Hesap’tan yararlanabilmek için bireysel banka müşterisi olmanız gerekmektedir. Ödeme adımında MasterPass’e kayıtlı banka kartınızı seçmeniz yeterlidir. Karşınıza çıkacak ekranda yer alan taksit seçeneklerinden birini seçerek Taksitli Ek Hesap ile ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Taksitli Ek Hesap ile yaptığınız alışverişlerde iptal/iade yapmak istediğiniz zaman, iade talebiniz onaylandığında ilgili ürün tutarı, ödeme yaptığınız banka kartınıza iade edilir. İptal/iade işlemi sonrasında Taksitli Ek Hesap kapanmamaktadır. Ürün iptal/iadesinden sonra ayrıca Taksitli Ek Hesabınızı da kapatma talebiniz olur ise bankanız ile bireysel olarak iletişime geçmeniz gerekmektedir. Aynı gün içinde yapılan Taksitli Ek Hesap kapatma talepleri dışında, sipariş tarihinizden kapatma tarihinize kadar oluşan faizden sorumlu olursunuz.